2022
Tr��ningsmatcher, Elitserien Herrar och Bandyallsvenskan

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
juni 2022
ons 22/6
kl. 19:00
Broberg/Söderhamn IF 7-5 Västerås SK
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
Domare:
Gustav Bortas
Jonas Lindberg
Christoffer Gille
augusti 2022
lör 20/8
kl. 14:00
Katrineholm Bandy - TB Västerås
Arena:
Kronfågel Arena, Katrineholm
Domare:
David Järvinen
Gustaf Brunberg
Erik Schultz
lör 20/8
kl. 15:00
Västerås SK - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
ABB Arena Syd, Västerås
Domare:
Mikael Hillerius
Nicklas Sikström
Patrik Berglund
lör 27/8
kl. 14:00
Katrineholm Bandy - Nässjö IF
Arena:
Kronfågel Arena, Katrineholm
mån 29/8
kl. 19:00
Villa Lidköping BK - Frillesås BK
Arena:
Sparbanken Arena, Lidköping
Domare:
Anders Berg
Andreas Lindvall Viktorsson
Per Jakobsson
ons 31/8
kl. 19:00
Katrineholm Bandy - Hammarby IF
Arena:
Kronfågel Arena, Katrineholm
Domare:
David Eneland
Ludwig Hallkvist
september 2022
tors 1/9
kl. 19:00
Sandvikens AIK - Broberg/Söderhamn IF
Arena:
Svenska Fönster Arena, Edsbyn
Domare:
Gustav Bortas
Jonas Lindberg
Gustav Olhans
tors 1/9
kl. 19:00
IFK Vänersborg - Frillesås BK
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Christoffer Aidesjö
Johan Bengtsson
Jonas Kristensen
tors 1/9
kl. 19:10
Lidköpings AIK - Gripen Trollhättan BK
Arena:
Sparbanken Arena, Lidköping
Domare:
Daniel Labe
Mattias Öhrn
Andreas Lindvall Viktorsson
sön 4/9
kl. 15:00
IFK Rättvik - TB Västerås
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Andreas Rönnbäck
Andreas Blomqvist
Johannes Winther
ons 7/9
kl. 19:00
Katrineholm Bandy - IFK Motala
Arena:
Kronfågel Arena, Katrineholm
fre 9/9
kl. 19:30
Lidköpings AIK - Frillesås BK
Arena:
Sparbanken Arena, Lidköping
lör 10/9
kl. 00:00
Gripen Trollhättan BK - IFK Kungälv
Arena:
Arena Vänersborg
lör 10/9
kl. 14:00
Katrineholm Bandy - IK Tellus
Arena:
Kronfågel Arena, Katrineholm
lör 10/9
kl. 16:00
IFK Rättvik - Bollnäs GIF
Arena:
Rättvik Arena
lör 10/9
kl. 19:00
IFK Vänersborg - Nässjö IF
Arena:
Arena Vänersborg
sön 11/9
kl. 11:45
Nässjö IF - Stabaek
Arena:
Vänersborg Arena
sön 11/9
kl. 15:00
IK Sirius - IFK Motala
Arena:
Recoverhallen, Uppsala
ons 14/9
kl. 18:00
IK Sirius - TB Västerås
Arena:
Recoverhallen, Uppsala
lör 17/9
kl. 13:30
Katrineholm Bandy - Falu BS
Arena:
Kronfågel Arena, Katrineholm
lör 17/9
kl. 14:00
IF Boltic - TB Västerås
Arena:
Tingvalla, Karlstad
lör 17/9
kl. 14:00
Surte BK - Röa
Arena:
Ale Arena, Bohus
lör 17/9
kl. 14:00
Örebro SK - Vetlanda BK
Arena:
Behrn Arena, Örebro
lör 17/9
kl. 16:00
ÅbyTjureda IF - Lidköpings AIK
Arena:
Ericsson Arena, Åby
sön 18/9
kl. 12:00
Lidköpings AIK - Tjust Bandy
Arena:
Ericsson Arena, Åby
sön 18/9
kl. 12:30
Katrineholm Bandy - Gustavsbergs IF
Arena:
Kronfågel Arena, Katrineholm
ons 21/9
kl. 19:00
Örebro SK - Finspångs AIK
Arena:
Behrn Arena, Örebro
tors 22/9
kl. 18:00
IK Sirius - Hammarby IF
Arena:
Recoverhallen, Uppsala
lör 24/9
kl. 14:00
Surte BK - Tranås BoIS
Arena:
Ale Arena, Bohus
lör 24/9
kl. 15:00
Villa Lidköping BK - Vetlanda BK
Arena:
Sparbanken Arena, Lidköping
sön 25/9
kl. 14:00
Lidköpings AIK - IFK Kungälv
Arena:
Sparbanken Arena, Lidköping
sön 25/9
kl. 16:00
Sandvikens AIK - AIK
Arena:
Göransson Arena, Sandviken
sön 25/9
kl. 16:00
Nässjö IF - Tranås BoIS
Arena:
Stinsen Arena, Nässjö
sön 25/9
kl. 17:00
IFK Rättvik - Västanfors IF
Arena:
Rättvik Arena
tis 27/9
kl. 19:00
Vetlanda BK - IFK Motala
Arena:
Hyrdo Arena, Vetlanda
ons 28/9
kl. 19:30
Gripen Trollhättan BK - Frillesås BK
Arena:
Slättbergshallen, Trollhättan
oktober 2022
sön 2/10
kl. 12:30
Frillesås BK - Örebro SK
Arena:
Kronfågel Arena, Katrineholm
sön 2/10
kl. 16:30
Vetlanda BK - Hammarby IF
Arena:
Hyrdo Arena, Vetlanda
fre 7/10
kl. 18:00
IK Sirius - Bollnäs GIF
Arena:
Recoverhallen, Uppsala
fre 7/10
kl. 19:00
Sandvikens AIK - Vetlanda BK
Arena:
Göransson Arena, Sandviken
lör 8/10
kl. 15:00
Västerås SK - Vetlanda BK
Arena:
ABB Arena Syd, Västerås
sön 9/10
kl. 10:00
Drammen - Lidköpings AIK
Arena:
Slättbergshallen, Trollhättan
sön 9/10
kl. 13:00
Gripen Trollhättan BK - Bollnäs GIF
Arena:
Helsingehus Arena Söderhamn
sön 9/10
kl. 15:00
Västanfors IF - Borlänge Bandy
Arena:
ABB Arena Syd, Västerås
tors 13/10
kl. 19:00
Sandvikens AIK - Edsbyns IF
Arena:
Göransson Arena, Sandviken
fre 14/10
kl. 19:00
Nässjö IF - Frillesås BK
Arena:
Stinsen Arena, Nässjö
lör 15/10
kl. 15:00
IK Sirius - AIK
Arena:
Recoverhallen, Uppsala
lör 15/10
kl. 16:00
Vetlanda BK - IFK Vänersborg
Arena:
Hyrdo Arena, Vetlanda
sön 16/10
kl. 15:30
Frillesås BK - IFK Kungälv
Arena:
Ale Arena, Bohus
tis 18/10
kl. 19:00
Nässjö IF - Tjust Bandy
Arena:
Stinsen Arena, Nässjö
ons 19/10
kl. 19:00
Sandvikens AIK - Västerås SK
Arena:
Göransson Arena, Sandviken
fre 21/10
kl. 19:00
IFK Vänersborg - Villa Lidköping BK
Arena:
Arena Vänersborg
fre 21/10
kl. 19:00
IF Boltic - Borlänge Bandy
Arena:
Tingvalla, Karlstad
fre 21/10
kl. 19:30
Gripen Trollhättan BK - IFK Motala
Arena:
Slättbergshallen, Trollhättan
lör 22/10
kl. 15:00
Vetlanda BK - Frillesås BK
Arena:
Hyrdo Arena, Vetlanda
Domare:
Niclas Schultz
Andreas Pettersson
Samuel Pettersson
lör 22/10
kl. 16:20
Västanfors IF - Gustavsbergs IF
Arena:
ABB Arena Syd, Västerås
mån 31/10
kl. 19:30
Katrineholm Bandy - Sverige P19 Landslag
Arena:
Kronfågel Arena, Katrineholm

Turnering- och eventkalender

2022

Augusti

27–28 augusti Bandyforum Elit 2022 - Elittränarträff dam och herr

September

8-9 september, landslagssamling för U21 Herr och herrlandslaget, Uppsala

9–11 september, landslagssamling för F17, U21 Dam och damlandslaget, Rättvik

30 sept–2 oktober Svenska Cupen Herr, Lidköping

Oktober

15–16 oktober Svenska Cupen Dam slutspel, Sandviken

Fler datum kommer snart...






Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer