2022/2023
U17 Nationell

# Lag M V O F D P
1 Villa Lidköping BK 20 16 1 3 139-53 33
2 Tellus Bandy 20 14 4 2 124-60 32
3 Sandvikens AIK 20 13 4 3 126-65 30
4 Vetlanda BK 20 12 3 5 131-54 27
5 Edsbyns IF 20 13 1 6 130-74 27
6 VSK/TB 20 7 2 11 91-114 16
7 Helenelund/Hammarby 20 7 0 13 77-92 14
8 IFK Vänersborg 20 5 3 12 66-130 13
9 IK Sirius 20 6 1 13 68-153 13
10 Bollnäs GIF 20 4 1 15 79-157 9
11 Nässjö IF 20 1 4 15 58-137 6

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
november 2022
lör 5/11
kl. 13:00
Edsbyns IF 7-2 VSK/TB
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Magnus Lindskog
Johnny Sundberg
Petter Strand
lör 5/11
kl. 16:00
Bollnäs GIF 4-15 Vetlanda BK
Arena:
SBB Arena
Domare:
Anders Svensson
Elias Ekström
Leif Sundberg
lör 5/11
kl. 18:00
IK Sirius 6-2 Helenelund/Hammarby
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Oscar Hall
Samuel Karlsson
Peter Hampus
sön 6/11
kl. 11:30
Edsbyns IF 1-4 Vetlanda BK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Lars Engström
Anders Svensson
Magnus Lindskog
sön 6/11
kl. 12:00
Nässjö IF 3-14 Tellus Bandy
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Patrik Bergemalm
Thomas Bjerendal
Christer Hagström
sön 6/11
kl. 13:40
Sandvikens AIK 2-6 Villa Lidköping BK
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Örjan Winther
Mikael Johansson
Petter Strand
sön 6/11
kl. 13:45
IK Sirius 3-12 VSK/TB
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Edvin Ludvigsson
Matviy Khotyaintsev
Samuel Karlsson
lör 12/11
kl. 11:00
Nässjö IF 4-4 IFK Vänersborg
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Jonny Andersson
Andreas Dahlberg
Örjan Bruce
lör 12/11
kl. 13:00
Sandvikens AIK 4-3 Tellus Bandy
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Hans Hellgren
Mikael Lund
Niklas Wiklander
lör 12/11
kl. 15:45
IK Sirius 7-10 Bollnäs GIF
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Oscar Hall
Johan Frisk
Jonatan Vejby
lör 12/11
kl. 17:30
Villa Lidköping BK 8-3 Helenelund/Hammarby
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Oliver Corcoran
Jonathan Grund
Arvid Landelius
sön 13/11
kl. 16:00
Villa Lidköping BK 6-4 Vetlanda BK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Sven-Olof Bly
Marcus Hector
Johan Svensson
sön 13/11
kl. 16:00
Bollnäs GIF 5-6 VSK/TB
Arena:
SBB Arena
Domare:
Magnus Lindskog
Lars Engström
Petter Strand
sön 13/11
kl. 16:30
IFK Vänersborg 9-6 Helenelund/Hammarby
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Hannah Pettersson
Carl Dahlberg
Anders Berg
ons 16/11
kl. 19:00
Nässjö IF 3-11 Vetlanda BK
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Stefan Bertilsson
Anton Grön
Örjan Bruce
fre 18/11
kl. 19:00
Sandvikens AIK 15-0 IK Sirius
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Anders Bergman
Niklas Wiklander
Johannes Winther
lör 19/11
kl. 17:30
Edsbyns IF 2-7 Villa Lidköping BK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Lars Engström
Magnus Lindskog
Stefan Holst
lör 19/11
kl. 19:30
VSK/TB 2-2 IFK Vänersborg
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Jonathan Lööf
Jonas Edström
Dennis Blom
sön 20/11
kl. 10:00
Bollnäs GIF 5-1 Villa Lidköping BK
Arena:
SBB Arena
Domare:
Lars Engström
Elias Ekström
Magnus Lindskog
sön 20/11
kl. 10:40
Tellus Bandy 8-5 Nässjö IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Signe Lundell
Johan Skog
Bosse Fasth
sön 20/11
kl. 14:30
VSK/TB 5-4 Vetlanda BK
Arena:
Hakonplan Västerås
Domare:
Robert Malmström
Jonas Edström
Viktor Grahn
ons 23/11
kl. 19:10
Sandvikens AIK 5-2 Edsbyns IF
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Marcus Åkerblom
Jonas Åkerblom
Anders Bergman
lör 26/11
kl. 13:00
Vetlanda BK 3-3 Sandvikens AIK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Thomas Bjerendal
Anton Grön
Jonny Andersson
lör 26/11
kl. 15:30
Villa Lidköping BK 8-4 VSK/TB
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Vincent Grundel Hägg
Patrick Nieuwenhuizen
Mika Pulkkinen
lör 26/11
kl. 17:00
IFK Vänersborg 1-8 Tellus Bandy
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Oskar Wetterling
Carl Dahlberg
Marcus Hector
lör 26/11
kl. 18:45
IK Sirius 4-7 Edsbyns IF
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Samuel Karlsson
Jonatan Vejby
Christoffer Gille
sön 27/11
kl. 10:45
Nässjö IF 2-13 Sandvikens AIK
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Kristian Svensson
Anton Grön
Örjan Bruce
sön 27/11
kl. 13:30
Villa Lidköping BK 5-6 Tellus Bandy
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Johan Svensson
Mika Pulkkinen
Patrick Nieuwenhuizen
december 2022
lör 10/12
kl. 12:00
Vetlanda BK 10-0 VSK/TB
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Axel Davidsson
Jimmy Jonsson
Andreas Dahlberg
lör 10/12
kl. 13:20
Tellus Bandy 5-4 Bollnäs GIF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Daniel Carlfjord
Inez Edenberg
Peter Hampus
lör 10/12
kl. 17:00
Sandvikens AIK 7-6 Helenelund/Hammarby
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Niklas Wiklander
Petter Strand
Jonas Åkerblom
lör 10/12
kl. 18:45
IFK Vänersborg 3-4 IK Sirius
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Oskar Wetterling
Carl Dahlberg
Oscar Melin
sön 11/12
kl. 13:00
Helenelund/Hammarby 3-2 Bollnäs GIF
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Mattias Hedvik
Jakob Wagman
Daniel Carlfjord
sön 11/12
kl. 13:00
Nässjö IF 5-5 VSK/TB
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Patrik Bergemalm
Andreas Dahlberg
Anton Grön
sön 11/12
kl. 14:00
Tellus Bandy 4-4 Edsbyns IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Robert Andersson
Petter Åhs
Patrik Widmark
sön 11/12
kl. 16:00
Villa Lidköping BK 9-0 IK Sirius
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Johan Svensson
Anton Lundell
Arvid Holm
lör 17/12
kl. 12:40
VSK/TB 3-6 Sandvikens AIK
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Robert Malmström
Jonas Edström
Johan Frisk
lör 17/12
kl. 13:00
Vetlanda BK 8-3 IFK Vänersborg
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Elias Lundquist
Patrik Bergemalm
Christer Hagström
lör 17/12
kl. 13:45
Helenelund/Hammarby 10-3 IK Sirius
Arena:
Zinkensdamms IP Stockholm
Domare:
Signe Lundell
Axel Eriksson
Malkolm Seger
lör 17/12
kl. 16:00
Tellus Bandy 4-4 Villa Lidköping BK
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
Peter Hampus
Urban Bendtz
Robert Andersson
lör 17/12
kl. 18:30
Bollnäs GIF 7-4 Nässjö IF
Arena:
SBB Arena
Domare:
Anders Bergman
Johannes Winther
Magnus Lindskog
sön 18/12
kl. 11:30
IK Sirius 2-7 Villa Lidköping BK
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Oscar Hall
Matviy Khotyaintsev
Jörgen Wingstedt
sön 18/12
kl. 14:00
Edsbyns IF 8-2 Nässjö IF
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Oskar Nilsson
Anders Westman
Andreas Blomqvist
Gustav Olhans
sön 18/12
kl. 14:00
Tellus Bandy 3-1 Vetlanda BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Petter Åhs
Robert Andersson
Peter Hampus
ons 21/12
kl. 19:00
Edsbyns IF 3-4 Sandvikens AIK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Calle Larshans
Emil Larshans
Marcus Åkerblom
ons 21/12
kl. 19:30
Helenelund/Hammarby 6-3 VSK/TB
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Hanna Hansson
Sanna Rinnbäck
Peter Persson
januari 2023
lör 7/1
kl. 11:00
Helenelund/Hammarby 4-2 Nässjö IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Daniel Käck
Bo Andersson
Johan Hedell
lör 7/1
kl. 11:30
Bollnäs GIF 8-5 IFK Vänersborg
Arena:
SBB Arena
Domare:
Lars Engström
Petter Strand
Niklas Wiklander
lör 7/1
kl. 13:20
Tellus Bandy 12-1 IK Sirius
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Mattias Hedvik
Robert Andersson
Petter Åhs
lör 7/1
kl. 19:20
VSK/TB 2-10 Villa Lidköping BK
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Jonathan Lööf
Matviy Khotyaintsev
Edvin Ludvigsson
sön 8/1
kl. 10:00
Sandvikens AIK 4-4 Nässjö IF
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Stefan Holst
Anders Bergman
Mattias Morberg
sön 8/1
kl. 10:30
Edsbyns IF 12-1 IFK Vänersborg
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Leif Sundberg
Örjan Winther
Niklas Wiklander
sön 8/1
kl. 11:45
Helenelund/Hammarby 1-6 Villa Lidköping BK
Arena:
Zinkensdamms IP Stockholm
Domare:
Daniel Käck
Malkolm Seger
Camran Hanson
sön 8/1
kl. 15:15
IK Sirius 0-7 Vetlanda BK
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Jonatan Vejby
Samuel Karlsson
Ulrik Bergman
fre 13/1
kl. 17:00
Vetlanda BK 2-0 Nässjö IF
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Håkan Grunditz
Anton Grön
Jimmy Jonsson
lör 14/1
kl. 11:00
Helenelund/Hammarby 3-5 Edsbyns IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Robert Andersson
Mattias Hedvik
Camran Hanson
lör 14/1
kl. 14:00
Nässjö IF 6-8 IK Sirius
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Christer Hagström
Patrik Bergemalm
Jimmy Jonsson
lör 14/1
kl. 15:40
Tellus Bandy 8-3 VSK/TB
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Bo Andersson
Daniel Käck
Johan Hedell
lör 14/1
kl. 16:15
IFK Vänersborg 4-1 Bollnäs GIF
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Carl Dahlberg
Jonas Kristensen
Marcus Hector
sön 15/1
kl. 09:30
Villa Lidköping BK 7-3 Bollnäs GIF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Anton Lundell
Jonathan Grund
Mika Pulkkinen
sön 15/1
kl. 11:30
Vetlanda BK 13-1 IK Sirius
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Elias Lundquist
Örjan Bruce
Thomas Bjerendal
sön 15/1
kl. 12:10
VSK/TB 2-8 Helenelund/Hammarby
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Robert Malmström
Jonas Edström
Ludvig Polgar von
ons 18/1
kl. 20:00
Helenelund/Hammarby 1-3 Tellus Bandy
Arena:
Zinkensdamms IP Stockholm
Domare:
Ida Salomonsson
Mattias Hedvik
Camran Hanson
mån 23/1
kl. 19:00
Sandvikens AIK 12-3 Bollnäs GIF
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Johannes Winther
Anders Bergman
Örjan Winther
fre 27/1
kl. 19:00
Tellus Bandy 5-1 Helenelund/Hammarby
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Bo Andersson
Camran Hanson
Peter Hampus
fre 27/1
kl. 19:00
Villa Lidköping BK 12-0 IFK Vänersborg
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Patrick Nieuwenhuizen
Oliver Corcoran
Arvid Landelius
lör 28/1
kl. 12:30
Nässjö IF 2-8 Edsbyns IF
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Örjan Bruce
Thomas Bjerendal
Anton Hagström
lör 28/1
kl. 16:00
IFK Vänersborg 3-8 Vetlanda BK
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Mikael Björkestam
Elias Höglund
Hugo Winberg
lör 28/1
kl. 17:15
IK Sirius 4-7 Tellus Bandy
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Oscar Hall
Håkan Brolin
Peter Hampus
sön 29/1
kl. 11:30
Vetlanda BK 5-7 Edsbyns IF
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Anton Grön
Christer Hagström
Örjan Bruce
sön 29/1
kl. 18:00
Sandvikens AIK 4-5 VSK/TB
Arena:
Jernvallen Sandviken
Domare:
Anders Bergman
Mikael Lund
Stefan Holst
mån 30/1
kl. 20:00
Bollnäs GIF 3-11 Sandvikens AIK
Arena:
SBB Arena
Domare:
Magnus Lindskog
Anders Svensson
Petter Strand
februari 2023
lör 4/2
kl. 13:00
Vetlanda BK 3-5 Villa Lidköping BK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Anton Hagström
Örjan Bruce
Jonny Andersson
lör 4/2
kl. 14:00
Edsbyns IF 7-2 Helenelund/Hammarby
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Petter Strand
Elias Ekström
Lars Engström
lör 4/2
kl. 15:00
VSK/TB 5-2 Nässjö IF
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Matviy Khotyaintsev
Håkan Brolin
Viktor Grahn
lör 4/2
kl. 19:00
Sandvikens AIK 9-1 IFK Vänersborg
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Örjan Winther
Jonas Lindberg
Calle Larshans
sön 5/2
kl. 11:00
Bollnäs GIF 2-6 Helenelund/Hammarby
Arena:
SBB Arena
Domare:
Petter Strand
Johnny Sundberg
Anders Svensson
sön 5/2
kl. 11:40
Tellus Bandy 3-5 Sandvikens AIK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Bo Andersson
Daniel Käck
Lars Bodin
sön 5/2
kl. 13:00
IK Sirius 2-5 IFK Vänersborg
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Ludvig Polgar von
Fredrik Johansson
Oscar Hall
sön 5/2
kl. 16:00
VSK/TB 5-10 Edsbyns IF
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Dennis Blom
Jonathan Lööf
Robert Malmström
fre 10/2
kl. 19:20
VSK/TB 4-5 IK Sirius
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Mikko Aarnio
Jonathan Lööf
Jonas Edström
lör 11/2
kl. 15:00
Sandvikens AIK 3-3 Vetlanda BK
Arena:
Jernvallen Sandviken
Domare:
Marcus Åkerblom
Mikael Lund
Jonas Åkerblom
lör 11/2
kl. 17:20
VSK/TB 0-8 Tellus Bandy
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Dennis Blom
Jonas Edström
Ted Esplund
lör 11/2
kl. 18:30
Villa Lidköping BK 5-2 Edsbyns IF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Patrick Nieuwenhuizen
Arvid Landelius
Mika Pulkkinen
sön 12/2
kl. 11:40
Helenelund/Hammarby 0-4 Vetlanda BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Mattias Hedvik
Peter Hampus
Axel Eriksson
sön 12/2
kl. 12:15
IFK Vänersborg 5-9 Edsbyns IF
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Jonas Kristensen
Carl Dahlberg
Olle Carlsson
sön 12/2
kl. 13:00
IK Sirius 4-1 Nässjö IF
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Jonas Edström
Elisabeth Englund
Ida Salomonsson
fre 17/2
kl. 20:00
Bollnäs GIF 6-7 IK Sirius
Arena:
SBB Arena
Domare:
Lars Engström
Petter Strand
Magnus Lindskog
lör 18/2
kl. 13:00
IFK Vänersborg 2-8 VSK/TB
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Mikael Björkestam
Elias Höglund
Kristian Braun
lör 18/2
kl. 16:00
Villa Lidköping BK 6-3 Sandvikens AIK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Patrick Nieuwenhuizen
Arvid Holm
Anton Lundell
lör 18/2
kl. 17:00
Nässjö IF 1-7 Helenelund/Hammarby
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Jonny Andersson
Patrik Bergemalm
Anton Grön
lör 18/2
kl. 17:30
Edsbyns IF 4-5 Tellus Bandy
Arena:
SBB Arena
Domare:
Magnus Lindskog
Johnny Sundberg
Leif Sundberg
sön 19/2
kl. 08:00
IFK Vänersborg 3-8 Sandvikens AIK
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Carl Dahlberg
Mikael Björkestam
Hanna Björkestam
sön 19/2
kl. 11:00
Bollnäs GIF 3-11 Tellus Bandy
Arena:
SBB Arena
Domare:
Leif Sundberg
Stefan Johansson
Lars Engström
sön 19/2
kl. 12:00
Vetlanda BK 8-2 Helenelund/Hammarby
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Stefan Bertilsson
Christer Hagström
Örjan Bruce
tis 21/2
kl. 19:30
Edsbyns IF 5-4 Bollnäs GIF
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Stefan Johansson
Elias Ekström
Petter Strand
lör 25/2
kl. 11:00
Edsbyns IF 13-3 IK Sirius
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Magnus Lindskog
Johnny Sundberg
Leif Sundberg
lör 25/2
kl. 12:40
VSK/TB 15-1 Bollnäs GIF
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Jonas Edström
Ted Törner
Ulf Salomonsson
lör 25/2
kl. 13:00
Villa Lidköping BK 12-1 Nässjö IF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Anton Lundell
Patrick Nieuwenhuizen
Arvid Holm
lör 25/2
kl. 16:00
Helenelund/Hammarby 2-4 Sandvikens AIK
Arena:
Zinkensdamms IP Stockholm
Domare:
Petter Åhs
Ida Salomonsson
Daniel Käck
sön 26/2
kl. 12:00
Vetlanda BK 4-4 Tellus Bandy
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Anton Hagström
Pierre Sunesson
Örjan Bruce
sön 26/2
kl. 16:00
IFK Vänersborg 5-2 Nässjö IF
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Oskar Wetterling
Marcus Hector
Carl Dahlberg
tis 28/2
kl. 20:00
Bollnäs GIF 2-14 Edsbyns IF
Arena:
SBB Arena
Domare:
Anders Svensson
Lars Engström
Petter Strand
mars 2023
ons 1/3
kl. 19:00
IFK Vänersborg 2-12 Villa Lidköping BK
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Marcus Hector
Carl Dahlberg
Michael Rosvall
lör 4/3
kl. 16:00
Nässjö IF 5-5 Bollnäs GIF
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Patrik Bergemalm
Örjan Bruce
Christer Hagström
lör 4/3
kl. 18:00
Helenelund/Hammarby 4-5 IFK Vänersborg
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Dennis Lisell
Håkan Andersen
Robert Andersson
sön 5/3
kl. 11:40
Tellus Bandy 3-3 IFK Vänersborg
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Anders Westman
Daniel Käck
Ludvig Polgar von
sön 5/3
kl. 12:00
Vetlanda BK 14-1 Bollnäs GIF
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Andreas Dahlberg
Axel Davidsson
Elias Lundquist
sön 5/3
kl. 13:00
Nässjö IF 4-3 Villa Lidköping BK
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Anton Grön
Örjan Bruce
Jonny Andersson
sön 5/3
kl. 16:45
IK Sirius 4-4 Sandvikens AIK
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Mikael Hillerius
Samuel Karlsson
Oscar Hall

Turnering- och eventkalender

2023

Januari

20–22 januari, P17- och P19-VM, Göteborg

Februari

24–26 februari, F17-VM, Norge
25–26 februari, U21 Dam-landskamper, Finland

Mars

10–12 mars, Junior- och Ungdomsfinalerna, Göteborg
17 mars, Damfinalen, 19:00 i Uppsala
18 mars, Herrfinalen, 17:00 i Uppsala

28 mars – 2 april, Dam- och Herr-VM A, Växjö/Åby
24 mars – 27 mars, Herr-VM B, Växjö/Åby

24–26 mars, Distriktslagsturnering, Stockholm

April

15 april– Dam- och Flickforum, Stockholm






SM-finalerna 2023 Läs mer

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier. Vi finns även på LinkedIn och TikTok.
Facebook Instagram

Sponsorer