2021
Ungdom 9 mot 9, U13 Stockholm 9 mot 9

# Lag M V O F D P
1 Spånga Bandy 7 6 1 0 45-20 13
2 Gustavsbergs IF BK 6 4 0 2 36-21 8
3 GT/76 6 3 0 3 37-27 6
4 Västerås SK BK 6 3 0 3 19-34 6
5 Hammarby IF BF 7 2 1 4 38-39 5
6 UNIK BK 6 2 0 4 19-30 4
7 Helenelunds IK 6 1 0 5 18-41 2

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
november 2021
lör 6/11
kl. 17:30
GT/76 6-8 Gustavsbergs IF BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Erik Wyke
Ove Rinnbäck
fre 19/11
kl. 19:00
Spånga Bandy 8-2 Västerås SK BK
Arena:
Spånga IP
Domare:
Gustaf Linder
Jesper Nordahl
fre 19/11
kl. 19:00
Hammarby IF BF 13-3 Helenelunds IK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Sophia Wikström
Inez Edenberg
fre 19/11
kl. 20:00
Gustavsbergs IF BK 4-1 UNIK BK
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Signe Lundell
Sanna Rinnbäck
lör 20/11
kl. 16:45
Hammarby IF BF 2-9 Spånga Bandy
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Jesper Nordahl
Viggo Fridolf
lör 27/11
kl. 10:00
UNIK BK 1-4 GT/76
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
lör 27/11
kl. 16:45
Hammarby IF BF 0-8 Gustavsbergs IF BK
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Sophia Wikström
Frans Berner
sön 28/11
kl. 09:15
Västerås SK BK 3-1 Helenelunds IK
Arena:
Hakonplan Västerås
december 2021
lör 11/12
kl. 16:15
Gustavsbergs IF BK 2-4 Västerås SK BK
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
lör 11/12
kl. 16:45
GT/76 8-6 Hammarby IF BF
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
Svante Glaser
Malkolm Seger
lör 11/12
kl. 18:00
Helenelunds IK 0-9 Spånga Bandy
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Bosse Fasth
Frans Berner
fre 17/12
kl. 19:00
Västerås SK BK 2-14 GT/76
Arena:
Hakonplan Västerås
fre 17/12
kl. 19:30
Spånga Bandy 5-4 Gustavsbergs IF BK
Arena:
Spånga IP
Domare:
Frans Berner
Jesper Nordahl
fre 17/12
kl. 19:30
Hammarby IF BF 10-2 UNIK BK
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Ove Rinnbäck
Gustaf Linder
januari 2022
lör 8/1
kl. 10:00
UNIK BK 6-3 Västerås SK BK
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Peter Carsbo
Samuel Karlsson
lör 8/1
kl. 16:45
GT/76 3-4 Spånga Bandy
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
Malkolm Seger
Alexander Thulin
lör 8/1
kl. 18:45
Helenelunds IK 5-10 Gustavsbergs IF BK
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Peter Carsbo
Signe Lundell
lör 15/1
kl. 16:45
Spånga Bandy 6-5 UNIK BK
Arena:
Spånga IP
Domare:
Jesper Nordahl
Bo Andersson
lör 15/1
kl. 18:45
Helenelunds IK 6-2 GT/76
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Frans Berner
Gustaf Linder
fre 21/1
kl. 19:15
Helenelunds IK 3-4 UNIK BK
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Peter Carsbo
Jesper Nordahl
fre 21/1
kl. 19:30
Spånga Bandy 4-4 Hammarby IF BF
Arena:
Spånga IP
Domare:
Max Wallgren
Felix Williamson
lör 22/1
kl. 14:30
Hammarby IF BF 3-5 Västerås SK BK
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Peter Carsbo
Malkolm Seger
lör 29/1
kl. 10:00
UNIK BK - Gustavsbergs IF BK
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Axel Dahlberg
Gustaf Karlsson Medin
lör 29/1
kl. 15:20
Västerås SK BK - Spånga Bandy
Arena:
Hakonplan Västerås
lör 29/1
kl. 18:00
Helenelunds IK - Hammarby IF BF
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Viggo Fridolf
Frans Berner
februari 2022
fre 4/2
kl. 19:15
UNIK BK - Helenelunds IK
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Peter Carsbo
Viggo Fridolf
lör 5/2
kl. 08:20
GT/76 - UNIK BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Ivar Flodin
Hjalmar Nergård
lör 5/2
kl. 16:45
Gustavsbergs IF BK - Hammarby IF BF
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Erik Wyke
Jesper Nordahl
lör 12/2
kl. 15:00
Västerås SK BK - Gustavsbergs IF BK
Arena:
ABB Arena Västerås
lör 12/2
kl. 16:45
Spånga Bandy - Helenelunds IK
Arena:
Spånga IP
lör 12/2
kl. 16:45
Hammarby IF BF - GT/76
Arena:
Zinkensdamms IP
fre 18/2
kl. 19:30
GT/76 - Västerås SK BK
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
fre 18/2
kl. 19:30
UNIK BK - Hammarby IF BF
Arena:
Studenternas IP A-plan
fre 18/2
kl. 20:00
Gustavsbergs IF BK - Spånga Bandy
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
lör 19/2
kl. 14:45
Gustavsbergs IF BK - GT/76
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
lör 19/2
kl. 15:30
Helenelunds IK - Västerås SK BK
Arena:
Sollentunavallen
lör 26/2
kl. 14:30
Västerås SK BK - UNIK BK
Arena:
Hakonplan Västerås
lör 26/2
kl. 16:15
Gustavsbergs IF BK - Helenelunds IK
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
lör 26/2
kl. 16:45
Spånga Bandy - GT/76
Arena:
Spånga IP
mars 2022
lör 5/3
kl. 10:00
UNIK BK - Spånga Bandy
Arena:
Recoverhallen Uppsala
lör 5/3
kl. 16:45
GT/76 - Helenelunds IK
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
sön 13/3
kl. 09:00
Västerås SK BK - Hammarby IF BF
Arena:
Hakonplan Västerås

Turnering- och eventkalender

2021

1 – 3 oktober Svenska Cupen Herrar i Lidköping

14 – 16 oktober ExTe-Cupen i Ljusdal

16 – 17 oktober Svenska Cupen Dam slutspel i Västerås

16 – 17 oktober Svenska Cupen Junior slutspel i Lidköping

23 – 24 oktober Finalspel Super Cupen i Bandyallsvenskan i Katrineholm

3 – 5 december Landskamper i Skövde

26 december Annandagsbandy


2022

19 – 23 januari VM P19 i Katrineholm

19 – 23 januari VM P21 i Finland (Sverige deltar ej)

21 – 23 januari 4-nationersturnering Herrar i Nässjö (inställd)

24 – 26 mars VM P17 i Kemerovo, Ryssland

11 – 13 mars VM F17 i Lidköping

23 - 27 mars VM Dam i Åby

27 mars - 3 april VM Herr i Syktyvkar, Ryssland

18 – 19 mars SM-finaler i Junior- Dam- och Herrbandy i Uppsala

Oktober VM Herr i Irkutsk, Ryssland


Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer