2022/2023
Elitserien Herrar

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
oktober 2022
fre 28/10
kl. 19:00
Broberg/Söderhamn IF 8-1 Hammarby IF
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Gustav Olhans
Jonas Lindberg
Andreas Broberg
Pär Billsmon
fre 28/10
kl. 19:00
Vetlanda BK 1-4 Bollnäs GIF
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Niclas Schultz
Ludwig Hallkvist
Jesper Rundberg
Pierre Sunesson
fre 28/10
kl. 19:00
Villa Lidköping BK 4-1 IFK Motala
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Andreas Svensson
Johan Bengtsson
Per Jakobsson
Martin Kihlsten
fre 28/10
kl. 19:00
IFK Vänersborg 8-3 IK Sirius
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Christoffer Aidesjö
Andreas Lindvall Viktorsson
Mattias Öhrn
Thomas Hofling
fre 28/10
kl. 19:00
Västerås SK 12-2 Frillesås BK
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Pavel Silinski
Fredrik Johansson
Kenneth Kristiansson
Thomas Persson
lör 29/10
kl. 14:00
Gripen Trollhättan BK 2-2 Edsbyns IF
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Gustaf Brunberg
Adam Jokinen
Samuel Pettersson
Henric Björkholm
november 2022
tis 1/11
kl. 19:00
Hammarby IF 3-5 IFK Vänersborg
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Ulrik Bergman
Oscar Haraldsson
Patrik Berglund
ons 2/11
kl. 19:00
Sandvikens AIK 6-6 Bollnäs GIF
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Andreas Broberg
Christoffer Gille
Emil Larshans
Pär Billsmon
ons 2/11
kl. 19:00
Västerås SK 5-4 IFK Motala
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Jacob Liljegren
Jesper Rundberg
Ludwig Hallkvist
Kent Eliasson
fre 4/11
kl. 19:00
Gripen Trollhättan BK 4-5 Hammarby IF
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Anders Berg
Per Jakobsson
Mattias Öhrn
Thomas Hofling
fre 4/11
kl. 19:00
Broberg/Söderhamn IF 5-5 Vetlanda BK
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Mattias Morberg
Calle Larshans
Jonas Kandell
Oskar Nilsson
fre 4/11
kl. 19:00
Edsbyns IF 4-3 Frillesås BK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Gustav Bortas
Gustav Olhans
Viktor Grahn
lör 5/11
kl. 17:00
Villa Lidköping BK 7-1 IK Sirius
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Niclas Schultz
Andreas Lindvall Viktorsson
Johan Bengtsson
tis 8/11
kl. 19:00
Sandvikens AIK 3-6 IFK Motala
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
David Eneland
Gustav Olhans
Gustaf Brunberg
Thomas Borgström
Pär Billsmon
tis 8/11
kl. 19:00
Bollnäs GIF 1-8 Västerås SK
Arena:
SBB Arena
Domare:
Ulrik Bergman
Christoffer Gille
Fredrik Johansson
Oskar Nilsson
tis 8/11
kl. 19:00
IK Sirius 1-4 Edsbyns IF
Arena:
Studenternas IP A-plan
Domare:
Jonas Kandell
Oscar Haraldsson
Kenneth Kristiansson
Hans Hellgren
tis 8/11
kl. 19:00
Vetlanda BK 1-9 Villa Lidköping BK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Anders Berg
Mattias Öhrn
Andreas Pettersson
fre 11/11
kl. 19:00
Villa Lidköping BK 9-2 Frillesås BK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Anders Berg
Andreas Lindvall Viktorsson
Viktor Grahn
fre 11/11
kl. 19:00
IFK Vänersborg 5-5 Västerås SK
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Daniel Labe
Per Jakobsson
Mattias Öhrn
Martin Kihlsten
fre 11/11
kl. 19:00
Edsbyns IF 6-3 Sandvikens AIK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Calle Larshans
Emil Larshans
Andreas Rönnbäck
fre 11/11
kl. 19:00
Gripen Trollhättan BK 3-4 IFK Motala
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Andreas Svensson
Jonas Kristensen
Johan Bengtsson
Henric Björkholm
fre 11/11
kl. 19:00
Hammarby IF 4-1 IK Sirius
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Gustav Bortas
Jonas Lindberg
Patrik Berglund
fre 11/11
kl. 19:00
Broberg/Söderhamn IF 5-6 Bollnäs GIF
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Pavel Silinski
Fredrik Johansson
Oscar Haraldsson
tis 15/11
kl. 16:00
Frillesås BK 3-4 IK Sirius
Arena:
Ale Arena, Bohus
Domare:
Jacob Liljegren
Andreas Pettersson
Samuel Pettersson
tis 15/11
kl. 19:00
Bollnäs GIF 3-6 Villa Lidköping BK
Arena:
SBB Arena
Domare:
Gustav Bortas
Jonas Lindberg
Pär Billsmon
Calle Larshans
tis 15/11
kl. 19:00
Edsbyns IF 8-2 Hammarby IF
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Gustav Olhans
Viktor Grahn
Jonas Kandell
tis 15/11
kl. 19:00
Sandvikens AIK 4-4 Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Daniel Labe
Tomas Ljung
Emil Larshans
Thomas Borgström
ons 16/11
kl. 19:00
Västerås SK 5-3 Vetlanda BK
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Daniel Labe
Tomas Ljung
Christoffer Gille
Thomas Persson
fre 18/11
kl. 19:00
Broberg/Söderhamn IF 6-5 Edsbyns IF
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Christoffer Aidesjö
Per Jakobsson
Johan Bengtsson
Pär Billsmon
fre 18/11
kl. 19:00
Gripen Trollhättan BK 1-2 Sandvikens AIK
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Jacob Liljegren
Andreas Lindvall Viktorsson
Mattias Öhrn
fre 18/11
kl. 19:00
Hammarby IF 10-2 Frillesås BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Anders Berg
Jonas Kristensen
Oscar Haraldsson
lör 19/11
kl. 15:00
IK Sirius 1-5 Västerås SK
Arena:
Studenternas IP A-plan
Domare:
Gustaf Brunberg
Christoffer Aidesjö
Patrik Berglund
lör 19/11
kl. 17:00
Bollnäs GIF 6-1 IFK Motala
Arena:
SBB Arena
Domare:
Niclas Schultz
Jonas Lindberg
Mattias Morberg
Pär Billsmon
lör 19/11
kl. 17:00
IFK Vänersborg 5-4 Vetlanda BK
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Adam Jokinen
Ludwig Hallkvist
Mattias Öhrn
fre 25/11
kl. 19:00
Villa Lidköping BK 8-4 IFK Vänersborg
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Daniel Labe
Johan Bengtsson
Andreas Lindvall Viktorsson
Henric Björkholm
fre 25/11
kl. 19:00
Vetlanda BK 4-3 Sandvikens AIK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Jacob Liljegren
Mattias Öhrn
Jonas Kristensen
Pierre Sunesson
fre 25/11
kl. 19:00
IK Sirius 3-3 Gripen Trollhättan BK
Arena:
Studenternas IP A-plan
Domare:
Kenneth Kristiansson
Fredrik Johansson
Gustav Bortas
fre 25/11
kl. 19:00
Frillesås BK 6-6 Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Sjöaremossen
Domare:
Andreas Svensson
Andreas Pettersson
Samuel Pettersson
Rudolf Lindberg
fre 25/11
kl. 19:00
Hammarby IF 5-4 IFK Motala
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Oscar Haraldsson
Kent Eliasson
Ulrik Bergman
Jesper Rundberg
fre 25/11
kl. 19:00
Edsbyns IF 3-5 Bollnäs GIF
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Christoffer Gille
Viktor Grahn
Oskar Nilsson
Pavel Silinski
sön 27/11
kl. 17:00
Frillesås BK 6-2 Gripen Trollhättan BK
Arena:
Sjöaremossen
Domare:
Daniel Labe
Per Jakobsson
Jonas Kristensen
sön 27/11
kl. 17:00
IFK Motala 5-1 IFK Vänersborg
Arena:
K Bygg Arena
Domare:
Niclas Schultz
Kenneth Kristiansson
Kent Eliasson
Oscar Haraldsson
tis 29/11
kl. 19:00
Gripen Trollhättan BK - Vetlanda BK
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Christoffer Aidesjö
Johan Bengtsson
Andreas Lindvall Viktorsson
tis 29/11
kl. 19:00
IFK Motala - IK Sirius
Arena:
K Bygg Arena
Domare:
Adam Jokinen
Jesper Rundberg
Gustaf Brunberg
tis 29/11
kl. 19:00
IFK Vänersborg - Edsbyns IF
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Niclas Schultz
Andreas Pettersson
Samuel Pettersson
Thomas Hofling
ons 30/11
kl. 18:00
Sandvikens AIK - Frillesås BK
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Christoffer Gille
Gustav Olhans
Hans Hellgren
Jonas Kandell
ons 30/11
kl. 19:00
Västerås SK - Hammarby IF
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Anders Berg
Mattias Öhrn
Tomas Ljung
Thomas Persson
ons 30/11
kl. 19:00
Broberg/Söderhamn IF - Villa Lidköping BK
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Calle Larshans
Emil Larshans
Pavel Silinski
december 2022
fre 2/12
kl. 18:00
Västerås SK - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Patrik Berglund
Adam Jokinen
Ludwig Hallkvist
fre 2/12
kl. 19:00
Edsbyns IF - Villa Lidköping BK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Ulrik Bergman
Oscar Haraldsson
Calle Larshans
Oskar Nilsson
fre 2/12
kl. 19:00
Frillesås BK - Vetlanda BK
Arena:
Sjöaremossen
Domare:
Daniel Labe
Per Jakobsson
Johan Bengtsson
fre 2/12
kl. 19:00
Gripen Trollhättan BK - IFK Vänersborg
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Jacob Liljegren
Mattias Öhrn
Andreas Lindvall Viktorsson
Thomas Hofling
fre 2/12
kl. 19:00
Hammarby IF - Bollnäs GIF
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Jonas Kandell
Fredrik Johansson
Christoffer Gille
fre 2/12
kl. 19:00
IK Sirius - Sandvikens AIK
Arena:
Studenternas IP A-plan
Domare:
Pavel Silinski
Jonas Lindberg
Mattias Morberg
Hans Hellgren
ons 7/12
kl. 18:00
Sandvikens AIK - Hammarby IF
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Ulrik Bergman
Viktor Grahn
Patrik Berglund
ons 7/12
kl. 18:00
Vetlanda BK - IFK Motala
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Anders Berg
Per Jakobsson
Samuel Pettersson
ons 7/12
kl. 19:00
Villa Lidköping BK - Västerås SK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Pavel Silinski
Jesper Rundberg
Johan Bengtsson
ons 7/12
kl. 19:00
IFK Vänersborg - Frillesås BK
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Fredrik Johansson
Oscar Haraldsson
Daniel Labe
ons 7/12
kl. 19:00
Broberg/Söderhamn IF - IK Sirius
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Gustav Bortas
Tomas Ljung
Mattias Morberg
ons 7/12
kl. 19:00
Bollnäs GIF - Gripen Trollhättan BK
Arena:
SBB Arena
Domare:
Andreas Broberg
Christoffer Gille
Calle Larshans
fre 9/12
kl. 19:00
Gripen Trollhättan BK - Villa Lidköping BK
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Jonas Lindberg
Gustav Olhans
Andreas Svensson
fre 9/12
kl. 19:00
IK Sirius - Bollnäs GIF
Arena:
Studenternas IP A-plan
Domare:
Adam Jokinen
Andreas Pettersson
Kenneth Kristiansson
lör 10/12
kl. 14:00
Sandvikens AIK - IFK Vänersborg
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Niclas Schultz
Kenneth Kristiansson
Oscar Haraldsson
lör 10/12
kl. 14:00
IFK Motala - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
K Bygg Arena
Domare:
Christoffer Aidesjö
Jonas Kristensen
Mattias Öhrn
lör 10/12
kl. 15:00
Edsbyns IF - Västerås SK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Johan Bengtsson
Mattias Morberg
Daniel Labe
lör 10/12
kl. 15:00
Hammarby IF - Vetlanda BK
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Emil Larshans
Ludwig Hallkvist
Jonas Kandell
mån 12/12
kl. 19:00
Villa Lidköping BK - Sandvikens AIK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Andreas Broberg
Per Jakobsson
Calle Larshans
tis 13/12
kl. 18:00
IFK Motala - Edsbyns IF
Arena:
K Bygg Arena
Domare:
Anders Berg
Tomas Ljung
Ludwig Hallkvist
tis 13/12
kl. 19:00
Bollnäs GIF - Frillesås BK
Arena:
SBB Arena
Domare:
Ulrik Bergman
Fredrik Johansson
Mattias Morberg
tis 13/12
kl. 19:00
Broberg/Söderhamn IF - IFK Vänersborg
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Pavel Silinski
Christoffer Gille
Oscar Haraldsson
tis 13/12
kl. 19:00
Vetlanda BK - IK Sirius
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Christoffer Aidesjö
Jonas Kristensen
Andreas Lindvall Viktorsson
tis 13/12
kl. 19:00
Västerås SK - Gripen Trollhättan BK
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Niclas Schultz
Jesper Rundberg
Andreas Pettersson
fre 16/12
kl. 19:00
Hammarby IF - Villa Lidköping BK
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Andreas Svensson
Andreas Pettersson
Oscar Haraldsson
fre 16/12
kl. 19:00
IFK Vänersborg - Bollnäs GIF
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Gustav Bortas
Jonas Lindberg
Viktor Grahn
lör 17/12
kl. 15:00
Frillesås BK - IFK Motala
Arena:
Sjöaremossen
Domare:
Adam Jokinen
Per Jakobsson
Tomas Ljung
lör 17/12
kl. 19:00
Gripen Trollhättan BK - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Gustav Bortas
Gustaf Brunberg
Jonas Lindberg
tis 20/12
kl. 19:00
Sandvikens AIK - Västerås SK
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Jesper Rundberg
Tomas Ljung
Pavel Silinski
tis 20/12
kl. 19:00
Edsbyns IF - Vetlanda BK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Gustav Olhans
Christoffer Gille
Jonas Kandell
mån 26/12
kl. 13:15
Bollnäs GIF - Edsbyns IF
Arena:
SBB Arena
Domare:
Daniel Labe
Patrik Berglund
Fredrik Johansson
mån 26/12
kl. 13:15
IK Sirius - Hammarby IF
Arena:
Studenternas IP A-plan
Domare:
Hans Hellgren
Niclas Schultz
Samuel Pettersson
Jonas Lindberg
mån 26/12
kl. 13:15
Västerås SK - Villa Lidköping BK
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Andreas Svensson
Mattias Morberg
Per Jakobsson
mån 26/12
kl. 15:00
Broberg/Söderhamn IF - Sandvikens AIK
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Jacob Liljegren
Emil Larshans
Viktor Grahn
mån 26/12
kl. 15:00
Vetlanda BK - Frillesås BK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Adam Jokinen
Gustaf Brunberg
Jesper Rundberg
mån 26/12
kl. 17:00
IFK Vänersborg - Gripen Trollhättan BK
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Christoffer Aidesjö
Mattias Öhrn
Andreas Lindvall Viktorsson
ons 28/12
kl. 19:00
Sandvikens AIK - Vetlanda BK
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Mattias Morberg
Oscar Haraldsson
Ulrik Bergman
ons 28/12
kl. 19:00
IFK Motala - Bollnäs GIF
Arena:
K Bygg Arena
Domare:
Adam Jokinen
Patrik Berglund
Ludwig Hallkvist
ons 28/12
kl. 19:00
Frillesås BK - Västerås SK
Arena:
Sjöaremossen
Domare:
Anders Berg
Andreas Pettersson
Mattias Öhrn
ons 28/12
kl. 19:00
Edsbyns IF - IFK Vänersborg
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Gustav Bortas
Johan Bengtsson
Jonas Kristensen
ons 28/12
kl. 19:00
Gripen Trollhättan BK - IK Sirius
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Kenneth Kristiansson
Andreas Lindvall Viktorsson
Andreas Broberg
ons 28/12
kl. 19:00
Villa Lidköping BK - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Jonas Kandell
Calle Larshans
Emil Larshans
fre 30/12
kl. 19:00
Bollnäs GIF - Sandvikens AIK
Arena:
SBB Arena
Domare:
Pavel Silinski
Emil Larshans
Fredrik Johansson
fre 30/12
kl. 19:00
Broberg/Söderhamn IF - Gripen Trollhättan BK
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Jonas Kandell
Viktor Grahn
Mattias Morberg
fre 30/12
kl. 19:00
IK Sirius - IFK Motala
Arena:
Studenternas IP A-plan
Domare:
Jacob Liljegren
Gustav Olhans
Calle Larshans
fre 30/12
kl. 19:00
Vetlanda BK - Hammarby IF
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Daniel Labe
Johan Bengtsson
Jonas Kristensen
fre 30/12
kl. 19:00
IFK Vänersborg - Villa Lidköping BK
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Ludwig Hallkvist
Niclas Schultz
Samuel Pettersson
fre 30/12
kl. 19:00
Västerås SK - Edsbyns IF
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Andreas Lindvall Viktorsson
Christoffer Aidesjö
Gustaf Brunberg
januari 2023
ons 4/1
kl. 19:00
Hammarby IF - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Ulrik Bergman
Fredrik Johansson
Kenneth Kristiansson
tors 5/1
kl. 19:00
Sandvikens AIK - IK Sirius
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Christoffer Aidesjö
Jonas Lindberg
Mattias Morberg
tors 5/1
kl. 19:00
Villa Lidköping BK - Bollnäs GIF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Anders Berg
Ludwig Hallkvist
Jesper Rundberg
tors 5/1
kl. 19:00
IFK Motala - Vetlanda BK
Arena:
K Bygg Arena
Domare:
Jonas Kandell
Gustaf Brunberg
Andreas Lindvall Viktorsson
tors 5/1
kl. 19:00
Gripen Trollhättan BK - Västerås SK
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Pavel Silinski
Viktor Grahn
Jonas Kristensen
tors 5/1
kl. 19:00
Frillesås BK - IFK Vänersborg
Arena:
Sjöaremossen
Domare:
Jacob Liljegren
Johan Bengtsson
Per Jakobsson
lör 7/1
kl. 15:00
IK Sirius - IFK Vänersborg
Arena:
Studenternas IP A-plan
Domare:
Daniel Labe
Fredrik Johansson
Kenneth Kristiansson
lör 7/1
kl. 15:00
IFK Motala - Gripen Trollhättan BK
Arena:
K Bygg Arena
Domare:
Ulrik Bergman
Ludwig Hallkvist
Christoffer Gille
lör 7/1
kl. 15:00
Vetlanda BK - Edsbyns IF
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Jacob Liljegren
Andreas Pettersson
Samuel Pettersson
lör 7/1
kl. 17:00
Bollnäs GIF - Hammarby IF
Arena:
SBB Arena
Domare:
Jonas Kandell
Gustav Olhans
Emil Larshans
lör 7/1
kl. 17:00
Västerås SK - Sandvikens AIK
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Anders Berg
Viktor Grahn
Gustaf Brunberg
lör 7/1
kl. 17:00
Broberg/Söderhamn IF - Frillesås BK
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Gustav Bortas
Oscar Haraldsson
Patrik Berglund
tis 10/1
kl. 19:00
Edsbyns IF - IK Sirius
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
tis 10/1
kl. 19:00
Hammarby IF - Västerås SK
Arena:
Zinkensdamms IP
tis 10/1
kl. 19:00
Villa Lidköping BK - Gripen Trollhättan BK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
tis 10/1
kl. 19:00
IFK Vänersborg - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Arena Vänersborg
tis 10/1
kl. 19:00
IFK Motala - Sandvikens AIK
Arena:
K Bygg Arena
Domare:
Gustaf Brunberg
Christoffer Aidesjö
Jesper Rundberg
ons 11/1
kl. 19:00
Frillesås BK - Bollnäs GIF
Arena:
Sjöaremossen
fre 13/1
kl. 19:00
IK Sirius - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Studenternas IP A-plan
fre 13/1
kl. 19:00
Villa Lidköping BK - Hammarby IF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
fre 13/1
kl. 19:00
Sandvikens AIK - Edsbyns IF
Arena:
Göransson Arena Sandviken
lör 14/1
kl. 15:00
IFK Motala - Frillesås BK
Arena:
K Bygg Arena
lör 14/1
kl. 17:00
Bollnäs GIF - Vetlanda BK
Arena:
SBB Arena
lör 14/1
kl. 17:00
Västerås SK - IFK Vänersborg
Arena:
ABB Arena Västerås
ons 25/1
kl. 19:00
IFK Vänersborg - Hammarby IF
Arena:
Arena Vänersborg
ons 25/1
kl. 19:00
IK Sirius - Villa Lidköping BK
Arena:
Studenternas IP A-plan
ons 25/1
kl. 19:00
Frillesås BK - Sandvikens AIK
Arena:
Sjöaremossen
ons 25/1
kl. 19:00
Vetlanda BK - Gripen Trollhättan BK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
ons 25/1
kl. 19:00
Broberg/Söderhamn IF - Västerås SK
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
ons 25/1
kl. 19:00
Edsbyns IF - IFK Motala
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
fre 27/1
kl. 19:00
Bollnäs GIF - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
SBB Arena
lör 28/1
kl. 15:00
Frillesås BK - Edsbyns IF
Arena:
Sjöaremossen
lör 28/1
kl. 15:00
IFK Motala - Villa Lidköping BK
Arena:
K Bygg Arena
lör 28/1
kl. 15:00
Vetlanda BK - IFK Vänersborg
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
lör 28/1
kl. 15:00
Hammarby IF - Gripen Trollhättan BK
Arena:
Zinkensdamms IP
sön 29/1
kl. 13:15
Västerås SK - IK Sirius
Arena:
ABB Arena Västerås
tis 31/1
kl. 19:00
Västerås SK - Bollnäs GIF
Arena:
ABB Arena Västerås
tis 31/1
kl. 19:00
Villa Lidköping BK - Edsbyns IF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
tis 31/1
kl. 19:00
IFK Vänersborg - IFK Motala
Arena:
Arena Vänersborg
tis 31/1
kl. 19:00
Hammarby IF - Sandvikens AIK
Arena:
Zinkensdamms IP
tis 31/1
kl. 19:00
IK Sirius - Vetlanda BK
Arena:
Studenternas IP A-plan
februari 2023
ons 1/2
kl. 17:00
Gripen Trollhättan BK - Frillesås BK
Arena:
Slättbergshallen
fre 3/2
kl. 19:00
Bollnäs GIF - IK Sirius
Arena:
SBB Arena
fre 3/2
kl. 19:00
Edsbyns IF - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
fre 3/2
kl. 19:00
Frillesås BK - Villa Lidköping BK
Arena:
Sjöaremossen
fre 3/2
kl. 19:00
IFK Motala - Hammarby IF
Arena:
K Bygg Arena
fre 3/2
kl. 19:00
Sandvikens AIK - Gripen Trollhättan BK
Arena:
Göransson Arena Sandviken
fre 3/2
kl. 19:00
Vetlanda BK - Västerås SK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
tis 7/2
kl. 19:00
IFK Vänersborg - Sandvikens AIK
Arena:
Arena Vänersborg
tis 7/2
kl. 19:00
Villa Lidköping BK - Vetlanda BK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
tis 7/2
kl. 19:00
IK Sirius - Frillesås BK
Arena:
Studenternas IP A-plan
tis 7/2
kl. 19:00
Gripen Trollhättan BK - Bollnäs GIF
Arena:
Slättbergshallen
tis 7/2
kl. 19:00
Broberg/Söderhamn IF - IFK Motala
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
tis 7/2
kl. 19:00
Hammarby IF - Edsbyns IF
Arena:
Zinkensdamms IP
fre 10/2
kl. 19:00
Sandvikens AIK - Villa Lidköping BK
Arena:
Göransson Arena Sandviken
fre 10/2
kl. 19:00
Bollnäs GIF - IFK Vänersborg
Arena:
SBB Arena
fre 10/2
kl. 19:00
Edsbyns IF - Gripen Trollhättan BK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
fre 10/2
kl. 19:00
Frillesås BK - Hammarby IF
Arena:
Sjöaremossen
fre 10/2
kl. 19:00
IFK Motala - Västerås SK
Arena:
K Bygg Arena
fre 10/2
kl. 19:00
Vetlanda BK - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Hydro Arena Vetlanda

Turnering- och eventkalender

2022

Augusti

27–28 augusti Bandyforum Elit 2022 - Elittränarträff dam och herr

September

8–9 september, landslagssamling för U21 Herr och herrlandslaget, Uppsala

9–11 september, landslagssamling för F17, U21 Dam och damlandslaget, Rättvik

30 sept–2 oktober Svenska Cupen Herr, Lidköping

Oktober

8–9 oktober, Svenska Cupen Ungdom Omgång 1 (Edsbyn, Sandviken, Stockholm, Nässjö)

14–16 oktober, Trenationsturnering, Nässjö, Sverige

15–16 oktober, Svenska Cupen Dam slutspel, Sandviken

15–16 oktober, Svenska Cupen Junior slutspel, Edsbyn

22–23 oktober, Supercupen slutspel, Karlstad

29–30 oktober, Svenska Cupen Ungdom Omgång 2 (Edsbyn, Stockholm, Vänersborg, Vetlanda)

November

23 november Arenadag 2022 - Bygg för framtiden! Örebro

December

2–3 december, landskamper Dam, Norge
26–28 december Mini World Cup, Vetlanda

Januari 2023

20–21 januari, Trenationsturnering, Finland

Fler datum kommer snart...






Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier. Vi finns även på LinkedIn och TikTok.
Facebook Instagram

Sponsorer