2022/2023
Division 3 Stockholm

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
november 2021
mån 22/11
kl. 21:00
IFK Sollentuna 3-1 Hagalunds IS
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Tommy Åkesson
Urban Bendtz
tis 23/11
kl. 21:00
GoIF Kåre 4-16 IK Tellus B
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Lars Bodin
Urban Bendtz
ons 24/11
kl. 20:00
SIF Norrtelje U 0-9 IF Ulvarna
Arena:
Norrtälje IP
Domare:
Anders Westman
Patrik Widmark
ons 24/11
kl. 21:00
GT76/Huddinge C 7-2 Spånga Bandy C
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
Urban Bendtz
Lars Bodin
sön 28/11
kl. 17:00
Djurgårdens IF B 6-5 Enköpings SK BK
Arena:
Östermalms IP
Domare:
Lars Bodin
Urban Bendtz
tis 30/11
kl. 21:00
Helenelunds IK B 6-2 SIF Norrtelje U
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Axel Eriksson
Linus Eriksson
december 2021
fre 3/12
kl. 19:00
IF Ulvarna 12-3 Djurgårdens IF B
Arena:
Östermalms IP
Domare:
Tommy Åkesson
Viggo Fridolf
fre 3/12
kl. 21:00
IK Tellus B 14-6 GT76/Huddinge C
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Lars Bodin
Petter Åhs
sön 5/12
kl. 16:00
Spånga Bandy C 7-3 IFK Uppsala
Arena:
Spånga IP
Domare:
Lars Bodin
Markus Järvenpää
tis 7/12
kl. 21:00
IFK Sollentuna 15-2 Djurgårdens IF B
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Bo Andersson
Viggo Fridolf
ons 8/12
kl. 20:00
SIF Norrtelje U 4-2 Spånga Bandy C
Arena:
Norrtälje IP
Domare:
Linus Rydell
Klas Lindqvist
sön 12/12
kl. 19:30
IFK Uppsala 3-14 IK Tellus B
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Lars Bodin
Ove Rinnbäck
mån 13/12
kl. 21:00
Helenelunds IK B 8-2 IF Ulvarna
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Urban Bendtz
Bo Andersson
ons 15/12
kl. 19:30
Enköpings SK BK 12-6 GT76/Huddinge C
Arena:
Kungsängens IP
Domare:
Bosse Fasth
Viggo Fridolf
fre 17/12
kl. 19:00
Djurgårdens IF B 7-7 GoIF Kåre
Arena:
Östermalms IP
Domare:
Martin Berglund
Anders Westman
fre 17/12
kl. 21:00
IK Tellus B 15-7 SIF Norrtelje U
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Tommy Åkesson
Lars Bodin
fre 17/12
kl. 21:00
Spånga Bandy C 0-3 Helenelunds IK B
Arena:
Spånga IP
Domare:
Viggo Fridolf
Urban Bendtz
lör 18/12
kl. 12:00
IF Ulvarna 3-7 IFK Sollentuna
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Urban Bendtz
Håkan Birgerson
tis 21/12
kl. 21:00
Helenelunds IK B 10-4 IK Tellus B
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Bosse Fasth
Signe Lundell
ons 22/12
kl. 20:00
GT76/Huddinge C 10-6 Hagalunds IS
Arena:
Visättra IP Stockholm
Domare:
Lars Bodin
Urban Bendtz
januari 2022
fre 7/1
kl. 20:00
GT76/Huddinge C 6-4 Djurgårdens IF B
Arena:
Visättra IP Stockholm
Domare:
Lars Bodin
Bo Andersson
fre 7/1
kl. 20:00
IFK Uppsala 7-9 Enköpings SK BK
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Håkan Brolin
Oscar Hall
ons 12/1
kl. 20:00
GoIF Kåre 3-6 IFK Sollentuna
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Urban Bendtz
Lars Bodin
ons 12/1
kl. 20:00
SIF Norrtelje U 6-4 Hagalunds IS
Arena:
Norrtälje IP
Domare:
Linus Rydell
Klas Lindqvist
sön 16/1
kl. 11:45
IF Ulvarna 11-4 Spånga Bandy C
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Urban Bendtz
Tommy Åkesson
mån 17/1
kl. 21:00
IFK Sollentuna 5-9 GT76/Huddinge C
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Lars Bodin
Viggo Fridolf
ons 19/1
kl. 20:00
Hagalunds IS 4-12 Helenelunds IK B
Arena:
Bergshamra Arena
Domare:
Bo Andersson
Axel Eriksson
fre 21/1
kl. 19:00
Djurgårdens IF B 6-7 IFK Uppsala
Arena:
Östermalms IP
Domare:
Bo Andersson
Urban Bendtz
fre 21/1
kl. 21:00
GoIF Kåre 3-2 IF Ulvarna
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Patrik Widmark
Anders Westman
sön 23/1
kl. 17:00
IK Tellus B 13-3 Spånga Bandy C
Arena:
Östermalms IP
Domare:
Anders Westman
Peter Persson
tis 25/1
kl. 20:00
GT76/Huddinge C 3-13 GoIF Kåre
Arena:
Visättra IP Stockholm
Domare:
Bo Andersson
Lars Bodin
tis 25/1
kl. 21:00
Helenelunds IK B 13-2 Enköpings SK BK
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Axel Eriksson
Tommy Åkesson
ons 26/1
kl. 20:00
SIF Norrtelje U 2-2 Djurgårdens IF B
Arena:
Norrtälje IP
Domare:
Klas Lindqvist
Linus Rydell
ons 26/1
kl. 20:00
Hagalunds IS 4-5 IFK Uppsala
Arena:
Bergshamra Arena
Domare:
Tommy Åkesson
Urban Bendtz
tors 27/1
kl. 20:30
IF Ulvarna 1-6 IK Tellus B
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Bo Andersson
Peter Persson
sön 30/1
kl. 16:00
Spånga Bandy C 8-2 Hagalunds IS
Arena:
Spånga IP
Domare:
Robert Andersson
Martin Berglund
februari 2022
ons 2/2
kl. 19:30
Enköpings SK BK 11-4 Spånga Bandy C
Arena:
Kungsängens IP
Domare:
Urban Bendtz
Anders Westman
ons 2/2
kl. 20:00
GT76/Huddinge C 5-12 IF Ulvarna
Arena:
Visättra IP Stockholm
Domare:
Lars Bodin
Johan Hedell
tors 3/2
kl. 20:00
Hagalunds IS 4-23 IK Tellus B
Arena:
Bergshamra Arena
Domare:
Jonas Rinnbäck
Ove Rinnbäck
lör 5/2
kl. 15:30
IFK Sollentuna 6-1 SIF Norrtelje U
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Bo Andersson
Lars Bodin
sön 6/2
kl. 19:00
IFK Uppsala 4-4 Helenelunds IK B
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Ulrik Bergman
Bo Andersson
tis 8/2
kl. 21:00
Helenelunds IK B 7-8 IFK Sollentuna
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Axel Eriksson
Linus Eriksson
ons 9/2
kl. 20:00
Hagalunds IS 2-19 IF Ulvarna
Arena:
Bergshamra Arena
Domare:
Tommy Åkesson
Signe Lundell
ons 9/2
kl. 20:00
SIF Norrtelje U 1-8 GoIF Kåre
Arena:
Norrtälje IP
Domare:
Lars Bodin
Urban Bendtz
fre 11/2
kl. 19:00
Djurgårdens IF B 1-11 Helenelunds IK B
Arena:
Östermalms IP
Domare:
Lars Bodin
Peter Hampus
fre 11/2
kl. 21:00
IK Tellus B 26-4 Enköpings SK BK
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Urban Bendtz
Martin Berglund
sön 13/2
kl. 12:30
Enköpings SK BK 14-3 SIF Norrtelje U
Arena:
Kungsängens IP
Domare:
Urban Bendtz
Bosse Fasth
sön 13/2
kl. 16:00
Spånga Bandy C 2-8 Djurgårdens IF B
Arena:
Spånga IP
Domare:
Jonathan Lööf
Johan Frisk
sön 13/2
kl. 19:00
IFK Uppsala 15-4 GT76/Huddinge C
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
mån 14/2
kl. 21:00
GoIF Kåre 3-4 Helenelunds IK B
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Bosse Fasth
Lars Bodin
tis 15/2
kl. 21:00
IFK Sollentuna 11-3 Spånga Bandy C
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Robert Andersson
Linus Eriksson
ons 16/2
kl. 19:30
Enköpings SK BK 14-5 Hagalunds IS
Arena:
Kungsängens IP
Domare:
Urban Bendtz
Håkan Birgerson
ons 16/2
kl. 20:00
GT76/Huddinge C 7-9 SIF Norrtelje U
Arena:
Visättra IP Stockholm
Domare:
Lars Bodin
Bo Andersson
fre 18/2
kl. 20:00
Hagalunds IS 8-3 GoIF Kåre
Arena:
Bergshamra Arena
Domare:
Urban Bendtz
Bo Andersson
lör 19/2
kl. 12:00
Enköpings SK BK 5-5 IFK Sollentuna
Arena:
Kungsängens IP
Domare:
Urban Bendtz
Anders Westman
sön 20/2
kl. 17:00
Djurgårdens IF B 1-5 IK Tellus B
Arena:
Östermalms IP
Domare:
Lars Bodin
Urban Bendtz
sön 20/2
kl. 19:00
IFK Uppsala 11-3 IFK Sollentuna
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Klas Lindqvist
Ulrik Bergman
tis 22/2
kl. 20:30
Spånga Bandy C 4-7 GoIF Kåre
Arena:
Spånga IP
Domare:
Tommy Åkesson
Johan Hedell
tis 22/2
kl. 21:00
Helenelunds IK B 7-2 GT76/Huddinge C
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Viggo Fridolf
Bo Andersson
tors 24/2
kl. 20:00
Hagalunds IS 12-3 Djurgårdens IF B
Arena:
Bergshamra Arena
Domare:
Lars Bodin
Urban Bendtz
lör 26/2
kl. 11:30
IF Ulvarna 4-7 Enköpings SK BK
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Anders Westman
Tommy Åkesson
sön 27/2
kl. 11:30
SIF Norrtelje U 4-10 IFK Uppsala
Arena:
Norrtälje IP
Domare:
Urban Bendtz
Lars Bodin
mars 2022
tis 1/3
kl. 21:00
GoIF Kåre 4-7 IFK Uppsala
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Tommy Åkesson
Lars Bodin
tis 8/3
kl. 21:00
IF Ulvarna 2-7 IFK Uppsala
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Bo Andersson
Lars Bodin
fre 11/3
kl. 21:00
IK Tellus B 11-2 IFK Sollentuna
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Tommy Åkesson
Ove Rinnbäck
tors 31/3
kl. 00:00
GoIF Kåre 5-0 Enköpings SK BK
Arena:
Sollentunavallen

Turnering- och eventkalender

2022

Augusti

27–28 augusti Bandyforum Elit 2022 - Elittränarträff dam och herr

September

8–9 september, landslagssamling för U21 Herr och herrlandslaget, Uppsala

9–11 september, landslagssamling för F17, U21 Dam och damlandslaget, Rättvik

30 sept–2 oktober Svenska Cupen Herr, Lidköping

Oktober

8–9 oktober, Svenska Cupen Ungdom Omgång 1 (Edsbyn, Sandviken, Stockholm, Nässjö)

14–16 oktober, Trenationsturnering, Nässjö, Sverige

15–16 oktober, Svenska Cupen Dam slutspel, Sandviken

15–16 oktober, Svenska Cupen Junior slutspel, Edsbyn

22–23 oktober, Supercupen slutspel, Karlstad

29–30 oktober, Svenska Cupen Ungdom Omgång 2 (Edsbyn, Stockholm, Vänersborg, Vetlanda)

November

23 november Arenadag 2022 - Bygg för framtiden! Örebro

December

2–3 december, landskamper Dam, Norge
26–28 december Mini World Cup, Vetlanda

Januari 2023

20–21 januari, Trenationsturnering, Finland

Fler datum kommer snart...






Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier. Vi finns även på LinkedIn och TikTok.
Facebook Instagram

Sponsorer