2021
Ungdom 7 mot 7, U11 Stockholm 7 mot 7

# Lag M V O F D P
1 GT/76 0 0 0 0 0-0 0
2 Gustavsbergs IF BK 0 0 0 0 0-0 0
3 Hammarby IF BF 0 0 0 0 0-0 0
4 Helenelunds IK Svart 0 0 0 0 0-0 0
5 Helenelunds IK Vit 0 0 0 0 0-0 0
6 IK Sirius 0 0 0 0 0-0 0
7 SIF Norrtelje 0 0 0 0 0-0 0
8 Spånga Bandy 0 0 0 0 0-0 0
9 UNIK BK 0 0 0 0 0-0 0
10 Västerås SK BK 0 0 0 0 0-0 0

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
november 2021
lör 6/11
kl. 10:20
GT/76 - SIF Norrtelje
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall Plan A
lör 6/11
kl. 11:45
IK Sirius - Helenelunds IK Svart
Arena:
Recoverhallen Plan B
lör 6/11
kl. 11:45
UNIK BK - Västerås SK BK
Arena:
Recoverhallen Plan A
lör 13/11
kl. 11:00
Gustavsbergs IF BK - UNIK BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall Plan A
lör 13/11
kl. 11:00
Helenelunds IK Svart - GT/76
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall Plan B
sön 14/11
kl. 09:20
Hammarby IF BF - Västerås SK BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall Plan A
fre 26/11
kl. 19:00
Helenelunds IK Svart - SIF Norrtelje
Arena:
Sollentunavallen Plan A
fre 26/11
kl. 19:15
UNIK BK - Gustavsbergs IF BK
Arena:
Studenternas IP A-plan Plan B
fre 26/11
kl. 19:15
Hammarby IF BF - Spånga Bandy
Arena:
Zinkensdamms IP Plan A
fre 26/11
kl. 19:15
IK Sirius - Västerås SK BK
Arena:
Studenternas IP A-plan Plan A
december 2021
lör 4/12
kl. 10:00
Västerås SK BK - GT/76
Arena:
Hakonplan Västerås
lör 4/12
kl. 10:00
IK Sirius - Gustavsbergs IF BK
Arena:
Recoverhallen Plan A
lör 4/12
kl. 14:15
Hammarby IF BF - SIF Norrtelje
Arena:
Zinkensdamms IP Plan A
lör 4/12
kl. 16:45
Spånga Bandy - UNIK BK
Arena:
Spånga IP Plan A
lör 11/12
kl. 10:00
UNIK BK - Hammarby IF BF
Arena:
Recoverhallen Plan A
lör 11/12
kl. 10:00
IK Sirius - Helenelunds IK Vit
Arena:
Recoverhallen Plan B
lör 11/12
kl. 13:00
Helenelunds IK Svart - Västerås SK BK
Arena:
Sollentunavallen Plan A
lör 11/12
kl. 15:00
GT/76 - Gustavsbergs IF BK
Arena:
Gubbängens IP Stockholm Plan B
sön 12/12
kl. 09:00
Hammarby IF BF - Gustavsbergs IF BK
Arena:
Zinkensdamms IP Plan A
lör 18/12
kl. 12:00
Spånga Bandy - IK Sirius
Arena:
Spånga IP Plan A
lör 18/12
kl. 18:45
Helenelunds IK Vit - GT/76
Arena:
Sollentunavallen Plan A
lör 18/12
kl. 18:45
Gustavsbergs IF BK - Helenelunds IK Svart
Arena:
Sollentunavallen Plan B
lör 18/12
kl. 18:45
UNIK BK - SIF Norrtelje
Arena:
Recoverhallen Plan A
januari 2022
lör 8/1
kl. 08:45
GT/76 - Spånga Bandy
Arena:
Gubbängens IP Stockholm Plan B
lör 8/1
kl. 10:00
Västerås SK BK - SIF Norrtelje
Arena:
Hakonplan Västerås
lör 8/1
kl. 15:30
Helenelunds IK Svart - Helenelunds IK Vit
Arena:
Sollentunavallen Plan A
lör 8/1
kl. 18:45
IK Sirius - Hammarby IF BF
Arena:
Recoverhallen Plan A
lör 15/1
kl. 12:45
Hammarby IF BF - GT/76
Arena:
Spånga IP Plan B
lör 15/1
kl. 12:45
Spånga Bandy - Helenelunds IK Svart
Arena:
Spånga IP Plan A
sön 16/1
kl. 09:00
IK Sirius - UNIK BK
Arena:
Studenternas IP A-plan Plan B
sön 16/1
kl. 12:00
SIF Norrtelje - Spånga Bandy
Arena:
Norrtälje IP
sön 16/1
kl. 13:15
Gustavsbergs IF BK - Västerås SK BK
Arena:
Ekvallen Plan A
fre 21/1
kl. 19:15
GT/76 - UNIK BK
Arena:
Gubbängens IP Stockholm Plan A
lör 22/1
kl. 00:00
Västerås SK BK - Helenelunds IK Vit
Arena:
Hakonplan Västerås
lör 22/1
kl. 12:45
Gustavsbergs IF BK - SIF Norrtelje
Arena:
Ekvallen Plan B
lör 22/1
kl. 12:45
Helenelunds IK Svart - Hammarby IF BF
Arena:
Sollentunavallen Plan A
lör 29/1
kl. 10:30
SIF Norrtelje - IK Sirius
Arena:
Norrtälje IP
lör 29/1
kl. 14:15
Spånga Bandy - Västerås SK BK
Arena:
Spånga IP Plan A
lör 29/1
kl. 18:00
UNIK BK - Helenelunds IK Svart
Arena:
Studenternas IP A-plan Plan A
sön 30/1
kl. 13:00
Helenelunds IK Vit - Gustavsbergs IF BK
Arena:
Sollentunavallen Plan A
februari 2022
fre 11/2
kl. 18:00
SIF Norrtelje - Helenelunds IK Svart
Arena:
Norrtälje IP
fre 11/2
kl. 19:15
GT/76 - IK Sirius
Arena:
Gubbängens IP Stockholm Plan A
sön 13/2
kl. 11:30
Gustavsbergs IF BK - Spånga Bandy
Arena:
Ekvallen Plan B
sön 13/2
kl. 15:00
SIF Norrtelje - Helenelunds IK Vit
Arena:
Norrtälje IP
sön 13/2
kl. 17:00
Västerås SK BK - Hammarby IF BF
Arena:
Hakonplan Västerås
lör 19/2
kl. 10:30
SIF Norrtelje - GT/76
Arena:
Norrtälje IP
lör 19/2
kl. 16:45
Gustavsbergs IF BK - Hammarby IF BF
Arena:
Ekvallen Plan B
lör 19/2
kl. 17:30
UNIK BK - Västerås SK BK
Arena:
Recoverhallen Plan A
lör 19/2
kl. 18:00
Helenelunds IK Svart - IK Sirius
Arena:
Sollentunavallen Plan A
lör 19/2
kl. 18:00
Helenelunds IK Vit - Spånga Bandy
Arena:
Sollentunavallen Plan B
lör 26/2
kl. 08:15
Spånga Bandy - SIF Norrtelje
Arena:
Spånga IP Plan A
lör 26/2
kl. 10:00
UNIK BK - Gustavsbergs IF BK
Arena:
Recoverhallen Plan A
lör 26/2
kl. 12:00
GT/76 - Helenelunds IK Svart
Arena:
Gubbängens IP Stockholm Plan A
lör 26/2
kl. 16:45
Hammarby IF BF - Helenelunds IK Vit
Arena:
Zinkensdamms IP Plan A
mars 2022
fre 4/3
kl. 19:00
Västerås SK BK - IK Sirius
Arena:
Hakonplan Västerås
lör 5/3
kl. 13:15
UNIK BK - Helenelunds IK Vit
Arena:
Studenternas IP A-plan Plan A
lör 5/3
kl. 14:15
Spånga Bandy - Hammarby IF BF
Arena:
Spånga IP Plan A

Turnering- och eventkalender

2021

1 – 3 oktober Svenska Cupen Herrar i Lidköping

14 – 16 oktober ExTe-Cupen i Ljusdal

16 – 17 oktober Svenska Cupen Dam slutspel i Västerås

16 – 17 oktober Svenska Cupen Junior slutspel i Lidköping

23 – 24 oktober Finalspel Super Cupen i Bandyallsvenskan i Katrineholm

3 – 5 december Landskamper i Skövde

26 december Annandagsbandy


2022

19 – 23 januari VM P19 i Katrineholm

19 – 23 januari VM P21 i Finland (Sverige deltar ej)

21 – 23 januari 4-nationersturnering Herrar i Nässjö (inställd)

24 – 26 mars VM P17 i Kemerovo, Ryssland

11 – 13 mars VM F17 i Lidköping

23 - 27 mars VM Dam i Åby

27 mars - 3 april VM Herr i Syktyvkar, Ryssland

18 – 19 mars SM-finaler i Junior- Dam- och Herrbandy i Uppsala

Oktober VM Herr i Irkutsk, Ryssland


Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer