Medarbetare och kontakt

Kansliets öppettider

Vardagar: 08:00-17:00
Helger och röda dagar: stängt

Pär Gustafsson

Generalsekreterare
Telefon: 08-699 63 50, 070-203 58 46
E-post: par.gustafsson@svenskbandy.se

Karin Torneklint

Sportchef
Telefon: 070-670 60 42
E-post: karin.torneklint@svenskbandy.se

Jonas Andersson

Jonas Andersson

Ekonomiansvarig
Telefon: 08-699 63 44, 070-386 16 01
E-post: jonas.andersson@svenskbandy.se



Anna-Karin Larsson

Tävlingsansvarig
Telefon: 08-699 63 38
E-post: anna-karin.larsson@svenskbandy.se



Amanda Bäverhag

Domarambassadör Trygg Bandy
Telefon: 08-699 63 43, 072-085 30 47
E-post: amanda.baverhag@svenskbandy.se

Lars Wennerholm

Lars Wennerholm

Föreningsutvecklare och anläggningsfrågor
Telefon: 08-699 63 45, 070-874 96 46
E-post: lars.wennerholm@svenskbandy.se

Therése Eriksson

Therése Eriksson

Informations- och kommunikationsansvarig
Telefon: 08-699 63 59
E-post: therese.eriksson@svenskbandy.se

Pierre Roos

Pierre Roos

Bandyambassadör med ansvar för föreningsutveckling
Telefon: 08-699 63 48, 070-270 68 91
E-post: pierre.roos@svenskbandy.se

Alexander Mayborn

Alexander Mayborn

Bandyambassadör med ansvar för barn/ungdom och utbildning
Telefon: 08-699 63 51, 072-718 62 09
E-post: alexander.mayborn@svenskbandy.se


Postadress:

Svenska Bandyförbundet

Vänerparken 13

462 35 Vänersborg

Besöksadress: Vänerparken 13, Vänersborg

Vid akuta tävlingsärenden utanför kontorstid ring beredskapen 08-699 63 47

Bankgiro: 713-20 61

Organisationsnummer: 818500-2733

Elitrapport: kontakt@elitrapport.se

Support IdrottOnline:
IdrottOnline

Support Bandyplay: kontakt@staylive.se

Turnering- och eventkalender

2022

Augusti

27–28 augusti Bandyforum Elit 2022 - Elittränarträff dam och herr

September

8-9 september, landslagssamling för U21 Herr och herrlandslaget, Uppsala

9–11 september, landslagssamling för F17, U21 Dam och damlandslaget, Rättvik

30 sept–2 oktober Svenska Cupen Herr, Lidköping

Oktober

15–16 oktober Svenska Cupen Dam slutspel, Sandviken

Fler datum kommer snart...






Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer