2021
Elitserien Herrar, Elitserien Herrar

# Lag M V O F D P
1 Villa Lidköping BK 30 24 4 2 238-87 52
2 AIK 30 23 3 4 201-98 49
3 Edsbyns IF 30 24 1 5 177-94 49
4 Västerås SK 30 20 3 7 172-96 43
5 Broberg/Söderhamn IF 30 17 4 9 164-138 38
6 Sandvikens AIK 30 15 6 9 147-120 36
7 IK Sirius 30 15 3 12 124-117 33
8 IFK Motala 30 13 6 11 108-115 32
9 IFK Vänersborg 30 11 4 15 102-115 26
10 Vetlanda BK 30 12 2 16 128-145 26
11 Hammarby IF 30 11 2 17 122-148 24
12 Frillesås BK 30 9 5 16 103-137 23
13 Bollnäs GIF 30 7 8 15 112-151 22
14 IFK Rättvik 30 6 1 23 98-160 13
15 IK Tellus 30 3 1 26 77-214 7
16 Örebro SK 30 2 3 25 85-223 7

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
oktober 2021
fre 29/10
kl. 18:00
Västerås SK 5-1 Bollnäs GIF
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Tomas Ljung
Andreas Lindvall Viktorsson
Kent Eliasson
Anders Berg
fre 29/10
kl. 19:00
Broberg/Söderhamn IF 3-5 IFK Motala
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Jonas Lindberg
Jonas Kandell
Viktor Grahn
Oskar Nilsson
fre 29/10
kl. 19:00
Edsbyns IF 6-4 Frillesås BK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Ulrik Bergman
Mattias Morberg
Patrik Berglund
fre 29/10
kl. 19:00
IFK Rättvik 0-7 AIK
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Mikael Hillerius
Emil Larshans
Pär Billsmon
Fredrik Johansson
fre 29/10
kl. 19:00
IFK Vänersborg 6-4 IK Sirius
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Daniel Labe
Per Jakobsson
Mattias Öhrn
Thomas Hofling
fre 29/10
kl. 19:00
IK Tellus 5-6 Vetlanda BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Andreas Broberg
Oscar Haraldsson
Gustaf Brunberg
fre 29/10
kl. 19:00
Sandvikens AIK 7-6 Hammarby IF
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Gustav Bortas
Calle Larshans
Gustav Olhans
Christer Östling
fre 29/10
kl. 19:00
Örebro SK 2-15 Villa Lidköping BK
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
Adam Jokinen
Jimmy Elwing
Ludwig Hallkvist
Martin Kihlsten
sön 31/10
kl. 15:00
Broberg/Söderhamn IF 9-3 Frillesås BK
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Gustav Bortas
Mattias Morberg
Gustav Olhans
Oskar Nilsson
november 2021
tis 2/11
kl. 19:00
Edsbyns IF 2-6 IFK Motala
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Mikael Hillerius
Fredrik Johansson
Hans Hellgren
Oscar Haraldsson
tis 2/11
kl. 19:00
Örebro SK 1-10 Västerås SK
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
Jacob Sulasalmi
Jesper Rundberg
Gustaf Brunberg
Kent Eliasson
tis 2/11
kl. 19:30
IK Tellus 2-5 Hammarby IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Jonas Kandell
Viktor Grahn
Tomas Ljung
Bo Bjordahl
ons 3/11
kl. 19:00
Sandvikens AIK 6-6 Bollnäs GIF
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Ulrik Bergman
Calle Larshans
Emil Larshans
Klas Lindqvist
Håkan Brolin
ons 3/11
kl. 19:15
IFK Vänersborg 9-5 AIK
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Niclas Schultz
Samuel Pettersson
Jonas Kristensen
Thomas Hofling
ons 3/11
kl. 19:30
Vetlanda BK 2-8 Villa Lidköping BK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Jimmy Elwing
Jesper Rundberg
Christoffer Aidesjö
Pierre Sunesson
fre 5/11
kl. 19:00
AIK 10-2 Vetlanda BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Mikael Hillerius
Mattias Morberg
Jonas Lindberg
fre 5/11
kl. 19:00
Bollnäs GIF 1-5 Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
Domare:
Calle Larshans
Emil Larshans
Oskar Nilsson
Gustav Bortas
fre 5/11
kl. 19:00
IFK Motala 2-1 IFK Vänersborg
Arena:
K Bygg Arena
Domare:
Jonas Kristensen
Jimmy Elwing
Jacob Liljegren
Magnus Ahlsén
fre 5/11
kl. 19:00
IFK Rättvik 2-3 IK Tellus
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Andreas Broberg
Viktor Grahn
Gustav Olhans
Christer Östling
fre 5/11
kl. 19:00
Villa Lidköping BK 9-3 IK Sirius
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Andreas Svensson
Per Jakobsson
Andreas Lindvall Viktorsson
Henric Björkholm
fre 5/11
kl. 19:00
Västerås SK 6-7 Edsbyns IF
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Pavel Silinski
Fredrik Johansson
Kent Eliasson
Christoffer Eriksson
lör 6/11
kl. 19:15
Frillesås BK 3-7 Sandvikens AIK
Arena:
Ale Arena, Bohus
Domare:
Mattias Öhrn
Johan Bengtsson
Christoffer Aidesjö
Rudolf Lindberg
tis 9/11
kl. 19:00
Edsbyns IF 5-4 AIK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Ulrik Bergman
Oscar Haraldsson
Pär Billsmon
Patrik Berglund
tis 9/11
kl. 19:00
IK Sirius 2-5 Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Studenternas A-plan
Domare:
David Eneland
Jimmy Elwing
Calle Larshans
tis 9/11
kl. 19:00
IK Tellus 2-7 IFK Motala
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Niclas Schultz
Samuel Pettersson
Andreas Pettersson
Bo Bjordahl
tis 9/11
kl. 19:00
Sandvikens AIK 7-7 Villa Lidköping BK
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Emil Larshans
Christer Östling
Viktor Grahn
Andreas Broberg
tis 9/11
kl. 19:00
Västerås SK 5-0 Hammarby IF
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Anders Berg
Andreas Lindvall Viktorsson
Kent Eliasson
Tomas Ljung
tis 9/11
kl. 19:00
Örebro SK 1-5 Frillesås BK
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
Jesper Rundberg
Adam Jokinen
Ludwig Hallkvist
ons 10/11
kl. 19:00
IFK Vänersborg 5-4 IFK Rättvik
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Christoffer Aidesjö
Per Jakobsson
Johan Bengtsson
Rudolf Lindberg
ons 10/11
kl. 19:00
Vetlanda BK 4-5 Bollnäs GIF
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Jacob Sulasalmi
Jesper Rundberg
Samuel Pettersson
Pierre Sunesson
fre 12/11
kl. 19:00
Örebro SK 3-6 IFK Motala
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
Mikael Hillerius
Mattias Morberg
Patrik Berglund
Pär Billsmon
Hans Hellgren
fre 12/11
kl. 19:00
AIK 6-1 Sandvikens AIK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Adam Jokinen
Gustaf Brunberg
Jesper Rundberg
Bo Bjordahl
fre 12/11
kl. 19:00
Bollnäs GIF 2-3 IK Sirius
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
Domare:
Mattias Öhrn
Daniel Labe
Andreas Lindvall Viktorsson
Christer Östling
fre 12/11
kl. 19:00
Broberg/Söderhamn IF 4-3 Västerås SK
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Niclas Schultz
Andreas Pettersson
Samuel Pettersson
Oskar Nilsson
fre 12/11
kl. 19:00
Villa Lidköping BK 13-3 IFK Vänersborg
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Jacob Liljegren
Viktor Grahn
Tomas Ljung
Henric Björkholm
lör 13/11
kl. 17:00
IFK Rättvik 1-5 Vetlanda BK
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Jonas Kandell
Jonas Lindberg
Emil Larshans
tis 16/11
kl. 19:00
AIK 6-4 Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Jacob Sulasalmi
Jimmy Elwing
Jesper Rundberg
Bo Bjordahl
tis 16/11
kl. 19:00
IFK Motala 6-2 Frillesås BK
Arena:
K Bygg Arena
Domare:
Adam Jokinen
Andreas Pettersson
Samuel Pettersson
Magnus Ahlsén
tis 16/11
kl. 19:00
IFK Rättvik 3-9 Bollnäs GIF
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Andreas Broberg
Gustav Olhans
Pär Billsmon
Viktor Grahn
tis 16/11
kl. 19:00
IK Sirius 4-1 Västerås SK
Arena:
Studenternas A-plan
Domare:
David Eneland
Oscar Haraldsson
Fredrik Johansson
Hans Hellgren
tis 16/11
kl. 19:00
Örebro SK 4-5 Vetlanda BK
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
Anders Berg
Per Jakobsson
Mattias Öhrn
ons 17/11
kl. 19:00
IFK Vänersborg 2-5 Hammarby IF
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Andreas Svensson
Johan Bengtsson
Rudolf Lindberg
Per Jakobsson
ons 17/11
kl. 19:00
IK Tellus 3-7 Sandvikens AIK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Pavel Silinski
Patrik Berglund
Christoffer Eriksson
ons 17/11
kl. 20:00
Villa Lidköping BK 3-3 Edsbyns IF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Jacob Liljegren
Martin Kihlsten
Viktor Grahn
Andreas Lindvall Viktorsson
fre 19/11
kl. 18:00
Västerås SK 11-0 IFK Motala
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Gustav Bortas
Jonas Lindberg
Calle Larshans
Kent Eliasson
fre 19/11
kl. 19:00
Bollnäs GIF 3-2 IFK Vänersborg
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
Domare:
Christoffer Eriksson
Jacob Liljegren
Patrik Berglund
Pär Billsmon
fre 19/11
kl. 19:00
Broberg/Söderhamn IF 5-1 IFK Rättvik
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Mikael Hillerius
Gustav Olhans
Emil Larshans
Oskar Nilsson
fre 19/11
kl. 19:00
Edsbyns IF 9-2 IK Tellus
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Ulrik Bergman
Fredrik Johansson
Viktor Grahn
fre 19/11
kl. 19:00
Sandvikens AIK 4-1 Örebro SK
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Mattias Morberg
Pavel Silinski
Oscar Haraldsson
Christer Östling
fre 19/11
kl. 19:00
Vetlanda BK 2-4 IK Sirius
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Daniel Labe
Mattias Öhrn
Stefan Bertilsson
Andreas Lindvall Viktorsson
sön 21/11
kl. 13:00
Hammarby IF 4-4 Örebro SK
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Ludwig Hallkvist
Bo Bjordahl
Niclas Schultz
Patrik Berglund
sön 21/11
kl. 13:15
IK Sirius 8-0 IFK Rättvik
Arena:
Studenternas A-plan
Domare:
Pavel Silinski
Jonas Lindberg
Pär Billsmon
Gustaf Brunberg
sön 21/11
kl. 18:00
Frillesås BK 2-5 AIK
Arena:
Sjöaremossen
Domare:
Christoffer Aidesjö
Johan Bengtsson
Samuel Pettersson
ons 24/11
kl. 19:00
IFK Vänersborg 2-7 Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Daniel Labe
Johan Bengtsson
Mattias Öhrn
Thomas Hofling
ons 24/11
kl. 19:00
IK Tellus 4-6 Västerås SK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Niclas Schultz
Samuel Pettersson
Ludwig Hallkvist
ons 24/11
kl. 19:00
Örebro SK 5-5 Bollnäs GIF
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
Christoffer Aidesjö
Jimmy Elwing
Gustaf Brunberg
tors 25/11
kl. 19:00
Frillesås BK 3-2 Vetlanda BK
Arena:
Sjöaremossen
Domare:
Andreas Svensson
Per Jakobsson
Jonas Kristensen
Rudolf Lindberg
tors 25/11
kl. 19:00
IFK Motala 4-3 Hammarby IF
Arena:
K Bygg Arena
Domare:
Fredrik Johansson
Patrik Berglund
Magnus Ahlsén
Jacob Liljegren
tors 25/11
kl. 19:00
IK Sirius 1-6 AIK
Arena:
Studenternas A-plan
Domare:
Anders Berg
Oscar Haraldsson
Christer Östling
Mattias Morberg
tors 25/11
kl. 19:00
Sandvikens AIK 1-2 Edsbyns IF
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Andreas Broberg
Viktor Grahn
Tomas Ljung
Hans Hellgren
tors 25/11
kl. 19:00
Villa Lidköping BK 9-0 IFK Rättvik
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Adam Jokinen
Andreas Pettersson
Jimmy Elwing
lör 27/11
kl. 15:00
AIK 7-0 IK Tellus
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Ulrik Bergman
Viktor Grahn
Tomas Ljung
lör 27/11
kl. 15:00
IK Sirius 2-3 Hammarby IF
Arena:
Studenternas A-plan
Domare:
Jonas Kandell
Fredrik Johansson
Patrik Berglund
lör 27/11
kl. 16:00
Bollnäs GIF 4-6 Edsbyns IF
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
Domare:
Pär Billsmon
Christoffer Aidesjö
Per Jakobsson
Johan Bengtsson
lör 27/11
kl. 17:00
Broberg/Söderhamn IF 7-4 Sandvikens AIK
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Pavel Silinski
Jonas Lindberg
Mattias Morberg
Christer Östling
lör 27/11
kl. 17:00
Vetlanda BK 5-2 IFK Motala
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Anders Berg
Andreas Lindvall Viktorsson
Jonas Kristensen
Magnus Ahlsén
sön 28/11
kl. 15:00
Västerås SK 1-5 Villa Lidköping BK
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Christoffer Aidesjö
Per Jakobsson
Johan Bengtsson
Kent Eliasson
sön 28/11
kl. 16:00
IFK Rättvik 4-3 Örebro SK
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Gustav Olhans
Calle Larshans
Pär Billsmon
Andreas Broberg
sön 28/11
kl. 17:00
IFK Vänersborg 5-0 Frillesås BK
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Daniel Labe
Mattias Öhrn
Tomas Ljung
tis 30/11
kl. 19:00
Edsbyns IF 3-2 IFK Vänersborg
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Mikael Hillerius
Oscar Haraldsson
Mattias Morberg
tis 30/11
kl. 19:00
Frillesås BK 4-4 Bollnäs GIF
Arena:
Sjöaremossen
Domare:
Jacob Liljegren
Mattias Öhrn
Andreas Lindvall Viktorsson
tis 30/11
kl. 19:00
IK Tellus 4-8 IK Sirius
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Jacob Sulasalmi
Gustaf Brunberg
Jimmy Elwing
Bo Bjordahl
tis 30/11
kl. 19:00
Sandvikens AIK 3-3 Vetlanda BK
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Christoffer Eriksson
Jonas Lindberg
Jonas Kandell
Pär Billsmon
tis 30/11
kl. 19:00
Västerås SK 8-2 IFK Rättvik
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Pavel Silinski
Emil Larshans
Calle Larshans
tis 30/11
kl. 19:00
Örebro SK 3-4 Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
Daniel Labe
Patrik Berglund
Fredrik Johansson
december 2021
ons 1/12
kl. 19:00
Hammarby IF 5-3 AIK
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Niclas Schultz
Jesper Rundberg
Bo Bjordahl
Oscar Haraldsson
Patrik Berglund
ons 1/12
kl. 19:00
Villa Lidköping BK 7-1 IFK Motala
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Christoffer Aidesjö
Mattias Öhrn
Johan Bengtsson
fre 3/12
kl. 19:00
AIK 4-2 Örebro SK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Gustaf Brunberg
Samuel Pettersson
Andreas Broberg
fre 3/12
kl. 19:00
Bollnäs GIF 3-10 Villa Lidköping BK
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
Domare:
Mikael Hillerius
Jonas Lindberg
Fredrik Johansson
fre 3/12
kl. 19:00
Broberg/Söderhamn IF 8-6 Hammarby IF
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Gustav Bortas
Calle Larshans
Emil Larshans
Pär Billsmon
fre 3/12
kl. 19:00
IFK Motala 2-3 Sandvikens AIK
Arena:
K Bygg Arena
Domare:
Viktor Grahn
Tomas Ljung
Adam Jokinen
Kent Eliasson
fre 3/12
kl. 19:00
IFK Rättvik 2-8 Edsbyns IF
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Pavel Silinski
Oscar Haraldsson
Patrik Berglund
fre 3/12
kl. 19:00
IFK Vänersborg 3-2 IK Tellus
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Niclas Schultz
Per Jakobsson
Jonas Kristensen
fre 3/12
kl. 19:00
IK Sirius 6-4 Frillesås BK
Arena:
Studenternas A-plan
Domare:
David Eneland
Mattias Morberg
Nicklas Sikström
Christer Östling
fre 3/12
kl. 19:00
Vetlanda BK 3-6 Västerås SK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Jacob Liljegren
Mattias Öhrn
Ludwig Hallkvist
Pierre Sunesson
sön 5/12
kl. 18:00
Frillesås BK 6-1 IK Tellus
Arena:
Sjöaremossen
Domare:
Johan Bengtsson
Jonas Kristensen
Daniel Labe
tis 7/12
kl. 19:00
Edsbyns IF 8-1 Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Jonas Kandell
Emil Larshans
Pär Billsmon
Viktor Grahn
tis 7/12
kl. 19:00
Frillesås BK 2-6 Villa Lidköping BK
Arena:
Sjöaremossen
Domare:
Jacob Liljegren
Andreas Pettersson
Gustaf Brunberg
ons 8/12
kl. 19:00
IFK Motala 6-1 IFK Rättvik
Arena:
K Bygg Arena
Domare:
Samuel Pettersson
Ludwig Hallkvist
Pavel Silinski
ons 8/12
kl. 19:00
Vetlanda BK 6-5 IFK Vänersborg
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Adam Jokinen
Gustaf Brunberg
Jimmy Elwing
fre 10/12
kl. 19:00
IFK Vänersborg 6-1 Västerås SK
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Gustav Bortas
Mattias Morberg
Jonas Lindberg
Thomas Hofling
fre 10/12
kl. 19:00
Villa Lidköping BK 14-3 IK Tellus
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Mattias Öhrn
Andreas Svensson
Martin Kihlsten
Tomas Ljung
fre 10/12
kl. 19:00
Örebro SK 0-11 Edsbyns IF
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
Christoffer Aidesjö
Emil Larshans
Calle Larshans
Magnus Ahlsén
fre 10/12
kl. 19:00
AIK 6-6 Bollnäs GIF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Jimmy Elwing
Andreas Pettersson
Klas Lindqvist
David Eneland
fre 10/12
kl. 19:00
Broberg/Söderhamn IF 5-5 Vetlanda BK
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Jacob Liljegren
Andreas Lindvall Viktorsson
Christoffer Eriksson
Oskar Nilsson
fre 10/12
kl. 19:00
Hammarby IF 1-7 Frillesås BK
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Oscar Haraldsson
Bo Bjordahl
Gustav Olhans
Ulrik Bergman
lör 11/12
kl. 16:00
IFK Rättvik 3-1 Sandvikens AIK
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Jonas Kandell
Gustav Olhans
Nicklas Sikström
sön 12/12
kl. 14:00
Hammarby IF 5-8 Edsbyns IF
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Ulrik Bergman
Gustav Olhans
Calle Larshans
Bo Bjordahl
sön 12/12
kl. 15:00
IK Sirius 3-3 IFK Motala
Arena:
Studenternas A-plan
Domare:
Anders Berg
Per Jakobsson
Mattias Morberg
tis 14/12
kl. 19:00
Edsbyns IF 6-2 Vetlanda BK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Ulrik Bergman
Mattias Morberg
Pär Billsmon
Emil Larshans
tis 14/12
kl. 19:00
IFK Motala 3-3 AIK
Arena:
K Bygg Arena
Domare:
Viktor Grahn
Tomas Ljung
Magnus Ahlsén
Jacob Sulasalmi
tis 14/12
kl. 19:00
IK Tellus 1-3 Bollnäs GIF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Andreas Broberg
Patrik Berglund
Fredrik Johansson
tis 14/12
kl. 19:00
Villa Lidköping BK 7-7 Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Christoffer Aidesjö
Johan Bengtsson
Mattias Öhrn
Martin Kihlsten
tis 14/12
kl. 19:00
Örebro SK 1-5 IK Sirius
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
Anders Berg
Per Jakobsson
Christoffer Eriksson
ons 15/12
kl. 19:00
Hammarby IF 7-3 IFK Rättvik
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Pavel Silinski
Fredrik Johansson
Oscar Haraldsson
fre 17/12
kl. 19:00
AIK 4-2 Villa Lidköping BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Jonas Kandell
Tomas Ljung
Patrik Berglund
Bo Bjordahl
fre 17/12
kl. 19:00
Broberg/Söderhamn IF 13-4 IK Tellus
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Gustav Bortas
Jonas Lindberg
Gustav Olhans
Oskar Nilsson
fre 17/12
kl. 19:00
IFK Vänersborg 4-3 Örebro SK
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Ulrik Bergman
Christoffer Eriksson
Andreas Lindvall Viktorsson
Thomas Hofling
fre 17/12
kl. 19:00
IK Sirius 5-3 Edsbyns IF
Arena:
Studenternas A-plan
Domare:
Oscar Haraldsson
Jonas Kristensen
Christer Östling
Pavel Silinski
fre 17/12
kl. 19:00
Vetlanda BK 6-2 Hammarby IF
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Niclas Schultz
Andreas Pettersson
Samuel Pettersson
lör 18/12
kl. 16:00
Bollnäs GIF 4-5 IFK Motala
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
Domare:
Fredrik Johansson
Mattias Morberg
Pavel Silinski
lör 18/12
kl. 16:00
IFK Rättvik 8-4 Frillesås BK
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Jacob Sulasalmi
Jimmy Elwing
Gustaf Brunberg
Pär Billsmon
sön 19/12
kl. 13:15
Hammarby IF 3-5 Villa Lidköping BK
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Calle Larshans
Jonas Lindberg
Pär Billsmon
Bo Bjordahl
Christoffer Aidesjö
mån 20/12
kl. 18:00
Sandvikens AIK 6-6 IK Sirius
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Pavel Silinski
Patrik Berglund
Oscar Haraldsson
mån 20/12
kl. 18:00
Västerås SK 2-7 AIK
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Daniel Labe
Andreas Lindvall Viktorsson
Mattias Öhrn
Kent Eliasson
mån 20/12
kl. 19:00
IK Tellus 5-2 Örebro SK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
David Eneland
Jimmy Elwing
Bo Bjordahl
Christoffer Eriksson
ons 22/12
kl. 19:00
Frillesås BK 2-6 Västerås SK
Arena:
Sjöaremossen
Domare:
Niclas Schultz
Jesper Rundberg
Samuel Pettersson
ons 22/12
kl. 19:00
Sandvikens AIK 5-5 IFK Vänersborg
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Pavel Silinski
Oscar Haraldsson
Fredrik Johansson
ons 22/12
kl. 19:00
Villa Lidköping BK 7-5 AIK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Anders Berg
Andreas Lindvall Viktorsson
Johan Bengtsson
Henric Björkholm
ons 22/12
kl. 20:00
Broberg/Söderhamn IF 8-5 Bollnäs GIF
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Ulrik Bergman
Viktor Grahn
Mattias Morberg
Pär Billsmon
sön 26/12
kl. 13:00
IK Tellus 4-9 AIK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Mikael Hillerius
Viktor Grahn
Gustav Olhans
sön 26/12
kl. 13:15
Frillesås BK 1-1 IFK Vänersborg
Arena:
Sjöaremossen
Domare:
Christoffer Aidesjö
Jonas Kristensen
Johan Bengtsson
sön 26/12
kl. 13:15
Örebro SK 4-9 IFK Rättvik
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
Calle Larshans
Ulrik Bergman
Christoffer Eriksson
sön 26/12
kl. 14:00
Sandvikens AIK 3-4 Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Jernvallen Sandviken
Domare:
Gustav Bortas
Emil Larshans
Jonas Lindberg
Pär Billsmon
sön 26/12
kl. 15:00
Edsbyns IF 5-1 Bollnäs GIF
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Pavel Silinski
Fredrik Johansson
Oscar Haraldsson
Oskar Nilsson
sön 26/12
kl. 15:00
Hammarby IF 1-7 IK Sirius
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Mattias Morberg
Jonas Kandell
Bo Bjordahl
Nicklas Sikström
sön 26/12
kl. 15:00
IFK Motala 5-3 Vetlanda BK
Arena:
K Bygg Arena
Domare:
Daniel Labe
Mattias Öhrn
Gustaf Brunberg
Pierre Sunesson
sön 26/12
kl. 19:00
Villa Lidköping BK 4-5 Västerås SK
Arena:
Isstadion Lidköping
Domare:
Anders Berg
Per Jakobsson
Andreas Lindvall Viktorsson
Thomas Hofling
tis 28/12
kl. 18:00
Västerås SK 4-3 IK Sirius
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Niclas Schultz
Gustaf Brunberg
Kent Eliasson
Samuel Pettersson
tis 28/12
kl. 19:00
AIK 5-4 IFK Rättvik
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Jimmy Elwing
Andreas Svensson
Bo Bjordahl
Patrik Berglund
tis 28/12
kl. 19:00
Bollnäs GIF 6-3 IK Tellus
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
Domare:
Andreas Broberg
Oskar Nilsson
Jonas Lindberg
Christoffer Eriksson
tis 28/12
kl. 19:00
Frillesås BK 7-2 Hammarby IF
Arena:
Sjöaremossen
Domare:
Jonas Kristensen
Johan Bengtsson
Jacob Sulasalmi
Rudolf Lindberg
tis 28/12
kl. 19:00
IFK Vänersborg 2-1 Sandvikens AIK
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Jacob Liljegren
Mattias Öhrn
Thomas Hofling
Andreas Lindvall Viktorsson
tis 28/12
kl. 19:00
Vetlanda BK 3-9 Edsbyns IF
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Christoffer Aidesjö
Fredrik Johansson
Oscar Haraldsson
Magnus Ahlsén
tors 30/12
kl. 19:00
Edsbyns IF 6-2 Sandvikens AIK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Per Jakobsson
Pär Billsmon
Gustaf Brunberg
Mikael Hillerius
tors 30/12
kl. 19:00
Hammarby IF 4-2 IFK Vänersborg
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Jonas Kandell
Calle Larshans
Christoffer Eriksson
tors 30/12
kl. 19:00
IK Sirius 5-3 Bollnäs GIF
Arena:
Studenternas A-plan
Domare:
Anders Berg
Jonas Kristensen
Hans Hellgren
Johan Bengtsson
tors 30/12
kl. 19:00
Vetlanda BK 4-5 Örebro SK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Niclas Schultz
Samuel Pettersson
Andreas Pettersson
Pierre Sunesson
januari 2022
sön 2/1
kl. 13:15
Frillesås BK 4-4 Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Sjöaremossen
Domare:
Christoffer Aidesjö
Per Jakobsson
Andreas Lindvall Viktorsson
sön 2/1
kl. 13:15
IFK Motala 2-5 IK Sirius
Arena:
K Bygg Arena
Domare:
Andreas Svensson
Jonas Kristensen
Johan Bengtsson
Magnus Ahlsén
sön 2/1
kl. 14:00
Sandvikens AIK 8-6 IFK Rättvik
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Fredrik Johansson
Mattias Morberg
Jonas Kandell
sön 2/1
kl. 15:00
Hammarby IF 6-7 Vetlanda BK
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Pavel Silinski
Gustaf Brunberg
Ludwig Hallkvist
sön 2/1
kl. 16:00
Bollnäs GIF 4-7 Västerås SK
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
Domare:
Mikael Hillerius
Jonas Lindberg
Oscar Haraldsson
Oskar Nilsson
ons 5/1
kl. 19:00
Broberg/Söderhamn IF 1-7 Edsbyns IF
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Viktor Grahn
Pär Billsmon
Mikael Hillerius
Patrik Berglund
ons 5/1
kl. 19:00
Vetlanda BK 3-4 Frillesås BK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Jacob Liljegren
Samuel Pettersson
Pierre Sunesson
Gustaf Brunberg
lör 8/1
kl. 14:00
IFK Motala 4-4 Broberg/Söderhamn IF
Arena:
K Bygg Arena
Domare:
Jacob Liljegren
Ludwig Hallkvist
Magnus Ahlsén
Gustaf Brunberg
lör 8/1
kl. 15:00
AIK 8-3 IK Sirius
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Patrik Berglund
Oscar Haraldsson
Niclas Schultz
lör 8/1
kl. 15:00
Edsbyns IF 3-8 Västerås SK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Ulrik Bergman
Calle Larshans
Emil Larshans
Pär Billsmon
mån 10/1
kl. 19:00
Broberg/Söderhamn IF 2-3 Villa Lidköping BK
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Ulrik Bergman
Patrik Berglund
Gustav Olhans
Oskar Nilsson
ons 12/1
kl. 19:00
Broberg/Söderhamn IF 3-8 AIK
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Tomas Ljung
Pär Billsmon
Pavel Silinski
Fredrik Johansson
ons 12/1
kl. 19:00
Edsbyns IF 17-1 Örebro SK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Viktor Grahn
Nicklas Sikström
Ulrik Bergman
Oskar Nilsson
ons 12/1
kl. 19:00
IK Sirius 3-8 Villa Lidköping BK
Arena:
Studenternas A-plan
Domare:
Hans Hellgren
Jonas Kristensen
Andreas Lindvall Viktorsson
Niclas Schultz
ons 12/1
kl. 19:00
Västerås SK 12-0 IK Tellus
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Anders Berg
Oscar Haraldsson
Patrik Berglund
lör 15/1
kl. 14:00
IFK Motala 0-2 Västerås SK
Arena:
K Bygg Arena
Domare:
Ludwig Hallkvist
Gustaf Brunberg
David Järvinen
Magnus Ahlsén
lör 15/1
kl. 15:00
Hammarby IF 9-6 Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Fredrik Johansson
Patrik Berglund
Jacob Sulasalmi
lör 15/1
kl. 15:00
Örebro SK 5-5 IK Tellus
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
Gustav Bortas
Jonas Lindberg
Nicklas Sikström
lör 15/1
kl. 16:00
Bollnäs GIF 2-6 AIK
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
Domare:
Adam Jokinen
Samuel Pettersson
Andreas Pettersson
Pär Billsmon
lör 15/1
kl. 17:00
IFK Vänersborg 0-2 Edsbyns IF
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Daniel Labe
Jonas Kristensen
Tomas Ljung
mån 17/1
kl. 19:00
IFK Motala 5-2 IK Tellus
Arena:
K Bygg Arena
Domare:
Andreas Lindvall Viktorsson
Daniel Labe
Johan Bengtsson
mån 17/1
kl. 19:00
Örebro SK 2-1 IFK Vänersborg
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
Niclas Schultz
Kent Eliasson
Jesper Rundberg
Jimmy Elwing
tis 18/1
kl. 19:00
AIK 3-3 Västerås SK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Bo Bjordahl
Mattias Morberg
Gustav Bortas
Fredrik Johansson
tis 18/1
kl. 19:00
Bollnäs GIF 3-7 Sandvikens AIK
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
Domare:
Christoffer Eriksson
Oskar Nilsson
Andreas Broberg
Jonas Lindberg
ons 19/1
kl. 19:00
Villa Lidköping BK 9-2 Frillesås BK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Adam Jokinen
Jimmy Elwing
Viktor Grahn
tors 20/1
kl. 19:00
IK Tellus 3-8 Edsbyns IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Jacob Sulasalmi
Jimmy Elwing
Oscar Haraldsson
tors 20/1
kl. 19:00
IFK Vänersborg 5-1 IFK Motala
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Daniel Labe
Mattias Öhrn
Johan Bengtsson
fre 21/1
kl. 19:00
IFK Rättvik 6-2 Hammarby IF
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Gustav Olhans
Emil Larshans
Christer Östling
Jonas Kandell
fre 21/1
kl. 19:00
Frillesås BK 2-3 IK Sirius
Arena:
Sjöaremossen
Domare:
Per Jakobsson
Christoffer Aidesjö
Jesper Rundberg
fre 21/1
kl. 19:00
Villa Lidköping BK 5-0 Sandvikens AIK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Jacob Liljegren
Andreas Lindvall Viktorsson
Martin Kihlsten
Mattias Öhrn
sön 23/1
kl. 13:15
AIK 10-3 Hammarby IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Anders Berg
Mattias Öhrn
Andreas Lindvall Viktorsson
Patrik Widmark
sön 23/1
kl. 15:00
IK Sirius 4-2 IK Tellus
Arena:
Studenternas A-plan
Domare:
Gustav Olhans
Hans Hellgren
Calle Larshans
Pavel Silinski
sön 23/1
kl. 16:00
IFK Rättvik 4-5 IFK Motala
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Gustav Bortas
Jonas Lindberg
Emil Larshans
sön 23/1
kl. 16:00
Bollnäs GIF 7-5 Vetlanda BK
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
Domare:
Christoffer Eriksson
Mikael Hillerius
Fredrik Johansson
Christer Östling
sön 23/1
kl. 16:00
Sandvikens AIK 7-1 Frillesås BK
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Jacob Sulasalmi
Gustaf Brunberg
Jimmy Elwing
Pär Billsmon
sön 23/1
kl. 17:00
IFK Vänersborg 2-6 Villa Lidköping BK
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Jonas Kandell
Oscar Haraldsson
Tomas Ljung
Martin Kihlsten
mån 24/1
kl. 19:00
Västerås SK 10-2 Örebro SK
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Johan Bengtsson
Andreas Lindvall Viktorsson
Christoffer Aidesjö
Kent Eliasson
tis 25/1
kl. 19:00
IK Tellus 1-6 Frillesås BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
David Eneland
Jimmy Elwing
Oscar Haraldsson
ons 26/1
kl. 18:00
Västerås SK 7-2 Vetlanda BK
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Gustav Bortas
Calle Larshans
Tomas Ljung
ons 26/1
kl. 19:00
AIK 9-5 IFK Vänersborg
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Pavel Silinski
Ludwig Hallkvist
Gustaf Brunberg
ons 26/1
kl. 19:00
Edsbyns IF 6-3 Hammarby IF
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Pär Billsmon
Viktor Grahn
Christoffer Aidesjö
Mattias Öhrn
ons 26/1
kl. 19:00
IFK Rättvik 1-8 Villa Lidköping BK
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Jonas Kandell
Emil Larshans
Gustav Olhans
Christer Östling
ons 26/1
kl. 19:00
IK Sirius 6-2 Örebro SK
Arena:
Studenternas A-plan
Domare:
Anders Berg
Per Jakobsson
Christoffer Eriksson
fre 28/1
kl. 19:00
Broberg/Söderhamn IF 7-4 IFK Vänersborg
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Emil Larshans
Nicklas Sikström
Christer Östling
Jonas Kandell
fre 28/1
kl. 19:00
Frillesås BK 5-2 Örebro SK
Arena:
Sjöaremossen
Domare:
Jacob Liljegren
Viktor Grahn
Mattias Öhrn
fre 28/1
kl. 19:00
IK Sirius 1-4 Sandvikens AIK
Arena:
Studenternas A-plan
Domare:
Christoffer Aidesjö
Oscar Haraldsson
Christoffer Eriksson
Hans Hellgren
Pär Billsmon
fre 28/1
kl. 19:00
IK Tellus 2-7 IFK Rättvik
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Daniel Labe
Andreas Lindvall Viktorsson
Johan Bengtsson
fre 28/1
kl. 19:00
Vetlanda BK 4-5 AIK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Gustav Bortas
Jonas Lindberg
Calle Larshans
Pierre Sunesson
sön 30/1
kl. 14:30
IK Tellus 4-2 IFK Vänersborg
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Jimmy Elwing
Jacob Sulasalmi
Gustaf Brunberg
Kent Eliasson
sön 30/1
kl. 15:00
Frillesås BK 4-2 IFK Rättvik
Arena:
Sjöaremossen
Domare:
Samuel Pettersson
Rudolf Lindberg
Adam Jokinen
Andreas Pettersson
sön 30/1
kl. 15:00
Villa Lidköping BK 5-3 Vetlanda BK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Per Jakobsson
Andreas Lindvall Viktorsson
Henric Björkholm
Christoffer Aidesjö
sön 30/1
kl. 15:00
Örebro SK 2-11 Sandvikens AIK
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
Andreas Svensson
Johan Bengtsson
Pierre Sunesson
Viktor Grahn
sön 30/1
kl. 15:00
IFK Motala 5-6 Edsbyns IF
Arena:
K Bygg Arena
Domare:
Mattias Öhrn
Patrik Berglund
Anders Berg
Magnus Ahlsén
februari 2022
tis 1/2
kl. 19:00
AIK 10-3 IFK Motala
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Calle Larshans
Emil Larshans
Mikael Hillerius
tis 1/2
kl. 19:00
Bollnäs GIF 3-3 Frillesås BK
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
Domare:
Gustav Bortas
Jonas Lindberg
Nicklas Sikström
Oskar Nilsson
tis 1/2
kl. 19:00
Edsbyns IF 1-4 Villa Lidköping BK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Jonas Kandell
Tomas Ljung
Christer Östling
Viktor Grahn
tis 1/2
kl. 19:00
IFK Rättvik 3-5 IK Sirius
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Pavel Silinski
Fredrik Johansson
Gustav Olhans
tis 1/2
kl. 19:00
Sandvikens AIK 11-1 IK Tellus
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Anders Berg
Per Jakobsson
Oscar Haraldsson
Pär Billsmon
tis 1/2
kl. 19:00
Örebro SK 3-5 Hammarby IF
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
Andreas Svensson
Mattias Öhrn
Gustaf Brunberg
ons 2/2
kl. 19:00
IFK Vänersborg 3-4 Vetlanda BK
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Christoffer Aidesjö
Andreas Lindvall Viktorsson
Johan Bengtsson
Thomas Hofling
fre 4/2
kl. 19:00
Frillesås BK 2-6 Edsbyns IF
Arena:
Sjöaremossen
Domare:
Anders Berg
Jonas Kristensen
Per Jakobsson
Rudolf Lindberg
fre 4/2
kl. 19:00
IFK Motala 1-1 Bollnäs GIF
Arena:
K Bygg Arena
Domare:
Jacob Sulasalmi
Jimmy Elwing
Magnus Ahlsén
Viktor Grahn
fre 4/2
kl. 19:00
IFK Rättvik 5-6 Västerås SK
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Mattias Morberg
Ulrik Bergman
Jonas Lindberg
Pär Billsmon
fre 4/2
kl. 19:00
IK Sirius 3-3 IFK Vänersborg