Division 1
Norr,  Säsongen 2023/24

# Lag M V O F D P
1 Kalix Bandy 16 15 1 0 137 - 25 31
2 Gustavsberg 16 12 2 2 92 - 56 26
3 UNIK/BoIS 16 9 1 6 76 - 58 19
4 SIF Norrtelje 16 9 0 7 90 - 78 18
5 ISAK Bandy 16 8 1 7 64 - 68 17
6 Umedalens IF 16 7 3 6 59 - 65 17
7 Helenelunds IK Bandy 16 6 2 8 80 - 69 14
8 Järvsö Bandy 16 5 4 7 49 - 81 14
9 Skutskärs IF Bandyklubb 16 6 1 9 59 - 86 13
10 GT/76 16 4 2 10 52 - 82 10
11 Östersunds BS 16 4 1 11 62 - 95 9
12 Selånger Sportklubb Bandy 16 2 0 14 36 - 93 4
Datum Lag 1 Resultat Lag 2
februari 2024
sön 25/2
kl. 13:30
Umedalens IF
3-5
Kalix Bandy
Arena:
Nolia Arena
sön 25/2
kl. 16:30
SIF Norrtelje
1-3
Helenelunds IK Bandy
Arena:
Norrtälje IP
sön 25/2
kl. 16:00
Östersunds BS
6-6
Järvsö Bandy
Arena:
Östersund Arena
sön 25/2
kl. 16:00
UNIK/BoIS
7-2
Skutskärs IF Bandyklubb
Arena:
Recoverhallen
sön 25/2
kl. 16:00
GT/76
5-9
Gustavsberg
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
sön 25/2
kl. 13:00
ISAK Bandy
6-3
Selånger Sportklubb Bandy
Arena:
Hedvallen
sön 18/2
kl. 14:00
Gustavsberg
3-3
UNIK/BoIS
Arena:
Ekvallen
sön 18/2
kl. 13:30
Helenelunds IK Bandy
12-2
Järvsö Bandy
Arena:
Sollentunavallen
sön 18/2
kl. 16:00
Skutskärs IF Bandyklubb
6-7
SIF Norrtelje
Arena:
Skutskärs IP
sön 18/2
kl. 14:00
GT/76
3-5
ISAK Bandy
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
sön 18/2
kl. 13:00
Kalix Bandy
11-1
Östersunds BS
Arena:
FOMAB Arena
lör 17/2
kl. 13:15
Umedalens IF
6-5
Östersunds BS
Arena:
FOMAB Arena
fre 16/2
kl. 19:00
Järvsö Bandy
4-4
Skutskärs IF Bandyklubb
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
fre 16/2
kl. 20:00
UNIK/BoIS
7-4
ISAK Bandy
Arena:
Recoverhallen
fre 16/2
kl. 19:00
Kalix Bandy
7-2
Umedalens IF
Arena:
FOMAB Arena
sön 11/2
kl. 13:00
Östersunds BS
2-5
Umedalens IF
Arena:
Östersund Arena
sön 11/2
kl. 13:00
ISAK Bandy
5-3
Gustavsberg
Arena:
Hedvallen
sön 11/2
kl. 17:00
Skutskärs IF Bandyklubb
5-4
Helenelunds IK Bandy
Arena:
Skutskärs IP
sön 11/2
kl. 13:30
Kalix Bandy
6-0
GT/76
Arena:
FOMAB Arena
lör 10/2
kl. 13:15
Selånger Sportklubb Bandy
0-6
UNIK/BoIS
Arena:
Gärdehov Bandyplan
lör 10/2
kl. 11:00
Järvsö Bandy
3-2
Östersunds BS
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
fre 9/2
kl. 19:00
SIF Norrtelje
4-5
Gustavsberg
Arena:
Norrtälje IP
sön 4/2
kl. 14:00
Gustavsberg
7-2
Järvsö Bandy
Arena:
Ekvallen
sön 4/2
kl. 13:15
Umedalens IF
1-3
Selånger Sportklubb Bandy
Arena:
Nolia Arena
sön 4/2
kl. 13:00
Skutskärs IF Bandyklubb
6-0
Östersunds BS
Arena:
Skutskärs IP
sön 4/2
kl. 13:00
ISAK Bandy
6-4
SIF Norrtelje
Arena:
Liljansvallen
sön 4/2
kl. 13:30
Helenelunds IK Bandy
2-7
UNIK/BoIS
Arena:
Sollentunavallen
lör 3/2
kl. 12:00
Kalix Bandy
9-0
Selånger Sportklubb Bandy
Arena:
FOMAB Arena
lör 3/2
kl. 15:40
GT/76
6-3
Östersunds BS
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
januari 2024
sön 28/1
kl. 15:00
Östersunds BS
3-8
Gustavsberg
Arena:
Östersund Arena
sön 28/1
kl. 12:15
Kalix Bandy
16-0
Skutskärs IF Bandyklubb
Arena:
FOMAB Arena
sön 28/1
kl. 13:00
SIF Norrtelje
4-3
Selånger Sportklubb Bandy
Arena:
Norrtälje IP
sön 28/1
kl. 12:00
Umedalens IF
1-1
Helenelunds IK Bandy
Arena:
Nolia Arena
sön 28/1
kl. 19:00
UNIK/BoIS
4-1
GT/76
Arena:
Recoverhallen
lör 27/1
kl. 13:15
Järvsö Bandy
3-2
ISAK Bandy
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
fre 26/1
kl. 19:00
GT/76
3-8
Helenelunds IK Bandy
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
sön 21/1
kl. 13:00
ISAK Bandy
4-6
Helenelunds IK Bandy
Arena:
ICANIWILL Lugnet
sön 21/1
kl. 13:15
Järvsö Bandy
5-3
UNIK/BoIS
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
sön 21/1
kl. 13:00
SIF Norrtelje
4-13
Kalix Bandy
Arena:
Norrtälje IP
sön 21/1
kl. 11:40
GT/76
2-3
Umedalens IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
lör 20/1
kl. 13:00
Östersunds BS
9-3
Selånger Sportklubb Bandy
Arena:
Östersund Arena
lör 20/1
kl. 16:00
Skutskärs IF Bandyklubb
3-6
Umedalens IF
Arena:
Skutskärs IP
lör 20/1
kl. 15:30
Gustavsberg
3-8
Kalix Bandy
Arena:
Ekvallen
fre 19/1
kl. 19:30
Helenelunds IK Bandy
3-4
Kalix Bandy
Arena:
Sollentunavallen
sön 14/1
kl. 13:15
Järvsö Bandy
2-2
Umedalens IF
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
sön 14/1
kl. 12:00
Östersunds BS
0-10
Kalix Bandy
Arena:
Östersund Arena
sön 14/1
kl. 13:30
Helenelunds IK Bandy
3-7
SIF Norrtelje
Arena:
Sollentunavallen
lör 13/1
kl. 15:00
Selånger Sportklubb Bandy
0-13
Kalix Bandy
Arena:
Gärdehov Bandyplan
lör 13/1
kl. 13:15
Skutskärs IF Bandyklubb
4-3
GT/76
Arena:
Skutskärs IP
lör 13/1
kl. 16:00
ISAK Bandy
3-2
Umedalens IF
Arena:
Hedvallen
lör 13/1
kl. 18:00
UNIK/BoIS
2-3
Gustavsberg
Arena:
Recoverhallen
sön 7/1
kl. 13:30
Helenelunds IK Bandy
4-6
Skutskärs IF Bandyklubb
Arena:
Sollentunavallen
lör 6/1
kl. 13:00
SIF Norrtelje
6-2
UNIK/BoIS
Arena:
Norrtälje IP
lör 6/1
kl. 13:15
Selånger Sportklubb Bandy
5-2
GT/76
Arena:
Gärdehov Bandyplan
december 2023
sön 31/12
kl. 13:15
Gustavsberg
5-1
Skutskärs IF Bandyklubb
Arena:
Ekvallen
lör 30/12
kl. 14:00
Östersunds BS
7-3
ISAK Bandy
Arena:
Östersund Arena
lör 30/12
kl. 13:15
Selånger Sportklubb Bandy
2-4
Järvsö Bandy
Arena:
Gärdehov Bandyplan
tis 26/12
kl. 13:15
Skutskärs IF Bandyklubb
3-0
UNIK/BoIS
Arena:
Skutskärs IP
tis 26/12
kl. 13:00
SIF Norrtelje
8-2
GT/76
Arena:
Norrtälje IP
tis 26/12
kl. 13:30
Helenelunds IK Bandy
6-7
Gustavsberg
Arena:
Sollentunavallen
tis 26/12
kl. 13:15
Selånger Sportklubb Bandy
4-5
Östersunds BS
Arena:
Gärdehov Bandyplan
sön 17/12
kl. 16:20
GT/76
5-4
UNIK/BoIS
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
sön 17/12
kl. 12:30
Umedalens IF
4-13
SIF Norrtelje
Arena:
Nolia Arena
sön 17/12
kl. 13:15
Skutskärs IF Bandyklubb
5-6
ISAK Bandy
Arena:
Skutskärs IP
sön 17/12
kl. 14:00
Gustavsberg
4-1
Selånger Sportklubb Bandy
Arena:
Ekvallen
lör 16/12
kl. 15:30
Helenelunds IK Bandy
10-3
Selånger Sportklubb Bandy
Arena:
Sollentunavallen
sön 10/12
kl. 16:20
GT/76
7-3
Skutskärs IF Bandyklubb
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
sön 10/12
kl. 12:00
Östersunds BS
6-7
SIF Norrtelje
Arena:
Östersund Arena
sön 10/12
kl. 14:30
UNIK/BoIS
6-5
Helenelunds IK Bandy
Arena:
Recoverhallen
sön 10/12
kl. 12:00
Kalix Bandy
12-2
Järvsö Bandy
Arena:
FOMAB Arena
lör 9/12
kl. 13:15
Selånger Sportklubb Bandy
1-4
ISAK Bandy
Arena:
Gärdehov Bandyplan
lör 9/12
kl. 14:30
Umedalens IF
7-4
Järvsö Bandy
Arena:
Nolia Arena
fre 8/12
kl. 19:30
Gustavsberg
10-0
GT/76
Arena:
Ekvallen
sön 3/12
kl. 20:00
GT/76
5-2
SIF Norrtelje
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
sön 3/12
kl. 12:00
Järvsö Bandy
2-4
Kalix Bandy
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
sön 3/12
kl. 13:15
Skutskärs IF Bandyklubb
2-9
Gustavsberg
Arena:
Göransson Arena
sön 3/12
kl. 13:00
Östersunds BS
3-4
Helenelunds IK Bandy
Arena:
Östersund Arena
lör 2/12
kl. 13:15
Selånger Sportklubb Bandy
3-5
Umedalens IF
Arena:
Gärdehov Bandyplan
lör 2/12
kl. 15:30
ISAK Bandy
3-3
Kalix Bandy
Arena:
ICANIWILL Lugnet
fre 1/12
kl. 19:00
UNIK/BoIS
7-2
Umedalens IF
Arena:
Recoverhallen
november 2023
sön 26/11
kl. 13:00
SIF Norrtelje
6-2
Järvsö Bandy
Arena:
Norrtälje IP
sön 26/11
kl. 13:15
Umedalens IF
6-1
ISAK Bandy
Arena:
Nolia Arena
sön 26/11
kl. 16:00
UNIK/BoIS
8-4
Östersunds BS
Arena:
Recoverhallen
sön 26/11
kl. 13:30
Helenelunds IK Bandy
5-5
GT/76
Arena:
Sollentunavallen
lör 25/11
kl. 17:00
Kalix Bandy
9-0
ISAK Bandy
Arena:
FOMAB Arena
lör 25/11
kl. 13:15
Selånger Sportklubb Bandy
3-6
Skutskärs IF Bandyklubb
Arena:
Gärdehov Bandyplan
fre 24/11
kl. 19:30
Gustavsberg
7-6
SIF Norrtelje
Arena:
Ekvallen
sön 19/11
kl. 14:00
Kalix Bandy
7-2
UNIK/BoIS
Arena:
FOMAB Arena
sön 19/11
kl. 14:00
ISAK Bandy
5-6
Östersunds BS
Arena:
ICANIWILL Lugnet
sön 19/11
kl. 13:15
Umedalens IF
4-4
Gustavsberg
Arena:
Nolia Arena
sön 19/11
kl. 13:00
SIF Norrtelje
5-3
Skutskärs IF Bandyklubb
Arena:
Norrtälje IP
sön 19/11
kl. 13:15
Järvsö Bandy
3-3
GT/76
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
fre 17/11
kl. 19:00
Järvsö Bandy
5-2
Selånger Sportklubb Bandy
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
fre 17/11
kl. 21:00
Gustavsberg
5-4
Helenelunds IK Bandy
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
sön 12/11
kl. 18:15
UNIK/BoIS
8-6
SIF Norrtelje
Arena:
Recoverhallen
sön 12/11
kl. 13:00
ISAK Bandy
7-0
Järvsö Bandy
Arena:
ICANIWILL Lugnet

Turnering- och eventkalender

2024

Januari

19-21 januari P17-VM, Mikkeli, Finland

19-21 januari P19-VM, Norge

19-21 januari 3-nationsturnering, herrar, Karlstad

26-28 januari U21 Dam - Nederländerna, Mölndal

Februari

Mars

15-16 mars Bandyfinalerna, Västerås

21-23 mars 4 Nations Cup, Göteborg

22-24 mars Distriktslagsturneringen, Stockholm






#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier. Vi finns på Facebook, Instagram, LinkedIn och TikTok.
Facebook Instagram

Sponsorer