2022/2023
U13 Stockholm 7 mot 7

# Lag M V O F D P
1 Djurgården/GT76 0 0 0 0 0-0 0
2 GT/76 0 0 0 0 0-0 0
3 Gustavsberg 0 0 0 0 0-0 0
4 Hammarby IF BF 0 0 0 0 0-0 0
5 Helenelunds IK 0 0 0 0 0-0 0
6 IK Sirius BK 0 0 0 0 0-0 0
7 Spånga Bandy 0 0 0 0 0-0 0
8 Uppsala BoIS Röd 0 0 0 0 0-0 0
9 Uppsala BoIS Vit 0 0 0 0 0-0 0

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
november 2022
lör 19/11
kl. 09:30
IK Sirius BK - Uppsala BoIS Röd
Arena:
Recoverhallen Plan A
Domare:
Axel Andersson
Måns Söderblom
lör 19/11
kl. 10:45
Uppsala BoIS Röd - Uppsala BoIS Vit
Arena:
Recoverhallen Plan A
Domare:
Måns Söderblom
Axel Andersson
lör 19/11
kl. 12:00
Uppsala BoIS Vit - IK Sirius BK
Arena:
Recoverhallen Plan A
Domare:
Axel Andersson
Måns Söderblom
lör 19/11
kl. 16:00
GT/76 - Gustavsberg
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall Plan A
lör 19/11
kl. 16:00
Hammarby IF BF - Helenelunds IK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall Plan B
lör 19/11
kl. 17:15
Gustavsberg - Djurgården/GT76
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall Plan A
lör 19/11
kl. 17:15
Helenelunds IK - Spånga Bandy
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall Plan B
lör 19/11
kl. 18:30
Djurgården/GT76 - GT/76
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall Plan A
lör 19/11
kl. 18:30
Spånga Bandy - Hammarby IF BF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall Plan B
december 2022
lör 17/12
kl. 11:45
Hammarby IF BF - Uppsala BoIS Röd
Arena:
Recoverhallen Plan B
lör 17/12
kl. 11:45
Helenelunds IK - IK Sirius BK
Arena:
Recoverhallen Plan A
lör 17/12
kl. 12:00
Spånga Bandy - Uppsala BoIS Vit
Arena:
Spånga IP Plan A
lör 17/12
kl. 13:00
Djurgården/GT76 - Hammarby IF BF
Arena:
Recoverhallen Plan B
lör 17/12
kl. 13:00
GT/76 - Helenelunds IK
Arena:
Recoverhallen Plan A
lör 17/12
kl. 13:15
Uppsala BoIS Vit - Gustavsberg
Arena:
Spånga IP Plan A
lör 17/12
kl. 14:15
IK Sirius BK - GT/76
Arena:
Recoverhallen Plan A
lör 17/12
kl. 14:15
Uppsala BoIS Röd - Djurgården/GT76
Arena:
Recoverhallen Plan B
lör 17/12
kl. 14:30
Gustavsberg - Spånga Bandy
Arena:
Spånga IP Plan A
januari 2023
lör 14/1
kl. 09:00
Spånga Bandy - Djurgården/GT76
Arena:
Östermalms IP Plan A
lör 14/1
kl. 10:15
Uppsala BoIS Vit - Spånga Bandy
Arena:
Östermalms IP Plan A
lör 14/1
kl. 11:30
Djurgården/GT76 - Uppsala BoIS Vit
Arena:
Östermalms IP Plan A
lör 14/1
kl. 12:00
GT/76 - Hammarby IF BF
Arena:
Zinkensdamms IP Plan A
lör 14/1
kl. 12:00
Gustavsberg - Helenelunds IK
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B
lör 14/1
kl. 13:15
IK Sirius BK - GT/76
Arena:
Zinkensdamms IP Plan A
lör 14/1
kl. 13:15
Helenelunds IK - Uppsala BoIS Röd
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B
lör 14/1
kl. 14:30
Hammarby IF BF - IK Sirius BK
Arena:
Zinkensdamms IP Plan A
lör 14/1
kl. 14:30
Uppsala BoIS Röd - Gustavsberg
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B
lör 28/1
kl. 13:00
Djurgården/GT76 - Spånga Bandy
Arena:
Ekvallen Plan B
lör 28/1
kl. 13:00
Gustavsberg - Hammarby IF BF
Arena:
Ekvallen Plan A
lör 28/1
kl. 13:45
Uppsala BoIS Vit - Helenelunds IK
Arena:
Studenternas IP A-plan Plan A
lör 28/1
kl. 14:15
Uppsala BoIS Röd - Djurgården/GT76
Arena:
Ekvallen Plan B
lör 28/1
kl. 14:15
Hammarby IF BF - GT/76
Arena:
Ekvallen Plan A
lör 28/1
kl. 15:00
Helenelunds IK - IK Sirius BK
Arena:
Studenternas IP A-plan Plan A
lör 28/1
kl. 15:30
Spånga Bandy - Uppsala BoIS Röd
Arena:
Ekvallen Plan B
lör 28/1
kl. 15:30
GT/76 - Gustavsberg
Arena:
Ekvallen Plan A
lör 28/1
kl. 16:15
IK Sirius BK - Uppsala BoIS Vit
Arena:
Studenternas IP A-plan Plan A
februari 2023
lör 11/2
kl. 12:00
GT/76 - IK Sirius BK
Arena:
Gubbängens IP Stockholm Plan A
lör 11/2
kl. 13:15
IK Sirius BK - Djurgården/GT76
Arena:
Gubbängens IP Stockholm Plan A
lör 11/2
kl. 13:30
Spånga Bandy - Uppsala BoIS Vit
Arena:
Sollentunavallen Plan B
lör 11/2
kl. 13:30
Helenelunds IK - Uppsala BoIS Röd
Arena:
Sollentunavallen Plan A
lör 11/2
kl. 14:30
Djurgården/GT76 - GT/76
Arena:
Gubbängens IP Stockholm Plan A
lör 11/2
kl. 14:45
Hammarby IF BF - Spånga Bandy
Arena:
Sollentunavallen Plan B
lör 11/2
kl. 14:45
Uppsala BoIS Röd - Gustavsberg
Arena:
Sollentunavallen Plan A
lör 11/2
kl. 16:00
Uppsala BoIS Vit - Hammarby IF BF
Arena:
Sollentunavallen Plan B
lör 11/2
kl. 16:00
Gustavsberg - Helenelunds IK
Arena:
Sollentunavallen Plan A
lör 25/2
kl. 12:00
Gustavsberg - Hammarby IF BF
Arena:
Zinkensdamms IP Plan A
lör 25/2
kl. 12:00
Spånga Bandy - Uppsala BoIS Röd
Arena:
Spånga IP Plan A
lör 25/2
kl. 12:00
GT/76 - IK Sirius BK
Arena:
Spånga IP Plan B
lör 25/2
kl. 13:15
Djurgården/GT76 - Gustavsberg
Arena:
Zinkensdamms IP Plan A
lör 25/2
kl. 13:15
IK Sirius BK - Helenelunds IK
Arena:
Spånga IP Plan A
lör 25/2
kl. 13:15
Uppsala BoIS Vit - GT/76
Arena:
Spånga IP Plan B
lör 25/2
kl. 14:30
Helenelunds IK - Spånga Bandy
Arena:
Spånga IP Plan A
lör 25/2
kl. 14:30
Hammarby IF BF - Djurgården/GT76
Arena:
Zinkensdamms IP Plan A
mars 2023
lör 11/3
kl. 13:15
IK Sirius BK - Uppsala BoIS Vit
Arena:
Studenternas IP A-plan Plan A
lör 11/3
kl. 13:15
Spånga Bandy - GT/76
Arena:
Studenternas IP A-plan Plan B
lör 11/3
kl. 14:25
GT/76 - Hammarby IF BF
Arena:
Studenternas IP A-plan Plan B
lör 11/3
kl. 14:25
Gustavsberg - IK Sirius BK
Arena:
Studenternas IP A-plan Plan A
lör 11/3
kl. 15:35
Uppsala BoIS Vit - Gustavsberg
Arena:
Studenternas IP A-plan Plan A
lör 11/3
kl. 15:35
Hammarby IF BF - Spånga Bandy
Arena:
Studenternas IP A-plan Plan B
lör 11/3
kl. 15:45
Helenelunds IK - Uppsala BoIS Röd
Arena:
Sollentunavallen Plan A
lör 11/3
kl. 17:00
Uppsala BoIS Röd - Djurgården/GT76
Arena:
Sollentunavallen Plan A
lör 11/3
kl. 18:15
Djurgården/GT76 - Helenelunds IK
Arena:
Sollentunavallen Plan A

Turnering- och eventkalender

2024

Januari

19-21 januari P17-VM, Mikkeli, Finland

19-21 januari P19-VM, Norge

19-21 januari 3-nationsturnering, herrar, Karlstad

26-28 januari U21 Dam - Nederländerna, Mölndal

Februari

Mars

15-16 mars Bandyfinalerna, Västerås

21-23 mars 4 Nations Cup, Göteborg

22-24 mars Distriktslagsturneringen, Stockholm






#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier. Vi finns på Facebook, Instagram, LinkedIn och TikTok.
Facebook Instagram

Sponsorer