2021
Cuper Ungdom, U13 Stockholm Cup Gruppspel

# Lag M V O F D P
1 GT/76 5 5 0 0 49-12 10
2 Gustavsbergs IF BK 5 3 1 1 26-32 7
3 Spånga Bandy 5 3 0 2 23-24 6
4 UNIK BK 5 2 0 3 26-32 4
5 Helenelunds IK 5 1 1 3 20-33 3
6 Hammarby IF BF 5 0 0 5 15-26 0

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
november 2021
sön 28/11
kl. 09:15
Hammarby IF BF 3-5 Spånga Bandy
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Jakob Wagman
Edvin Öhgren
Peter Hampus
december 2021
fre 10/12
kl. 19:30
Spånga Bandy 1-7 GT/76
Arena:
Spånga IP
Domare:
Frans Berner
Viggo Fridolf
januari 2022
sön 2/1
kl. 13:15
UNIK BK 4-11 GT/76
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
fre 7/1
kl. 19:15
Helenelunds IK 5-7 UNIK BK
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Alexander Thulin
Max Wallgren
fre 7/1
kl. 20:30
GT/76 15-2 Gustavsbergs IF BK
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
Inez Edenberg
Sophia Wikström
lör 22/1
kl. 13:00
GT/76 10-1 Helenelunds IK
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
Alexander Thulin
Gustaf Linder
lör 22/1
kl. 16:15
Gustavsbergs IF BK 6-5 Spånga Bandy
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Sanna Rinnbäck
Bo Andersson
fre 28/1
kl. 19:00
Spånga Bandy 7-4 Helenelunds IK
Arena:
Spånga IP
Domare:
Alexander Thulin
Svante Glaser
fre 28/1
kl. 20:30
Hammarby IF BF 4-6 GT/76
Arena:
Spånga IP
Domare:
Signe Lundell
Alexander Thulin
februari 2022
fre 4/2
kl. 20:15
Gustavsbergs IF BK 4-2 Hammarby IF BF
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Erik Wyke
Bo Andersson
sön 6/2
kl. 16:00
Helenelunds IK 4-3 Hammarby IF BF
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Lars Bodin
Samuel Flodin
sön 6/2
kl. 17:30
UNIK BK 4-8 Gustavsbergs IF BK
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Axel Dahlberg
Måns Söderblom
fre 11/2
kl. 19:30
Hammarby IF BF 3-7 UNIK BK
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Felix Williamson
Malkolm Seger
lör 19/2
kl. 11:30
Spånga Bandy 5-4 UNIK BK
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Inez Edenberg
Sophia Wikström
sön 20/2
kl. 17:45
Helenelunds IK 6-6 Gustavsbergs IF BK
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Hjalmar Nergård
Samuel Flodin

Turnering- och eventkalender

2022

19 – 23 januari VM P21 i Finland (Sverige deltar ej)

21 – 23 januari 4-nationersturnering Herrar i Nässjö (inställd)

11 – 13 mars VM F17 i Lidköping

18 – 19 mars SM-finaler i Junior- Dam- och Herrbandy i Uppsala

23 – 27 mars VM Dam i Åby

26 – 27 mars Distriktlagsturnering Stockholm

1 – 3 april VM P19 i Katrineholm




Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer