2021/2022
F 14 Sydväst

# Lag M V O F D P
1 Höjden/Mölndal 6 5 1 0 37-16 11
2 Surte/Kareby F14 blå 6 3 1 2 29-25 7
3 IFK Vänersborg F14 5 3 0 2 27-20 6
4 Frillesås/Sunvära 5 2 2 1 20-19 6
5 Surte/Kareby F14 gul 6 1 1 4 21-29 3
6 Gripen F14 6 0 3 3 13-30 3
7 Skirö AIK F14 4 0 2 2 10-18 2

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
november 2021
sön 28/11
kl. 10:30
Surte/Kareby F14 gul 3-4 IFK Vänersborg F14
Arena:
Skarpe Nord
sön 28/11
kl. 18:00
Gripen F14 1-5 Surte/Kareby F14 blå
Arena:
Slättbergshallen
december 2021
lör 11/12
kl. 16:15
IFK Vänersborg F14 5-8 Höjden/Mölndal
Arena:
Arena Vänersborg
sön 12/12
kl. 11:15
Skirö AIK F14 4-7 Surte/Kareby F14 gul
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
sön 12/12
kl. 12:25
Surte/Kareby F14 blå 2-2 Skirö AIK F14
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
sön 19/12
kl. 14:30
Gripen F14 1-8 IFK Vänersborg F14
Arena:
Slättbergshallen
sön 19/12
kl. 16:00
Höjden/Mölndal 5-2 Surte/Kareby F14 gul
Arena:
Åby Bandybana
januari 2022
sön 16/1
kl. 16:00
Höjden/Mölndal 4-4 Frillesås/Sunvära
Arena:
Åby Bandybana
lör 22/1
kl. 17:30
Surte/Kareby F14 gul 3-8 Surte/Kareby F14 blå
Arena:
Ale Arena Surte
sön 23/1
kl. 10:30
Frillesås/Sunvära 9-5 Surte/Kareby F14 blå
Arena:
Sjöaremossen
sön 23/1
kl. 11:30
Skirö AIK F14 2-7 Höjden/Mölndal
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
sön 30/1
kl. 10:00
Surte/Kareby F14 blå 7-4 IFK Vänersborg F14
Arena:
Ale Arena Surte
sön 30/1
kl. 10:30
Frillesås/Sunvära - Skirö AIK F14
Arena:
Sjöaremossen
sön 30/1
kl. 13:15
Gripen F14 1-7 Höjden/Mölndal
Arena:
Slättbergshallen
februari 2022
sön 6/2
kl. 09:00
Surte/Kareby F14 blå 2-6 Höjden/Mölndal
Arena:
Ale Arena Surte
sön 6/2
kl. 13:30
Frillesås/Sunvära 1-6 IFK Vänersborg F14
Arena:
Sjöaremossen
sön 6/2
kl. 14:30
Skirö AIK F14 2-2 Gripen F14
Arena:
OEM Arena, Tranås
lör 12/2
kl. 10:45
Surte/Kareby F14 gul 5-5 Gripen F14
Arena:
Ale Arena Surte
sön 27/2
kl. 11:05
Frillesås/Sunvära 3-1 Surte/Kareby F14 gul
Arena:
Sjöaremossen
sön 27/2
kl. 11:30
Skirö AIK F14 - IFK Vänersborg F14
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
mars 2022
lör 5/3
kl. 13:00
Frillesås/Sunvära 3-3 Gripen F14
Arena:
Slättbergshallen

Turnering- och eventkalender

2024

Januari

19-21 januari P17-VM, Mikkeli, Finland

19-21 januari P19-VM, Norge

19-21 januari 3-nationsturnering, herrar, Karlstad

26-28 januari U21 Dam - Nederländerna, Mölndal

Februari

Mars

15-16 mars Bandyfinalerna, Västerås

21-23 mars 4 Nations Cup, Göteborg

22-24 mars Distriktslagsturneringen, Stockholm






SM-finalerna 2023 Läs mer

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier. Vi finns på Facebook, Instagram, LinkedIn och TikTok.
Facebook Instagram

Sponsorer