2021
Elitserien Herrar, Elitserien Herrar

# Lag M V O F D P
1 AIK 0 0 0 0 0-0 0
2 Bollnäs GIF 0 0 0 0 0-0 0
3 Broberg/Söderhamn IF 0 0 0 0 0-0 0
4 Edsbyns IF 0 0 0 0 0-0 0
5 Frillesås BK 0 0 0 0 0-0 0
6 Hammarby IF 0 0 0 0 0-0 0
7 IFK Motala 0 0 0 0 0-0 0
8 IFK Rättvik 0 0 0 0 0-0 0
9 IFK Vänersborg 0 0 0 0 0-0 0
10 IK Sirius 0 0 0 0 0-0 0
11 IK Tellus 0 0 0 0 0-0 0
12 Örebro SK 0 0 0 0 0-0 0
13 Sandvikens AIK 0 0 0 0 0-0 0
14 Västerås SK 0 0 0 0 0-0 0
15 Vetlanda BK 0 0 0 0 0-0 0
16 Villa Lidköping BK 0 0 0 0 0-0 0

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
oktober 2021
fre 29/10 Västerås SK - Bollnäs GIF
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Tomas Ljung
Andreas Lindvall Viktorsson
Kent Eliasson
Anders Berg
fre 29/10 Broberg/Söderhamn IF - IFK Motala
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Jonas Lindberg
Jonas Kandell
Viktor Grahn
Oskar Nilsson
fre 29/10 Edsbyns IF - Frillesås BK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Ulrik Bergman
Fredrik Johansson
Mattias Morberg
fre 29/10 IFK Rättvik - AIK
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Mikael Hillerius
Emil Larshans
Kenneth Kristiansson
Pär Billsmon
fre 29/10 IFK Vänersborg - IK Sirius
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Daniel Labe
Per Jakobsson
Mattias Öhrn
Thomas Hofling
fre 29/10 IK Tellus - Vetlanda BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Andreas Broberg
Oscar Haraldsson
Patrik Berglund
Bo Bjordahl
fre 29/10 Sandvikens AIK - Hammarby IF
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Gustav Bortas
Calle Larshans
Gustav Olhans
Christer Östling
fre 29/10 Örebro SK - Villa Lidköping BK
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
Adam Jokinen
Jimmy Elwing
Ludwig Hallkvist
Martin Kihlsten
sön 31/10 Broberg/Söderhamn IF - Frillesås BK
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Gustav Bortas
Mattias Morberg
Gustav Olhans
Oskar Nilsson
november 2021
tis 2/11 Edsbyns IF - IFK Motala
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Mikael Hillerius
Fredrik Johansson
Patrik Berglund
Hans Hellgren
tis 2/11 IK Sirius - IFK Rättvik
Arena:
Studenternas A-plan
Domare:
Oscar Haraldsson
Kenneth Kristiansson
Pavel Silinski
Håkan Brolin
Klas Lindqvist
tis 2/11 IK Tellus - Hammarby IF
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Jonas Kandell
Viktor Grahn
Tomas Ljung
Bo Bjordahl
tis 2/11 Örebro SK - Västerås SK
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
Jacob Sulasalmi
Jesper Rundberg
Gustaf Brunberg
Kent Eliasson
ons 3/11 IFK Vänersborg - AIK
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Niclas Skog
Samuel Pettersson
Jonas Kristensen
Thomas Hofling
ons 3/11 Sandvikens AIK - Bollnäs GIF
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Ulrik Bergman
Calle Larshans
Emil Larshans
Christer Östling
ons 3/11 Vetlanda BK - Villa Lidköping BK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Jimmy Elwing
Jesper Rundberg
Christoffer Aidesjö
Pierre Sunesson
fre 5/11 AIK - Vetlanda BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Mikael Hillerius
Mattias Morberg
Jonas Lindberg
fre 5/11 Bollnäs GIF - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
Domare:
Jonas Kandell
Calle Larshans
Emil Larshans
Oskar Nilsson
fre 5/11 Frillesås BK - Sandvikens AIK
Arena:
Sjöaremossen
Domare:
Mattias Öhrn
Johan Bengtsson
Christoffer Aidesjö
Rudolf Lindberg
fre 5/11 Hammarby IF - Örebro SK
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
David Eneland
Ludwig Hallkvist
Gustaf Brunberg
Bo Bjordahl
fre 5/11 IFK Motala - IFK Vänersborg
Arena:
K Bygg Arena
Domare:
Jonas Kristensen
Jimmy Elwing
Jacob Liljegren
Magnus Ahlsén
fre 5/11 IFK Rättvik - IK Tellus
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Andreas Broberg
Viktor Grahn
Gustav Olhans
Christer Östling
fre 5/11 Villa Lidköping BK - IK Sirius
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Andreas Svensson
Per Jakobsson
Andreas Lindvall Viktorsson
Henric Björkholm
fre 5/11 Västerås SK - Edsbyns IF
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Pavel Silinski
Patrik Berglund
Fredrik Johansson
Kent Eliasson
tis 9/11 Edsbyns IF - AIK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Ulrik Bergman
Kenneth Kristiansson
Oscar Haraldsson
Pär Billsmon
tis 9/11 IK Sirius - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Studenternas A-plan
Domare:
David Eneland
Jimmy Elwing
Ludwig Hallkvist
tis 9/11 IK Tellus - IFK Motala
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Niclas Skog
Samuel Pettersson
Andreas Pettersson
tis 9/11 Sandvikens AIK - Villa Lidköping BK
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Jonas Kandell
Tomas Ljung
Emil Larshans
tis 9/11 Västerås SK - Hammarby IF
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Anders Berg
Jonas Kristensen
Andreas Lindvall Viktorsson
tis 9/11 Örebro SK - Frillesås BK
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
Jesper Rundberg
Gustaf Brunberg
Adam Jokinen
ons 10/11 IFK Vänersborg - IFK Rättvik
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Christoffer Aidesjö
Per Jakobsson
Johan Bengtsson
ons 10/11 Vetlanda BK - Bollnäs GIF
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Jacob Sulasalmi
Jesper Rundberg
Gustaf Brunberg
fre 12/11 Örebro SK - IFK Motala
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
Adam Jokinen
Jesper Rundberg
Gustaf Brunberg
fre 12/11 AIK - Sandvikens AIK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Mikael Hillerius
Mattias Morberg
Patrik Berglund
fre 12/11 Bollnäs GIF - IK Sirius
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
Domare:
Mattias Öhrn
Daniel Labe
Andreas Lindvall Viktorsson
fre 12/11 Broberg/Söderhamn IF - Västerås SK
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Niclas Skog
Andreas Pettersson
Samuel Pettersson
fre 12/11 Hammarby IF - Edsbyns IF
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Ulrik Bergman
Gustav Olhans
Calle Larshans
fre 12/11 Villa Lidköping BK - IFK Vänersborg
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Jacob Liljegren
Viktor Grahn
Tomas Ljung
lör 13/11 Frillesås BK - IK Tellus
Arena:
Sjöaremossen
Domare:
Andreas Svensson
Johan Bengtsson
Jonas Kristensen
lör 13/11 IFK Rättvik - Vetlanda BK
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Jonas Kandell
Jonas Lindberg
Emil Larshans
tis 16/11 AIK - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Jacob Sulasalmi
Jimmy Elwing
Jesper Rundberg
tis 16/11 IFK Motala - Frillesås BK
Arena:
K Bygg Arena
Domare:
Adam Jokinen
Andreas Pettersson
Samuel Pettersson
tis 16/11 IFK Rättvik - Bollnäs GIF
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Andreas Broberg
Viktor Grahn
Gustav Olhans
tis 16/11 IK Sirius - Västerås SK
Arena:
Studenternas A-plan
Domare:
David Eneland
Oscar Haraldsson
Fredrik Johansson
tis 16/11 Örebro SK - Vetlanda BK
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
Anders Berg
Per Jakobsson
Mattias Öhrn
ons 17/11 IFK Vänersborg - Hammarby IF
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Andreas Svensson
Johan Bengtsson
Andreas Lindvall Viktorsson
ons 17/11 IK Tellus - Sandvikens AIK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Pavel Silinski
Kenneth Kristiansson
Patrik Berglund
ons 17/11 Villa Lidköping BK - Edsbyns IF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Jacob Liljegren
Tomas Ljung
Jonas Kristensen
fre 19/11 Västerås SK - IFK Motala
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Gustav Bortas
Jonas Lindberg
Calle Larshans
fre 19/11 Bollnäs GIF - IFK Vänersborg
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
Domare:
Christoffer Eriksson
Jacob Liljegren
Patrik Berglund
fre 19/11 Broberg/Söderhamn IF - IFK Rättvik
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Mikael Hillerius
Gustav Olhans
Emil Larshans
fre 19/11 Edsbyns IF - IK Tellus
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Ulrik Bergman
Fredrik Johansson
Viktor Grahn
fre 19/11 Frillesås BK - AIK
Arena:
Sjöaremossen
Domare:
Christoffer Aidesjö
Johan Bengtsson
Andreas Lindvall Viktorsson
fre 19/11 Hammarby IF - Villa Lidköping BK
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Jacob Sulasalmi
Jimmy Elwing
Gustaf Brunberg
fre 19/11 Sandvikens AIK - Örebro SK
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Mattias Morberg
Pavel Silinski
Oscar Haraldsson
fre 19/11 Vetlanda BK - IK Sirius
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Daniel Labe
Mattias Öhrn
Samuel Pettersson
ons 24/11 IFK Vänersborg - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Daniel Labe
Johan Bengtsson
Mattias Öhrn
ons 24/11 IK Tellus - Västerås SK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Niclas Skog
Kenneth Kristiansson
Samuel Pettersson
ons 24/11 Örebro SK - Bollnäs GIF
Arena:
Behrn Arena Örebro
Domare:
Christoffer Aidesjö
Jimmy Elwing
Gustaf Brunberg
tors 25/11 Frillesås BK - Vetlanda BK
Arena:
Sjöaremossen
Domare:
Andreas Svensson
Per Jakobsson
Jonas Kristensen
tors 25/11 IFK Motala - Hammarby IF
Arena:
K Bygg Arena
Domare:
David Eneland
Fredrik Johansson
Patrik Berglund
tors 25/11 IK Sirius - AIK
Arena:
Studenternas A-plan
Domare:
Anders Berg
Oscar Haraldsson
Kenneth Kristiansson
tors 25/11 Sandvikens AIK - Edsbyns IF
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Andreas Broberg
Viktor Grahn
Tomas Ljung
tors 25/11 Villa Lidköping BK - IFK Rättvik
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Adam Jokinen
Andreas Pettersson
Jesper Rundberg
lör 27/11 AIK - IK Tellus
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
lör 27/11 IK Sirius - Hammarby IF
Arena:
Studenternas A-plan
lör 27/11 Bollnäs GIF - Edsbyns IF
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
lör 27/11 Broberg/Söderhamn IF - Sandvikens AIK
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
lör 27/11 Vetlanda BK - IFK Motala
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
sön 28/11 IFK Rättvik - Örebro SK
Arena:
Rättvik Arena
sön 28/11 IFK Vänersborg - Frillesås BK
Arena:
Arena Vänersborg
sön 28/11 Västerås SK - Villa Lidköping BK
Arena:
ABB Arena Västerås
tis 30/11 Edsbyns IF - IFK Vänersborg
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
tis 30/11 Frillesås BK - Bollnäs GIF
Arena:
Sjöaremossen
tis 30/11 IK Tellus - IK Sirius
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
tis 30/11 Sandvikens AIK - Vetlanda BK
Arena:
Göransson Arena Sandviken
tis 30/11 Västerås SK - IFK Rättvik
Arena:
ABB Arena Västerås
tis 30/11 Örebro SK - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Behrn Arena Örebro
december 2021
ons 1/12 Hammarby IF - AIK
Arena:
Zinkensdamms IP
ons 1/12 Villa Lidköping BK - IFK Motala
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
fre 3/12 AIK - Örebro SK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
fre 3/12 Bollnäs GIF - Villa Lidköping BK
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
fre 3/12 Broberg/Söderhamn IF - Hammarby IF
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
fre 3/12 IFK Motala - Sandvikens AIK
Arena:
K Bygg Arena
fre 3/12 IFK Rättvik - Edsbyns IF
Arena:
Rättvik Arena
fre 3/12 IFK Vänersborg - IK Tellus
Arena:
Arena Vänersborg
fre 3/12 IK Sirius - Frillesås BK
Arena:
Studenternas A-plan
fre 3/12 Vetlanda BK - Västerås SK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
tis 7/12 Västerås SK - AIK
Arena:
ABB Arena Västerås
tis 7/12 Bollnäs GIF - Hammarby IF
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
tis 7/12 Edsbyns IF - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
tis 7/12 Frillesås BK - Villa Lidköping BK
Arena:
Sjöaremossen
tis 7/12 IK Tellus - Örebro SK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
tis 7/12 Sandvikens AIK - IK Sirius
Arena:
Göransson Arena Sandviken
ons 8/12 IFK Motala - IFK Rättvik
Arena:
K Bygg Arena
ons 8/12 Vetlanda BK - IFK Vänersborg
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
fre 10/12 IFK Vänersborg - Västerås SK
Arena:
Arena Vänersborg
fre 10/12 IK Sirius - IFK Motala
Arena:
Studenternas A-plan
fre 10/12 Villa Lidköping BK - IK Tellus
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
fre 10/12 Örebro SK - Edsbyns IF
Arena:
Behrn Arena Örebro
fre 10/12 AIK - Bollnäs GIF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
fre 10/12 Broberg/Söderhamn IF - Vetlanda BK
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
fre 10/12 Hammarby IF - Frillesås BK
Arena:
Zinkensdamms IP
lör 11/12 IFK Rättvik - Sandvikens AIK
Arena:
Rättvik Arena
tis 14/12 Edsbyns IF - Vetlanda BK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
tis 14/12 Frillesås BK - Västerås SK
Arena:
Sjöaremossen
tis 14/12 IFK Motala - AIK
Arena:
K Bygg Arena
tis 14/12 IK Tellus - Bollnäs GIF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
tis 14/12 Villa Lidköping BK - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
tis 14/12 Örebro SK - IK Sirius
Arena:
Behrn Arena Örebro
ons 15/12 Hammarby IF - IFK Rättvik
Arena:
Zinkensdamms IP
fre 17/12 AIK - Villa Lidköping BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
fre 17/12 Broberg/Söderhamn IF - IK Tellus
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
fre 17/12 IFK Vänersborg - Örebro SK
Arena:
Arena Vänersborg
fre 17/12 IK Sirius - Edsbyns IF
Arena:
Studenternas A-plan
fre 17/12 Vetlanda BK - Hammarby IF
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
lör 18/12 Bollnäs GIF - IFK Motala
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
lör 18/12 IFK Rättvik - Frillesås BK
Arena:
Rättvik Arena
lör 18/12 Västerås SK - Sandvikens AIK
Arena:
ABB Arena Västerås
ons 22/12 Sandvikens AIK - IFK Vänersborg
Arena:
Göransson Arena Sandviken
ons 22/12 Villa Lidköping BK - AIK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
ons 22/12 Broberg/Söderhamn IF - Bollnäs GIF
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
sön 26/12 IK Tellus - AIK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
sön 26/12 Frillesås BK - IFK Vänersborg
Arena:
Sjöaremossen
sön 26/12 Örebro SK - IFK Rättvik
Arena:
Behrn Arena Örebro
sön 26/12 Sandvikens AIK - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Göransson Arena Sandviken
sön 26/12 Edsbyns IF - Bollnäs GIF
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
sön 26/12 Hammarby IF - IK Sirius
Arena:
Zinkensdamms IP
sön 26/12 IFK Motala - Vetlanda BK
Arena:
K Bygg Arena
sön 26/12 Villa Lidköping BK - Västerås SK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
tis 28/12 Västerås SK - IK Sirius
Arena:
ABB Arena Västerås
tis 28/12 AIK - IFK Rättvik
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
tis 28/12 Bollnäs GIF - IK Tellus
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
tis 28/12 Broberg/Söderhamn IF - Villa Lidköping BK
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
tis 28/12 Frillesås BK - Hammarby IF
Arena:
Sjöaremossen
tis 28/12 IFK Vänersborg - Sandvikens AIK
Arena:
Arena Vänersborg
tis 28/12 Vetlanda BK - Edsbyns IF
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
tis 28/12 IFK Motala - Örebro SK
Arena:
K Bygg Arena
tors 30/12 AIK - Västerås SK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
tors 30/12 Edsbyns IF - Sandvikens AIK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
tors 30/12 Hammarby IF - IFK Vänersborg
Arena:
Zinkensdamms IP
tors 30/12 IFK Motala - IK Tellus
Arena:
K Bygg Arena
tors 30/12 IFK Rättvik - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Rättvik Arena
tors 30/12 IK Sirius - Bollnäs GIF
Arena:
Studenternas A-plan
tors 30/12 Vetlanda BK - Örebro SK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
tors 30/12 Villa Lidköping BK - Frillesås BK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
januari 2022
sön 2/1 Frillesås BK - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Sjöaremossen
sön 2/1 IFK Motala - IK Sirius
Arena:
K Bygg Arena
sön 2/1 Sandvikens AIK - IFK Rättvik
Arena:
Göransson Arena Sandviken
sön 2/1 IK Tellus - Edsbyns IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
sön 2/1 Hammarby IF - Vetlanda BK
Arena:
Zinkensdamms IP
sön 2/1 Örebro SK - IFK Vänersborg
Arena:
Behrn Arena Örebro
sön 2/1 Bollnäs GIF - Västerås SK
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
ons 5/1 AIK - Hammarby IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
ons 5/1 Bollnäs GIF - Sandvikens AIK
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
ons 5/1 Broberg/Söderhamn IF - Edsbyns IF
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
ons 5/1 IFK Rättvik - IFK Motala
Arena:
Rättvik Arena
ons 5/1 IFK Vänersborg - Villa Lidköping BK
Arena:
Arena Vänersborg
ons 5/1 IK Sirius - IK Tellus
Arena:
Studenternas A-plan
ons 5/1 Vetlanda BK - Frillesås BK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
tors 6/1 Västerås SK - Örebro SK
Arena:
ABB Arena Västerås
fre 7/1 IK Tellus - IFK Vänersborg
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
lör 8/1 IFK Motala - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
K Bygg Arena
lör 8/1 AIK - IK Sirius
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
lör 8/1 Edsbyns IF - Västerås SK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
lör 8/1 Frillesås BK - IFK Rättvik
Arena:
Sjöaremossen
lör 8/1 Hammarby IF - Bollnäs GIF
Arena:
Zinkensdamms IP
lör 8/1 Örebro SK - Sandvikens AIK
Arena:
Behrn Arena Örebro
lör 8/1 Villa Lidköping BK - Vetlanda BK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
tis 11/1 Edsbyns IF - Örebro SK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
ons 12/1 Bollnäs GIF - Vetlanda BK
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
ons 12/1 Broberg/Söderhamn IF - AIK
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
ons 12/1 IFK Rättvik - Hammarby IF
Arena:
Rättvik Arena
ons 12/1 IFK Vänersborg - IFK Motala
Arena:
Arena Vänersborg
ons 12/1 IK Sirius - Villa Lidköping BK
Arena:
Studenternas A-plan
ons 12/1 Sandvikens AIK - Frillesås BK
Arena:
Göransson Arena Sandviken
ons 12/1 Västerås SK - IK Tellus
Arena:
ABB Arena Västerås
lör 15/1 IFK Motala - Västerås SK
Arena:
K Bygg Arena
lör 15/1 Frillesås BK - IK Sirius
Arena:
Sjöaremossen
lör 15/1 Hammarby IF - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Zinkensdamms IP
lör 15/1 Örebro SK - IK Tellus
Arena:
Behrn Arena Örebro
lör 15/1 Bollnäs GIF - AIK
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
lör 15/1 IFK Vänersborg - Edsbyns IF
Arena:
Arena Vänersborg
lör 15/1 Vetlanda BK - IFK Rättvik
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
lör 15/1 Villa Lidköping BK - Sandvikens AIK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
tis 25/1 Sandvikens AIK - IFK Motala
Arena:
Göransson Arena Sandviken
ons 26/1 Västerås SK - Vetlanda BK
Arena:
ABB Arena Västerås
ons 26/1 AIK - IFK Vänersborg
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
ons 26/1 Edsbyns IF - Hammarby IF
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
ons 26/1 IFK Rättvik - Villa Lidköping BK
Arena:
Rättvik Arena
ons 26/1 IK Sirius - Örebro SK
Arena:
Studenternas A-plan
tors 27/1 IK Tellus - Frillesås BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
fre 28/1 Hammarby IF - Västerås SK
Arena:
Zinkensdamms IP
fre 28/1 IK Sirius - Sandvikens AIK
Arena:
Studenternas A-plan
fre 28/1 Vetlanda BK - AIK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
fre 28/1 Villa Lidköping BK - Bollnäs GIF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
lör 29/1 IFK Motala - Edsbyns IF
Arena:
K Bygg Arena
lör 29/1 Broberg/Söderhamn IF - IFK Vänersborg
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
sön 30/1 IK Tellus - IFK Rättvik
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
sön 30/1 Frillesås BK - Örebro SK
Arena:
Sjöaremossen
februari 2022
tis 1/2 AIK - IFK Motala
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
tis 1/2 Bollnäs GIF - Frillesås BK
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
tis 1/2 Edsbyns IF - Villa Lidköping BK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
tis 1/2 IFK Rättvik - IK Sirius
Arena:
Rättvik Arena
tis 1/2 Sandvikens AIK - IK Tellus
Arena:
Göransson Arena Sandviken
tis 1/2 Västerås SK - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
ABB Arena Västerås
tis 1/2 Örebro SK - Hammarby IF
Arena:
Behrn Arena Örebro
ons 2/2 IFK Vänersborg - Vetlanda BK
Arena:
Arena Vänersborg
fre 4/2 Frillesås BK - Edsbyns IF
Arena:
Sjöaremossen
fre 4/2 Hammarby IF - IK Tellus
Arena:
Zinkensdamms IP
fre 4/2 IFK Motala - Bollnäs GIF
Arena:
K Bygg Arena
fre 4/2 IFK Rättvik - Västerås SK
Arena:
Rättvik Arena
fre 4/2 IK Sirius - IFK Vänersborg
Arena:
Studenternas A-plan
fre 4/2 Sandvikens AIK - AIK
Arena:
Göransson Arena Sandviken
fre 4/2 Vetlanda BK - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
lör 5/2 Villa Lidköping BK - Örebro SK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
tis 8/2 Bollnäs GIF - IFK Rättvik
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
tis 8/2 Broberg/Söderhamn IF - Örebro SK
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
tis 8/2 Edsbyns IF - IK Sirius
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
tis 8/2 Hammarby IF - IFK Motala
Arena:
Zinkensdamms IP
tis 8/2 IK Tellus - Villa Lidköping BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
tis 8/2 Vetlanda BK - Sandvikens AIK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
tis 8/2 Västerås SK - IFK Vänersborg
Arena:
ABB Arena Västerås
ons 9/2 AIK - Frillesås BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
fre 11/2 Sandvikens AIK - Västerås SK
Arena:
Göransson Arena Sandviken
fre 11/2 Edsbyns IF - IFK Rättvik
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
fre 11/2 Frillesås BK - IFK Motala
Arena:
Sjöaremossen
fre 11/2 IFK Vänersborg - Bollnäs GIF
Arena:
Arena Vänersborg
fre 11/2 IK Sirius - Vetlanda BK
Arena:
Studenternas A-plan
fre 11/2 IK Tellus - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
fre 11/2 Villa Lidköping BK - Hammarby IF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
fre 11/2 Örebro SK - AIK
Arena:
Behrn Arena Örebro
sön 13/2 AIK - Edsbyns IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
sön 13/2 Bollnäs GIF - Örebro SK
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
sön 13/2 Broberg/Söderhamn IF - IK Sirius
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
sön 13/2 Hammarby IF - Sandvikens AIK
Arena:
Zinkensdamms IP
sön 13/2 IFK Motala - Villa Lidköping BK
Arena:
K Bygg Arena
sön 13/2 IFK Rättvik - IFK Vänersborg
Arena:
Rättvik Arena
sön 13/2 Vetlanda BK - IK Tellus
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
sön 13/2 Västerås SK - Frillesås BK
Arena:
ABB Arena Västerås

Turnering- och eventkalender

2021

1 – 3 oktober Svenska Cupen Herrar i Lidköping

14 – 16 oktober ExTe-Cupen i Ljusdal

16 – 17 oktober Svenska Cupen Dam slutspel i Västerås

23 – 24 oktober Finalspel Super Cupen i Bandyallsvenskan i Katrineholm

26 december Annandagsbandy


2022

10 – 16 januari VM Dam i Stockholm

19 – 23 januari VM P19 i Katrineholm

19 – 23 januari VM P21 i Finland

21 – 23 januari 4-nationersturnering Herrar i Nässjö

22 – 23 januari VM F17 i Lidköping

26 – 31 januari VM P17 i Kemerovo, Ryssland

27 mars - 3 april VM Herr i Syktyvkar, Ryssland

18 – 19 mars SM-finaler i Junior- Dam- och Herrbandy i Uppsala

Oktober VM Herr i Irkutsk, Ryssland


Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer