2021
Division 1, Div 1 Södra

# Lag M V O F D P
1 Åby/Tjureda IF B 0 0 0 0 0-0 0
2 Åtvidabergs BK 0 0 0 0 0-0 0
3 Borgia Norrköping BK 0 0 0 0 0-0 0
4 Derby Linköping BK 0 0 0 0 0-0 0
5 Finspångs AIK 0 0 0 0 0-0 0
6 Katrineholm Bandy U 0 0 0 0 0-0 0
7 Oskarshamns BS 0 0 0 0 0-0 0
8 Skirö AIK 0 0 0 0 0-0 0
9 Tjust Bandy 0 0 0 0 0-0 0
10 Tranås BoIS 0 0 0 0 0-0 0

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
november 2021
lör 13/11 Tranås BoIS - Åtvidabergs BK
Arena:
OEM Arena, Tranås
Domare:
Patrik Bergemalm
Andreas Dahlberg
Johan Bråkenhielm
sön 14/11 Derby Linköping BK - Tjust Bandy
Arena:
Stångebro IP
Domare:
Christer Karmsjö
Adam Lottkärr
Philip Björklund
sön 14/11 Skirö AIK - Borgia Norrköping BK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Jacob Sulasalmi
Andreas Dahlberg
sön 14/11 Åby/Tjureda IF B - Oskarshamns BS
Arena:
Ericsson Arena Åby
Domare:
Stefan Bertilsson
Jonny Andersson
Anton Grön
ons 17/11 Katrineholm Bandy U - Finspångs AIK
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
Domare:
Daniel Carlfjord
William Granqvist
Robert Malmström
fre 19/11 Borgia Norrköping BK - Tjust Bandy
Arena:
Himmelstadslund Norrköping
Domare:
Magnus Ahlsén
Philip Björklund
lör 20/11 Katrineholm Bandy U - Oskarshamns BS
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
Domare:
Mikael Olsson
William Granqvist
Daniel Carlfjord
sön 21/11 Åby/Tjureda IF B - Åtvidabergs BK
Arena:
Ericsson Arena Åby
Domare:
Patrik Bergemalm
Jonny Andersson
Johan Bråkenhielm
sön 21/11 Skirö AIK - Tranås BoIS
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
Domare:
Håkan Grunditz
Andreas Pettersson
Samuel Pettersson
tis 23/11 Finspångs AIK - Derby Linköping BK
Arena:
Grosvads IP Finspång
Domare:
Erik Schultz
Christer Karmsjö
Philip Björklund
fre 26/11 Åtvidabergs BK - Katrineholm Bandy U
Arena:
Börjes Arena
Domare:
Magnus Ahlsén
Jimmy Elwing
Pierre Sunesson
lör 27/11 Tranås BoIS - Borgia Norrköping BK
Arena:
OEM Arena, Tranås
Domare:
Patrik Bergemalm
Andreas Dahlberg
Johan Bråkenhielm
lör 27/11 Tjust Bandy - Åby/Tjureda IF B
Arena:
Tjustvallen
Domare:
Stefan Bertilsson
Samuel Pettersson
Thomas Pettersson
lör 27/11 Finspångs AIK - Oskarshamns BS
Arena:
Grosvads IP Finspång
Domare:
Adam Lottkärr
Christer Karmsjö
Philip Björklund
sön 28/11 Derby Linköping BK - Skirö AIK
Arena:
Stångebro IP
Domare:
Leif Björklund
Erik Schultz
december 2021
fre 3/12 Oskarshamns BS - Borgia Norrköping BK
Arena:
Arena Oskarshamn
Domare:
Stefan Bertilsson
Jonny Andersson
Christer Hagström
lör 4/12 Åtvidabergs BK - Tjust Bandy
Arena:
Börjes Arena
Domare:
Leif Björklund
Christer Karmsjö
Philip Björklund
sön 5/12 Finspångs AIK - Skirö AIK
Arena:
Grosvads IP Finspång
Domare:
Philip Björklund
Erik Schultz
Leif Björklund
sön 5/12 Åby/Tjureda IF B - Tranås BoIS
Arena:
Ericsson Arena Åby
Domare:
Patrik Bergemalm
Jonny Andersson
Johan Bråkenhielm
sön 5/12 Katrineholm Bandy U - Derby Linköping BK
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
fre 10/12 Borgia Norrköping BK - Åtvidabergs BK
Arena:
Himmelstadslund Norrköping
lör 11/12 Tranås BoIS - Oskarshamns BS
Arena:
OEM Arena, Tranås
lör 11/12 Tjust Bandy - Finspångs AIK
Arena:
Tjustvallen
sön 12/12 Derby Linköping BK - Åby/Tjureda IF B
Arena:
Stångebro IP
sön 12/12 Skirö AIK - Katrineholm Bandy U
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
fre 17/12 Finspångs AIK - Tranås BoIS
Arena:
Grosvads IP Finspång
lör 18/12 Åby/Tjureda IF B - Borgia Norrköping BK
Arena:
Ericsson Arena Åby
lör 18/12 Oskarshamns BS - Derby Linköping BK
Arena:
Arena Oskarshamn
lör 18/12 Åtvidabergs BK - Skirö AIK
Arena:
Börjes Arena
lör 18/12 Tjust Bandy - Katrineholm Bandy U
Arena:
Tjustvallen
ons 22/12 Katrineholm Bandy U - Tranås BoIS
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
sön 26/12 Derby Linköping BK - Åtvidabergs BK
Arena:
Stångebro IP
sön 26/12 Finspångs AIK - Borgia Norrköping BK
Arena:
Grosvads IP Finspång
sön 26/12 Oskarshamns BS - Tjust Bandy
Arena:
Arena Oskarshamn
sön 26/12 Skirö AIK - Åby/Tjureda IF B
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
tors 30/12 Tjust Bandy - Skirö AIK
Arena:
Tjustvallen
januari 2022
sön 2/1 Åby/Tjureda IF B - Finspångs AIK
Arena:
Ericsson Arena Åby
sön 2/1 Borgia Norrköping BK - Katrineholm Bandy U
Arena:
Himmelstadslund Norrköping
sön 2/1 Tranås BoIS - Derby Linköping BK
Arena:
OEM Arena, Tranås
mån 3/1 Åtvidabergs BK - Oskarshamns BS
Arena:
Börjes Arena
ons 5/1 Finspångs AIK - Åtvidabergs BK
Arena:
Grosvads IP Finspång
tors 6/1 Derby Linköping BK - Borgia Norrköping BK
Arena:
Stångebro IP
tors 6/1 Tranås BoIS - Tjust Bandy
Arena:
OEM Arena, Tranås
tors 6/1 Skirö AIK - Oskarshamns BS
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
tors 6/1 Katrineholm Bandy U - Åby/Tjureda IF B
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
lör 8/1 Borgia Norrköping BK - Skirö AIK
Arena:
Himmelstadslund Norrköping
lör 8/1 Åtvidabergs BK - Tranås BoIS
Arena:
Börjes Arena
lör 8/1 Oskarshamns BS - Åby/Tjureda IF B
Arena:
Arena Oskarshamn
lör 8/1 Tjust Bandy - Derby Linköping BK
Arena:
Tjustvallen
ons 12/1 Finspångs AIK - Katrineholm Bandy U
Arena:
Grosvads IP Finspång
fre 14/1 Tranås BoIS - Skirö AIK
Arena:
OEM Arena, Tranås
lör 15/1 Tjust Bandy - Borgia Norrköping BK
Arena:
Tjustvallen
lör 15/1 Åtvidabergs BK - Åby/Tjureda IF B
Arena:
Börjes Arena
lör 15/1 Oskarshamns BS - Katrineholm Bandy U
Arena:
Arena Oskarshamn
sön 16/1 Derby Linköping BK - Finspångs AIK
Arena:
Stångebro IP
fre 21/1 Borgia Norrköping BK - Tranås BoIS
Arena:
Himmelstadslund Norrköping
lör 22/1 Oskarshamns BS - Finspångs AIK
Arena:
Arena Oskarshamn
lör 22/1 Åby/Tjureda IF B - Tjust Bandy
Arena:
Ericsson Arena Åby
sön 23/1 Skirö AIK - Derby Linköping BK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
sön 23/1 Katrineholm Bandy U - Åtvidabergs BK
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
fre 28/1 Tjust Bandy - Åtvidabergs BK
Arena:
Tjustvallen
fre 28/1 Borgia Norrköping BK - Oskarshamns BS
Arena:
Himmelstadslund Norrköping
lör 29/1 Tranås BoIS - Åby/Tjureda IF B
Arena:
OEM Arena, Tranås
sön 30/1 Derby Linköping BK - Katrineholm Bandy U
Arena:
Stångebro IP
sön 30/1 Skirö AIK - Finspångs AIK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
februari 2022
lör 5/2 Åtvidabergs BK - Borgia Norrköping BK
Arena:
Börjes Arena
sön 6/2 Åby/Tjureda IF B - Derby Linköping BK
Arena:
Ericsson Arena Åby
sön 6/2 Oskarshamns BS - Tranås BoIS
Arena:
Arena Oskarshamn
sön 6/2 Finspångs AIK - Tjust Bandy
Arena:
Grosvads IP Finspång
sön 6/2 Katrineholm Bandy U - Skirö AIK
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
lör 12/2 Tranås BoIS - Finspångs AIK
Arena:
OEM Arena, Tranås
sön 13/2 Skirö AIK - Åtvidabergs BK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
sön 13/2 Derby Linköping BK - Oskarshamns BS
Arena:
Stångebro IP
sön 13/2 Borgia Norrköping BK - Åby/Tjureda IF B
Arena:
Himmelstadslund Norrköping
sön 13/2 Katrineholm Bandy U - Tjust Bandy
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
ons 16/2 Åby/Tjureda IF B - Skirö AIK
Arena:
Ericsson Arena Åby
ons 16/2 Tjust Bandy - Oskarshamns BS
Arena:
Tjustvallen
ons 16/2 Borgia Norrköping BK - Finspångs AIK
Arena:
Himmelstadslund Norrköping
ons 16/2 Åtvidabergs BK - Derby Linköping BK
Arena:
Börjes Arena
ons 16/2 Tranås BoIS - Katrineholm Bandy U
Arena:
OEM Arena, Tranås
fre 18/2 Oskarshamns BS - Åtvidabergs BK
Arena:
Arena Oskarshamn
sön 20/2 Derby Linköping BK - Tranås BoIS
Arena:
Stångebro IP
sön 20/2 Skirö AIK - Tjust Bandy
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
sön 20/2 Finspångs AIK - Åby/Tjureda IF B
Arena:
Grosvads IP Finspång
sön 20/2 Katrineholm Bandy U - Borgia Norrköping BK
Arena:
Kronfågel Arena Katrineholm
fre 25/2 Åtvidabergs BK - Finspångs AIK
Arena:
Börjes Arena
fre 25/2 Tjust Bandy - Tranås BoIS
Arena:
Tjustvallen
fre 25/2 Borgia Norrköping BK - Derby Linköping BK
Arena:
Himmelstadslund Norrköping
fre 25/2 Oskarshamns BS - Skirö AIK
Arena:
Arena Oskarshamn
sön 27/2 Åby/Tjureda IF B - Katrineholm Bandy U
Arena:
Ericsson Arena Åby

Turnering- och eventkalender

2021

1 – 3 oktober Svenska Cupen Herrar i Lidköping

14 – 16 oktober ExTe-Cupen i Ljusdal

16 – 17 oktober Svenska Cupen Dam slutspel i Västerås

23 – 24 oktober Finalspel Super Cupen i Bandyallsvenskan i Katrineholm

26 december Annandagsbandy


2022

10 – 16 januari VM Dam i Stockholm

19 – 23 januari VM P19 i Katrineholm

19 – 23 januari VM P21 i Finland

21 – 23 januari 4-nationersturnering Herrar i Nässjö

22 – 23 januari VM F17 i Lidköping

26 – 31 januari VM P17 i Kemerovo, Ryssland

27 mars - 3 april VM Herr i Syktyvkar, Ryssland

18 – 19 mars SM-finaler i Junior- Dam- och Herrbandy i Uppsala

Oktober VM Herr i Irkutsk, Ryssland


Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer