Medarbetare och kontakt

Kansliets öppettider

Vardagar: 08:00-17:00
Helger och röda dagar: stängt

Pär Gustafsson

Generalsekreterare
Telefon: 08-699 63 50, 070-203 58 46
E-post: par.gustafsson@svenskbandy.se

Karin Torneklint

Sportchef
Telefon: 070-670 60 42
E-post: karin.torneklint@svenskbandy.se

Jonas Andersson

Jonas Andersson

Ekonomiansvarig
Telefon: 08-699 63 44, 070-386 16 01
E-post: jonas.andersson@svenskbandy.se



Anna-Karin Larsson

Tävlingsansvarig
Telefon: 08-699 63 38
E-post: anna-karin.larsson@svenskbandy.se



Amanda Bäverhag

Domarambassadör Trygg Bandy
Telefon: 08-699 63 43, 072-085 30 47
E-post: amanda.baverhag@svenskbandy.se

Lars Wennerholm

Lars Wennerholm

Föreningsutvecklare och anläggningsfrågor
Telefon: 08-699 63 45, 070-874 96 46
E-post: lars.wennerholm@svenskbandy.se

Therése Eriksson

Therése Eriksson

Informations- och kommunikationsansvarig
Telefon: 08-699 63 59
E-post: therese.eriksson@svenskbandy.se

Pierre Roos

Pierre Roos

Bandyambassadör med ansvar för föreningsutveckling
Telefon: 08-699 63 48, 070-270 68 91
E-post: pierre.roos@svenskbandy.se

Alexander Mayborn

Alexander Mayborn

Bandyambassadör med ansvar för barn/ungdom och utbildning
Telefon: 08-699 63 51, 072-718 62 09
E-post: alexander.mayborn@svenskbandy.se


Postadress:

Svenska Bandyförbundet

Vänerparken 13

462 35 Vänersborg

Besöksadress: Vänerparken 13, Vänersborg

Vid akuta tävlingsärenden utanför kontorstid ring beredskapen 08-699 63 47

Bankgiro: 713-20 61

Organisationsnummer: 818500-2733

Elitrapport: kontakt@elitrapport.se

Support IdrottOnline:
IdrottOnline

Support Bandyplay: kontakt@staylive.se

Turnering- och eventkalender

2022

19 – 23 januari VM P21 i Finland (Sverige deltar ej)

21 – 23 januari 4-nationersturnering Herrar i Nässjö (inställd)

11 – 13 mars VM F17 i Lidköping

18 – 19 mars SM-finaler i Junior- Dam- och Herrbandy i Uppsala

23 – 27 mars VM Dam i Åby

26 – 27 mars Distriktlagsturnering Stockholm

1 – 3 april VM P19 i Katrineholm




Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer