2021
Flickallsvenskan, Flickor 17 Cup Norra

# Lag M V O F D P
1 Hammarby/SBBK 7 6 0 1 32-15 12
2 Västerås SK U 7 4 1 2 21-16 9
3 Uppsala BoIS 7 4 0 3 18-14 8
4 Västanfors / Edsbyn 4 1 1 2 9-8 3
5 Team Västernorrland 7 0 0 7 6-33 0

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
december 2021
ons 29/12
kl. 13:00
Västanfors / Edsbyn 4-1 Team Västernorrland
Arena:
Söråkers IP
Domare:
Pär Billsmon
Oskar Nilsson
ons 29/12
kl. 14:30
Västerås SK U 5-6 Hammarby/SBBK
Arena:
Söråkers IP
Domare:
Mikael Byström
Henrik Söderlind
ons 29/12
kl. 16:00
Västanfors / Edsbyn 1-2 Uppsala BoIS
Arena:
Söråkers IP
Domare:
Pär Billsmon
Oskar Nilsson
ons 29/12
kl. 17:30
Team Västernorrland 0-7 Hammarby/SBBK
Arena:
Söråkers IP
Domare:
Mikael Byström
Henrik Söderlind
ons 29/12
kl. 19:00
Uppsala BoIS 3-4 Västerås SK U
Arena:
Söråkers IP
Domare:
Pär Billsmon
Oskar Nilsson
tors 30/12
kl. 09:00
Hammarby/SBBK 4-3 Västanfors / Edsbyn
Arena:
Söråkers IP
Domare:
Alexander Jonsson
Henrik Viklund
tors 30/12
kl. 10:30
Team Västernorrland 1-4 Västerås SK U
Arena:
Söråkers IP
Domare:
Alexander Jonsson
Henrik Söderlind
tors 30/12
kl. 12:00
Hammarby/SBBK 1-0 Uppsala BoIS
Arena:
Söråkers IP
Domare:
Henrik Viklund
Henrik Söderlind
tors 30/12
kl. 13:30
Västerås SK U 1-1 Västanfors / Edsbyn
Arena:
Söråkers IP
Domare:
Mikael Byström
Hans Ödmark
tors 30/12
kl. 15:00
Uppsala BoIS 3-2 Team Västernorrland
Arena:
Söråkers IP
Domare:
Mikael Byström
Hans Ödmark
januari 2022
fre 14/1
kl. 19:00
Västerås SK U 1-2 Uppsala BoIS
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Samuel Karlsson
Peter Carsbo
fre 14/1
kl. 20:30
Hammarby/SBBK 7-1 Team Västernorrland
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Samuel Karlsson
Peter Carsbo
lör 15/1
kl. 11:00
Västerås SK U 2-0 Team Västernorrland
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Håkan Brolin
Ove Rinnbäck
lör 15/1
kl. 12:30
Uppsala BoIS 2-4 Hammarby/SBBK
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Håkan Brolin
Ove Rinnbäck
lör 15/1
kl. 17:15
Hammarby/SBBK 3-4 Västerås SK U
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Oscar Hall
Johan Frisk
lör 15/1
kl. 18:45
Team Västernorrland 1-6 Uppsala BoIS
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Oscar Hall
Johan Frisk
februari 2022
sön 6/2
kl. 15:30
Västanfors / Edsbyn - Västerås SK U
Arena:
Västanfors IP
Domare:
Robert Malmström
William Karlsson
Harri Pasuri
mars 2022
tors 31/3
kl. 00:00
Uppsala BoIS - Västanfors / Edsbyn
Domare:
Håkan Brolin
Ove Rinnbäck
tors 31/3
kl. 00:00
Västanfors / Edsbyn - Hammarby/SBBK
Domare:
Jonatan Vejby
Ludvig Polgar von
tors 31/3
kl. 00:00
Team Västernorrland - Västanfors / Edsbyn
Domare:
Oscar Hall
Johan Frisk

Turnering- och eventkalender

2021

1 – 3 oktober Svenska Cupen Herrar i Lidköping

14 – 16 oktober ExTe-Cupen i Ljusdal

16 – 17 oktober Svenska Cupen Dam slutspel i Västerås

16 – 17 oktober Svenska Cupen Junior slutspel i Lidköping

23 – 24 oktober Finalspel Super Cupen i Bandyallsvenskan i Katrineholm

3 – 5 december Landskamper i Skövde

26 december Annandagsbandy


2022

19 – 23 januari VM P19 i Katrineholm

19 – 23 januari VM P21 i Finland (Sverige deltar ej)

21 – 23 januari 4-nationersturnering Herrar i Nässjö (inställd)

24 – 26 mars VM P17 i Kemerovo, Ryssland

11 – 13 mars VM F17 i Lidköping

23 - 27 mars VM Dam i Åby

27 mars - 3 april VM Herr i Syktyvkar, Ryssland

18 – 19 mars SM-finaler i Junior- Dam- och Herrbandy i Uppsala

Oktober VM Herr i Irkutsk, Ryssland


Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer