2021
Ungdom 5 mot 5, U9 Stockholm 5 mot 5

# Lag M V O F D P
1 Djurgårdens IF Bandy 0 0 0 0 0-0 0
2 GT/76 0 0 0 0 0-0 0
3 Gustavsbergs IF BK 0 0 0 0 0-0 0
4 Hammarby IF BF Grön 0 0 0 0 0-0 0
5 Hammarby IF BF Vit 0 0 0 0 0-0 0
6 Helenelunds IK Röd 0 0 0 0 0-0 0
7 Helenelunds IK Svart 0 0 0 0 0-0 0
8 UNIK BK Blå 0 0 0 0 0-0 0
9 UNIK BK Röd 0 0 0 0 0-0 0

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
november 2021
lör 20/11
kl. 11:30
UNIK BK Blå - Hammarby IF BF Vit
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B51
lör 20/11
kl. 11:30
Helenelunds IK Röd - Hammarby IF BF Grön
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B52
lör 20/11
kl. 12:15
Gustavsbergs IF BK - Helenelunds IK Svart
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B52
lör 20/11
kl. 12:15
GT/76 - Djurgårdens IF Bandy
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B51
lör 20/11
kl. 13:00
Helenelunds IK Svart - UNIK BK Röd
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B52
lör 20/11
kl. 13:00
Hammarby IF BF Vit - Helenelunds IK Röd
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B51
lör 20/11
kl. 13:45
Djurgårdens IF Bandy - Gustavsbergs IF BK
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B52
lör 20/11
kl. 13:45
Hammarby IF BF Grön - GT/76
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B51
december 2021
lör 4/12
kl. 00:00
Helenelunds IK Röd - UNIK BK Blå
lör 4/12
kl. 00:00
UNIK BK Blå - GT/76
lör 4/12
kl. 00:00
UNIK BK Röd - Djurgårdens IF Bandy
lör 4/12
kl. 00:00
Djurgårdens IF Bandy - Helenelunds IK Svart
lör 4/12
kl. 00:00
Gustavsbergs IF BK - Hammarby IF BF Grön
lör 4/12
kl. 00:00
GT/76 - Hammarby IF BF Vit
lör 4/12
kl. 00:00
Hammarby IF BF Vit - Gustavsbergs IF BK
lör 4/12
kl. 00:00
Hammarby IF BF Grön - UNIK BK Röd
lör 18/12
kl. 13:00
Gustavsbergs IF BK - UNIK BK Blå
Arena:
Sollentunavallen Plan A52
lör 18/12
kl. 13:00
GT/76 - Helenelunds IK Röd
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
lör 18/12
kl. 13:45
Helenelunds IK Svart - Hammarby IF BF Grön
Arena:
Sollentunavallen Plan A52
lör 18/12
kl. 13:45
UNIK BK Röd - Hammarby IF BF Vit
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
lör 18/12
kl. 14:30
Hammarby IF BF Grön - Djurgårdens IF Bandy
Arena:
Sollentunavallen Plan A52
lör 18/12
kl. 14:30
Helenelunds IK Röd - Gustavsbergs IF BK
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
lör 18/12
kl. 15:15
Hammarby IF BF Vit - Helenelunds IK Svart
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
lör 18/12
kl. 15:15
UNIK BK Blå - UNIK BK Röd
Arena:
Sollentunavallen Plan A52
januari 2022
lör 8/1
kl. 10:30
Gustavsbergs IF BK - GT/76
Arena:
Gubbängens IP Stockholm Plan B51
lör 8/1
kl. 10:30
Djurgårdens IF Bandy - Hammarby IF BF Vit
Arena:
Gubbängens IP Stockholm Plan B52
lör 8/1
kl. 11:15
UNIK BK Röd - Helenelunds IK Röd
Arena:
Gubbängens IP Stockholm Plan B51
lör 8/1
kl. 11:15
Helenelunds IK Svart - UNIK BK Blå
Arena:
Gubbängens IP Stockholm Plan B52
lör 8/1
kl. 12:00
Helenelunds IK Röd - Helenelunds IK Svart
Arena:
Gubbängens IP Stockholm Plan B51
lör 8/1
kl. 12:00
UNIK BK Blå - Djurgårdens IF Bandy
Arena:
Gubbängens IP Stockholm Plan B52
lör 8/1
kl. 12:45
GT/76 - UNIK BK Röd
Arena:
Gubbängens IP Stockholm Plan B51
lör 8/1
kl. 12:45
Hammarby IF BF Vit - Hammarby IF BF Grön
Arena:
Gubbängens IP Stockholm Plan B52
lör 22/1
kl. 10:00
UNIK BK Röd - Gustavsbergs IF BK
Arena:
Recoverhallen Plan B51
lör 22/1
kl. 10:00
Hammarby IF BF Grön - UNIK BK Blå
Arena:
Recoverhallen Plan B52
lör 22/1
kl. 10:45
Helenelunds IK Svart - GT/76
Arena:
Recoverhallen Plan B51
lör 22/1
kl. 10:45
Djurgårdens IF Bandy - Helenelunds IK Röd
Arena:
Recoverhallen Plan B52
lör 22/1
kl. 11:30
Hammarby IF BF Grön - Helenelunds IK Röd
Arena:
Recoverhallen Plan B51
lör 22/1
kl. 11:30
Djurgårdens IF Bandy - GT/76
Arena:
Recoverhallen Plan B52
lör 22/1
kl. 12:15
Hammarby IF BF Vit - UNIK BK Blå
Arena:
Recoverhallen Plan B51
lör 22/1
kl. 12:15
Helenelunds IK Svart - Gustavsbergs IF BK
Arena:
Recoverhallen Plan B52
februari 2022
lör 5/2
kl. 11:30
GT/76 - Hammarby IF BF Grön
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B51
lör 5/2
kl. 11:30
UNIK BK Röd - Helenelunds IK Svart
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B52
lör 5/2
kl. 12:15
Helenelunds IK Röd - Hammarby IF BF Vit
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B51
lör 5/2
kl. 12:15
Gustavsbergs IF BK - Djurgårdens IF Bandy
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B52
lör 5/2
kl. 13:00
Hammarby IF BF Vit - GT/76
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B52
lör 5/2
kl. 13:00
UNIK BK Blå - Helenelunds IK Röd
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B51
lör 5/2
kl. 13:45
Hammarby IF BF Grön - Gustavsbergs IF BK
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B51
lör 5/2
kl. 13:45
Djurgårdens IF Bandy - UNIK BK Röd
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B52
lör 19/2
kl. 10:00
Helenelunds IK Svart - Djurgårdens IF Bandy
Arena:
Recoverhallen Plan B52
lör 19/2
kl. 10:00
GT/76 - UNIK BK Blå
Arena:
Recoverhallen Plan B51
lör 19/2
kl. 10:45
Gustavsbergs IF BK - Hammarby IF BF Vit
Arena:
Recoverhallen Plan B51
lör 19/2
kl. 10:45
UNIK BK Röd - Hammarby IF BF Grön
Arena:
Recoverhallen Plan B52
lör 19/2
kl. 11:30
Helenelunds IK Röd - GT/76
Arena:
Recoverhallen Plan B52
lör 19/2
kl. 11:30
UNIK BK Blå - Gustavsbergs IF BK
Arena:
Recoverhallen Plan B51
lör 19/2
kl. 12:15
Hammarby IF BF Vit - UNIK BK Röd
Arena:
Recoverhallen Plan B52
lör 19/2
kl. 12:15
Hammarby IF BF Grön - Helenelunds IK Svart
Arena:
Recoverhallen Plan B51
mars 2022
lör 5/3
kl. 13:00
UNIK BK Röd - GT/76
Arena:
Sollentunavallen Plan A52
lör 5/3
kl. 13:00
Helenelunds IK Svart - Helenelunds IK Röd
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
lör 5/3
kl. 13:45
Djurgårdens IF Bandy - UNIK BK Blå
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
lör 5/3
kl. 13:45
Hammarby IF BF Grön - Hammarby IF BF Vit
Arena:
Sollentunavallen Plan A52
lör 5/3
kl. 14:30
Gustavsbergs IF BK - UNIK BK Röd
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
lör 5/3
kl. 14:30
UNIK BK Blå - Hammarby IF BF Grön
Arena:
Sollentunavallen Plan A52
lör 5/3
kl. 15:15
GT/76 - Helenelunds IK Svart
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
lör 5/3
kl. 15:15
Helenelunds IK Röd - Djurgårdens IF Bandy
Arena:
Sollentunavallen Plan A52
lör 12/3
kl. 12:30
Gustavsbergs IF BK - Helenelunds IK Röd
Arena:
Ekvallen Plan B51
lör 12/3
kl. 12:30
UNIK BK Röd - UNIK BK Blå
Arena:
Ekvallen Plan B52
lör 12/3
kl. 13:15
Helenelunds IK Svart - Hammarby IF BF Vit
Arena:
Ekvallen Plan B51
lör 12/3
kl. 13:15
Djurgårdens IF Bandy - Hammarby IF BF Grön
Arena:
Ekvallen Plan B52
lör 12/3
kl. 14:00
Helenelunds IK Röd - UNIK BK Röd
Arena:
Ekvallen Plan B51
lör 12/3
kl. 14:00
UNIK BK Blå - Helenelunds IK Svart
Arena:
Ekvallen Plan B52
lör 12/3
kl. 14:45
GT/76 - Gustavsbergs IF BK
Arena:
Ekvallen Plan B51
lör 12/3
kl. 14:45
Hammarby IF BF Vit - Djurgårdens IF Bandy
Arena:
Ekvallen Plan B52

Turnering- och eventkalender

2021

1 – 3 oktober Svenska Cupen Herrar i Lidköping

14 – 16 oktober ExTe-Cupen i Ljusdal

16 – 17 oktober Svenska Cupen Dam slutspel i Västerås

16 – 17 oktober Svenska Cupen Junior slutspel i Lidköping

23 – 24 oktober Finalspel Super Cupen i Bandyallsvenskan i Katrineholm

3 – 5 december Landskamper i Skövde

26 december Annandagsbandy


2022

19 – 23 januari VM P19 i Katrineholm

19 – 23 januari VM P21 i Finland (Sverige deltar ej)

21 – 23 januari 4-nationersturnering Herrar i Nässjö (inställd)

24 – 26 mars VM P17 i Kemerovo, Ryssland

11 – 13 mars VM F17 i Lidköping

23 - 27 mars VM Dam i Åby

27 mars - 3 april VM Herr i Syktyvkar, Ryssland

18 – 19 mars SM-finaler i Junior- Dam- och Herrbandy i Uppsala

Oktober VM Herr i Irkutsk, Ryssland


Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer