2022
Bandyallsvenskan, Bandyallsvenskan

# Lag M V O F D P
1 ÅbyTjureda IF 0 0 0 0 0-0 0
2 Borlänge Bandy 0 0 0 0 0-0 0
3 Falu BS 0 0 0 0 0-0 0
4 IF Boltic 0 0 0 0 0-0 0
5 IFK Kungälv 0 0 0 0 0-0 0
6 IFK Rättvik 0 0 0 0 0-0 0
7 IK Tellus 0 0 0 0 0-0 0
8 Kalix Bandy 0 0 0 0 0-0 0
9 Katrineholm Bandy 0 0 0 0 0-0 0
10 Lidköpings AIK 0 0 0 0 0-0 0
11 Ljusdals BK 0 0 0 0 0-0 0
12 Nässjö IF 0 0 0 0 0-0 0
13 Örebro SK 0 0 0 0 0-0 0
14 Surte BK 0 0 0 0 0-0 0
15 TB Västerås 0 0 0 0 0-0 0
16 Västanfors IF 0 0 0 0 0-0 0

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
oktober 2022
tors 27/10
kl. 19:00
TB Västerås - Falu BS
Arena:
ABB Arena Västerås
lör 29/10
kl. 13:15
ÅbyTjureda IF - IFK Kungälv
Arena:
Ericsson Arena Åby
lör 29/10
kl. 14:00
Katrineholm Bandy - IF Boltic
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
lör 29/10
kl. 14:00
Nässjö IF - Lidköpings AIK
Arena:
Stinsen Arena
lör 29/10
kl. 15:00
Borlänge Bandy - Västanfors IF
Arena:
Tunets IP Borlänge
lör 29/10
kl. 15:00
Örebro SK - Surte BK
Arena:
Behrn Arena Örebro
lör 29/10
kl. 15:30
IK Tellus - Ljusdals BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
lör 29/10
kl. 16:00
IFK Rättvik - Kalix Bandy
Arena:
Rättvik Arena
sön 30/10
kl. 14:00
TB Västerås - Kalix Bandy
Arena:
ABB Arena Västerås
november 2022
fre 4/11
kl. 19:00
IK Tellus - IFK Rättvik
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
lör 5/11
kl. 00:00
IF Boltic - Surte BK
Arena:
Tingvalla Karlstad
lör 5/11
kl. 00:00
Ljusdals BK - Kalix Bandy
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
lör 5/11
kl. 13:00
Lidköpings AIK - IFK Kungälv
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
lör 5/11
kl. 14:00
Katrineholm Bandy - Nässjö IF
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
lör 5/11
kl. 15:00
Falu BS - Västanfors IF
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
lör 5/11
kl. 15:00
Örebro SK - ÅbyTjureda IF
Arena:
Behrn Arena Örebro
sön 6/11
kl. 00:00
Västanfors IF - Kalix Bandy
Arena:
Västanfors IP
mån 7/11
kl. 19:00
TB Västerås - Borlänge Bandy
Arena:
ABB Arena Västerås
fre 11/11
kl. 19:00
IFK Kungälv - IF Boltic
Arena:
Skarpe Nord
fre 11/11
kl. 19:30
Surte BK - Lidköpings AIK
Arena:
Ale Arena Surte
lör 12/11
kl. 14:00
Kalix Bandy - Falu BS
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
lör 12/11
kl. 14:00
Borlänge Bandy - IK Tellus
Arena:
Tunets IP Borlänge
lör 12/11
kl. 14:00
ÅbyTjureda IF - Katrineholm Bandy
Arena:
Ericsson Arena Åby
lör 12/11
kl. 14:00
Nässjö IF - Örebro SK
Arena:
Stinsen Arena
lör 12/11
kl. 16:00
IFK Rättvik - TB Västerås
Arena:
Rättvik Arena
lör 12/11
kl. 17:00
Ljusdals BK - Västanfors IF
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
fre 18/11
kl. 19:00
Örebro SK - Falu BS
Arena:
Behrn Arena Örebro
fre 18/11
kl. 19:00
Katrineholm Bandy - Borlänge Bandy
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
lör 19/11
kl. 00:00
IF Boltic - IFK Rättvik
Arena:
Tingvalla Karlstad
lör 19/11
kl. 00:00
Kalix Bandy - Nässjö IF
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
lör 19/11
kl. 13:15
IK Tellus - ÅbyTjureda IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
lör 19/11
kl. 13:45
TB Västerås - Surte BK
Arena:
ABB Arena Västerås
lör 19/11
kl. 14:00
Örebro SK - Borlänge Bandy
Arena:
Behrn Arena Örebro
lör 19/11
kl. 14:00
Katrineholm Bandy - Falu BS
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
lör 19/11
kl. 15:00
Lidköpings AIK - Ljusdals BK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
lör 19/11
kl. 15:00
Västanfors IF - IFK Kungälv
Arena:
Västanfors IP
sön 20/11
kl. 00:00
IF Boltic - Ljusdals BK
Arena:
Tingvalla Karlstad
sön 20/11
kl. 00:00
Kalix Bandy - ÅbyTjureda IF
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
sön 20/11
kl. 14:00
Lidköpings AIK - IFK Rättvik
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
sön 20/11
kl. 14:00
Västanfors IF - Surte BK
Arena:
Västanfors IP
sön 20/11
kl. 14:00
TB Västerås - IFK Kungälv
Arena:
ABB Arena Västerås
sön 20/11
kl. 16:15
IK Tellus - Nässjö IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
fre 25/11
kl. 19:00
IFK Rättvik - Katrineholm Bandy
Arena:
Rättvik Arena
fre 25/11
kl. 19:00
Ljusdals BK - Örebro SK
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
lör 26/11
kl. 00:00
IFK Kungälv - Kalix Bandy
Arena:
Skarpe Nord
lör 26/11
kl. 14:00
Borlänge Bandy - IF Boltic
Arena:
Tunets IP Borlänge
lör 26/11
kl. 15:00
ÅbyTjureda IF - TB Västerås
Arena:
Ericsson Arena Åby
lör 26/11
kl. 15:00
Falu BS - Lidköpings AIK
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
lör 26/11
kl. 16:00
Ljusdals BK - Katrineholm Bandy
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
lör 26/11
kl. 16:00
IFK Rättvik - Örebro SK
Arena:
Rättvik Arena
lör 26/11
kl. 17:00
Surte BK - IK Tellus
Arena:
Ale Arena Surte
sön 27/11
kl. 00:00
IFK Kungälv - IK Tellus
Arena:
Skarpe Nord
sön 27/11
kl. 13:00
Surte BK - Kalix Bandy
Arena:
Ale Arena Surte
sön 27/11
kl. 13:15
Borlänge Bandy - Lidköpings AIK
Arena:
Tunets IP Borlänge
sön 27/11
kl. 14:00
Falu BS - IF Boltic
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
sön 27/11
kl. 14:00
ÅbyTjureda IF - Västanfors IF
Arena:
Ericsson Arena Åby
sön 27/11
kl. 14:00
Nässjö IF - TB Västerås
Arena:
Stinsen Arena
sön 27/11
kl. 16:00
Nässjö IF - Västanfors IF
Arena:
Stinsen Arena
december 2022
fre 2/12
kl. 19:00
IFK Rättvik - Borlänge Bandy
Arena:
Rättvik Arena
fre 2/12
kl. 19:30
Katrineholm Bandy - Surte BK
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
fre 2/12
kl. 19:30
Ljusdals BK - Falu BS
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
lör 3/12
kl. 00:00
Kalix Bandy - Västanfors IF
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
lör 3/12
kl. 00:00
IF Boltic - Nässjö IF
Arena:
Tingvalla Karlstad
lör 3/12
kl. 13:15
ÅbyTjureda IF - Lidköpings AIK
Arena:
Ericsson Arena Åby
lör 3/12
kl. 15:00
Örebro SK - IFK Kungälv
Arena:
Behrn Arena Örebro
tis 6/12
kl. 19:00
IK Tellus - TB Västerås
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
tis 6/12
kl. 19:00
Lidköpings AIK - Örebro SK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
fre 9/12
kl. 19:00
Falu BS - IK Tellus
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
fre 9/12
kl. 19:00
Västanfors IF - IFK Rättvik
Arena:
Västanfors IP
fre 9/12
kl. 19:00
Borlänge Bandy - Ljusdals BK
Arena:
Tunets IP Borlänge
fre 9/12
kl. 19:30
IFK Kungälv - Katrineholm Bandy
Arena:
Skarpe Nord
lör 10/12
kl. 00:00
IF Boltic - ÅbyTjureda IF
Arena:
Tingvalla Karlstad
lör 10/12
kl. 14:15
Surte BK - Nässjö IF
Arena:
Ale Arena Surte
fre 16/12
kl. 19:30
Katrineholm Bandy - Lidköpings AIK
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
lör 17/12
kl. 00:00
Kalix Bandy - Borlänge Bandy
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
lör 17/12
kl. 13:15
IK Tellus - Västanfors IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
ons 21/12
kl. 00:00
IFK Kungälv - Nässjö IF
Arena:
Skarpe Nord
ons 21/12
kl. 19:00
Örebro SK - IF Boltic
Arena:
Behrn Arena Örebro
ons 21/12
kl. 19:00
ÅbyTjureda IF - Surte BK
Arena:
Ericsson Arena Åby
ons 21/12
kl. 19:00
IFK Rättvik - Falu BS
Arena:
Rättvik Arena
ons 21/12
kl. 19:00
TB Västerås - Ljusdals BK
Arena:
ABB Arena Västerås
mån 26/12
kl. 00:00
Kalix Bandy - IK Tellus
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
mån 26/12
kl. 13:15
Ljusdals BK - IFK Rättvik
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
mån 26/12
kl. 13:15
Katrineholm Bandy - Örebro SK
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
mån 26/12
kl. 13:15
Lidköpings AIK - IF Boltic
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
mån 26/12
kl. 13:15
Borlänge Bandy - Falu BS
Arena:
Tunets IP Borlänge
mån 26/12
kl. 13:15
Nässjö IF - ÅbyTjureda IF
Arena:
Stinsen Arena
mån 26/12
kl. 14:00
Västanfors IF - TB Västerås
Arena:
Västanfors IP
mån 26/12
kl. 14:00
Surte BK - IFK Kungälv
Arena:
Ale Arena Surte
tors 29/12
kl. 19:00
TB Västerås - IK Tellus
Arena:
ABB Arena Västerås
fre 30/12
kl. 00:00
IF Boltic - Örebro SK
Arena:
Tingvalla Karlstad
fre 30/12
kl. 19:00
Nässjö IF - IFK Kungälv
Arena:
Stinsen Arena
fre 30/12
kl. 19:00
Falu BS - Ljusdals BK
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
fre 30/12
kl. 19:00
Borlänge Bandy - IFK Rättvik
Arena:
Tunets IP Borlänge
fre 30/12
kl. 19:30
Lidköpings AIK - Katrineholm Bandy
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
fre 30/12
kl. 19:30
Surte BK - ÅbyTjureda IF
Arena:
Ale Arena Surte
januari 2023
fre 6/1
kl. 00:00
IF Boltic - Lidköpings AIK
Arena:
Tingvalla Karlstad
fre 6/1
kl. 00:00
IFK Kungälv - Surte BK
Arena:
Skarpe Nord
fre 6/1
kl. 00:00
IK Tellus - Kalix Bandy
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
fre 6/1
kl. 13:15
Falu BS - Borlänge Bandy
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
fre 6/1
kl. 13:15
Örebro SK - Katrineholm Bandy
Arena:
Behrn Arena Örebro
fre 6/1
kl. 15:00
ÅbyTjureda IF - Nässjö IF
Arena:
Ericsson Arena Åby
fre 6/1
kl. 16:00
IFK Rättvik - Ljusdals BK
Arena:
Rättvik Arena
fre 6/1
kl. 19:00
TB Västerås - Västanfors IF
Arena:
ABB Arena Västerås
sön 8/1
kl. 15:00
Lidköpings AIK - ÅbyTjureda IF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
ons 11/1
kl. 19:30
Katrineholm Bandy - IFK Kungälv
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
fre 13/1
kl. 19:00
Nässjö IF - IF Boltic
Arena:
Stinsen Arena
fre 13/1
kl. 19:00
Borlänge Bandy - TB Västerås
Arena:
Tunets IP Borlänge
fre 13/1
kl. 19:00
Västanfors IF - Falu BS
Arena:
Västanfors IP
fre 13/1
kl. 19:30
Surte BK - Örebro SK
Arena:
Ale Arena Surte
fre 13/1
kl. 19:30
Ljusdals BK - IK Tellus
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
lör 14/1
kl. 14:00
Kalix Bandy - IFK Rättvik
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
sön 15/1
kl. 00:00
IF Boltic - Katrineholm Bandy
Arena:
Tingvalla Karlstad
sön 15/1
kl. 14:00
Örebro SK - Nässjö IF
Arena:
Behrn Arena Örebro
sön 15/1
kl. 14:00
IK Tellus - Borlänge Bandy
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
sön 15/1
kl. 15:00
Lidköpings AIK - Surte BK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
sön 15/1
kl. 15:00
IFK Kungälv - ÅbyTjureda IF
Arena:
Skarpe Nord
mån 16/1
kl. 19:00
Ljusdals BK - TB Västerås
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
ons 18/1
kl. 19:00
IFK Rättvik - Västanfors IF
Arena:
Rättvik Arena
fre 27/1
kl. 19:00
TB Västerås - Örebro SK
Arena:
ABB Arena Västerås
fre 27/1
kl. 19:00
Västanfors IF - Katrineholm Bandy
Arena:
Västanfors IP
lör 28/1
kl. 00:00
Kalix Bandy - IF Boltic
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
lör 28/1
kl. 13:15
ÅbyTjureda IF - Ljusdals BK
Arena:
Ericsson Arena Åby
lör 28/1
kl. 13:15
IK Tellus - Lidköpings AIK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
lör 28/1
kl. 14:00
Västanfors IF - Örebro SK
Arena:
Västanfors IP
lör 28/1
kl. 15:00
IFK Kungälv - Borlänge Bandy
Arena:
Skarpe Nord
lör 28/1
kl. 16:00
Nässjö IF - IFK Rättvik
Arena:
Stinsen Arena
lör 28/1
kl. 17:00
Surte BK - Falu BS
Arena:
Ale Arena Surte
lör 28/1
kl. 18:30
TB Västerås - Katrineholm Bandy
Arena:
ABB Arena Västerås
sön 29/1
kl. 00:00
Kalix Bandy - Lidköpings AIK
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
sön 29/1
kl. 13:00
Surte BK - Borlänge Bandy
Arena:
Ale Arena Surte
sön 29/1
kl. 14:00
Nässjö IF - Ljusdals BK
Arena:
Stinsen Arena
sön 29/1
kl. 15:00
IFK Kungälv - Falu BS
Arena:
Skarpe Nord
sön 29/1
kl. 16:00
ÅbyTjureda IF - IFK Rättvik
Arena:
Ericsson Arena Åby
sön 29/1
kl. 16:15
IK Tellus - IF Boltic
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
februari 2023
lör 4/2
kl. 00:00
IF Boltic - Västanfors IF
Arena:
Tingvalla Karlstad
lör 4/2
kl. 14:00
Falu BS - ÅbyTjureda IF
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
lör 4/2
kl. 15:00
Örebro SK - IK Tellus
Arena:
Behrn Arena Örebro
lör 4/2
kl. 15:00
Katrineholm Bandy - Kalix Bandy
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
lör 4/2
kl. 15:00
Lidköpings AIK - TB Västerås
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
lör 4/2
kl. 16:00
IFK Rättvik - Surte BK
Arena:
Rättvik Arena
lör 4/2
kl. 16:00
Borlänge Bandy - Nässjö IF
Arena:
Tunets IP Borlänge
lör 4/2
kl. 17:00
Ljusdals BK - IFK Kungälv
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
sön 5/2
kl. 00:00
IF Boltic - TB Västerås
Arena:
Tingvalla Karlstad
sön 5/2
kl. 13:00
Lidköpings AIK - Västanfors IF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
sön 5/2
kl. 13:00
Örebro SK - Kalix Bandy
Arena:
Behrn Arena Örebro
sön 5/2
kl. 14:00
Falu BS - Nässjö IF
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
sön 5/2
kl. 15:00
Katrineholm Bandy - IK Tellus
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
sön 5/2
kl. 15:00
Borlänge Bandy - ÅbyTjureda IF
Arena:
Tunets IP Borlänge
sön 5/2
kl. 15:00
IFK Rättvik - IFK Kungälv
Arena:
Rättvik Arena
sön 5/2
kl. 15:00
Ljusdals BK - Surte BK
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
fre 10/2
kl. 19:00
IFK Kungälv - Lidköpings AIK
Arena:
Skarpe Nord
fre 10/2
kl. 19:30
Ljusdals BK - Borlänge Bandy
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
lör 11/2
kl. 00:00
Kalix Bandy - TB Västerås
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
lör 11/2
kl. 13:15
ÅbyTjureda IF - Örebro SK
Arena:
Ericsson Arena Åby
lör 11/2
kl. 14:00
Nässjö IF - Katrineholm Bandy
Arena:
Stinsen Arena
lör 11/2
kl. 14:00
Västanfors IF - IK Tellus
Arena:
Västanfors IP
lör 11/2
kl. 15:00
Falu BS - IFK Rättvik
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
sön 12/2
kl. 13:00
Surte BK - IF Boltic
Arena:
Ale Arena Surte
fre 17/2
kl. 19:00
IK Tellus - Falu BS
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
lör 18/2
kl. 00:00
IF Boltic - IFK Kungälv
Arena:
Tingvalla Karlstad
lör 18/2
kl. 14:00
Katrineholm Bandy - ÅbyTjureda IF
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
lör 18/2
kl. 14:00
Nässjö IF - Surte BK
Arena:
Stinsen Arena
lör 18/2
kl. 14:00
Västanfors IF - Ljusdals BK
Arena:
Västanfors IP
lör 18/2
kl. 15:00
Borlänge Bandy - Kalix Bandy
Arena:
Tunets IP Borlänge
lör 18/2
kl. 15:00
Örebro SK - Lidköpings AIK
Arena:
Behrn Arena Örebro
sön 19/2
kl. 00:00
Falu BS - Kalix Bandy
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
sön 19/2
kl. 15:30
TB Västerås - IFK Rättvik
Arena:
ABB Arena Västerås
lör 25/2
kl. 17:00
Kalix Bandy - Ljusdals BK
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
lör 25/2
kl. 17:00
Lidköpings AIK - Nässjö IF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
lör 25/2
kl. 17:00
Surte BK - Katrineholm Bandy
Arena:
Ale Arena Surte
lör 25/2
kl. 17:00
IFK Kungälv - Örebro SK
Arena:
Skarpe Nord
lör 25/2
kl. 17:00
ÅbyTjureda IF - IF Boltic
Arena:
Ericsson Arena Åby
lör 25/2
kl. 17:00
Falu BS - TB Västerås
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
lör 25/2
kl. 17:00
IFK Rättvik - IK Tellus
Arena:
Rättvik Arena
lör 25/2
kl. 17:00
Västanfors IF - Borlänge Bandy
Arena:
Västanfors IP

Turnering- och eventkalender

2022

Augusti

27–28 augusti Bandyforum Elit 2022 - Elittränarträff dam och herr

September

8-9 september, landslagssamling för U21 Herr och herrlandslaget, Uppsala

9–11 september, landslagssamling för F17, U21 Dam och damlandslaget, Rättvik

30 sept–2 oktober Svenska Cupen Herr, Lidköping

Oktober

15–16 oktober Svenska Cupen Dam slutspel, Sandviken

Fler datum kommer snart...






Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer