2021
Cuper Ungdom, U10 Hallmans.nu Cup

# Lag M V O F D P
1 Djurgårdens IF Bandy 6 5 1 0 45-15 11
2 Helenelunds IK Vit 6 4 1 1 33-13 9
3 Helenelunds IK Svart 6 4 0 2 37-9 8
4 Gustavsbergs IF BK 6 4 0 2 22-24 8
5 Hammarby IF BF Grön 6 2 0 4 21-27 4
6 Hammarby IF BF Vit 6 1 0 5 16-31 2
7 GT/76 Blå 6 0 0 6 7-62 0

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
februari 2022
lör 12/2
kl. 13:00
GT/76 Blå 2-6 Gustavsbergs IF BK
Arena:
Sollentunavallen Plan A52
lör 12/2
kl. 13:00
Djurgårdens IF Bandy 3-3 Helenelunds IK Vit
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
lör 12/2
kl. 13:30
Helenelunds IK Svart 4-1 Hammarby IF BF Vit
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
lör 12/2
kl. 13:30
Hammarby IF BF Grön 4-8 Djurgårdens IF Bandy
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
lör 12/2
kl. 14:00
Hammarby IF BF Vit 10-1 GT/76 Blå
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
lör 12/2
kl. 14:00
Gustavsbergs IF BK 5-4 Hammarby IF BF Grön
Arena:
Sollentunavallen Plan A52
lör 12/2
kl. 14:30
Helenelunds IK Vit 3-4 Gustavsbergs IF BK
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
lör 12/2
kl. 15:00
Hammarby IF BF Vit 0-7 Helenelunds IK Vit
Arena:
Sollentunavallen Plan A52
lör 12/2
kl. 15:00
GT/76 Blå 1-14 Helenelunds IK Svart
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
lör 12/2
kl. 15:30
Helenelunds IK Svart 8-0 Hammarby IF BF Grön
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
lör 12/2
kl. 15:30
Gustavsbergs IF BK 2-5 Djurgårdens IF Bandy
Arena:
Sollentunavallen Plan A52
lör 12/2
kl. 16:30
Djurgårdens IF Bandy 14-0 GT/76 Blå
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
lör 12/2
kl. 16:30
Gustavsbergs IF BK 0-9 Helenelunds IK Svart
Arena:
Sollentunavallen Plan A52
lör 12/2
kl. 17:00
Hammarby IF BF Vit 1-5 Gustavsbergs IF BK
Arena:
Sollentunavallen Plan A52
lör 12/2
kl. 17:00
Helenelunds IK Vit 6-3 Hammarby IF BF Grön
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
lör 12/2
kl. 17:30
GT/76 Blå 3-11 Helenelunds IK Vit
Arena:
Sollentunavallen Plan A52
lör 12/2
kl. 17:30
Helenelunds IK Svart 2-4 Djurgårdens IF Bandy
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
lör 12/2
kl. 18:00
Hammarby IF BF Grön 7-0 GT/76 Blå
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
lör 12/2
kl. 18:00
Djurgårdens IF Bandy 11-4 Hammarby IF BF Vit
Arena:
Sollentunavallen Plan A52
lör 12/2
kl. 18:30
Helenelunds IK Vit 3-0 Helenelunds IK Svart
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
lör 12/2
kl. 18:30
Hammarby IF BF Grön 3-0 Hammarby IF BF Vit
Arena:
Sollentunavallen Plan A52

Turnering- och eventkalender

2022

19 – 23 januari VM P21 i Finland (Sverige deltar ej)

21 – 23 januari 4-nationersturnering Herrar i Nässjö (inställd)

11 – 13 mars VM F17 i Lidköping

18 – 19 mars SM-finaler i Junior- Dam- och Herrbandy i Uppsala

23 – 27 mars VM Dam i Åby

26 – 27 mars Distriktlagsturnering Stockholm

1 – 3 april VM P19 i Katrineholm




Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer