2018
P16, P16 Kakservicecup semifinal grupp A Falun

# Lag M V O F D P
1 Villa LBK (blå) 3 2 1 0 19-6 5
2 Falu BS 3 2 1 0 10-7 5
3 Västerås SK 3 1 0 2 7-13 2
4 Tranås Bois 3 0 0 3 5-15 0

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
mars 2019
lör 2/3
kl. 10:00
Falu BS 4-2 Västerås SK
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Pär Jerfström
Andreas Blomqvist
Emil Larshans
lör 2/3
kl. 11:45
Villa LBK (blå) 8-2 Tranås Bois
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Pär Jerfström
Andreas Blomqvist
Emil Larshans
lör 2/3
kl. 16:00
Tranås Bois 1-2 Falu BS
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Örjan Winther
Mikael Johansson
Thomas Lund
lör 2/3
kl. 17:45
Västerås SK 0-7 Villa LBK (blå)
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Örjan Winther
Mikael Johansson
Thomas Lund
sön 3/3
kl. 09:00
Tranås Bois 2-5 Västerås SK
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Oskar Nilsson
Jonas Lindberg
Magnus Lindskog
sön 3/3
kl. 10:45
Falu BS 4-4 Villa LBK (blå)
Arena:
ICANIWILL Lugnet Falun
Domare:
Oskar Nilsson
Jonas Lindberg
Magnus Lindskog

Turnering- och eventkalender

2022

Augusti

27–28 augusti Bandyforum Elit 2022 - Elittränarträff dam och herr

September

8–9 september, landslagssamling för U21 Herr och herrlandslaget, Uppsala

9–11 september, landslagssamling för F17, U21 Dam och damlandslaget, Rättvik

30 sept–2 oktober Svenska Cupen Herr, Lidköping

Oktober

8–9 oktober, Svenska Cupen Ungdom Omgång 1 (Edsbyn, Sandviken, Stockholm, Nässjö)

14–16 oktober, Trenationsturnering, Nässjö, Sverige

15–16 oktober, Svenska Cupen Dam slutspel, Sandviken

15–16 oktober, Svenska Cupen Junior slutspel, Edsbyn

22–23 oktober, Supercupen slutspel, Karlstad

29–30 oktober, Svenska Cupen Ungdom Omgång 2 (Edsbyn, Stockholm, Vänersborg, Vetlanda)

November

December

26–28 december Mini World Cup, Vetlanda

Januari 2023

20–21 januari, Trenationsturnering, Finland

Fler datum kommer snart...






Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer