2022/2023
Bandyallsvenskan

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
oktober 2022
tors 27/10
kl. 19:00
TB Västerås 3-1 Falu BS
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Jörgen Wingstedt
Håkan Nora Johansson
Jonas Rinnbäck
Thomas Persson
lör 29/10
kl. 13:00
Örebro SK 7-2 Surte BK
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
Jacob Liljegren
Christoffer Gille
Andreas Lindvall Viktorsson
lör 29/10
kl. 13:15
ÅbyTjureda IF 3-5 IFK Kungälv
Arena:
Ericsson Arena Åby
Domare:
Håkan Grunditz
Andreas Pettersson
Erik Schultz
lör 29/10
kl. 14:00
Katrineholm Bandy 6-6 IF Boltic
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
Domare:
Peter Persson
Linus Rydell
Klas Lindqvist
Kent Eliasson
lör 29/10
kl. 14:00
Nässjö IF 5-7 Lidköpings AIK
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
David Eneland
Jonas Rinnbäck
Ludwig Hallkvist
Pierre Sunesson
lör 29/10
kl. 15:00
Tellus Bandy 5-5 Ljusdals BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Andreas Broberg
Klas Lundgren
Oscar Haraldsson
lör 29/10
kl. 16:00
IFK Rättvik 8-3 Kalix Bandy
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Andreas Rönnbäck
Örjan Winther
Johannes Winther
Thomas Borgström
sön 30/10
kl. 14:00
TB Västerås 7-1 Kalix Bandy
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Henric Norén
Andreas Blomqvist
Kent Eliasson
Gustav Bortas
november 2022
fre 4/11
kl. 19:00
Tellus Bandy 4-8 IFK Rättvik
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Pavel Silinski
Linus Rydell
Patrik Widmark
lör 5/11
kl. 13:00
Lidköpings AIK 1-4 IFK Kungälv
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Andreas Svensson
Jonas Kristensen
Per Jakobsson
lör 5/11
kl. 14:00
IF Boltic 8-2 Surte BK
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Henric Norén
Örjan Winther
Adam Jokinen
lör 5/11
kl. 14:00
Katrineholm Bandy 3-9 Nässjö IF
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
Domare:
Axel Davidsson
Erik Schultz
Viktor Grahn
Kent Eliasson
lör 5/11
kl. 15:00
Örebro SK 6-6 ÅbyTjureda IF
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
David Eneland
Emil Larshans
Gustav Olhans
lör 5/11
kl. 16:00
Ljusdals BK 0-3 Kalix Bandy
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
Domare:
Andreas Blomqvist
Jonas Lindberg
Andreas Rönnbäck
sön 6/11
kl. 14:00
Västanfors IF 2-4 Kalix Bandy
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Jörgen Wingstedt
Jonas Rinnbäck
Håkan Birgerson
Thomas Borgström
mån 7/11
kl. 19:00
TB Västerås 10-2 Borlänge Bandy
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Ida Salomonsson
Patrik Widmark
Linus Rydell
Thomas Persson
fre 11/11
kl. 19:30
Surte BK 5-1 Lidköpings AIK
Arena:
Ale Arena Surte
Domare:
Klas Lindqvist
Jonas Rinnbäck
David Järvinen
lör 12/11
kl. 14:00
IF Boltic 2-2 IFK Kungälv
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
David Järvinen
Klas Lindqvist
Jonas Rinnbäck
lör 12/11
kl. 14:00
Kalix Bandy 10-0 Falu BS
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
Domare:
Mattias Andersson
Håkan Johansson
Peter Persson
lör 12/11
kl. 14:00
ÅbyTjureda IF 12-2 Katrineholm Bandy
Arena:
Ericsson Arena Åby
Domare:
Tomas Ljung
Samuel Pettersson
Jörgen Wingstedt
lör 12/11
kl. 14:00
Nässjö IF 7-4 Örebro SK
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Håkan Grunditz
Erik Schultz
Ludwig Hallkvist
Pierre Sunesson
lör 12/11
kl. 16:00
IFK Rättvik 6-0 TB Västerås
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Andreas Blomqvist
Örjan Winther
Andreas Rönnbäck
lör 12/11
kl. 17:00
Ljusdals BK 10-1 Västanfors IF
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
Domare:
Stefan Johansson
Klas Lundgren
Hanna Hansson
tis 15/11
kl. 19:00
Borlänge Bandy 6-5 Västanfors IF
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Andreas Broberg
Örjan Winther
Mikael Lund
fre 18/11
kl. 19:00
Örebro SK 9-2 Falu BS
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
David Järvinen
Erik Schultz
Jesper Rundberg
fre 18/11
kl. 19:00
Katrineholm Bandy 4-2 Borlänge Bandy
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
Domare:
Jörgen Wingstedt
Patrik Widmark
Håkan Birgerson
lör 19/11
kl. 13:15
Tellus Bandy 4-11 ÅbyTjureda IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Anders Berg
Jonas Kristensen
Fredrik Johansson
lör 19/11
kl. 13:45
TB Västerås 5-2 Surte BK
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Calle Larshans
Emil Larshans
Jonas Kandell
lör 19/11
kl. 14:00
IF Boltic 3-5 IFK Rättvik
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Håkan Nora Johansson
Henric Norén
David Eneland
lör 19/11
kl. 14:00
Kalix Bandy 2-4 Nässjö IF
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
Domare:
Andreas Rönnbäck
Örjan Winther
Mattias Andersson
lör 19/11
kl. 14:00
Örebro SK 7-1 Borlänge Bandy
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
Mikael Lund
Klas Lundgren
Hanna Hansson
Kent Eliasson
lör 19/11
kl. 14:00
Katrineholm Bandy 3-2 Falu BS
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
Domare:
Stefan Johansson
Christoffer Gille
Andreas Blomqvist
lör 19/11
kl. 15:00
Lidköpings AIK 5-5 Ljusdals BK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Tomas Ljung
Hannah Pettersson
Andreas Svensson
Martin Kihlsten
sön 20/11
kl. 12:00
Kalix Bandy 1-6 ÅbyTjureda IF
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
Domare:
Andreas Rönnbäck
Örjan Winther
Mattias Andersson
sön 20/11
kl. 13:15
IF Boltic 5-2 Ljusdals BK
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Mikael Lund
Klas Lundgren
Håkan Birgerson
sön 20/11
kl. 14:00
Lidköpings AIK 1-6 IFK Rättvik
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Jacob Liljegren
Andreas Lindvall Viktorsson
Hannah Pettersson
Martin Kihlsten
sön 20/11
kl. 14:00
TB Västerås 5-2 IFK Kungälv
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Christoffer Gille
Andreas Blomqvist
Stefan Johansson
Thomas Persson
sön 20/11
kl. 16:15
Tellus Bandy 6-3 Nässjö IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Johannes Winther
Oscar Haraldsson
Jörgen Wingstedt
fre 25/11
kl. 19:00
Ljusdals BK 9-6 Örebro SK
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
Domare:
David Eneland
Ludwig Hallkvist
Erik Schultz
fre 25/11
kl. 19:00
Surte BK 4-4 Kalix Bandy
Arena:
Ale Arena Surte
Domare:
Håkan Grunditz
Tomas Ljung
Håkan Nora Johansson
Thomas Hofling
fre 25/11
kl. 19:06
IFK Rättvik 10-1 Katrineholm Bandy
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Calle Larshans
Gustav Olhans
Andreas Rönnbäck
lör 26/11
kl. 13:30
IFK Kungälv 8-1 Kalix Bandy
Arena:
Ale Arena Surte
Domare:
Axel Davidsson
Tomas Ljung
Håkan Nora Johansson
lör 26/11
kl. 14:00
Borlänge Bandy 2-4 IF Boltic
Arena:
Tunets IP Borlänge
Domare:
Calle Larshans
Gustav Olhans
Kent Eliasson
Daniel Carlfjord
lör 26/11
kl. 15:00
ÅbyTjureda IF 8-6 TB Västerås
Arena:
Ericsson Arena Åby
Domare:
Klas Lundgren
Jonas Rinnbäck
Pierre Sunesson
Mikael Lund
lör 26/11
kl. 15:00
Falu BS 7-3 Lidköpings AIK
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
David Järvinen
Viktor Grahn
Oscar Haraldsson
lör 26/11
kl. 16:00
Nässjö IF 6-2 Västanfors IF
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Anders Berg
Hannah Pettersson
Andreas Lindvall Viktorsson
lör 26/11
kl. 16:00
Ljusdals BK 5-2 Katrineholm Bandy
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
Domare:
Andreas Rönnbäck
Örjan Winther
Johannes Winther
lör 26/11
kl. 16:00
IFK Rättvik 5-3 Örebro SK
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Jörgen Wingstedt
Andreas Blomqvist
Linus Rydell
lör 26/11
kl. 17:00
Surte BK 4-6 Tellus Bandy
Arena:
Ale Arena Surte
Domare:
Daniel Labe
Johan Bengtsson
Mattias Öhrn
sön 27/11
kl. 13:15
Borlänge Bandy 3-6 Lidköpings AIK
Arena:
Tunets IP Borlänge
Domare:
David Järvinen
Thomas Borgström
Johannes Winther
Emil Larshans
sön 27/11
kl. 14:00
Falu BS 4-5 IF Boltic
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Stefan Johansson
Mattias Morberg
Hans Hellgren
Calle Larshans
sön 27/11
kl. 14:00
ÅbyTjureda IF 11-2 Västanfors IF
Arena:
Ericsson Arena Åby
Domare:
Håkan Grunditz
Andreas Pettersson
Henric Norén
sön 27/11
kl. 14:00
Nässjö IF 5-3 TB Västerås
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Klas Lundgren
Jonas Rinnbäck
Pierre Sunesson
Mikael Lund
sön 27/11
kl. 16:30
IFK Kungälv 5-4 Tellus Bandy
Arena:
Ale Arena Surte
Domare:
Axel Davidsson
Mattias Öhrn
Hannah Pettersson
ons 30/11
kl. 19:00
Borlänge Bandy - Tellus Bandy
Arena:
Tunets IP Borlänge
Domare:
Jörgen Wingstedt
Håkan Birgerson
Patrik Widmark
Thomas Borgström
december 2022
fre 2/12
kl. 19:06
IFK Rättvik - Borlänge Bandy
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Linus Rydell
Patrik Widmark
David Järvinen
fre 2/12
kl. 19:30
Katrineholm Bandy - Surte BK
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
Domare:
David Eneland
Samuel Pettersson
Jesper Rundberg
fre 2/12
kl. 19:30
Ljusdals BK - Falu BS
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
Domare:
Håkan Birgerson
Klas Lindqvist
Stefan Johansson
lör 3/12
kl. 13:15
ÅbyTjureda IF - Lidköpings AIK
Arena:
Ericsson Arena Åby
Domare:
Håkan Grunditz
Jesper Rundberg
Samuel Pettersson
lör 3/12
kl. 14:00
IF Boltic - Nässjö IF
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Mikael Lund
Andreas Blomqvist
Henric Norén
lör 3/12
kl. 15:00
Örebro SK - IFK Kungälv
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
Ida Salomonsson
Hanna Hansson
Andreas Lindvall Viktorsson
Kent Eliasson
sön 4/12
kl. 13:30
Kalix Bandy - Västanfors IF
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
Domare:
Stefan Johansson
Mattias Andersson
Linus Rydell
tis 6/12
kl. 19:00
Tellus Bandy - TB Västerås
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Andreas Rönnbäck
Håkan Birgerson
Erik Schultz
tis 6/12
kl. 19:00
Lidköpings AIK - Örebro SK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Jörgen Wingstedt
Hannah Pettersson
Jonas Rinnbäck
fre 9/12
kl. 19:00
Falu BS - Tellus Bandy
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Mikael Lund
Klas Lindqvist
Linus Rydell
fre 9/12
kl. 19:00
Västanfors IF - IFK Rättvik
Arena:
Västanfors IP
Domare:
Stefan Johansson
Håkan Nora Johansson
Patrik Widmark
fre 9/12
kl. 19:00
Borlänge Bandy - Ljusdals BK
Arena:
Tunets IP Borlänge
Domare:
Internationellt Utbyte
Andreas Blomqvist
Calle Larshans
fre 9/12
kl. 19:30
IFK Kungälv - Katrineholm Bandy
Arena:
Skarpe Nord
Domare:
Rudolf Lindberg
Ida Salomonsson
Hannah Pettersson
Johan Bengtsson
lör 10/12
kl. 14:00
IF Boltic - ÅbyTjureda IF
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Klas Lundgren
Internationellt Utbyte
Internationellt Utbyte
lör 10/12
kl. 14:15
Surte BK - Nässjö IF
Arena:
Ale Arena Surte
Domare:
Jacob Liljegren
Erik Schultz
Per Jakobsson
sön 11/12
kl. 14:00
Falu BS - Västanfors IF
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Peter Persson
Klas Lindqvist
Klas Lundgren
Thomas Borgström
fre 16/12
kl. 19:30
Katrineholm Bandy - Lidköpings AIK
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
Domare:
David Eneland
Håkan Nora Johansson
Örjan Winther
fre 16/12
kl. 20:00
Tellus Bandy - Västanfors IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Jörgen Wingstedt
Andreas Blomqvist
Hanna Hansson
sön 18/12
kl. 13:15
Kalix Bandy - Borlänge Bandy
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
Domare:
David Järvinen
Klas Lundgren
Mattias Andersson
sön 18/12
kl. 15:00
Västanfors IF - IFK Kungälv
Arena:
Västanfors IP
Domare:
Kent Eliasson
Peter Persson
Klas Lindqvist
Linus Rydell
ons 21/12
kl. 19:00
IFK Kungälv - Nässjö IF
Arena:
Skarpe Nord
Domare:
Daniel Labe
Erik Schultz
Hannah Pettersson
ons 21/12
kl. 19:00
Örebro SK - IF Boltic
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
Stefan Johansson
Johannes Winther
Örjan Winther
ons 21/12
kl. 19:00
ÅbyTjureda IF - Surte BK
Arena:
Ericsson Arena Åby
Domare:
Axel Davidsson
Viktor Grahn
Samuel Pettersson
ons 21/12
kl. 19:00
TB Västerås - Ljusdals BK
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Ulrik Bergman
Klas Lindqvist
Patrik Widmark
ons 21/12
kl. 19:06
IFK Rättvik - Falu BS
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Andreas Broberg
Håkan Nora Johansson
Håkan Birgerson
mån 26/12
kl. 13:15
Kalix Bandy - Tellus Bandy
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
Domare:
Jörgen Wingstedt
Håkan Birgerson
Mattias Andersson
mån 26/12
kl. 13:15
Ljusdals BK - IFK Rättvik
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
Domare:
Ida Salomonsson
Jonas Rinnbäck
Gustav Olhans
mån 26/12
kl. 13:15
Katrineholm Bandy - Örebro SK
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
Domare:
Kent Eliasson
Andreas Rönnbäck
Henric Norén
Mikael Lund
mån 26/12
kl. 13:15
Lidköpings AIK - IF Boltic
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Henric Björkholm
Håkan Grunditz
Hannah Pettersson
Håkan Nora Johansson
mån 26/12
kl. 13:15
Borlänge Bandy - Falu BS
Arena:
Tunets IP Borlänge
Domare:
Stefan Johansson
Patrik Widmark
Hanna Hansson
mån 26/12
kl. 13:15
Nässjö IF - ÅbyTjureda IF
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
David Eneland
Erik Schultz
Kenneth Kristiansson
mån 26/12
kl. 14:00
Västanfors IF - TB Västerås
Arena:
Västanfors IP
Domare:
Gustav Bortas
Andreas Blomqvist
Johannes Winther
mån 26/12
kl. 14:00
Surte BK - IFK Kungälv
Arena:
Ale Arena Surte
Domare:
Rudolf Lindberg
Axel Davidsson
Johan Bengtsson
Jonas Kristensen
tors 29/12
kl. 19:00
TB Västerås - Tellus Bandy
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Peter Persson
Klas Lindqvist
Linus Rydell
fre 30/12
kl. 19:00
IF Boltic - Örebro SK
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Peter Persson
Patrik Widmark
Jonas Rinnbäck
fre 30/12
kl. 19:00
Nässjö IF - IFK Kungälv
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Håkan Grunditz
Håkan Birgerson
Jörgen Wingstedt
fre 30/12
kl. 19:00
Falu BS - Ljusdals BK
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Andreas Rönnbäck
Jonas Lindberg
Andreas Blomqvist
fre 30/12
kl. 19:00
Borlänge Bandy - IFK Rättvik
Arena:
Tunets IP Borlänge
Domare:
Mikael Lund
Johannes Winther
Örjan Winther
fre 30/12
kl. 19:30
Lidköpings AIK - Katrineholm Bandy
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
David Järvinen
Håkan Nora Johansson
Hannah Pettersson
fre 30/12
kl. 19:30
Surte BK - ÅbyTjureda IF
Arena:
Ale Arena Surte
Domare:
David Eneland
Erik Schultz
Per Jakobsson
januari 2023
fre 6/1
kl. 13:00
Tellus Bandy - Kalix Bandy
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
David Eneland
Henric Norén
Håkan Birgerson
fre 6/1
kl. 13:15
Falu BS - Borlänge Bandy
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Håkan Grunditz
Hanna Hansson
Erik Schultz
fre 6/1
kl. 13:15
Örebro SK - Katrineholm Bandy
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
Jörgen Wingstedt
Patrik Widmark
Jonas Rinnbäck
fre 6/1
kl. 13:15
IF Boltic - Lidköpings AIK
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Andreas Broberg
Håkan Nora Johansson
Christoffer Gille
fre 6/1
kl. 15:00
ÅbyTjureda IF - Nässjö IF
Arena:
Ericsson Arena Åby
Domare:
Axel Davidsson
Andreas Pettersson
Samuel Pettersson
fre 6/1
kl. 16:00
IFK Rättvik - Ljusdals BK
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Peter Persson
Linus Rydell
Klas Lindqvist
fre 6/1
kl. 17:00
IFK Kungälv - Surte BK
Arena:
Skarpe Nord
Domare:
Andreas Svensson
Mattias Öhrn
Andreas Lindvall Viktorsson
fre 6/1
kl. 19:00
TB Västerås - Västanfors IF
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Andreas Rönnbäck
Hanna Hansson
Johannes Winther
sön 8/1
kl. 14:00
Västanfors IF - Surte BK
Arena:
Västanfors IP
Domare:
Ida Salomonsson
Patrik Widmark
Fredrik Johansson
sön 8/1
kl. 15:00
Lidköpings AIK - ÅbyTjureda IF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Adam Jokinen
Klas Lundgren
Håkan Birgerson
ons 11/1
kl. 19:30
Katrineholm Bandy - IFK Kungälv
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
Domare:
Mikael Lund
Klas Lindqvist
Linus Rydell
fre 13/1
kl. 19:00
Nässjö IF - IF Boltic
Arena:
Stinsen Arena
fre 13/1
kl. 19:00
Borlänge Bandy - TB Västerås
Arena:
Tunets IP Borlänge
fre 13/1
kl. 19:00
Västanfors IF - Falu BS
Arena:
Västanfors IP
fre 13/1
kl. 19:30
Surte BK - Örebro SK
Arena:
Ale Arena Surte
fre 13/1
kl. 19:30
Ljusdals BK - Tellus Bandy
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
lör 14/1
kl. 14:00
Kalix Bandy - IFK Rättvik
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
sön 15/1
kl. 13:15
IF Boltic - Katrineholm Bandy
Arena:
Tingvalla Karlstad
sön 15/1
kl. 14:00
Örebro SK - Nässjö IF
Arena:
Behrn Arena Örebro
sön 15/1
kl. 14:00
Tellus Bandy - Borlänge Bandy
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
sön 15/1
kl. 15:00
Lidköpings AIK - Surte BK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
sön 15/1
kl. 15:00
IFK Kungälv - ÅbyTjureda IF
Arena:
Skarpe Nord
mån 16/1
kl. 19:00
Ljusdals BK - TB Västerås
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
ons 18/1
kl. 19:06
IFK Rättvik - Västanfors IF
Arena:
Rättvik Arena
fre 27/1
kl. 19:00
TB Västerås - Örebro SK
Arena:
ABB Arena Västerås
fre 27/1
kl. 19:00
Västanfors IF - Katrineholm Bandy
Arena:
Västanfors IP
lör 28/1
kl. 13:15
ÅbyTjureda IF - Ljusdals BK
Arena:
Ericsson Arena Åby
lör 28/1
kl. 13:15
Tellus Bandy - Lidköpings AIK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
lör 28/1
kl. 14:00
Kalix Bandy - IF Boltic
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
lör 28/1
kl. 14:00
Västanfors IF - Örebro SK
Arena:
Västanfors IP
lör 28/1
kl. 14:00
IFK Kungälv - Borlänge Bandy
Arena:
Skarpe Nord
lör 28/1
kl. 15:00
TB Västerås - Katrineholm Bandy
Arena:
ABB Arena Västerås
lör 28/1
kl. 16:00
Nässjö IF - IFK Rättvik
Arena:
Stinsen Arena
lör 28/1
kl. 17:00
Surte BK - Falu BS
Arena:
Ale Arena Surte
sön 29/1
kl. 12:00
Kalix Bandy - Lidköpings AIK
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
sön 29/1
kl. 13:00
Surte BK - Borlänge Bandy
Arena:
Ale Arena Surte
sön 29/1
kl. 14:00
Nässjö IF - Ljusdals BK
Arena:
Stinsen Arena
sön 29/1
kl. 15:00
IFK Kungälv - Falu BS
Arena:
Skarpe Nord
sön 29/1
kl. 16:00
ÅbyTjureda IF - IFK Rättvik
Arena:
Ericsson Arena Åby
sön 29/1
kl. 16:15
Tellus Bandy - IF Boltic
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
februari 2023
lör 4/2
kl. 14:00
IF Boltic - Västanfors IF
Arena:
Tingvalla Karlstad
lör 4/2
kl. 14:00
Falu BS - ÅbyTjureda IF
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
lör 4/2
kl. 15:00
Örebro SK - Tellus Bandy
Arena:
Behrn Arena Örebro
lör 4/2
kl. 15:00
Katrineholm Bandy - Kalix Bandy
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
lör 4/2
kl. 15:00
Lidköpings AIK - TB Västerås
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
lör 4/2
kl. 16:00
IFK Rättvik - Surte BK
Arena:
Rättvik Arena
lör 4/2
kl. 16:00
Borlänge Bandy - Nässjö IF
Arena:
Tunets IP Borlänge
lör 4/2
kl. 17:00
Ljusdals BK - IFK Kungälv
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
sön 5/2
kl. 13:00
Lidköpings AIK - Västanfors IF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
sön 5/2
kl. 13:00
Örebro SK - Kalix Bandy
Arena:
Behrn Arena Örebro
sön 5/2
kl. 13:15
IF Boltic - TB Västerås
Arena:
Tingvalla Karlstad
sön 5/2
kl. 14:00
Falu BS - Nässjö IF
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
sön 5/2
kl. 15:00
Katrineholm Bandy - Tellus Bandy
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
sön 5/2
kl. 15:00
Borlänge Bandy - ÅbyTjureda IF
Arena:
Tunets IP Borlänge
sön 5/2
kl. 15:00
IFK Rättvik - IFK Kungälv
Arena:
Rättvik Arena
sön 5/2
kl. 15:00
Ljusdals BK - Surte BK
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
fre 10/2
kl. 19:00
IFK Kungälv - Lidköpings AIK
Arena:
Skarpe Nord
fre 10/2
kl. 19:30
Ljusdals BK - Borlänge Bandy
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
lör 11/2
kl. 13:15
ÅbyTjureda IF - Örebro SK
Arena:
Ericsson Arena Åby
lör 11/2
kl. 14:00
Nässjö IF - Katrineholm Bandy
Arena:
Stinsen Arena
lör 11/2
kl. 14:00
Västanfors IF - Tellus Bandy
Arena:
Västanfors IP
lör 11/2
kl. 15:00
Falu BS - IFK Rättvik
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
lör 11/2
kl. 17:30
Kalix Bandy - TB Västerås
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
sön 12/2
kl. 13:00
Surte BK - IF Boltic
Arena:
Ale Arena Surte
fre 17/2
kl. 19:00
Tellus Bandy - Falu BS
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
lör 18/2
kl. 14:00
Katrineholm Bandy - ÅbyTjureda IF
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
lör 18/2
kl. 14:00
Nässjö IF - Surte BK
Arena:
Stinsen Arena
lör 18/2
kl. 14:00
Västanfors IF - Ljusdals BK
Arena:
Västanfors IP
lör 18/2
kl. 14:00
IFK Kungälv - IF Boltic
Arena:
Skarpe Nord
lör 18/2
kl. 15:00
Borlänge Bandy - Kalix Bandy
Arena:
Tunets IP Borlänge
lör 18/2
kl. 15:00
Örebro SK - Lidköpings AIK
Arena:
Behrn Arena Örebro
sön 19/2
kl. 13:00
Falu BS - Kalix Bandy
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
sön 19/2
kl. 15:30
TB Västerås - IFK Rättvik
Arena:
ABB Arena Västerås
lör 25/2
kl. 17:00
Kalix Bandy - Ljusdals BK
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
lör 25/2
kl. 17:00
Lidköpings AIK - Nässjö IF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
lör 25/2
kl. 17:00
Surte BK - Katrineholm Bandy
Arena:
Ale Arena Surte
lör 25/2
kl. 17:00
IFK Kungälv - Örebro SK
Arena:
Skarpe Nord
lör 25/2
kl. 17:00
ÅbyTjureda IF - IF Boltic
Arena:
Ericsson Arena Åby
lör 25/2
kl. 17:00
Falu BS - TB Västerås
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
lör 25/2
kl. 17:00
IFK Rättvik - Tellus Bandy
Arena:
Rättvik Arena
lör 25/2
kl. 17:00
Västanfors IF - Borlänge Bandy
Arena:
Västanfors IP

Turnering- och eventkalender

2022

Augusti

27–28 augusti Bandyforum Elit 2022 - Elittränarträff dam och herr

September

8–9 september, landslagssamling för U21 Herr och herrlandslaget, Uppsala

9–11 september, landslagssamling för F17, U21 Dam och damlandslaget, Rättvik

30 sept–2 oktober Svenska Cupen Herr, Lidköping

Oktober

8–9 oktober, Svenska Cupen Ungdom Omgång 1 (Edsbyn, Sandviken, Stockholm, Nässjö)

14–16 oktober, Trenationsturnering, Nässjö, Sverige

15–16 oktober, Svenska Cupen Dam slutspel, Sandviken

15–16 oktober, Svenska Cupen Junior slutspel, Edsbyn

22–23 oktober, Supercupen slutspel, Karlstad

29–30 oktober, Svenska Cupen Ungdom Omgång 2 (Edsbyn, Stockholm, Vänersborg, Vetlanda)

November

23 november Arenadag 2022 - Bygg för framtiden! Örebro

December

2–3 december, landskamper Dam, Norge
26–28 december Mini World Cup, Vetlanda

Januari 2023

20–21 januari, Trenationsturnering, Finland

Fler datum kommer snart...






Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier. Vi finns även på LinkedIn och TikTok.
Facebook Instagram

Sponsorer