2021
Ungdom 9 mot 9, U13 Stockholm 9 mot 9

# Lag M V O F D P
1 Spånga Bandy 12 10 2 0 75-26 22
2 Gustavsbergs IF BK 12 9 0 3 86-34 18
3 Västerås SK BK 12 6 1 5 35-62 13
4 UNIK BK 12 5 1 6 43-63 11
5 GT/76 12 4 1 7 54-66 9
6 Helenelunds IK 12 2 2 8 30-61 6
7 Hammarby IF BF 12 2 1 9 56-67 5

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
november 2021
lör 6/11
kl. 17:30
GT/76 6-8 Gustavsbergs IF BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Erik Wyke
Ove Rinnbäck
fre 19/11
kl. 19:00
Spånga Bandy 8-2 Västerås SK BK
Arena:
Spånga IP
Domare:
Gustaf Linder
Jesper Nordahl
fre 19/11
kl. 19:00
Hammarby IF BF 13-3 Helenelunds IK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Sophia Wikström
Inez Edenberg
fre 19/11
kl. 20:00
Gustavsbergs IF BK 4-1 UNIK BK
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Signe Lundell
Sanna Rinnbäck
lör 20/11
kl. 16:45
Hammarby IF BF 2-9 Spånga Bandy
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Jesper Nordahl
Viggo Fridolf
lör 27/11
kl. 10:00
UNIK BK 1-4 GT/76
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
lör 27/11
kl. 16:45
Hammarby IF BF 0-8 Gustavsbergs IF BK
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Sophia Wikström
Frans Berner
sön 28/11
kl. 09:15
Västerås SK BK 3-1 Helenelunds IK
Arena:
Hakonplan Västerås
december 2021
lör 11/12
kl. 16:15
Gustavsbergs IF BK 2-4 Västerås SK BK
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
lör 11/12
kl. 16:45
GT/76 8-6 Hammarby IF BF
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
Svante Glaser
Malkolm Seger
lör 11/12
kl. 18:00
Helenelunds IK 0-9 Spånga Bandy
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Bosse Fasth
Frans Berner
fre 17/12
kl. 19:00
Västerås SK BK 2-14 GT/76
Arena:
Hakonplan Västerås
fre 17/12
kl. 19:30
Spånga Bandy 5-4 Gustavsbergs IF BK
Arena:
Spånga IP
Domare:
Frans Berner
Jesper Nordahl
fre 17/12
kl. 19:30
Hammarby IF BF 10-2 UNIK BK
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Ove Rinnbäck
Gustaf Linder
januari 2022
lör 8/1
kl. 10:00
UNIK BK 6-3 Västerås SK BK
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Peter Carsbo
Samuel Karlsson
lör 8/1
kl. 16:45
GT/76 3-4 Spånga Bandy
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
Malkolm Seger
Alexander Thulin
lör 8/1
kl. 18:45
Helenelunds IK 5-10 Gustavsbergs IF BK
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Peter Carsbo
Signe Lundell
lör 15/1
kl. 16:45
Spånga Bandy 6-5 UNIK BK
Arena:
Spånga IP
Domare:
Jesper Nordahl
Bo Andersson
lör 15/1
kl. 18:45
Helenelunds IK 6-2 GT/76
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Frans Berner
Gustaf Linder
fre 21/1
kl. 19:15
Helenelunds IK 3-4 UNIK BK
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Peter Carsbo
Jesper Nordahl
fre 21/1
kl. 19:30
Spånga Bandy 4-4 Hammarby IF BF
Arena:
Spånga IP
Domare:
Max Wallgren
Felix Williamson
lör 22/1
kl. 14:30
Hammarby IF BF 3-5 Västerås SK BK
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Peter Carsbo
Malkolm Seger
lör 29/1
kl. 10:00
UNIK BK 2-8 Gustavsbergs IF BK
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Axel Dahlberg
Gustaf Karlsson Medin
lör 29/1
kl. 15:20
Västerås SK BK 0-6 Spånga Bandy
Arena:
Hakonplan Västerås
lör 29/1
kl. 18:00
Helenelunds IK 4-1 Hammarby IF BF
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Viggo Fridolf
Frans Berner
februari 2022
fre 4/2
kl. 19:15
UNIK BK 3-0 Helenelunds IK
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Peter Carsbo
Viggo Fridolf
lör 5/2
kl. 16:45
Gustavsbergs IF BK 9-6 Hammarby IF BF
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Erik Wyke
Hjalmar Nergård
lör 12/2
kl. 15:00
Västerås SK BK 0-11 Gustavsbergs IF BK
Arena:
ABB Arena Västerås
lör 12/2
kl. 16:45
Spånga Bandy 1-1 Helenelunds IK
Arena:
Spånga IP
Domare:
Hjalmar Nergård
Max Wallgren
lör 12/2
kl. 16:45
Hammarby IF BF 4-5 GT/76
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Svante Glaser
Malkolm Seger
fre 18/2
kl. 18:45
Gustavsbergs IF BK 2-4 Spånga Bandy
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Erik Wyke
Ove Rinnbäck
fre 18/2
kl. 19:30
UNIK BK 6-4 Hammarby IF BF
Arena:
Studenternas IP A-plan
Domare:
Axel Andersson
Axel Dahlberg
fre 18/2
kl. 19:30
GT/76 1-4 Västerås SK BK
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
Alexander Thulin
Gustaf Linder
lör 19/2
kl. 14:45
Gustavsbergs IF BK 13-1 GT/76
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Ove Rinnbäck
Svante Glaser
lör 19/2
kl. 15:30
Helenelunds IK 2-3 Västerås SK BK
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Jesper Nordahl
Peter Carsbo
lör 26/2
kl. 16:15
Gustavsbergs IF BK 7-0 Helenelunds IK
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Erik Wyke
Malkolm Seger
lör 26/2
kl. 16:45
Spånga Bandy 7-1 GT/76
Arena:
Spånga IP
Domare:
mars 2022
lör 5/3
kl. 10:00
UNIK BK 2-12 Spånga Bandy
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Ludvig Polgar von
Axel Dahlberg
mån 7/3
kl. 18:00
GT/76 4-6 UNIK BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Hjalmar Nergård
Jakob Wagman
sön 13/3
kl. 09:00
Västerås SK BK 4-3 Hammarby IF BF
Arena:
Hakonplan Västerås
sön 13/3
kl. 11:00
Västerås SK BK 5-5 UNIK BK
Arena:
ABB Arena Västerås
sön 13/3
kl. 17:00
GT/76 5-5 Helenelunds IK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Ove Rinnbäck
Vilgot Eriksson

Turnering- och eventkalender

2022

Augusti

27–28 augusti Bandyforum Elit 2022 - Elittränarträff dam och herr

September

8-9 september, landslagssamling för U21 Herr och herrlandslaget, Uppsala

9–11 september, landslagssamling för F17, U21 Dam och damlandslaget, Rättvik

30 sept–2 oktober Svenska Cupen Herr, Lidköping

Oktober

15–16 oktober Svenska Cupen Dam slutspel, Sandviken

Fler datum kommer snart...






Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer