2021
Cuper Ungdom, Junior DM Gruppspel

# Lag M V O F D P
1 Hammarby IF 3 2 0 1 29-14 4
2 Gustavsberg 2 2 0 0 15-8 4
3 IK Tellus 1 1 0 0 8-5 2
4 GT/76 4 1 0 3 19-31 2
5 Spånga Bandy 2 0 0 2 7-20 0

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
december 2021
sön 12/12
kl. 18:20
GT/76 5-8 IK Tellus
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Jesper Nordahl
Mathias Karlsson
Håkan Andersen
ons 15/12
kl. 20:00
Hammarby IF 4-5 Gustavsberg
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Dennis Lisell
Håkan Andersen
Anders Westman
lör 18/12
kl. 13:45
Spånga Bandy 3-5 GT/76
Arena:
Spånga IP
Domare:
Anders Westman
Victor Björling
Axel Eriksson
januari 2022
mån 10/1
kl. 20:30
Hammarby IF 15-4 Spånga Bandy
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Viggo Fridolf
Martin Berglund
Anders Westman
lör 15/1
kl. 16:00
GT/76 5-10 Hammarby IF
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
Viggo Fridolf
Peter Hampus
Johan Skog
sön 16/1
kl. 16:30
Gustavsberg 10-4 GT/76
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Oscar Hall
Samuel Karlsson
Signe Lundell
sön 30/1
kl. 13:45
Spånga Bandy - Gustavsberg
Arena:
Spånga IP
Domare:
Mathias Karlsson
Viggo Fridolf
Victor Björling
februari 2022
fre 11/2
kl. 20:00
Gustavsberg - IK Tellus
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Dennis Lisell
Jonas Rinnbäck
Håkan Andersen
sön 20/2
kl. 16:20
IK Tellus - Spånga Bandy
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
sön 27/2
kl. 16:20
IK Tellus - Hammarby IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Dennis Lisell
Peter Persson
Isak Edenberg

Turnering- och eventkalender

2021

1 – 3 oktober Svenska Cupen Herrar i Lidköping

14 – 16 oktober ExTe-Cupen i Ljusdal

16 – 17 oktober Svenska Cupen Dam slutspel i Västerås

16 – 17 oktober Svenska Cupen Junior slutspel i Lidköping

23 – 24 oktober Finalspel Super Cupen i Bandyallsvenskan i Katrineholm

3 – 5 december Landskamper i Skövde

26 december Annandagsbandy


2022

19 – 23 januari VM P19 i Katrineholm

19 – 23 januari VM P21 i Finland (Sverige deltar ej)

21 – 23 januari 4-nationersturnering Herrar i Nässjö (inställd)

24 – 26 mars VM P17 i Kemerovo, Ryssland

11 – 13 mars VM F17 i Lidköping

23 - 27 mars VM Dam i Åby

27 mars - 3 april VM Herr i Syktyvkar, Ryssland

18 – 19 mars SM-finaler i Junior- Dam- och Herrbandy i Uppsala

Oktober VM Herr i Irkutsk, Ryssland


Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer