Distriktslagsturnering 2022

Den 26–27 mars spelas Distriktslagsturnering för spelare födda 2006 i Gubbängens Skridsko- och bandyhall i Stockholm. Turneringen arrangeras av Bandydistrikt Stockholm tillsammans med Svenska Bandyförbundet.

För mer information - länk till arrangören Bandydistrikt Stockholm
Tel: 08- 27 72 17
E-post

Se matcherna live och i repris på via Solidsport och Bandydistrikt Stockholms egen streamingkanal.

LÖRDAG

08:00 Pojk Grupp A Stockholm – Småland

09:30 Flick Grupp A Stockholm – Västergötland

11:00 Pojk Grupp B Mellansverige – Västergötland

12:30 Flick Grupp B Småland – Mellansverige

14:00 Pojk Grupp A Småland - Sydväst

15:30 Flick Grupp A Västergötland - Nord

17:00 Pojk Grupp B Nord - Mellansverige

18:30 Flick Grupp B Mellansverige - Sydväst

20:00 Pojk Grupp A Sydväst - Stockholm

21:30 Flick Grupp A Nord - Stockholm

23:00 Pojk Grupp B Västergötland - Nord

00:30 Flick Grupp B Sydväst - Småland

SÖNDAG

09:00 Pojk Plats 5-6 3:a Grupp A – 3:a Grupp B

10:30 Flick Plats 5-6 3:a Grupp A – 3:a Grupp B

12:00 Pojk Plats 3-4 2:a Grupp A – 2:a Grupp B

13:30 Flick Plats 3-4 2:a Grupp A – 2:a Grupp B

15:00 Pojk Plats 1-2 1:a Grupp A – 1:a Grupp B

16:30 Flick Plats 1-2 1:a Grupp A – 1:a Grupp B

FLICK

LÖRDAG

09:30 Flick Grupp A Stockholm – Västergötland

12:30 Flick Grupp B Småland – Mellansverige

15:30 Flick Grupp A Västergötland - Nord

18:30 Flick Grupp B Mellansverige - Sydväst

21:30 Flick Grupp A Nord - Stockholm

00:30 Flick Grupp B Sydväst - Småland

SÖNDAG

10:30 Flick Plats 5-6 3:a Grupp A – 3:a Grupp B

13:30 Flick Plats 3-4 2:a Grupp A – 2:a Grupp B

16:30 Flick Plats 1-2 1:a Grupp A – 1:a Grupp B

POJK

LÖRDAG

08:00 Pojk Grupp A Stockholm – Småland

11:00 Pojk Grupp B Mellansverige – Västergötland

14:00 Pojk Grupp A Småland – Sydväst

17:00 Pojk Grupp B Nord - Mellansverige

20:00 Pojk Grupp A Sydväst - Stockholm

23:00 Pojk Grupp B Västergötland - Nord

SÖNDAG

09:00 Pojk Plats 5-6 3:a Grupp A – 3:a Grupp B

12:00 Pojk Plats 3-4 2:a Grupp A – 2:a Grupp B

15:00 Pojk Plats 1-2 1:a Grupp A – 1:a Grupp B

Turnering- och eventkalender

2022

19 – 23 januari VM P21 i Finland (Sverige deltar ej)

21 – 23 januari 4-nationersturnering Herrar i Nässjö (inställd)

11 – 13 mars VM F17 i Lidköping

18 – 19 mars SM-finaler i Junior- Dam- och Herrbandy i Uppsala

23 – 27 mars VM Dam i Åby

26 – 27 mars Distriktlagsturnering Stockholm

1 – 3 april VM P19 i Katrineholm




Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer