2022/2023
Svenska Cupen ungdom grupp 1 Stockholm

# Lag M V O F D P
1 GT/76 4 4 0 0 19-3 8
2 Tellus 4 2 1 1 19-12 5
3 Helenelund/Hammarby 4 2 0 2 12-17 4
4 Borgia Norrköping BK 4 1 0 3 5-16 2
5 Gustavsbergs IF 4 0 1 3 8-15 1

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
oktober 2022
lör 8/10
kl. 09:40
Tellus 1-5 GT/76
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Inez Edenberg
Signe Lundell
Robert Malmström
lör 8/10
kl. 11:10
Gustavsbergs IF 3-5 Helenelund/Hammarby
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Inez Edenberg
Signe Lundell
Robert Malmström
lör 8/10
kl. 12:40
GT/76 6-1 Borgia Norrköping BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Daniel Carlfjord
Erik Ryrfeldt
lör 8/10
kl. 14:10
Helenelund/Hammarby 3-8 Tellus
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Inez Edenberg
Daniel Carlfjord
lör 8/10
kl. 20:20
Borgia Norrköping BK 2-1 Gustavsbergs IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Erik Ryrfeldt
Anders Westman
lör 8/10
kl. 21:50
GT/76 4-1 Helenelund/Hammarby
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Erik Ryrfeldt
Anders Westman
sön 9/10
kl. 09:20
Tellus 4-4 Gustavsbergs IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Peter Persson
Peter Carsbo
Erik Ryrfeldt
sön 9/10
kl. 13:10
Borgia Norrköping BK 2-3 Helenelund/Hammarby
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Ida Salomonsson
Signe Lundell
Sanna Rinnbäck
sön 9/10
kl. 14:40
Gustavsbergs IF 0-4 GT/76
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Vincent Howard
Jonas Rinnbäck
Ida Salomonsson
sön 9/10
kl. 16:10
Borgia Norrköping BK 0-6 Tellus
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Ida Salomonsson
Sophia Wikström
Sanna Rinnbäck

Turnering- och eventkalender

2022

Augusti

27–28 augusti Bandyforum Elit 2022 - Elittränarträff dam och herr

September

8–9 september, landslagssamling för U21 Herr och herrlandslaget, Uppsala

9–11 september, landslagssamling för F17, U21 Dam och damlandslaget, Rättvik

30 sept–2 oktober Svenska Cupen Herr, Lidköping

Oktober

8–9 oktober, Svenska Cupen Ungdom Omgång 1 (Edsbyn, Sandviken, Stockholm, Nässjö)

14–16 oktober, Trenationsturnering, Nässjö, Sverige

15–16 oktober, Svenska Cupen Dam slutspel, Sandviken

15–16 oktober, Svenska Cupen Junior slutspel, Edsbyn

22–23 oktober, Supercupen slutspel, Karlstad

29–30 oktober, Svenska Cupen Ungdom Omgång 2 (Edsbyn, Stockholm, Vänersborg, Vetlanda)

November

23 november Arenadag 2022 - Bygg för framtiden! Örebro

December

2–3 december, landskamper Dam, Norge
26–28 december Mini World Cup, Vetlanda

2023

Januari

20–22 januari, P17- och P19-VM, Göteborg

Februari

24–26 februari, F17-VM, Norge

Mars

10–12 mars, Junior- och Ungdomsfinalerna, Göteborg
17 mars, Damfinalen, 19:00 i Uppsala
18 mars, Herrfinalen, 17:00 i Uppsala

24 mars - 2 april, Dam- och Herr-VM, Växjö/Åby

Fler datum kommer snart...






SM-finalerna 2023 Läs mer

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier. Vi finns även på LinkedIn och TikTok.
Facebook Instagram

Sponsorer