Division 1
Norr,
Säsongen 2023/24
# | Lag | M | V | O | F | D | P |
1 | Kalix Bandy | 16 | 15 | 1 | 0 | 137 - 25 | 31 |
2 | Gustavsberg | 16 | 12 | 2 | 2 | 92 - 56 | 26 |
3 | UNIK/BoIS | 16 | 9 | 1 | 6 | 76 - 58 | 19 |
4 | SIF Norrtelje | 16 | 9 | 0 | 7 | 90 - 78 | 18 |
5 | ISAK Bandy | 16 | 8 | 1 | 7 | 64 - 68 | 17 |
6 | Umedalens IF | 16 | 7 | 3 | 6 | 59 - 65 | 17 |
7 | Helenelunds IK Bandy | 16 | 6 | 2 | 8 | 80 - 69 | 14 |
8 | Järvsö Bandy | 16 | 5 | 4 | 7 | 49 - 81 | 14 |
9 | Skutskärs IF Bandyklubb | 16 | 6 | 1 | 9 | 59 - 86 | 13 |
10 | GT/76 | 16 | 4 | 2 | 10 | 52 - 82 | 10 |
11 | Östersunds BS | 16 | 4 | 1 | 11 | 62 - 95 | 9 |
12 | Selånger Sportklubb Bandy | 16 | 2 | 0 | 14 | 36 - 93 | 4 |
Datum | Lag 1 | Resultat | Lag 2 | |
februari 2024 | ||||
sön 25/2
kl. 13:30
|
Umedalens IF |
3-5
|
Kalix Bandy | |
Arena:
Nolia Arena |
||||
sön 25/2
kl. 16:30
|
SIF Norrtelje |
1-3
|
Helenelunds IK Bandy | |
Arena:
Norrtälje IP |
||||
sön 25/2
kl. 16:00
|
Östersunds BS |
6-6
|
Järvsö Bandy | |
Arena:
Östersund Arena |
||||
sön 25/2
kl. 16:00
|
UNIK/BoIS |
7-2
|
Skutskärs IF Bandyklubb | |
Arena:
Recoverhallen |
||||
sön 25/2
kl. 16:00
|
GT/76 |
5-9
|
Gustavsberg | |
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall |
||||
sön 25/2
kl. 13:00
|
ISAK Bandy |
6-3
|
Selånger Sportklubb Bandy | |
Arena:
Hedvallen |
||||
sön 18/2
kl. 14:00
|
Gustavsberg |
3-3
|
UNIK/BoIS | |
Arena:
Ekvallen |
||||
sön 18/2
kl. 13:30
|
Helenelunds IK Bandy |
12-2
|
Järvsö Bandy | |
Arena:
Sollentunavallen |
||||
sön 18/2
kl. 16:00
|
Skutskärs IF Bandyklubb |
6-7
|
SIF Norrtelje | |
Arena:
Skutskärs IP |
||||
sön 18/2
kl. 14:00
|
GT/76 |
3-5
|
ISAK Bandy | |
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall |
||||
sön 18/2
kl. 13:00
|
Kalix Bandy |
11-1
|
Östersunds BS | |
Arena:
FOMAB Arena |
||||
lör 17/2
kl. 13:15
|
Umedalens IF |
6-5
|
Östersunds BS | |
Arena:
FOMAB Arena |
||||
fre 16/2
kl. 19:00
|
Järvsö Bandy |
4-4
|
Skutskärs IF Bandyklubb | |
Arena:
Idrottsparken Ljusdal |
||||
fre 16/2
kl. 20:00
|
UNIK/BoIS |
7-4
|
ISAK Bandy | |
Arena:
Recoverhallen |
||||
fre 16/2
kl. 19:00
|
Kalix Bandy |
7-2
|
Umedalens IF | |
Arena:
FOMAB Arena |
||||
sön 11/2
kl. 13:00
|
Östersunds BS |
2-5
|
Umedalens IF | |
Arena:
Östersund Arena |
||||
sön 11/2
kl. 13:00
|
ISAK Bandy |
5-3
|
Gustavsberg | |
Arena:
Hedvallen |
||||
sön 11/2
kl. 17:00
|
Skutskärs IF Bandyklubb |
5-4
|
Helenelunds IK Bandy | |
Arena:
Skutskärs IP |
||||
sön 11/2
kl. 13:30
|
Kalix Bandy |
6-0
|
GT/76 | |
Arena:
FOMAB Arena |
||||
lör 10/2
kl. 13:15
|
Selånger Sportklubb Bandy |
0-6
|
UNIK/BoIS | |
Arena:
Gärdehov Bandyplan |
||||
lör 10/2
kl. 11:00
|
Järvsö Bandy |
3-2
|
Östersunds BS | |
Arena:
Idrottsparken Ljusdal |
||||
fre 9/2
kl. 19:00
|
SIF Norrtelje |
4-5
|
Gustavsberg | |
Arena:
Norrtälje IP |
||||
sön 4/2
kl. 14:00
|
Gustavsberg |
7-2
|
Järvsö Bandy | |
Arena:
Ekvallen |
||||
sön 4/2
kl. 13:15
|
Umedalens IF |
1-3
|
Selånger Sportklubb Bandy | |
Arena:
Nolia Arena |
||||
sön 4/2
kl. 13:00
|
Skutskärs IF Bandyklubb |
6-0
|
Östersunds BS | |
Arena:
Skutskärs IP |
||||
sön 4/2
kl. 13:00
|
ISAK Bandy |
6-4
|
SIF Norrtelje | |
Arena:
Liljansvallen |
||||
sön 4/2
kl. 13:30
|
Helenelunds IK Bandy |
2-7
|
UNIK/BoIS | |
Arena:
Sollentunavallen |
||||
lör 3/2
kl. 12:00
|
Kalix Bandy |
9-0
|
Selånger Sportklubb Bandy | |
Arena:
FOMAB Arena |
||||
lör 3/2
kl. 15:40
|
GT/76 |
6-3
|
Östersunds BS | |
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall |
||||
januari 2024 | ||||
sön 28/1
kl. 15:00
|
Östersunds BS |
3-8
|
Gustavsberg | |
Arena:
Östersund Arena |
||||
sön 28/1
kl. 12:15
|
Kalix Bandy |
16-0
|
Skutskärs IF Bandyklubb | |
Arena:
FOMAB Arena |
||||
sön 28/1
kl. 13:00
|
SIF Norrtelje |
4-3
|
Selånger Sportklubb Bandy | |
Arena:
Norrtälje IP |
||||
sön 28/1
kl. 12:00
|
Umedalens IF |
1-1
|
Helenelunds IK Bandy | |
Arena:
Nolia Arena |
||||
sön 28/1
kl. 19:00
|
UNIK/BoIS |
4-1
|
GT/76 | |
Arena:
Recoverhallen |
||||
lör 27/1
kl. 13:15
|
Järvsö Bandy |
3-2
|
ISAK Bandy | |
Arena:
Idrottsparken Ljusdal |
||||
fre 26/1
kl. 19:00
|
GT/76 |
3-8
|
Helenelunds IK Bandy | |
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall |
||||
sön 21/1
kl. 13:00
|
ISAK Bandy |
4-6
|
Helenelunds IK Bandy | |
Arena:
ICANIWILL Lugnet |
||||
sön 21/1
kl. 13:15
|
Järvsö Bandy |
5-3
|
UNIK/BoIS | |
Arena:
Idrottsparken Ljusdal |
||||
sön 21/1
kl. 13:00
|
SIF Norrtelje |
4-13
|
Kalix Bandy | |
Arena:
Norrtälje IP |
||||
sön 21/1
kl. 11:40
|
GT/76 |
2-3
|
Umedalens IF | |
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall |
||||
lör 20/1
kl. 13:00
|
Östersunds BS |
9-3
|
Selånger Sportklubb Bandy | |
Arena:
Östersund Arena |
||||
lör 20/1
kl. 16:00
|
Skutskärs IF Bandyklubb |
3-6
|
Umedalens IF | |
Arena:
Skutskärs IP |
||||
lör 20/1
kl. 15:30
|
Gustavsberg |
3-8
|
Kalix Bandy | |
Arena:
Ekvallen |
||||
fre 19/1
kl. 19:30
|
Helenelunds IK Bandy |
3-4
|
Kalix Bandy | |
Arena:
Sollentunavallen |
||||
sön 14/1
kl. 13:15
|
Järvsö Bandy |
2-2
|
Umedalens IF | |
Arena:
Idrottsparken Ljusdal |
||||
sön 14/1
kl. 12:00
|
Östersunds BS |
0-10
|
Kalix Bandy | |
Arena:
Östersund Arena |
||||
sön 14/1
kl. 13:30
|
Helenelunds IK Bandy |
3-7
|
SIF Norrtelje | |
Arena:
Sollentunavallen |
||||
lör 13/1
kl. 15:00
|
Selånger Sportklubb Bandy |
0-13
|
Kalix Bandy | |
Arena:
Gärdehov Bandyplan |
||||
lör 13/1
kl. 13:15
|
Skutskärs IF Bandyklubb |
4-3
|
GT/76 | |
Arena:
Skutskärs IP |
||||
lör 13/1
kl. 16:00
|
ISAK Bandy |
3-2
|
Umedalens IF | |
Arena:
Hedvallen |
||||
lör 13/1
kl. 18:00
|
UNIK/BoIS |
2-3
|
Gustavsberg | |
Arena:
Recoverhallen |
||||
sön 7/1
kl. 13:30
|
Helenelunds IK Bandy |
4-6
|
Skutskärs IF Bandyklubb | |
Arena:
Sollentunavallen |
||||
lör 6/1
kl. 13:00
|
SIF Norrtelje |
6-2
|
UNIK/BoIS | |
Arena:
Norrtälje IP |
||||
lör 6/1
kl. 13:15
|
Selånger Sportklubb Bandy |
5-2
|
GT/76 | |
Arena:
Gärdehov Bandyplan |
||||
december 2023 | ||||
sön 31/12
kl. 13:15
|
Gustavsberg |
5-1
|
Skutskärs IF Bandyklubb | |
Arena:
Ekvallen |
||||
lör 30/12
kl. 14:00
|
Östersunds BS |
7-3
|
ISAK Bandy | |
Arena:
Östersund Arena |
||||
lör 30/12
kl. 13:15
|
Selånger Sportklubb Bandy |
2-4
|
Järvsö Bandy | |
Arena:
Gärdehov Bandyplan |
||||
tis 26/12
kl. 13:15
|
Skutskärs IF Bandyklubb |
3-0
|
UNIK/BoIS | |
Arena:
Skutskärs IP |
||||
tis 26/12
kl. 13:00
|
SIF Norrtelje |
8-2
|
GT/76 | |
Arena:
Norrtälje IP |
||||
tis 26/12
kl. 13:30
|
Helenelunds IK Bandy |
6-7
|
Gustavsberg | |
Arena:
Sollentunavallen |
||||
tis 26/12
kl. 13:15
|
Selånger Sportklubb Bandy |
4-5
|
Östersunds BS | |
Arena:
Gärdehov Bandyplan |
||||
sön 17/12
kl. 16:20
|
GT/76 |
5-4
|
UNIK/BoIS | |
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall |
||||
sön 17/12
kl. 12:30
|
Umedalens IF |
4-13
|
SIF Norrtelje | |
Arena:
Nolia Arena |
||||
sön 17/12
kl. 13:15
|
Skutskärs IF Bandyklubb |
5-6
|
ISAK Bandy | |
Arena:
Skutskärs IP |
||||
sön 17/12
kl. 14:00
|
Gustavsberg |
4-1
|
Selånger Sportklubb Bandy | |
Arena:
Ekvallen |
||||
lör 16/12
kl. 15:30
|
Helenelunds IK Bandy |
10-3
|
Selånger Sportklubb Bandy | |
Arena:
Sollentunavallen |
||||
sön 10/12
kl. 16:20
|
GT/76 |
7-3
|
Skutskärs IF Bandyklubb | |
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall |
||||
sön 10/12
kl. 12:00
|
Östersunds BS |
6-7
|
SIF Norrtelje | |
Arena:
Östersund Arena |
||||
sön 10/12
kl. 14:30
|
UNIK/BoIS |
6-5
|
Helenelunds IK Bandy | |
Arena:
Recoverhallen |
||||
sön 10/12
kl. 12:00
|
Kalix Bandy |
12-2
|
Järvsö Bandy | |
Arena:
FOMAB Arena |
||||
lör 9/12
kl. 13:15
|
Selånger Sportklubb Bandy |
1-4
|
ISAK Bandy | |
Arena:
Gärdehov Bandyplan |
||||
lör 9/12
kl. 14:30
|
Umedalens IF |
7-4
|
Järvsö Bandy | |
Arena:
Nolia Arena |
||||
fre 8/12
kl. 19:30
|
Gustavsberg |
10-0
|
GT/76 | |
Arena:
Ekvallen |
||||
sön 3/12
kl. 20:00
|
GT/76 |
5-2
|
SIF Norrtelje | |
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall |
||||
sön 3/12
kl. 12:00
|
Järvsö Bandy |
2-4
|
Kalix Bandy | |
Arena:
Idrottsparken Ljusdal |
||||
sön 3/12
kl. 13:15
|
Skutskärs IF Bandyklubb |
2-9
|
Gustavsberg | |
Arena:
Göransson Arena |
||||
sön 3/12
kl. 13:00
|
Östersunds BS |
3-4
|
Helenelunds IK Bandy | |
Arena:
Östersund Arena |
||||
lör 2/12
kl. 13:15
|
Selånger Sportklubb Bandy |
3-5
|
Umedalens IF | |
Arena:
Gärdehov Bandyplan |
||||
lör 2/12
kl. 15:30
|
ISAK Bandy |
3-3
|
Kalix Bandy | |
Arena:
ICANIWILL Lugnet |
||||
fre 1/12
kl. 19:00
|
UNIK/BoIS |
7-2
|
Umedalens IF | |
Arena:
Recoverhallen |
||||
november 2023 | ||||
sön 26/11
kl. 13:00
|
SIF Norrtelje |
6-2
|
Järvsö Bandy | |
Arena:
Norrtälje IP |
||||
sön 26/11
kl. 13:15
|
Umedalens IF |
6-1
|
ISAK Bandy | |
Arena:
Nolia Arena |
||||
sön 26/11
kl. 16:00
|
UNIK/BoIS |
8-4
|
Östersunds BS | |
Arena:
Recoverhallen |
||||
sön 26/11
kl. 13:30
|
Helenelunds IK Bandy |
5-5
|
GT/76 | |
Arena:
Sollentunavallen |
||||
lör 25/11
kl. 17:00
|
Kalix Bandy |
9-0
|
ISAK Bandy | |
Arena:
FOMAB Arena |
||||
lör 25/11
kl. 13:15
|
Selånger Sportklubb Bandy |
3-6
|
Skutskärs IF Bandyklubb | |
Arena:
Gärdehov Bandyplan |
||||
fre 24/11
kl. 19:30
|
Gustavsberg |
7-6
|
SIF Norrtelje | |
Arena:
Ekvallen |
||||
sön 19/11
kl. 14:00
|
Kalix Bandy |
7-2
|
UNIK/BoIS | |
Arena:
FOMAB Arena |
||||
sön 19/11
kl. 14:00
|
ISAK Bandy |
5-6
|
Östersunds BS | |
Arena:
ICANIWILL Lugnet |
||||
sön 19/11
kl. 13:15
|
Umedalens IF |
4-4
|
Gustavsberg | |
Arena:
Nolia Arena |
||||
sön 19/11
kl. 13:00
|
SIF Norrtelje |
5-3
|
Skutskärs IF Bandyklubb | |
Arena:
Norrtälje IP |
||||
sön 19/11
kl. 13:15
|
Järvsö Bandy |
3-3
|
GT/76 | |
Arena:
Idrottsparken Ljusdal |
||||
fre 17/11
kl. 19:00
|
Järvsö Bandy |
5-2
|
Selånger Sportklubb Bandy | |
Arena:
Idrottsparken Ljusdal |
||||
fre 17/11
kl. 21:00
|
Gustavsberg |
5-4
|
Helenelunds IK Bandy | |
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall |
||||
sön 12/11
kl. 18:15
|
UNIK/BoIS |
8-6
|
SIF Norrtelje | |
Arena:
Recoverhallen |
||||
sön 12/11
kl. 13:00
|
ISAK Bandy |
7-0
|
Järvsö Bandy | |
Arena:
ICANIWILL Lugnet |