2022/2023
U19 Nationell

# Lag M V O F D P
1 Edsbyns IF 16 14 0 2 101-55 28
2 Villa Lidköping BK 15 9 1 5 82-65 19
3 Vetlanda BK 14 8 1 5 75-58 17
4 Nässjö IF 15 7 1 7 46-48 15
5 Västerås Bandy 14 7 1 6 68-74 15
6 Sandvikens AIK 13 6 2 5 78-56 14
7 IK Sirius 14 5 4 5 68-66 14
8 Tellus Bandy 14 6 0 8 52-64 12
9 IFK Kungälv 14 4 2 8 49-75 10
10 IFK Rättvik 14 2 3 9 52-85 7
11 Falu BS 13 2 1 10 37-62 5

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
november 2022
fre 4/11
kl. 19:00
IFK Rättvik 2-1 Falu BS
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Lars Engström
Niklas Wiklander
Mikael Johansson
fre 4/11
kl. 19:30
Nässjö IF 2-3 Villa Lidköping BK
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Håkan Grunditz
Anton Grön
Örjan Bruce
lör 5/11
kl. 15:30
Edsbyns IF 5-2 Västerås Bandy
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Magnus Lindskog
Johnny Sundberg
Lars Engström
lör 5/11
kl. 16:00
IFK Rättvik 4-4 Vetlanda BK
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Marcus Åkerblom
Lasse Dyrsmeds
Elisabeth Englund
lör 5/11
kl. 18:00
Tellus Bandy 11-1 IFK Kungälv
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Anders Westman
Håkan Andersen
Petter Åhs
sön 6/11
kl. 11:00
Sandvikens AIK 5-6 Villa Lidköping BK
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Andreas Blomqvist
Calle Larshans
Elisabeth Englund
sön 6/11
kl. 11:30
IK Sirius 6-6 IFK Kungälv
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Jonas Edström
Samuel Karlsson
sön 6/11
kl. 14:00
Edsbyns IF 6-4 Vetlanda BK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Anders Svensson
Lars Engström
Andreas Rönnbäck
sön 6/11
kl. 14:30
Nässjö IF 1-3 Tellus Bandy
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Axel Davidsson
Andreas Dahlberg
Örjan Bruce
fre 11/11
kl. 20:00
IK Sirius 6-5 Västerås Bandy
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Edvin Ludvigsson
Matviy Khotyaintsev
Oscar Hall
lör 12/11
kl. 17:30
Vetlanda BK 9-4 Falu BS
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Niclas Schultz
Andreas Pettersson
Elias Lundquist
sön 13/11
kl. 13:00
Nässjö IF 4-1 Falu BS
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Andreas Pettersson
Christer Hagström
Patrik Bergemalm
sön 13/11
kl. 13:30
Villa Lidköping BK 10-2 IFK Kungälv
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Sven-Olof Bly
Jonathan Grund
Marcus Hector
sön 13/11
kl. 15:00
Edsbyns IF 9-1 Tellus Bandy
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Stefan Johansson
Hans Hellgren
Niklas Wiklander
sön 13/11
kl. 15:15
IK Sirius 13-7 IFK Rättvik
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Oscar Hall
Jonatan Vejby
Matviy Khotyaintsev
sön 13/11
kl. 19:00
Västerås Bandy 5-5 Sandvikens AIK
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Samuel Karlsson
Jörgen Wingstedt
Daniel Carlfjord
lör 19/11
kl. 15:00
Edsbyns IF 10-2 Villa Lidköping BK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Magnus Lindskog
Lars Engström
Stefan Holst
lör 19/11
kl. 17:00
Sandvikens AIK 6-3 IFK Kungälv
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Mikael Johansson
Petter Strand
Pavel Silinski
sön 20/11
kl. 11:30
Sandvikens AIK 3-3 IK Sirius
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Calle Larshans
Jonas Lindberg
Stefan Holst
sön 20/11
kl. 12:00
IFK Rättvik 4-4 Villa Lidköping BK
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Marcus Åkerblom
Lasse Dyrsmeds
Emil Larshans
sön 20/11
kl. 13:00
Tellus Bandy 2-5 Nässjö IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Peter Hampus
Linus Rydell
Anders Westman
sön 20/11
kl. 14:30
Falu BS 2-7 IFK Kungälv
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Gustav Bortas
Mikael Johansson
Emil Larshans
ons 23/11
kl. 20:10
Västerås Bandy 6-4 IK Sirius
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Jonas Edström
Robert Malmström
Jonathan Lööf
lör 26/11
kl. 13:00
Villa Lidköping BK 4-6 Västerås Bandy
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Mikael Björkestam
Valther Alm
Samuel Silvesjö
Martin Kihlsten
lör 26/11
kl. 15:30
Vetlanda BK 7-5 Sandvikens AIK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Christer Hagström
Jesper Rundberg
Anton Grön
lör 26/11
kl. 17:30
IFK Kungälv 2-4 Edsbyns IF
Arena:
Skarpe Nord
Domare:
Michael Rosvall
Max Rosvall
Mikael Björkestam
sön 27/11
kl. 11:00
Villa Lidköping BK 2-5 Edsbyns IF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Sven-Olof Bly
Jonathan Grund
Magnus Lundell
sön 27/11
kl. 14:00
IFK Rättvik 4-4 IK Sirius
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Gustav Bortas
Örjan Winther
Mikael Johansson
sön 27/11
kl. 16:20
Tellus Bandy 4-2 Falu BS
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Daniel Käck
Jonatan Vejby
Samuel Karlsson
sön 27/11
kl. 16:30
Nässjö IF 1-5 Sandvikens AIK
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Patrik Bergemalm
Christer Hagström
Andreas Dahlberg
december 2022
fre 9/12
kl. 19:00
Sandvikens AIK 4-6 Edsbyns IF
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Oskar Nilsson
Johan Hedell
Håkan Andersen
Robert Andersson
fre 9/12
kl. 19:30
Vetlanda BK 9-8 Villa Lidköping BK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Axel Davidsson
Andreas Dahlberg
Christer Hagström
lör 10/12
kl. 13:00
Falu BS 4-8 Edsbyns IF
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Andreas Rönnbäck
Calle Larshans
Niklas Wiklander
lör 10/12
kl. 15:00
IFK Rättvik 5-6 Tellus Bandy
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Stefan Holst
Örjan Winther
Mikael Johansson
lör 10/12
kl. 17:00
IFK Kungälv 4-6 IK Sirius
Arena:
Skarpe Nord
Domare:
Andreas Svensson
Mikael Björkestam
Max Rosvall
lör 10/12
kl. 17:30
Vetlanda BK 0-6 Västerås Bandy
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Elias Lundquist
David Järvinen
Pontus Tengroth
sön 11/12
kl. 11:00
Falu BS 6-2 Tellus Bandy
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Stefan Holst
Niklas Wiklander
Mikael Johansson
sön 11/12
kl. 13:00
Sandvikens AIK 11-0 IFK Rättvik
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Mikael Lund
Andreas Blomqvist
Emil Larshans
sön 11/12
kl. 13:30
Villa Lidköping BK 6-0 IK Sirius
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Michael Rosvall
Magnus Lundell
Jonas Kristensen
sön 11/12
kl. 15:30
Nässjö IF 4-3 Västerås Bandy
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Axel Davidsson
Andreas Pettersson
Kristian Svensson
lör 17/12
kl. 12:00
IFK Rättvik 0-5 Nässjö IF
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Marcus Åkerblom
Andreas Blomqvist
Lasse Dyrsmeds
lör 17/12
kl. 13:00
Edsbyns IF 8-6 Sandvikens AIK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Andreas Rönnbäck
Calle Larshans
Emil Larshans
lör 17/12
kl. 13:00
Falu BS 2-3 IK Sirius
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Stefan Holst
Örjan Winther
Mikael Johansson
lör 17/12
kl. 15:00
Västerås Bandy 1-15 Vetlanda BK
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Thomas Persson
Daniel Carlfjord
Johan Hedell
Jonatan Vejby
lör 17/12
kl. 18:00
Tellus Bandy 2-5 Villa Lidköping BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Victor Björling
Robert Andersson
Hanna Hansson
sön 18/12
kl. 11:30
Edsbyns IF 5-1 Nässjö IF
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Oskar Nilsson
Anders Westman
Andreas Blomqvist
Gustav Olhans
sön 18/12
kl. 13:00
Västerås Bandy 10-5 IFK Kungälv
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Edvin Ludvigsson
Samuel Karlsson
Jonatan Vejby
Thomas Persson
Adam Jokinen
sön 18/12
kl. 13:45
IK Sirius 3-4 Villa Lidköping BK
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Oscar Hall
Matviy Khotyaintsev
Jörgen Wingstedt
sön 18/12
kl. 16:20
Tellus Bandy 1-6 Vetlanda BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Håkan Andersen
Axel Eriksson
Dennis Lisell
tis 20/12
kl. 19:30
IFK Rättvik 5-9 Edsbyns IF
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Gustav Bortas
Jonas Lindberg
Örjan Winther
tors 22/12
kl. 19:30
Nässjö IF 2-3 Vetlanda BK
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Adam Jokinen
Andreas Dahlberg
Anton Hagström
januari 2023
ons 4/1
kl. 19:00
Västerås Bandy 3-7 Nässjö IF
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Edvin Ludvigsson
Jonatan Vejby
Matviy Khotyaintsev
fre 6/1
kl. 13:00
IFK Kungälv 2-1 Vetlanda BK
Arena:
Skarpe Nord
Domare:
Johan Bengtsson
Valther Alm
Adam Jokinen
lör 7/1
kl. 12:40
Västerås Bandy 5-4 Villa Lidköping BK
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Edvin Ludvigsson
Jonathan Lööf
Matviy Khotyaintsev
lör 7/1
kl. 13:00
Sandvikens AIK 6-4 Tellus Bandy
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Oskar Nilsson
Marcus Åkerblom
Örjan Winther
Calle Larshans
lör 7/1
kl. 17:00
IFK Kungälv 5-3 IFK Rättvik
Arena:
Skarpe Nord
Domare:
Valther Alm
Samuel Silvesjö
Mikael Björkestam
lör 7/1
kl. 18:00
Falu BS 2-0 Nässjö IF
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Mikael Lund
Stefan Holst
Andreas Blomqvist
lör 7/1
kl. 18:45
IK Sirius 4-8 Edsbyns IF
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Oscar Hall
Samuel Karlsson
Jonatan Vejby
sön 8/1
kl. 11:30
Villa Lidköping BK 7-4 IFK Rättvik
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Jacob Liljegren
Marcus Hector
Viktor Fritzon
sön 8/1
kl. 11:40
Tellus Bandy 5-3 Edsbyns IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Anders Westman
Johan Skog
Mattis Skog
sön 8/1
kl. 12:30
Sandvikens AIK 11-0 Nässjö IF
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Oskar Nilsson
Edvin Ludvigsson
Calle Larshans
Jonas Lindberg
sön 8/1
kl. 13:00
IK Sirius 10-4 Vetlanda BK
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Jonatan Vejby
Samuel Karlsson
Ulrik Bergman
fre 13/1
kl. 19:30
Vetlanda BK 6-2 IFK Kungälv
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Axel Davidsson
Jonny Andersson
Andreas Dahlberg
lör 14/1
kl. 13:00
Sandvikens AIK 9-6 Västerås Bandy
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Thomas Persson
Marcus Åkerblom
Örjan Winther
Jonas Lindberg
lör 14/1
kl. 16:30
Nässjö IF 4-4 IK Sirius
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Pontus Tengroth
Patrik Bergemalm
Adam Jokinen
lör 14/1
kl. 18:00
IFK Kungälv 4-1 Tellus Bandy
Arena:
Skarpe Nord
Domare:
Tobias Kesselbring
Hanna Björkestam
Max Rosvall
sön 15/1
kl. 11:30
Villa Lidköping BK 8-5 Tellus Bandy
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Jonathan Grund
Anders Berg
Sven-Olof Bly
sön 15/1
kl. 14:30
Västerås Bandy 5-2 Falu BS
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Anders Westman
Robert Jonsson
Thomas Persson
Håkan Andersen
sön 15/1
kl. 15:00
Edsbyns IF 9-4 IFK Rättvik
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Marcus Åkerblom
Petter Strand
Elias Ekström
sön 15/1
kl. 16:30
Vetlanda BK 3-2 IK Sirius
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Anton Hagström
Örjan Bruce
Andreas Pettersson
tis 24/1
kl. 19:15
Falu BS 4-5 Västerås Bandy
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Stefan Holst
Gustav Olhans
Niklas Wiklander
ons 25/1
kl. 20:00
IFK Rättvik 7-2 Sandvikens AIK
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Magnus Lindskog
Lars Engström
Petter Strand
fre 27/1
kl. 19:00
IFK Kungälv 2-5 Nässjö IF
Arena:
Skarpe Nord
Domare:
Edvin Ludvigsson
Samuel Karlsson
Matviy Khotyaintsev
lör 28/1
kl. 17:30
Villa Lidköping BK 9-3 Falu BS
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Michael Rosvall
Max Rosvall
Viktor Fritzon
lör 28/1
kl. 18:30
Nässjö IF 5-1 Edsbyns IF
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Örjan Bruce
Elias Lundquist
Andreas Dahlberg
sön 29/1
kl. 11:30
IFK Kungälv 4-4 Falu BS
Arena:
Skarpe Nord
Domare:
Edvin Ludvigsson
Samuel Karlsson
Matviy Khotyaintsev
sön 29/1
kl. 13:00
Tellus Bandy 5-3 IFK Rättvik
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Jonas Edström
Dennis Lisell
Erik Ryrfeldt
sön 29/1
kl. 15:00
Vetlanda BK 4-5 Edsbyns IF
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Elias Lundquist
Patrik Bergemalm
Anton Hagström
februari 2023
fre 3/2
kl. 19:00
Falu BS - Sandvikens AIK
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Mikael Lund
Örjan Winther
Lasse Dyrsmeds
fre 3/2
kl. 19:00
IFK Kungälv - Villa Lidköping BK
Arena:
Skarpe Nord
Domare:
Michael Rosvall
Valther Alm
Max Rosvall
fre 3/2
kl. 20:00
IK Sirius - Tellus Bandy
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Robert Malmström
Samuel Karlsson
Jonatan Vejby
lör 4/2
kl. 12:40
Västerås Bandy - Edsbyns IF
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Mikko Aarnio
Jonathan Lööf
Edvin Ludvigsson
lör 4/2
kl. 16:00
Vetlanda BK - Nässjö IF
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Ola Fredriksson
Örjan Bruce
Pierre Sunesson
Anton Grön
lör 4/2
kl. 17:00
Falu BS - Villa Lidköping BK
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Anders Bergman
Niklas Wiklander
Mikael Johansson
sön 5/2
kl. 11:00
IFK Rättvik - Västerås Bandy
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Stefan Holst
Calle Larshans
Emil Larshans
sön 5/2
kl. 15:00
Edsbyns IF - IK Sirius
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Lars Engström
Elias Ekström
Stefan Johansson
sön 5/2
kl. 16:20
Tellus Bandy - Sandvikens AIK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Johan Skog
Anders Westman
Mattis Skog
lör 11/2
kl. 17:00
Edsbyns IF - IFK Kungälv
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Calle Larshans
Emil Larshans
Anders Svensson
lör 11/2
kl. 18:00
Sandvikens AIK - Vetlanda BK
Arena:
Jernvallen Sandviken
sön 12/2
kl. 11:00
Falu BS - Vetlanda BK
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Andreas Blomqvist
Johannes Winther
Anders Bergman
sön 12/2
kl. 11:00
IFK Rättvik - IFK Kungälv
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Stefan Holst
Örjan Winther
Mikael Lund
sön 12/2
kl. 15:15
IK Sirius - Nässjö IF
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Jonas Edström
Ida Salomonsson
Elisabeth Englund
sön 12/2
kl. 16:20
Västerås Bandy - Tellus Bandy
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Johan Frisk
Jonathan Lööf
Robert Malmström
mån 13/2
kl. 19:30
Sandvikens AIK - Falu BS
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Mikael Johansson
Emil Larshans
fre 17/2
kl. 20:00
Tellus Bandy - IK Sirius
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
Dennis Lisell
Peter Hampus
Håkan Andersen
lör 18/2
kl. 13:30
Villa Lidköping BK - Sandvikens AIK
Arena:
Isstadion Lidköping
Domare:
Sven-Olof Bly
Jacob Liljegren
Marcus Hector
lör 18/2
kl. 16:30
IFK Kungälv - Västerås Bandy
Arena:
Skarpe Nord
Domare:
Tobias Kesselbring
Johan Bengtsson
Oscar Melin
lör 18/2
kl. 17:30
Vetlanda BK - IFK Rättvik
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Anton Grön
Anton Hagström
Stefan Bertilsson
sön 19/2
kl. 13:00
IFK Kungälv - Sandvikens AIK
Arena:
Skarpe Nord
Domare:
Rudolf Lindberg
Valther Alm
Tobias Kesselbring
Victor Irstam
sön 19/2
kl. 13:00
Nässjö IF - IFK Rättvik
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Samuel Pettersson
Anton Grön
Håkan Grunditz
sön 19/2
kl. 15:15
IK Sirius - Falu BS
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Mikael Hillerius
Oscar Hall
Jonatan Vejby
fre 24/2
kl. 19:00
Falu BS - IFK Rättvik
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
fre 24/2
kl. 19:00
Nässjö IF - IFK Kungälv
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Axel Davidsson
Andreas Dahlberg
Jonny Andersson
fre 24/2
kl. 19:30
Villa Lidköping BK - Vetlanda BK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Michael Rosvall
Max Rosvall
Viktor Fritzon
fre 24/2
kl. 20:00
Tellus Bandy - Västerås Bandy
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Peter Persson
Peter Hampus
Hanna Hansson
sön 26/2
kl. 13:45
IK Sirius - Sandvikens AIK
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Mikael Hillerius
Samuel Karlsson
Matviy Khotyaintsev
sön 26/2
kl. 15:00
Edsbyns IF - Falu BS
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
sön 26/2
kl. 16:00
Villa Lidköping BK - Nässjö IF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Sven-Olof Bly
Jonathan Grund
Magnus Lundell
sön 26/2
kl. 17:10
Västerås Bandy - IFK Rättvik
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Edvin Ludvigsson
Jonas Edström
Håkan Brolin
sön 26/2
kl. 17:30
Vetlanda BK - Tellus Bandy
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Örjan Bruce
Anton Grön
Håkan Grunditz

Turnering- och eventkalender

2022

Augusti

27–28 augusti Bandyforum Elit 2022 - Elittränarträff dam och herr

September

8–9 september, landslagssamling för U21 Herr och herrlandslaget, Uppsala

9–11 september, landslagssamling för F17, U21 Dam och damlandslaget, Rättvik

30 sept–2 oktober Svenska Cupen Herr, Lidköping

Oktober

8–9 oktober, Svenska Cupen Ungdom Omgång 1 (Edsbyn, Sandviken, Stockholm, Nässjö)

14–16 oktober, Trenationsturnering, Nässjö, Sverige

15–16 oktober, Svenska Cupen Dam slutspel, Sandviken

15–16 oktober, Svenska Cupen Junior slutspel, Edsbyn

22–23 oktober, Supercupen slutspel, Karlstad

29–30 oktober, Svenska Cupen Ungdom Omgång 2 (Edsbyn, Stockholm, Vänersborg, Vetlanda)

November

23 november Arenadag 2022 - Bygg för framtiden! Örebro

December

2–3 december, landskamper Dam, Norge
26–28 december Mini World Cup, Vetlanda

2023

Januari

20–22 januari, P17- och P19-VM, Göteborg

Februari

24–26 februari, F17-VM, Norge

Mars

10–12 mars, Junior- och Ungdomsfinalerna, Göteborg
17 mars, Damfinalen, 19:00 i Uppsala
18 mars, Herrfinalen, 17:00 i Uppsala

24 mars - 2 april, Dam- och Herr-VM, Växjö/Åby

Fler datum kommer snart...






SM-finalerna 2023 Läs mer

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier. Vi finns även på LinkedIn och TikTok.
Facebook Instagram

Sponsorer