2020
Bandyallsvenskan, Bandyallsvenskan

# Lag M V O F D P
1 Örebro SK 22 21 0 1 159-70 42
2 IFK Rättvik 22 15 1 6 106-82 31
3 Gripen Trollhättan BK 22 14 1 7 131-83 29
4 ÅbyTjureda IF 22 13 2 7 124-83 28
5 Kalix Bandy 22 13 2 7 123-95 28
6 TB Västerås 22 11 4 7 113-79 26
7 Ljusdals BK 22 12 2 8 119-99 26
8 Falu BS 22 10 2 10 89-83 22
9 Lidköpings AIK 22 10 2 10 110-109 22
10 Katrineholm Bandy 22 10 2 10 98-113 22
11 UNIK Bandy 22 8 3 11 99-106 19
12 Jönköping Bandy 22 8 1 13 75-126 17
13 Nässjö IF 22 7 2 13 70-93 16
14 IF Boltic 22 7 2 13 58-97 16
15 Västanfors IF 22 1 4 17 76-129 6
16 IFK Kungälv 22 1 0 21 34-137 2

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
21/11/2020 Västanfors IF 5-0 IF Boltic
21/11/2020 Katrineholm Bandy 3-7 Gripen Trollhättan BK
21/11/2020 Falu BS 3-2 Lidköpings AIK
21/11/2020 IFK Rättvik 9-6 ÅbyTjureda IF
21/11/2020 Ljusdals BK 4-8 Örebro SK
22/11/2020 Falu BS 5-3 ÅbyTjureda IF
22/11/2020 Västanfors IF 1-6 Örebro SK
22/11/2020 IFK Rättvik 7-3 Lidköpings AIK
22/11/2020 TB Västerås 7-4 Gripen Trollhättan BK
22/11/2020 Ljusdals BK 5-0 IF Boltic
28/11/2020 Örebro SK 13-3 UNIK Bandy
28/11/2020 Lidköpings AIK 6-4 TB Västerås
28/11/2020 Gripen Trollhättan BK 4-4 Ljusdals BK
28/11/2020 IF Boltic 5-2 Kalix Bandy
28/11/2020 Jönköping Bandy 5-3 Falu BS
28/11/2020 Nässjö IF 1-4 IFK Rättvik
28/11/2020 IFK Kungälv 7-6 Västanfors IF
29/11/2020 IFK Kungälv 5-11 Ljusdals BK
29/11/2020 Gripen Trollhättan BK 6-3 Västanfors IF
29/11/2020 IF Boltic 1-4 UNIK Bandy
29/11/2020 Örebro SK 8-5 Kalix Bandy
29/11/2020 Jönköping Bandy 3-9 IFK Rättvik
29/11/2020 Nässjö IF 3-3 Falu BS
29/11/2020 Lidköpings AIK 4-7 Katrineholm Bandy
02/12/2020 Falu BS 0-4 Ljusdals BK
02/12/2020 UNIK Bandy 5-5 Katrineholm Bandy
02/12/2020 TB Västerås 5-3 IFK Rättvik
02/12/2020 Nässjö IF 2-6 Gripen Trollhättan BK
02/12/2020 IFK Kungälv 3-8 Örebro SK
02/12/2020 IF Boltic 2-1 ÅbyTjureda IF
02/12/2020 Lidköpings AIK 7-2 Jönköping Bandy
05/12/2020 TB Västerås 8-2 Västanfors IF
05/12/2020 Lidköpings AIK 9-1 IFK Kungälv
05/12/2020 Jönköping Bandy 2-9 Gripen Trollhättan BK
05/12/2020 IF Boltic 2-4 Nässjö IF
05/12/2020 IFK Rättvik 5-3 Ljusdals BK
05/12/2020 UNIK Bandy 7-2 Falu BS
05/12/2020 ÅbyTjureda IF 2-9 Örebro SK
05/12/2020 Katrineholm Bandy 5-9 Kalix Bandy
06/12/2020 TB Västerås 4-3 Kalix Bandy
08/12/2020 Västanfors IF 2-7 UNIK Bandy
08/12/2020 Nässjö IF 5-2 ÅbyTjureda IF
08/12/2020 Örebro SK 12-1 Jönköping Bandy
08/12/2020 Gripen Trollhättan BK 6-2 Lidköpings AIK
08/12/2020 IFK Kungälv 1-5 IF Boltic
09/12/2020 Katrineholm Bandy 6-5 IFK Kungälv
12/12/2020 IF Boltic 3-8 Gripen Trollhättan BK
12/12/2020 Västanfors IF 3-5 Falu BS
12/12/2020 Kalix Bandy 4-3 Ljusdals BK
12/12/2020 IFK Rättvik 7-5 Katrineholm Bandy
12/12/2020 Lidköpings AIK 4-7 Örebro SK
12/12/2020 ÅbyTjureda IF 7-0 Jönköping Bandy
12/12/2020 IFK Kungälv 1-5 Nässjö IF
13/12/2020 Kalix Bandy 5-0 Jönköping Bandy
15/12/2020 UNIK Bandy 2-7 Ljusdals BK
16/12/2020 TB Västerås 5-0 IFK Kungälv
17/12/2020 UNIK Bandy 8-2 Nässjö IF
19/12/2020 Örebro SK 7-4 Gripen Trollhättan BK
19/12/2020 ÅbyTjureda IF 5-0 IFK Kungälv
19/12/2020 Lidköpings AIK 3-6 Nässjö IF
19/12/2020 Falu BS 8-4 Katrineholm Bandy
19/12/2020 Ljusdals BK 5-4 TB Västerås
20/12/2020 Kalix Bandy 3-1 IFK Rättvik
26/12/2020 Katrineholm Bandy 4-7 TB Västerås
26/12/2020 Jönköping Bandy 3-2 Nässjö IF
26/12/2020 Gripen Trollhättan BK 5-0 IFK Kungälv
26/12/2020 Ljusdals BK 11-9 Västanfors IF
26/12/2020 IFK Rättvik 3-0 Falu BS
26/12/2020 Örebro SK 7-1 IF Boltic
26/12/2020 ÅbyTjureda IF 6-6 Lidköpings AIK
29/12/2020 Kalix Bandy 9-5 UNIK Bandy
29/12/2020 TB Västerås 3-4 Katrineholm Bandy
29/12/2020 Lidköpings AIK 3-4 ÅbyTjureda IF
30/12/2020 UNIK Bandy 4-7 Kalix Bandy
30/12/2020 Västanfors IF 1-3 Ljusdals BK
30/12/2020 Falu BS 6-2 IFK Rättvik
30/12/2020 IFK Kungälv 1-9 Gripen Trollhättan BK
30/12/2020 IF Boltic 1-4 Örebro SK
30/12/2020 Nässjö IF 4-5 Jönköping Bandy
03/01/2021 Kalix Bandy 4-4 Västanfors IF
03/01/2021 IFK Rättvik 5-3 UNIK Bandy
03/01/2021 TB Västerås 5-5 Falu BS
06/01/2021 Jönköping Bandy 6-7 Lidköpings AIK
06/01/2021 Katrineholm Bandy 5-4 UNIK Bandy
06/01/2021 Gripen Trollhättan BK 6-2 Nässjö IF
06/01/2021 IFK Rättvik 4-3 TB Västerås
06/01/2021 Örebro SK 5-0 IFK Kungälv
06/01/2021 ÅbyTjureda IF 10-1 IF Boltic
06/01/2021 Ljusdals BK 5-3 Falu BS
09/01/2021 TB Västerås 7-1 Jönköping Bandy
09/01/2021 Kalix Bandy 5-0 IFK Kungälv
09/01/2021 Katrineholm Bandy 5-2 Nässjö IF
09/01/2021 Västanfors IF 3-5 Lidköpings AIK
09/01/2021 UNIK Bandy 5-4 Gripen Trollhättan BK
09/01/2021 Falu BS 5-0 IF Boltic
09/01/2021 IFK Rättvik 5-6 Örebro SK
09/01/2021 Ljusdals BK 6-6 ÅbyTjureda IF
10/01/2021 Kalix Bandy 6-2 Gripen Trollhättan BK
10/01/2021 Falu BS 2-4 Örebro SK
10/01/2021 Katrineholm Bandy 6-4 Jönköping Bandy
10/01/2021 Västanfors IF 2-6 ÅbyTjureda IF
10/01/2021 UNIK Bandy 5-0 IFK Kungälv
10/01/2021 IFK Rättvik 5-0 IF Boltic
10/01/2021 Ljusdals BK 2-5 Lidköpings AIK
10/01/2021 TB Västerås 5-0 Nässjö IF
16/01/2021 Lidköpings AIK 7-7 Kalix Bandy
16/01/2021 Örebro SK 7-5 TB Västerås
16/01/2021 ÅbyTjureda IF 5-1 UNIK Bandy
16/01/2021 IFK Kungälv 2-10 Falu BS
16/01/2021 Gripen Trollhättan BK 9-3 IFK Rättvik
16/01/2021 Nässjö IF 5-2 Västanfors IF
16/01/2021 Jönköping Bandy 7-4 Ljusdals BK
17/01/2021 ÅbyTjureda IF 7-4 Kalix Bandy
17/01/2021 Gripen Trollhättan BK 5-3 Falu BS
17/01/2021 IF Boltic 4-4 TB Västerås
17/01/2021 Nässjö IF 4-6 Ljusdals BK
17/01/2021 Jönköping Bandy 5-5 Västanfors IF
17/01/2021 IFK Kungälv 2-4 IFK Rättvik
17/01/2021 Lidköpings AIK 7-5 UNIK Bandy
17/01/2021 Örebro SK 5-3 Katrineholm Bandy
20/01/2021 IF Boltic 6-4 Katrineholm Bandy
23/01/2021 IF Boltic 5-2 Lidköpings AIK
23/01/2021 Västanfors IF 3-6 IFK Rättvik
23/01/2021 Nässjö IF 2-3 Örebro SK
23/01/2021 Falu BS 5-7 Kalix Bandy
23/01/2021 UNIK Bandy 5-5 TB Västerås
23/01/2021 Ljusdals BK 2-4 Katrineholm Bandy
23/01/2021 IFK Kungälv 2-4 Jönköping Bandy
24/01/2021 Västanfors IF 8-9 Kalix Bandy
26/01/2021 Gripen Trollhättan BK 7-5 ÅbyTjureda IF
29/01/2021 Gripen Trollhättan BK 5-11 Örebro SK
30/01/2021 IF Boltic 4-2 Jönköping Bandy
30/01/2021 Nässjö IF 4-2 Lidköpings AIK
30/01/2021 Västanfors IF 2-6 Katrineholm Bandy
30/01/2021 Ljusdals BK 9-7 Kalix Bandy
30/01/2021 UNIK Bandy 2-3 IFK Rättvik
30/01/2021 Falu BS 3-9 TB Västerås
30/01/2021 IFK Kungälv 0-9 ÅbyTjureda IF
31/01/2021 IFK Rättvik 6-5 Kalix Bandy
31/01/2021 Jönköping Bandy 6-5 IF Boltic
31/01/2021 ÅbyTjureda IF 8-5 Katrineholm Bandy
05/02/2021 ÅbyTjureda IF 4-1 Gripen Trollhättan BK
06/02/2021 Katrineholm Bandy 2-8 Ljusdals BK
06/02/2021 TB Västerås 2-2 UNIK Bandy
06/02/2021 IFK Rättvik 5-5 Västanfors IF
06/02/2021 Örebro SK 11-5 Nässjö IF
06/02/2021 Lidköpings AIK 7-6 IF Boltic
07/02/2021 Kalix Bandy 5-3 Falu BS
07/02/2021 ÅbyTjureda IF 7-3 TB Västerås
12/02/2021 Ljusdals BK 5-7 IFK Rättvik
13/02/2021 Västanfors IF 1-9 TB Västerås
13/02/2021 Nässjö IF 3-3 IF Boltic
13/02/2021 Falu BS 3-2 UNIK Bandy
13/02/2021 IFK Kungälv 4-7 Lidköpings AIK
13/02/2021 Gripen Trollhättan BK 11-3 Jönköping Bandy
18/02/2021 Katrineholm Bandy 3-3 Västanfors IF
19/02/2021 ÅbyTjureda IF 6-3 Nässjö IF
19/02/2021 Lidköpings AIK 7-5 Gripen Trollhättan BK
20/02/2021 IF Boltic 4-0 IFK Kungälv
20/02/2021 Katrineholm Bandy 3-7 Falu BS
20/02/2021 TB Västerås 6-3 Ljusdals BK
20/02/2021 UNIK Bandy 8-6 Västanfors IF
21/02/2021 Kalix Bandy 7-1 Nässjö IF
21/02/2021 UNIK Bandy 6-4 Jönköping Bandy
23/02/2021 Jönköping Bandy 5-0 IFK Kungälv
24/02/2021 Örebro SK 7-6 ÅbyTjureda IF
25/02/2021 Kalix Bandy 4-5 Katrineholm Bandy
25/02/2021 Jönköping Bandy 3-2 Örebro SK
27/02/2021 Jönköping Bandy 4-9 ÅbyTjureda IF
27/02/2021 Katrineholm Bandy 4-3 IFK Rättvik
27/02/2021 Kalix Bandy 6-3 TB Västerås
27/02/2021 Ljusdals BK 9-6 UNIK Bandy
27/02/2021 Falu BS 5-0 Västanfors IF
27/02/2021 Örebro SK 9-5 Lidköpings AIK
27/02/2021 Gripen Trollhättan BK 8-0 IF Boltic
27/02/2021 Nässjö IF 5-0 IFK Kungälv

Turnering- och eventkalender

2021

1 – 3 oktober Svenska Cupen Herrar i Lidköping

16 – 17 oktober Svenska Cupen Dam slutspel i Västerås

3 – 5 december VM F17 i Lidköping (framflyttat, datum ej fastställt)

26 december Annandagsbandy


2022

10 – 16 januari VM Dam i Stockholm

19 – 23 januari VM P19 i Katrineholm

19 – 23 januari VM P21 i Finland

21 – 23 januari 4-nationersturnering Herrar i Nässjö

26 – 31 januari VM P17 i Kemerovo, Ryssland

27 mars - 3 april VM Herr i Syktyvkar, Ryssland

18 – 19 mars SM-finaler i Junior- Dam- och Herrbandy i Uppsala

Oktober VM Herr i Irkutsk, Ryssland


Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer