Förbundsstyrelse

Gisela Stockhaus



gisela.stockhaus@svenskbandy.se

Hans-Elis Johansson



hans-elis.johansson@svenskbandy.se

Annika Jansson



annika.jansson@svenskbandy.se

Michael Hillström



michael.hillstrom@svenskbandy.se

John Andersson



john.andersson@svenskbandy.se

Tiina Vesala



tiina.vesala@svenskbandy.se

Anne Holopainen



domare@svenskbandy.se

Oscar Chröisty



oscar.chroisty@svenskbandy.se

John Johansson



john.johansson@svenskbandy.se

Turnering- och eventkalender

2022

Augusti

27–28 augusti Bandyforum Elit 2022 - Elittränarträff dam och herr

September

8-9 september, landslagssamling för U21 Herr och herrlandslaget, Uppsala

9–11 september, landslagssamling för F17, U21 Dam och damlandslaget, Rättvik

30 sept–2 oktober Svenska Cupen Herr, Lidköping

Oktober

15–16 oktober Svenska Cupen Dam slutspel, Sandviken

Fler datum kommer snart...






Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer