2021
Ungdom 5 mot 5, U10 Stockholm 5 mot 5 Grupp A

# Lag M V O F D P
1 GT/76 Blå 0 0 0 0 0-0 0
2 Gustavsbergs IF BK Vit 0 0 0 0 0-0 0
3 Hammarby IF BF Grön 0 0 0 0 0-0 0
4 Hammarby IF BF Gul 0 0 0 0 0-0 0
5 Helenelunds IK Röd 0 0 0 0 0-0 0
6 SIF Norrtelje 0 0 0 0 0-0 0
7 Spånga Bandy 0 0 0 0 0-0 0
8 UNIK BK Blå 0 0 0 0 0-0 0
9 Uppsala BoIS 0 0 0 0 0-0 0

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
november 2021
sön 7/11
kl. 09:00
Hammarby IF BF Gul - Spånga Bandy
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
sön 7/11
kl. 09:00
Uppsala BoIS - GT/76 Blå
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
sön 7/11
kl. 09:45
Gustavsbergs IF BK Vit - SIF Norrtelje
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
sön 7/11
kl. 09:45
Helenelunds IK Röd - UNIK BK Blå
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
sön 7/11
kl. 10:30
GT/76 Blå - Hammarby IF BF Gul
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
sön 7/11
kl. 10:30
UNIK BK Blå - Uppsala BoIS
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
sön 7/11
kl. 11:15
Spånga Bandy - Hammarby IF BF Grön
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
sön 7/11
kl. 11:15
SIF Norrtelje - Helenelunds IK Röd
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
sön 21/11
kl. 13:15
Helenelunds IK Röd - Gustavsbergs IF BK Vit
Arena:
Recoverhallen Plan B52
sön 21/11
kl. 13:15
Uppsala BoIS - SIF Norrtelje
Arena:
Recoverhallen Plan B51
sön 21/11
kl. 14:00
Hammarby IF BF Grön - GT/76 Blå
Arena:
Recoverhallen Plan B52
sön 21/11
kl. 14:00
Hammarby IF BF Gul - UNIK BK Blå
Arena:
Recoverhallen Plan B51
sön 21/11
kl. 14:45
GT/76 Blå - Spånga Bandy
Arena:
Recoverhallen Plan B52
sön 21/11
kl. 14:45
SIF Norrtelje - Hammarby IF BF Gul
Arena:
Recoverhallen Plan B51
sön 21/11
kl. 15:30
Gustavsbergs IF BK Vit - Uppsala BoIS
Arena:
Recoverhallen Plan B51
sön 21/11
kl. 15:30
UNIK BK Blå - Hammarby IF BF Grön
Arena:
Recoverhallen Plan B52
december 2021
sön 5/12
kl. 12:00
Hammarby IF BF Gul - Gustavsbergs IF BK Vit
Arena:
Ekvallen Plan B51
sön 5/12
kl. 12:00
Hammarby IF BF Grön - SIF Norrtelje
Arena:
Ekvallen Plan B52
sön 5/12
kl. 12:45
Uppsala BoIS - Helenelunds IK Röd
Arena:
Ekvallen Plan B51
sön 5/12
kl. 12:45
Spånga Bandy - UNIK BK Blå
Arena:
Ekvallen Plan B52
sön 5/12
kl. 13:30
SIF Norrtelje - Spånga Bandy
Arena:
Ekvallen Plan B52
sön 5/12
kl. 13:30
Helenelunds IK Röd - Hammarby IF BF Gul
Arena:
Ekvallen Plan B51
sön 5/12
kl. 14:15
UNIK BK Blå - GT/76 Blå
Arena:
Ekvallen Plan B51
sön 5/12
kl. 14:15
Gustavsbergs IF BK Vit - Hammarby IF BF Grön
Arena:
Ekvallen Plan B52
sön 19/12
kl. 12:30
Spånga Bandy - Gustavsbergs IF BK Vit
Arena:
Spånga IP Plan B51
sön 19/12
kl. 12:30
GT/76 Blå - SIF Norrtelje
Arena:
Spånga IP Plan B52
sön 19/12
kl. 13:15
Hammarby IF BF Gul - Uppsala BoIS
Arena:
Spånga IP Plan B51
sön 19/12
kl. 13:15
Hammarby IF BF Grön - Helenelunds IK Röd
Arena:
Spånga IP Plan B52
sön 19/12
kl. 14:00
Uppsala BoIS - Hammarby IF BF Grön
Arena:
Spånga IP Plan B51
sön 19/12
kl. 14:00
SIF Norrtelje - UNIK BK Blå
Arena:
Spånga IP Plan B52
sön 19/12
kl. 14:45
Helenelunds IK Röd - Spånga Bandy
Arena:
Spånga IP Plan B51
sön 19/12
kl. 14:45
Gustavsbergs IF BK Vit - GT/76 Blå
Arena:
Spånga IP Plan B52
januari 2022
sön 9/1
kl. 13:15
Spånga Bandy - Uppsala BoIS
Arena:
Recoverhallen Plan B52
sön 9/1
kl. 13:15
UNIK BK Blå - Gustavsbergs IF BK Vit
Arena:
Recoverhallen Plan B51
sön 9/1
kl. 14:00
Hammarby IF BF Grön - Hammarby IF BF Gul
Arena:
Recoverhallen Plan B51
sön 9/1
kl. 14:00
GT/76 Blå - Helenelunds IK Röd
Arena:
Recoverhallen Plan B52
sön 9/1
kl. 14:45
SIF Norrtelje - Gustavsbergs IF BK Vit
Arena:
Recoverhallen Plan B51
sön 9/1
kl. 14:45
Spånga Bandy - Hammarby IF BF Gul
Arena:
Recoverhallen Plan B52
sön 9/1
kl. 15:30
UNIK BK Blå - Helenelunds IK Röd
Arena:
Recoverhallen Plan B51
sön 9/1
kl. 15:30
GT/76 Blå - Uppsala BoIS
Arena:
Recoverhallen Plan B52
sön 23/1
kl. 12:30
Uppsala BoIS - UNIK BK Blå
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B52
sön 23/1
kl. 12:30
Hammarby IF BF Gul - GT/76 Blå
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B51
sön 23/1
kl. 13:15
Helenelunds IK Röd - SIF Norrtelje
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B51
sön 23/1
kl. 13:15
Hammarby IF BF Grön - Spånga Bandy
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B52
sön 23/1
kl. 14:00
UNIK BK Blå - Hammarby IF BF Gul
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B52
sön 23/1
kl. 14:00
Gustavsbergs IF BK Vit - Helenelunds IK Röd
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B51
sön 23/1
kl. 14:45
SIF Norrtelje - Uppsala BoIS
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B51
sön 23/1
kl. 14:45
GT/76 Blå - Hammarby IF BF Grön
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B52
februari 2022
sön 6/2
kl. 11:00
Hammarby IF BF Gul - SIF Norrtelje
Arena:
Norrtälje IP Plan A51
sön 6/2
kl. 11:00
Hammarby IF BF Grön - UNIK BK Blå
Arena:
Norrtälje IP Plan A52
sön 6/2
kl. 11:45
Spånga Bandy - GT/76 Blå
Arena:
Norrtälje IP Plan A52
sön 6/2
kl. 11:45
Uppsala BoIS - Gustavsbergs IF BK Vit
Arena:
Norrtälje IP Plan A51
sön 6/2
kl. 12:30
Helenelunds IK Röd - Uppsala BoIS
Arena:
Norrtälje IP Plan A51
sön 6/2
kl. 12:30
Gustavsbergs IF BK Vit - Hammarby IF BF Gul
Arena:
Norrtälje IP Plan A52
sön 6/2
kl. 13:15
SIF Norrtelje - Hammarby IF BF Grön
Arena:
Norrtälje IP Plan A52
sön 6/2
kl. 13:15
UNIK BK Blå - Spånga Bandy
Arena:
Norrtälje IP Plan A51
sön 20/2
kl. 12:30
Hammarby IF BF Gul - Helenelunds IK Röd
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B51
sön 20/2
kl. 12:30
GT/76 Blå - UNIK BK Blå
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B52
sön 20/2
kl. 13:15
Hammarby IF BF Grön - Gustavsbergs IF BK Vit
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B51
sön 20/2
kl. 13:15
Spånga Bandy - SIF Norrtelje
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B52
sön 20/2
kl. 14:00
Helenelunds IK Röd - Hammarby IF BF Grön
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B51
sön 20/2
kl. 14:00
Gustavsbergs IF BK Vit - Spånga Bandy
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B52
sön 20/2
kl. 14:45
Uppsala BoIS - Hammarby IF BF Gul
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B51
sön 20/2
kl. 14:45
SIF Norrtelje - GT/76 Blå
Arena:
Zinkensdamms IP Plan B52
mars 2022
sön 6/3
kl. 13:00
Spånga Bandy - Helenelunds IK Röd
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
sön 6/3
kl. 13:00
UNIK BK Blå - SIF Norrtelje
Arena:
Sollentunavallen Plan A52
sön 6/3
kl. 13:45
Hammarby IF BF Grön - Uppsala BoIS
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
sön 6/3
kl. 13:45
GT/76 Blå - Gustavsbergs IF BK Vit
Arena:
Sollentunavallen Plan A52
sön 6/3
kl. 14:30
Hammarby IF BF Gul - Hammarby IF BF Grön
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
sön 6/3
kl. 14:30
Uppsala BoIS - Spånga Bandy
Arena:
Sollentunavallen Plan A52
sön 6/3
kl. 15:15
Helenelunds IK Röd - GT/76 Blå
Arena:
Sollentunavallen Plan A51
sön 6/3
kl. 15:15
Gustavsbergs IF BK Vit - UNIK BK Blå
Arena:
Sollentunavallen Plan A52

Turnering- och eventkalender

2021

1 – 3 oktober Svenska Cupen Herrar i Lidköping

14 – 16 oktober ExTe-Cupen i Ljusdal

16 – 17 oktober Svenska Cupen Dam slutspel i Västerås

16 – 17 oktober Svenska Cupen Junior slutspel i Lidköping

23 – 24 oktober Finalspel Super Cupen i Bandyallsvenskan i Katrineholm

3 – 5 december Landskamper i Skövde

26 december Annandagsbandy


2022

19 – 23 januari VM P19 i Katrineholm

19 – 23 januari VM P21 i Finland (Sverige deltar ej)

21 – 23 januari 4-nationersturnering Herrar i Nässjö (inställd)

24 – 26 mars VM P17 i Kemerovo, Ryssland

11 – 13 mars VM F17 i Lidköping

23 - 27 mars VM Dam i Åby

27 mars - 3 april VM Herr i Syktyvkar, Ryssland

18 – 19 mars SM-finaler i Junior- Dam- och Herrbandy i Uppsala

Oktober VM Herr i Irkutsk, Ryssland


Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer