2021
Ungdom 5 mot 5, U10 Stockholm 5 mot 5 Grupp B

# Lag M V O F D P
1 Djurgårdens IF Bandy 0 0 0 0 0-0 0
2 GT/76 Gul 0 0 0 0 0-0 0
3 Gustavsbergs IF BK Röd 0 0 0 0 0-0 0
4 Hammarby IF BF Vit 0 0 0 0 0-0 0
5 Helenelunds IK Svart 0 0 0 0 0-0 0
6 Huddinge BK 0 0 0 0 0-0 0
7 IK Sirius BK 0 0 0 0 0-0 0
8 UNIK BK Röd 0 0 0 0 0-0 0
9 Västerås SK BK 0 0 0 0 0-0 0

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
november 2021
sön 14/11
kl. 08:00
Djurgårdens IF Bandy - Helenelunds IK Svart
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall Plan B52
sön 14/11
kl. 08:00
Hammarby IF BF Vit - GT/76 Gul
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall Plan B51
sön 14/11
kl. 08:40
UNIK BK Röd - Huddinge BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall Plan B51
sön 14/11
kl. 08:40
Gustavsbergs IF BK Röd - Västerås SK BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall Plan B52
sön 14/11
kl. 09:20
Helenelunds IK Svart - UNIK BK Röd
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall Plan B52
sön 14/11
kl. 09:20
Gustavsbergs IF BK Röd - Hammarby IF BF Vit
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall Plan B52
sön 14/11
kl. 10:00
Västerås SK BK - Huddinge BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall Plan B51
sön 14/11
kl. 10:00
GT/76 Gul - Djurgårdens IF Bandy
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall Plan B51
sön 28/11
kl. 13:00
Hammarby IF BF Vit - UNIK BK Röd
Arena:
Studenternas IP A-plan Plan B51
sön 28/11
kl. 13:00
Djurgårdens IF Bandy - Västerås SK BK
Arena:
Studenternas IP A-plan Plan B52
sön 28/11
kl. 13:45
GT/76 Gul - Helenelunds IK Svart
Arena:
Studenternas IP A-plan Plan B51
sön 28/11
kl. 13:45
Gustavsbergs IF BK Röd - Huddinge BK
Arena:
Studenternas IP A-plan Plan B52
sön 28/11
kl. 14:30
Västerås SK BK - GT/76 Gul
Arena:
Studenternas IP A-plan Plan B51
sön 28/11
kl. 14:30
Helenelunds IK Svart - Gustavsbergs IF BK Röd
Arena:
Studenternas IP A-plan Plan B52
sön 28/11
kl. 15:15
Huddinge BK - Hammarby IF BF Vit
Arena:
Studenternas IP A-plan Plan B51
sön 28/11
kl. 15:15
UNIK BK Röd - Djurgårdens IF Bandy
Arena:
Studenternas IP A-plan Plan B52
december 2021
sön 12/12
kl. 08:30
Gustavsbergs IF BK Röd - GT/76 Gul
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B52
sön 12/12
kl. 08:30
Hammarby IF BF Vit - Helenelunds IK Svart
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B51
sön 12/12
kl. 09:15
UNIK BK Röd - Västerås SK BK
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B52
sön 12/12
kl. 09:15
Djurgårdens IF Bandy - Huddinge BK
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B51
sön 12/12
kl. 10:00
Helenelunds IK Svart - Djurgårdens IF Bandy
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B51
sön 12/12
kl. 10:00
Huddinge BK - UNIK BK Röd
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B52
sön 12/12
kl. 10:45
Västerås SK BK - Gustavsbergs IF BK Röd
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B51
sön 12/12
kl. 10:45
GT/76 Gul - Hammarby IF BF Vit
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B52
januari 2022
sön 16/1
kl. 13:15
Hammarby IF BF Vit - Gustavsbergs IF BK Röd
Arena:
Ekvallen Plan B51
sön 16/1
kl. 13:15
Huddinge BK - Västerås SK BK
Arena:
Ekvallen Plan B52
sön 16/1
kl. 13:55
Djurgårdens IF Bandy - GT/76 Gul
Arena:
Ekvallen Plan B51
sön 16/1
kl. 13:55
UNIK BK Röd - Helenelunds IK Svart
Arena:
Ekvallen Plan B52
sön 16/1
kl. 14:35
Huddinge BK - Helenelunds IK Svart
Arena:
Ekvallen Plan B51
sön 16/1
kl. 14:35
Västerås SK BK - Hammarby IF BF Vit
Arena:
Ekvallen Plan B52
sön 16/1
kl. 15:15
UNIK BK Röd - GT/76 Gul
Arena:
Ekvallen Plan B51
sön 16/1
kl. 15:15
Djurgårdens IF Bandy - Gustavsbergs IF BK Röd
Arena:
Ekvallen Plan B52
sön 30/1
kl. 14:45
Helenelunds IK Svart - Västerås SK BK
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
sön 30/1
kl. 14:45
Gustavsbergs IF BK Röd - UNIK BK Röd
Arena:
Sollentunavallen Plan A52
sön 30/1
kl. 15:30
GT/76 Gul - Huddinge BK
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
sön 30/1
kl. 15:30
IK Sirius BK - Djurgårdens IF Bandy
Arena:
Sollentunavallen Plan A52
sön 30/1
kl. 16:15
Västerås SK BK - IK Sirius BK
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
sön 30/1
kl. 16:15
Huddinge BK - Gustavsbergs IF BK Röd
Arena:
Sollentunavallen Plan A52
sön 30/1
kl. 17:00
Helenelunds IK Svart - GT/76 Gul
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
sön 30/1
kl. 17:00
UNIK BK Röd - Hammarby IF BF Vit
Arena:
Sollentunavallen Plan A52
februari 2022
sön 13/2
kl. 00:00
Huddinge BK - Djurgårdens IF Bandy
sön 13/2
kl. 00:00
GT/76 Gul - Gustavsbergs IF BK Röd
sön 13/2
kl. 00:00
Djurgårdens IF Bandy - UNIK BK Röd
sön 13/2
kl. 00:00
Västerås SK BK - UNIK BK Röd
sön 13/2
kl. 00:00
Gustavsbergs IF BK Röd - Helenelunds IK Svart
sön 13/2
kl. 00:00
IK Sirius BK - Hammarby IF BF Vit
sön 13/2
kl. 00:00
IK Sirius BK - Västerås SK BK
sön 13/2
kl. 00:00
Hammarby IF BF Vit - Huddinge BK
sön 27/2
kl. 10:00
Hammarby IF BF Vit - Västerås SK BK
Arena:
Hakonplan Västerås
sön 27/2
kl. 10:00
GT/76 Gul - UNIK BK Röd
Arena:
Hakonplan Västerås
sön 27/2
kl. 10:45
Gustavsbergs IF BK Röd - Djurgårdens IF Bandy
Arena:
Hakonplan Västerås
sön 27/2
kl. 10:45
Helenelunds IK Svart - IK Sirius BK
Arena:
Hakonplan Västerås
sön 27/2
kl. 11:30
Huddinge BK - GT/76 Gul
Arena:
Hakonplan Västerås
sön 27/2
kl. 11:30
Djurgårdens IF Bandy - Hammarby IF BF Vit
Arena:
Hakonplan Västerås
sön 27/2
kl. 12:15
Västerås SK BK - Helenelunds IK Svart
Arena:
Hakonplan Västerås
sön 27/2
kl. 12:15
UNIK BK Röd - IK Sirius BK
Arena:
Hakonplan Västerås

Turnering- och eventkalender

2021

1 – 3 oktober Svenska Cupen Herrar i Lidköping

14 – 16 oktober ExTe-Cupen i Ljusdal

16 – 17 oktober Svenska Cupen Dam slutspel i Västerås

16 – 17 oktober Svenska Cupen Junior slutspel i Lidköping

23 – 24 oktober Finalspel Super Cupen i Bandyallsvenskan i Katrineholm

3 – 5 december Landskamper i Skövde

26 december Annandagsbandy


2022

19 – 23 januari VM P19 i Katrineholm

19 – 23 januari VM P21 i Finland (Sverige deltar ej)

21 – 23 januari 4-nationersturnering Herrar i Nässjö (inställd)

24 – 26 mars VM P17 i Kemerovo, Ryssland

11 – 13 mars VM F17 i Lidköping

23 - 27 mars VM Dam i Åby

27 mars - 3 april VM Herr i Syktyvkar, Ryssland

18 – 19 mars SM-finaler i Junior- Dam- och Herrbandy i Uppsala

Oktober VM Herr i Irkutsk, Ryssland


Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer