2021
Supercupen Bandyallsvenskan, Supercupen Bandyallsvenskan grupp Sydv��stra

# Lag M V O F D P
1 ÅbyTjureda IF 5 4 0 1 26-15 8
2 Gripen Trollhättan BK 5 3 1 1 28-18 7
3 Lidköpings AIK 5 2 1 2 21-21 5
4 IFK Kungälv 5 1 2 2 17-18 4
5 Nässjö IF 5 1 2 2 18-22 4
6 IF Boltic 5 1 0 4 14-30 2

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
september 2021
lör 11/9
kl. 14:00
Gripen Trollhättan BK 7-3 IF Boltic
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Tobias Kesselbring
Oskar Källberg
Christian Lembke
lör 18/9
kl. 15:00
ÅbyTjureda IF 5-6 Lidköpings AIK
Arena:
Ericsson Arena Åby
Domare:
Andreas Svensson
Örjan Bruce
Hampus Bruce
fre 24/9
kl. 19:00
Nässjö IF 4-6 Gripen Trollhättan BK
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
David Eneland
Erik Schultz
Karl Kindstrand
lör 25/9
kl. 16:00
Lidköpings AIK 8-2 IF Boltic
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Jacob Liljegren
Andreas Lindvall Viktorsson
Tomas Ljung
sön 26/9
kl. 13:00
Nässjö IF 6-6 IFK Kungälv
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
David Järvinen
Erik Schultz
Karl Kindstrand
tors 30/9
kl. 19:00
Gripen Trollhättan BK 3-3 IFK Kungälv
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Andreas Svensson
Oskar Källberg
Christian Lembke
oktober 2021
fre 1/10
kl. 19:00
Nässjö IF 4-4 Lidköpings AIK
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Erik Schultz
Anton Grön
Andreas Svensson
lör 2/10
kl. 15:00
ÅbyTjureda IF 8-2 IF Boltic
Arena:
Ericsson Arena Åby
Domare:
David Järvinen
Örjan Bruce
Anton Grön
sön 3/10
kl. 13:00
Nässjö IF 3-2 IF Boltic
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Patrik Widmark
Jonas Rinnbäck
David Järvinen
sön 3/10
kl. 15:00
ÅbyTjureda IF 6-5 Gripen Trollhättan BK
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Anders Berg
Oskar Källberg
Sven-Olof Bly
tors 7/10
kl. 19:10
Lidköpings AIK 2-7 Gripen Trollhättan BK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Tomas Ljung
Axel Davidsson
Örjan Bruce
fre 8/10
kl. 19:00
Nässjö IF 1-4 ÅbyTjureda IF
Arena:
Stinsen Arena
Domare:
Håkan Grunditz
Anton Grön
Örjan Bruce
lör 9/10
kl. 16:00
IFK Kungälv 3-1 Lidköpings AIK
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Oskar Källberg
Valther Alm
Anders Berg
lör 16/10
kl. 17:00
IFK Kungälv 4-5 IF Boltic
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Andreas Svensson
Oskar Källberg
Jonas Kristensen
sön 17/10
kl. 15:00
ÅbyTjureda IF 3-1 IFK Kungälv
Arena:
Ericsson Arena Åby
Domare:
Örjan Bruce
David Järvinen
Karl Kindstrand

Turnering- och eventkalender

2022

Augusti

27–28 augusti Bandyforum Elit 2022 - Elittränarträff dam och herr

September

8-9 september, landslagssamling för U21 Herr och herrlandslaget, Uppsala

9–11 september, landslagssamling för F17, U21 Dam och damlandslaget, Rättvik

30 sept–2 oktober Svenska Cupen Herr, Lidköping

Oktober

15–16 oktober Svenska Cupen Dam slutspel, Sandviken

Fler datum kommer snart...






Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer