Förbundsstyrelse



Gisela Stockhaus



gisela.stockhaus@svenskbandy.se

Hans-Elis Johansson



hans-elis.johansson@svenskbandy.se

Annika Jansson



annika.jansson@svenskbandy.se

Michael Hillström



michael.hillstrom@svenskbandy.se

John Andersson



john.andersson@svenskbandy.se

Ellinor Persson



eleonore.persson@svenskbandy.se

Henrik Nilsson



henrik.nilsson@svenskbandy.se

Johan Falk



johan.falk@svenskbandy.se

John Johansson



john.johansson@svenskbandy.se

Protokoll från förbundsmöten

Förbundsmötet 2023 (pdf)

Förbundsmötet 2022 (pdf)

Förbundsmötet 2021 (pdf)

Turnering- och eventkalender

2024

Januari

19-21 januari P17-VM, Mikkeli, Finland

19-21 januari P19-VM, Norge

19-21 januari 3-nationsturnering, herrar, Karlstad

26-28 januari U21 Dam - Nederländerna, Mölndal

Februari

Mars

15-16 mars Bandyfinalerna, Västerås

21-23 mars 4 Nations Cup, Göteborg

22-24 mars Distriktslagsturneringen, Stockholm






SM-finalerna 2023 Läs mer

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier. Vi finns på Facebook, Instagram, LinkedIn och TikTok.
Facebook Instagram

Sponsorer