2021
Bandyallsvenskan, Bandyallsvenskan

# Lag M V O F D P
1 Gripen Trollhättan BK 24 19 4 1 162-76 42
2 ÅbyTjureda IF 24 15 5 4 141-89 35
3 Lidköpings AIK 24 15 3 6 129-91 33
4 Nässjö IF 24 13 7 4 116-85 33
5 Kalix Bandy 24 10 6 8 124-114 26
6 Ljusdals BK 24 12 2 10 96-116 26
7 TB Västerås 24 9 6 9 103-103 24
8 IFK Kungälv 24 10 2 12 98-101 22
9 IF Boltic 24 9 3 12 102-101 21
10 Katrineholm Bandy 24 7 4 13 111-136 18
11 Falu BS 24 6 2 16 77-109 14
12 Västanfors IF 24 4 2 18 75-154 10
13 UNIK Bandy 24 3 2 19 80-139 8

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
oktober 2021
lör 30/10
kl. 14:00
IF Boltic 1-3 Falu BS
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
David Järvinen
Ludwig Hallkvist
Erik Schultz
lör 30/10
kl. 14:00
Nässjö IF 4-4 TB Västerås
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Axel Davidsson
Jimmy Elwing
Gustaf Brunberg
Pierre Sunesson
lör 30/10
kl. 15:00
Lidköpings AIK 3-5 IFK Kungälv
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Håkan Grunditz
Örjan Bruce
Jonas Kristensen
Henric Björkholm
lör 30/10
kl. 15:00
Gripen Trollhättan BK 11-2 Västanfors IF
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Oskar Källberg
Per Jakobsson
Thomas Hofling
Andreas Svensson
sön 31/10
kl. 14:30
UNIK Bandy 3-7 Kalix Bandy
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Jörgen Wingstedt
Linus Rydell
Oscar Haraldsson
november 2021
fre 5/11
kl. 19:00
Nässjö IF 6-6 Lidköpings AIK
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Peter Persson
Håkan Birgerson
Patrik Widmark
Pierre Sunesson
lör 6/11
kl. 14:00
Katrineholm Bandy 2-6 Ljusdals BK
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
Domare:
David Järvinen
Jörgen Wingstedt
Klas Lundgren
Kent Eliasson
lör 6/11
kl. 15:00
Gripen Trollhättan BK 6-1 Falu BS
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Håkan Grunditz
Örjan Bruce
Samuel Pettersson
Thomas Hofling
lör 6/11
kl. 15:00
ÅbyTjureda IF 4-4 IFK Kungälv
Arena:
Ericsson Arena Åby
Domare:
Peter Persson
Håkan Birgerson
Patrik Widmark
Pierre Sunesson
sön 7/11
kl. 19:00
TB Västerås 5-7 IF Boltic
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Mikael Lund
Örjan Winther
Nicklas Sikström
Kent Eliasson
tors 11/11
kl. 19:00
TB Västerås 7-2 Västanfors IF
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Christoffer Johansson
Christoffer Gille
Jörgen Wingstedt
Kent Eliasson
lör 13/11
kl. 13:15
IF Boltic 4-5 Kalix Bandy
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Jonas Rinnbäck
Hanna Hansson
Peter Persson
lör 13/11
kl. 14:00
Katrineholm Bandy 8-8 Gripen Trollhättan BK
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
Domare:
Niclas Schultz
Andreas Pettersson
Samuel Pettersson
Kent Eliasson
lör 13/11
kl. 15:00
UNIK Bandy 3-5 IFK Kungälv
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Henric Norén
Jörgen Wingstedt
Klas Lindqvist
lör 13/11
kl. 15:00
Ljusdals BK 4-4 ÅbyTjureda IF
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
Domare:
Daniel Labe
Mattias Öhrn
Andreas Lindvall Viktorsson
lör 13/11
kl. 16:00
Falu BS 1-3 Nässjö IF
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
David Järvinen
Mattias Andersson
Christer Östling
Håkan Johansson
sön 14/11
kl. 13:00
Ljusdals BK 5-5 Nässjö IF
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
Domare:
Gustav Bortas
Calle Larshans
Mattias Morberg
sön 14/11
kl. 13:00
Lidköpings AIK 7-6 Kalix Bandy
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Oscar Bengtsson
Per Jakobsson
Henric Björkholm
Viktor Grahn
sön 14/11
kl. 13:15
Falu BS 4-4 ÅbyTjureda IF
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
David Järvinen
Mattias Andersson
Håkan Johansson
sön 14/11
kl. 13:15
IF Boltic 3-4 Katrineholm Bandy
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Peter Persson
Hanna Hansson
Jonas Rinnbäck
ons 17/11
kl. 19:00
TB Västerås 2-2 UNIK Bandy
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Hanna Hansson
Klas Lindqvist
Jörgen Wingstedt
fre 19/11
kl. 19:00
Lidköpings AIK 5-3 Västanfors IF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Jörgen Wingstedt
Klas Lundgren
Nicklas Sikström
fre 19/11
kl. 19:00
Nässjö IF 5-3 IFK Kungälv
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Axel Davidsson
Ludwig Hallkvist
Pierre Sunesson
Örjan Bruce
lör 20/11
kl. 15:00
UNIK Bandy 3-5 Ljusdals BK
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Jacob Liljegren
Klas Lindqvist
Klas Lundgren
lör 20/11
kl. 15:00
TB Västerås 6-3 Falu BS
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Linus Rydell
David Järvinen
Hanna Hansson
lör 20/11
kl. 15:00
Gripen Trollhättan BK 5-2 IF Boltic
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Håkan Grunditz
Oskar Källberg
Johan Bengtsson
Thomas Hofling
sön 21/11
kl. 14:00
Kalix Bandy 9-8 Katrineholm Bandy
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
Domare:
Tomi Pöyry
Petri Kuusela
Mattias Andersson
sön 21/11
kl. 16:30
IFK Kungälv 6-1 Västanfors IF
Arena:
Ale Arena
Domare:
Axel Davidsson
Oskar Källberg
Örjan Bruce
Rudolf Lindberg
tis 23/11
kl. 19:00
ÅbyTjureda IF 10-3 Katrineholm Bandy
Arena:
Ericsson Arena Åby
Domare:
Jesper Rundberg
Stefan Bertilsson
Örjan Bruce
Adam Jokinen
fre 26/11
kl. 19:00
IF Boltic 7-1 Västanfors IF
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Jonas Kandell
Nicklas Sikström
Oscar Haraldsson
lör 27/11
kl. 13:00
Lidköpings AIK 7-1 Ljusdals BK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Andreas Svensson
Klas Lindqvist
Linus Rydell
Henric Björkholm
lör 27/11
kl. 14:00
Katrineholm Bandy 3-1 Nässjö IF
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
Domare:
Jonas Rinnbäck
David Järvinen
Gustaf Brunberg
lör 27/11
kl. 14:00
ÅbyTjureda IF 2-1 TB Västerås
Arena:
Ericsson Arena Åby
Domare:
Erik Schultz
Oscar Bengtsson
Oskar Källberg
Stefan Bertilsson
lör 27/11
kl. 15:00
Gripen Trollhättan BK 8-2 UNIK Bandy
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Thomas Hofling
Jörgen Wingstedt
Håkan Birgerson
Örjan Winther
lör 27/11
kl. 15:00
IFK Kungälv 2-2 Kalix Bandy
Arena:
Skarpe Nord
Domare:
Adam Jokinen
Örjan Bruce
Rudolf Lindberg
Mattias Öhrn
sön 28/11
kl. 12:00
Gripen Trollhättan BK 11-4 Kalix Bandy
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Adam Jokinen
Örjan Bruce
Jonas Kristensen
sön 28/11
kl. 14:00
Lidköpings AIK 6-5 UNIK Bandy
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Oscar Bengtsson
Klas Lindqvist
Linus Rydell
Henric Björkholm
sön 28/11
kl. 17:00
Falu BS 3-3 Västanfors IF
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Peter Persson
Patrik Widmark
Andreas Blomqvist
december 2021
ons 1/12
kl. 19:00
Ljusdals BK 5-4 TB Västerås
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
Domare:
Christoffer Gille
Jörgen Wingstedt
Pär Billsmon
Jonas Lindberg
ons 1/12
kl. 19:00
Nässjö IF 2-7 ÅbyTjureda IF
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Håkan Grunditz
Erik Schultz
Ludwig Hallkvist
lör 4/12
kl. 13:00
Kalix Bandy 9-3 Ljusdals BK
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
Domare:
Tomi Pöyry
Mattias Andersson
Andreas Svensson
lör 4/12
kl. 14:00
Västanfors IF 2-9 ÅbyTjureda IF
Arena:
Västanfors IP
Domare:
Örjan Winther
Johannes Winther
Mikael Lund
Christer Östling
lör 4/12
kl. 14:00
Nässjö IF 5-7 Gripen Trollhättan BK
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Oscar Bengtsson
Oskar Källberg
Örjan Bruce
lör 4/12
kl. 15:00
UNIK Bandy 4-2 Falu BS
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Ida Salomonsson
Nicklas Sikström
Viktor Grahn
Pär Billsmon
Kent Eliasson
lör 4/12
kl. 15:00
TB Västerås 5-4 Lidköpings AIK
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Håkan Birgerson
Jonas Rinnbäck
Pavel Silinski
lör 4/12
kl. 15:00
IFK Kungälv 9-3 Katrineholm Bandy
Arena:
Skarpe Nord
Domare:
Axel Davidsson
Ludwig Hallkvist
Erik Schultz
Rudolf Lindberg
fre 10/12
kl. 19:00
Västanfors IF 4-7 UNIK Bandy
Arena:
Västanfors IP
Domare:
Mikael Lund
Örjan Winther
Johannes Winther
lör 11/12
kl. 14:00
Katrineholm Bandy 0-6 Lidköpings AIK
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
Domare:
Gustav Bortas
Mattias Morberg
Jonas Lindberg
Pär Billsmon
lör 11/12
kl. 15:00
Ljusdals BK 1-11 Gripen Trollhättan BK
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
Domare:
Jacob Liljegren
Andreas Lindvall Viktorsson
Christoffer Gille
lör 11/12
kl. 15:00
Falu BS 2-4 IFK Kungälv
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Anders Berg
Per Jakobsson
Christoffer Johansson
lör 11/12
kl. 18:00
ÅbyTjureda IF 8-4 Kalix Bandy
Arena:
Ericsson Arena Åby
Domare:
Jörgen Wingstedt
Jonas Rinnbäck
Linus Rydell
sön 12/12
kl. 13:00
Falu BS 2-5 Lidköpings AIK
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Peter Persson
Håkan Birgerson
Patrik Widmark
Christer Östling
sön 12/12
kl. 15:00
Ljusdals BK 5-10 IFK Kungälv
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
Domare:
Christoffer Johansson
Pavel Silinski
Linus Rydell
sön 12/12
kl. 16:00
TB Västerås 2-9 Gripen Trollhättan BK
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Andreas Broberg
Nicklas Sikström
Johannes Winther
sön 12/12
kl. 16:00
Katrineholm Bandy 7-1 UNIK Bandy
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
Domare:
David Järvinen
Klas Lindqvist
Mattias Storgärds
Kent Eliasson
sön 12/12
kl. 16:30
IF Boltic 4-6 ÅbyTjureda IF
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Daniel Labe
Mattias Öhrn
Tomas Ljung
ons 15/12
kl. 19:00
Falu BS 3-4 Ljusdals BK
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Jörgen Wingstedt
Klas Lindqvist
Patrik Widmark
ons 15/12
kl. 19:00
Västanfors IF 2-5 Katrineholm Bandy
Arena:
Västanfors IP
Domare:
Jonas Rinnbäck
Håkan Birgerson
Ida Salomonsson
Kent Eliasson
fre 17/12
kl. 19:00
Lidköpings AIK 7-5 IF Boltic
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Erik Schultz
Örjan Bruce
Henric Björkholm
Oscar Bengtsson
lör 18/12
kl. 14:00
Kalix Bandy 4-4 TB Västerås
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
Domare:
Adam Jokinen
Mattias Andersson
Håkan Johansson
lör 18/12
kl. 14:00
Katrineholm Bandy 6-9 Falu BS
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
Domare:
Linus Rydell
Jonas Rinnbäck
David Eneland
lör 18/12
kl. 16:15
UNIK Bandy 0-7 Nässjö IF
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Mattias Storgärds
Christoffer Johansson
Peter Persson
sön 19/12
kl. 14:00
Kalix Bandy 4-4 Nässjö IF
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
Domare:
Adam Jokinen
Mattias Andersson
Håkan Johansson
sön 19/12
kl. 15:00
UNIK Bandy 10-2 ÅbyTjureda IF
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Jacob Sulasalmi
Jimmy Elwing
Gustaf Brunberg
tis 21/12
kl. 19:30
Gripen Trollhättan BK 5-7 Lidköpings AIK
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Axel Davidsson
Örjan Bruce
Erik Schultz
Thomas Hofling
sön 26/12
kl. 12:00
Lidköpings AIK 7-7 ÅbyTjureda IF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Oskar Källberg
Hanna Hansson
Andreas Svensson
sön 26/12
kl. 13:15
IF Boltic 6-0 UNIK Bandy
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Håkan Birgerson
Johannes Winther
David Järvinen
sön 26/12
kl. 14:00
Västanfors IF 1-7 Ljusdals BK
Arena:
Västanfors IP
Domare:
Andreas Broberg
Linus Rydell
Klas Lindqvist
sön 26/12
kl. 15:00
TB Västerås 7-2 Katrineholm Bandy
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Peter Persson
Kent Eliasson
Örjan Winther
Jörgen Wingstedt
sön 26/12
kl. 15:00
IFK Kungälv 0-4 Gripen Trollhättan BK
Arena:
Skarpe Nord
Domare:
Jacob Liljegren
Örjan Bruce
Rudolf Lindberg
Viktor Fritzon
tis 28/12
kl. 19:00
Västanfors IF 4-3 Falu BS
Arena:
Västanfors IP
Domare:
Jonas Rinnbäck
David Järvinen
Erik Schultz
tis 28/12
kl. 19:00
UNIK Bandy 8-8 TB Västerås
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Gustav Bortas
Patrik Widmark
Mattias Morberg
tis 28/12
kl. 19:00
Katrineholm Bandy 3-3 IF Boltic
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
Domare:
Peter Persson
Håkan Birgerson
Klas Lindqvist
tis 28/12
kl. 19:00
Lidköpings AIK 2-5 Gripen Trollhättan BK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Daniel Labe
Calle Larshans
Emil Larshans
Henric Björkholm
tis 28/12
kl. 19:00
ÅbyTjureda IF 8-3 Nässjö IF
Arena:
Ericsson Arena Åby
Domare:
Oskar Källberg
Stefan Bertilsson
Örjan Bruce
Anders Berg
tors 30/12
kl. 19:00
Falu BS 8-3 UNIK Bandy
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Hanna Hansson
Jörgen Wingstedt
Nicklas Sikström
Christer Östling
tors 30/12
kl. 19:00
IFK Kungälv 2-4 Lidköpings AIK
Arena:
Skarpe Nord
Domare:
Axel Davidsson
Örjan Bruce
Rudolf Lindberg
Viktor Fritzon
tors 30/12
kl. 19:00
Nässjö IF 8-3 Katrineholm Bandy
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Ulrik Bergman
Erik Schultz
Mattias Öhrn
januari 2022
mån 3/1
kl. 19:00
IF Boltic 5-3 Ljusdals BK
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Christoffer Johansson
Gustav Olhans
Mikael Lund
tors 6/1
kl. 14:00
UNIK Bandy 5-6 IF Boltic
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Andreas Broberg
Nicklas Sikström
Linus Rydell
tors 6/1
kl. 17:00
Ljusdals BK 2-1 Falu BS
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
Domare:
Christoffer Johansson
Peter Persson
Pär Billsmon
Klas Lindqvist
sön 9/1
kl. 14:00
Västanfors IF 7-4 IF Boltic
Arena:
Västanfors IP
Domare:
Mikael Lund
Klas Lindqvist
Hanna Hansson
sön 9/1
kl. 15:00
Lidköpings AIK 6-4 Katrineholm Bandy
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Henric Norén
Martin Kihlsten
Viktor Fritzon
Håkan Grunditz
sön 9/1
kl. 15:00
TB Västerås 3-8 Ljusdals BK
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Håkan Birgerson
Christoffer Gille
Kent Eliasson
Ida Salomonsson
tis 11/1
kl. 19:00
IF Boltic 4-4 Nässjö IF
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Håkan Grunditz
Nicklas Sikström
Håkan Birgerson
ons 12/1
kl. 19:00
ÅbyTjureda IF 4-6 Lidköpings AIK
Arena:
Ericsson Arena Åby
Domare:
Håkan Grunditz
Erik Schultz
Örjan Bruce
Pierre Sunesson
fre 14/1
kl. 19:00
Katrineholm Bandy 3-6 ÅbyTjureda IF
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
Domare:
Jonas Rinnbäck
Jacob Sulasalmi
Jimmy Elwing
lör 15/1
kl. 15:00
UNIK Bandy 2-4 Västanfors IF
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Håkan Birgerson
Mikael Lund
Jonas Edström
lör 15/1
kl. 15:00
Lidköpings AIK 5-5 TB Västerås
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Oscar Bengtsson
Oskar Källberg
Henric Norén
lör 15/1
kl. 15:00
Gripen Trollhättan BK 8-1 Ljusdals BK
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Andreas Svensson
Patrik Widmark
Hanna Hansson
Thomas Hofling
lör 15/1
kl. 17:00
Nässjö IF 9-4 Kalix Bandy
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Jörgen Wingstedt
Jimmy Elwing
Örjan Bruce
sön 16/1
kl. 13:00
Katrineholm Bandy 6-6 Kalix Bandy
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
Domare:
Erik Schultz
Jesper Rundberg
David Eneland
sön 16/1
kl. 14:00
Lidköpings AIK 6-1 Falu BS
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Andreas Svensson
Patrik Widmark
Hanna Hansson
sön 16/1
kl. 15:00
TB Västerås 2-5 Nässjö IF
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Adam Jokinen
Samuel Pettersson
Andreas Pettersson
Kent Eliasson
sön 16/1
kl. 15:00
ÅbyTjureda IF 6-0 IF Boltic
Arena:
Ericsson Arena Åby
Domare:
Jörgen Wingstedt
Pierre Sunesson
Örjan Bruce
Johan Bråkenhielm
tors 20/1
kl. 19:00
Västanfors IF 0-4 TB Västerås
Arena:
Västanfors IP
Domare:
David Järvinen
Erik Schultz
Nicklas Sikström
lör 22/1
kl. 15:00
IFK Kungälv 6-3 UNIK Bandy
Arena:
Skarpe Nord
Domare:
Axel Davidsson
Örjan Bruce
Jonas Kristensen
sön 23/1
kl. 14:00
ÅbyTjureda IF 9-2 UNIK Bandy
Arena:
Ericsson Arena Åby
Domare:
Håkan Grunditz
Mattias Storgärds
Pierre Sunesson
Kenneth Kristiansson
sön 23/1
kl. 14:30
Falu BS 5-3 Kalix Bandy
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Andreas Svensson
Linus Rydell
Christoffer Johansson
tis 25/1
kl. 19:00
TB Västerås 4-5 IFK Kungälv
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Klas Lindqvist
David Järvinen
Hanna Hansson
Kent Eliasson
ons 26/1
kl. 19:00
ÅbyTjureda IF 2-6 Gripen Trollhättan BK
Arena:
Ericsson Arena Åby
Domare:
Andreas Svensson
Pierre Sunesson
Patrik Widmark
Håkan Birgerson
fre 28/1
kl. 16:30
Kalix Bandy 6-3 Falu BS
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
Domare:
Petri Kuusela
Tomi Pöyry
Mattias Andersson
fre 28/1
kl. 19:00
TB Västerås 2-6 ÅbyTjureda IF
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
David Eneland
Hanna Hansson
Patrik Widmark
Kent Eliasson
fre 28/1
kl. 19:00
Nässjö IF 1-1 IF Boltic
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Adam Jokinen
Erik Schultz
Stefan Bertilsson
Klas Lundgren
fre 28/1
kl. 19:00
Gripen Trollhättan BK 9-5 IFK Kungälv
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Axel Davidsson
Örjan Bruce
Tomas Ljung
Rudolf Lindberg
lör 29/1
kl. 12:00
Västanfors IF 0-6 Lidköpings AIK
Arena:
Västanfors IP
Domare:
Mikael Lund
Nicklas Sikström
Christer Östling
Gustav Olhans
lör 29/1
kl. 15:00
Ljusdals BK 5-4 Katrineholm Bandy
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
Domare:
Johannes Winther
Örjan Winther
Oskar Nilsson
Andreas Broberg
sön 30/1
kl. 13:00
Kalix Bandy 5-3 Lidköpings AIK
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
Domare:
Mattias Andersson
Håkan Johansson
Keijo Hyvärinen
sön 30/1
kl. 13:15
IF Boltic 2-3 TB Västerås
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Oscar Bengtsson
Oskar Källberg
Henric Norén
sön 30/1
kl. 14:00
UNIK Bandy 3-6 Katrineholm Bandy
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Peter Persson
Håkan Birgerson
Hanna Hansson
Hans Hellgren
Pär Billsmon
sön 30/1
kl. 15:00
IFK Kungälv 1-3 Nässjö IF
Arena:
Skarpe Nord
Domare:
Ludwig Hallkvist
Jörgen Wingstedt
Viktor Fritzon
sön 30/1
kl. 15:00
ÅbyTjureda IF 13-5 Västanfors IF
Arena:
Ericsson Arena Åby
Domare:
Gustav Bortas
Jonas Lindberg
Calle Larshans
februari 2022
fre 4/2
kl. 19:00
Västanfors IF 4-4 Gripen Trollhättan BK
Arena:
Västanfors IP
Domare:
Ida Salomonsson
Håkan Birgerson
Jonas Rinnbäck
lör 5/2
kl. 14:00
Katrineholm Bandy 5-4 IFK Kungälv
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
Domare:
Axel Davidsson
Magnus Ahlsén
Gustaf Brunberg
Ludwig Hallkvist
lör 5/2
kl. 15:00
Lidköpings AIK 3-5 Nässjö IF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Andreas Svensson
Patrik Widmark
Linus Rydell
lör 5/2
kl. 15:00
UNIK Bandy 2-5 Gripen Trollhättan BK
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Hanna Hansson
David Järvinen
Håkan Birgerson
lör 5/2
kl. 17:00
TB Västerås 5-5 Kalix Bandy
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Ida Salomonsson
Calle Larshans
Emil Larshans
Kent Eliasson
sön 6/2
kl. 13:00
Västanfors IF 4-7 Kalix Bandy
Arena:
Västanfors IP
Domare:
Andreas Broberg
Gustav Olhans
Patrik Widmark
sön 6/2
kl. 14:00
Nässjö IF 5-2 Ljusdals BK
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Axel Davidsson
Andreas Pettersson
Jesper Rundberg
ons 9/2
kl. 19:00
IF Boltic 4-8 Gripen Trollhättan BK
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Per Jakobsson
Oskar Källberg
Christoffer Aidesjö
ons 9/2
kl. 19:00
Katrineholm Bandy 5-8 TB Västerås
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
Domare:
David Järvinen
Erik Schultz
Kenneth Kristiansson
Magnus Ahlsén
fre 11/2
kl. 18:00
Kalix Bandy 3-3 ÅbyTjureda IF
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
Domare:
Petri Kuusela
Tomi Pöyry
Mattias Andersson
fre 11/2
kl. 19:00
Gripen Trollhättan BK 5-5 Nässjö IF
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Stefan Johansson
Örjan Winther
Johannes Winther
lör 12/2
kl. 13:15
IFK Kungälv 2-3 TB Västerås
Arena:
Ale Arena
Domare:
Stefan Johansson
Örjan Winther
Johannes Winther
Rudolf Lindberg
lör 12/2
kl. 15:00
Ljusdals BK 6-5 Västanfors IF
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
Domare:
Andreas Broberg
Gustav Olhans
Klas Lundgren
lör 12/2
kl. 15:00
UNIK Bandy 3-8 Lidköpings AIK
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Pavel Silinski
Oscar Haraldsson
Kenneth Kristiansson
lör 12/2
kl. 16:00
Falu BS 6-3 Katrineholm Bandy
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Adam Jokinen
Linus Rydell
Klas Lindqvist
sön 13/2
kl. 13:15
Ljusdals BK 5-4 Lidköpings AIK
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
Domare:
Gustav Olhans
Andreas Broberg
Klas Lundgren
sön 13/2
kl. 14:00
Kalix Bandy 2-4 IF Boltic
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
Domare:
Peter Persson
Håkan Birgerson
Mattias Andersson
sön 13/2
kl. 14:00
Västanfors IF 3-5 IFK Kungälv
Arena:
Västanfors IP
Domare:
Mikael Lund
Henric Norén
Kent Eliasson
Nicklas Sikström
sön 13/2
kl. 16:00
Falu BS 1-3 Gripen Trollhättan BK
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Linus Rydell
Christer Östling
Mattias Morberg
David Järvinen
sön 13/2
kl. 17:00
Nässjö IF 5-3 UNIK Bandy
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Pierre Sunesson
David Eneland
Mattias Öhrn
Johan Bengtsson
fre 18/2
kl. 19:00
IFK Kungälv 2-4 IF Boltic
Arena:
Skarpe Nord
Domare:
Andreas Svensson
Per Jakobsson
Jonas Kristensen
lör 19/2
kl. 14:00
Katrineholm Bandy 13-5 Västanfors IF
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
Domare:
Andreas Broberg
Ludwig Hallkvist
Erik Schultz
lör 19/2
kl. 15:00
Kalix Bandy 7-1 UNIK Bandy
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
Domare:
Mattias Andersson
David Järvinen
Håkan Johansson
lör 19/2
kl. 15:00
ÅbyTjureda IF 4-1 Ljusdals BK
Arena:
Ericsson Arena Åby
Domare:
Stefan Bertilsson
Örjan Bruce
Samuel Pettersson
Håkan Grunditz
lör 19/2
kl. 15:00
Gripen Trollhättan BK 5-2 TB Västerås
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Håkan Birgerson
Linus Rydell
Oscar Bengtsson
lör 19/2
kl. 17:00
Nässjö IF 5-1 Falu BS
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Pierre Sunesson
Axel Davidsson
Mattias Storgärds
Klas Lundgren
sön 20/2
kl. 14:00
ÅbyTjureda IF 10-4 Falu BS
Arena:
Ericsson Arena Åby
Domare:
Andreas Pettersson
Samuel Pettersson
Niclas Schultz
sön 20/2
kl. 14:00
Kalix Bandy 4-5 Västanfors IF
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
Domare:
Håkan Johansson
David Järvinen
Mattias Andersson
sön 20/2
kl. 15:00
IFK Kungälv 2-4 Ljusdals BK
Arena:
Skarpe Nord
Domare:
Daniel Labe
Håkan Birgerson
Linus Rydell
Rudolf Lindberg
ons 23/2
kl. 19:00
IF Boltic 15-5 IFK Kungälv
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Andreas Svensson
Håkan Nora Johansson
Nicklas Sikström
ons 23/2
kl. 19:00
Gripen Trollhättan BK 8-4 ÅbyTjureda IF
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Thomas Hofling
David Eneland
Jimmy Elwing
Samuel Pettersson
lör 26/2
kl. 16:00
Ljusdals BK 4-5 IF Boltic
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
Domare:
Klas Lindqvist
Peter Persson
Fredrik Johansson
lör 26/2
kl. 17:00
Nässjö IF 7-3 Västanfors IF
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Jonas Rinnbäck
Pierre Sunesson
David Järvinen
Håkan Birgerson
sön 27/2
kl. 13:00
Kalix Bandy 5-6 Gripen Trollhättan BK
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
Domare:
Mattias Andersson
Petri Kuusela
Tomi Pöyry
sön 27/2
kl. 18:00
IFK Kungälv 7-2 Falu BS
Arena:
Ale Arena
Domare:
Örjan Bruce
David Järvinen
Rudolf Lindberg
Mattias Öhrn
mars 2022
ons 2/3
kl. 17:15
Ljusdals BK 3-6 Kalix Bandy
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
Domare:
Gustav Olhans
Johannes Winther
Mikael Lund
ons 2/3
kl. 19:00
IFK Kungälv 1-3 ÅbyTjureda IF
Arena:
Skarpe Nord
Domare:
Håkan Grunditz
Örjan Bruce
Jonas Kristensen
ons 2/3
kl. 19:00
Falu BS 6-4 IF Boltic
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Christoffer Johansson
Hanna Hansson
Pavel Silinski
lör 5/3
kl. 17:00
Kalix Bandy 7-3 IFK Kungälv
Arena:
FOMAB Arena, Kalix
Domare:
Ida Salomonsson
Klas Lindqvist
Patrik Widmark
lör 5/3
kl. 17:00
Ljusdals BK 6-5 UNIK Bandy
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
Domare:
Gustav Olhans
Christoffer Johansson
Andreas Svensson
lör 5/3
kl. 17:00
Falu BS 3-7 TB Västerås
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Peter Persson
Linus Rydell
Håkan Birgerson
lör 5/3
kl. 17:00
Västanfors IF 5-9 Nässjö IF
Arena:
Västanfors IP
Domare:
Jacob Sulasalmi
Klas Lundgren
Kenneth Kristiansson
lör 5/3
kl. 17:00
IF Boltic 2-6 Lidköpings AIK
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Oskar Källberg
Jonas Kristensen
Anders Berg
lör 5/3
kl. 17:00
Gripen Trollhättan BK 5-5 Katrineholm Bandy
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Andreas Broberg
Henric Björkholm
Hanna Hansson
Jonas Rinnbäck

Turnering- och eventkalender

2022

Augusti

27–28 augusti Bandyforum Elit 2022 - Elittränarträff dam och herr

September

8-9 september, landslagssamling för U21 Herr och herrlandslaget, Uppsala

9–11 september, landslagssamling för F17, U21 Dam och damlandslaget, Rättvik

30 sept–2 oktober Svenska Cupen Herr, Lidköping

Oktober

15–16 oktober Svenska Cupen Dam slutspel, Sandviken

Fler datum kommer snart...






Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer