2021
Pojkallsvenskan, Pojkallsvenskan Slutspel

# Lag M V O F D P
1 Vetlanda BK 4 3 0 1 33-21 6
2 IK Tellus 5 3 1 1 21-11 6
3 Villa Lidköping BK 5 3 0 2 34-31 6
4 Sandvikens AIK 4 2 1 1 24-7 4
5 Nässjö IF 2 1 0 1 6-8 2
6 VSK/TB 2 0 0 2 12-19 0
7 IFK Vänersborg 2 0 0 2 9-22 0
8 Edsbyns IF 2 0 0 2 2-22 0

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
mars 2022
ons 9/3
kl. 18:45
IFK Vänersborg 4-12 Vetlanda BK
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Tobias Kesselbring
Valther Alm
Simon Matsson
ons 9/3
kl. 19:00
VSK/TB 5-8 Villa Lidköping BK
Arena:
ABB Arena Västerås
Domare:
Edvin Ludvigsson
Johan Hedell
Mattias Storgärds
ons 9/3
kl. 19:00
Edsbyns IF 2-10 Sandvikens AIK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Johannes Winther
Mikael Lund
Örjan Winther
ons 9/3
kl. 19:20
IK Tellus 6-3 Nässjö IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Håkan Andersen
Dennis Lisell
Patrik Widmark
fre 11/3
kl. 19:00
Sandvikens AIK 12-0 Edsbyns IF
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Örjan Winther
Stefan Holst
Marcus Åkerblom
lör 12/3
kl. 16:00
Nässjö IF 3-2 IK Tellus
Arena:
Stinsen Arena Nässjö
Domare:
David Järvinen
Karl Kindstrand
Philip Björklund
lör 12/3
kl. 19:00
Vetlanda BK 10-5 IFK Vänersborg
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Christer Hagström
Elias Lundquist
Adam Jokinen
sön 13/3
kl. 16:30
Villa Lidköping BK 11-7 VSK/TB
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Sven-Olof Bly
Jonathan Grund
Viktor Fritzon
ons 16/3
kl. 18:40
IK Tellus 2-2 Sandvikens AIK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Daniel Käck
Johan Hedell
Linus Rydell
ons 16/3
kl. 19:00
Villa Lidköping BK 8-5 Vetlanda BK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Sven-Olof Bly
Viktor Fritzon
Jonathan Grund
fre 18/3
kl. 19:00
Vetlanda BK 6-4 Villa Lidköping BK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Christer Hagström
Elias Lundquist
David Järvinen
sön 20/3
kl. 17:00
Sandvikens AIK 0-3 IK Tellus
Arena:
Göransson Arena Sandviken
Domare:
Emil Larshans
Mikael Lund
Örjan Winther
fre 25/3
kl. 19:00
IK Tellus 8-3 Villa Lidköping BK
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
David Järvinen
Klas Lundgren
Bo Bjordahl
Pontus Tengroth

Turnering- och eventkalender

2022

Augusti

27–28 augusti Bandyforum Elit 2022 - Elittränarträff dam och herr

September

8-9 september, landslagssamling för U21 Herr och herrlandslaget, Uppsala

9–11 september, landslagssamling för F17, U21 Dam och damlandslaget, Rättvik

30 sept–2 oktober Svenska Cupen Herr, Lidköping

Oktober

15–16 oktober Svenska Cupen Dam slutspel, Sandviken

Fler datum kommer snart...






Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer