2021
Cuper Ungdom, Junior DM Gruppspel

# Lag M V O F D P
1 Hammarby IF 4 3 0 1 36-18 6
2 Gustavsberg 4 3 0 1 27-15 6
3 IK Tellus 4 1 1 2 18-24 3
4 Spånga Bandy 4 1 1 2 16-28 3
5 GT/76 4 1 0 3 19-31 2

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
december 2021
sön 12/12
kl. 18:20
GT/76 5-8 IK Tellus
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Jesper Nordahl
Mathias Karlsson
Håkan Andersen
ons 15/12
kl. 20:00
Hammarby IF 4-5 Gustavsberg
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Dennis Lisell
Håkan Andersen
Anders Westman
lör 18/12
kl. 13:45
Spånga Bandy 3-5 GT/76
Arena:
Spånga IP
Domare:
Anders Westman
Victor Björling
Axel Eriksson
januari 2022
mån 10/1
kl. 20:30
Hammarby IF 15-4 Spånga Bandy
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Viggo Fridolf
Martin Berglund
Anders Westman
lör 15/1
kl. 16:00
GT/76 5-10 Hammarby IF
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
Viggo Fridolf
Peter Hampus
Johan Skog
sön 16/1
kl. 16:30
Gustavsberg 10-4 GT/76
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Oscar Hall
Samuel Karlsson
Signe Lundell
sön 30/1
kl. 13:45
Spånga Bandy 5-4 Gustavsberg
Arena:
Spånga IP
Domare:
Mathias Karlsson
Viggo Fridolf
Victor Björling
februari 2022
fre 11/2
kl. 20:00
Gustavsberg 8-2 IK Tellus
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Dennis Lisell
Jonas Rinnbäck
Signe Lundell
tis 22/2
kl. 19:00
IK Tellus 4-4 Spånga Bandy
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Signe Lundell
Peter Hampus
Axel Eriksson
sön 27/2
kl. 16:20
IK Tellus 4-7 Hammarby IF
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall
Domare:
Mattias Hedvik
Bo Andersson
Dennis Blom

Turnering- och eventkalender

2022

19 – 23 januari VM P21 i Finland (Sverige deltar ej)

21 – 23 januari 4-nationersturnering Herrar i Nässjö (inställd)

11 – 13 mars VM F17 i Lidköping

18 – 19 mars SM-finaler i Junior- Dam- och Herrbandy i Uppsala

23 – 27 mars VM Dam i Åby

26 – 27 mars Distriktlagsturnering Stockholm

1 – 3 april VM P19 i Katrineholm




Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer