2018
P16, P16 Kakservice Nordost

# Lag M V O F D P
1 Falu BS 14 13 0 1 138-47 26
2 Ljusdals BK 14 8 2 4 87-51 18
3 Bollnäs GIF 14 8 1 5 121-103 17
4 Gustavsbergs IF 14 7 2 5 62-71 16
5 Edsbyns IF 14 6 0 8 96-90 12
6 Helenelunds IK 14 5 1 8 60-82 11
7 GT 76 IK 14 4 2 8 57-105 10
8 IFK Rättvik 14 0 2 12 51-123 2

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
november 2018
fre 9/11
kl. 19:00
Edsbyns IF 5-8 Falu BS
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Jens Hammarström
Jesper Blom
Pär Larsson
lör 10/11
kl. 13:00
Ljusdals BK 7-2 IFK Rättvik
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
Domare:
Pär Larsson
Peter Nystedt
Jens Hammarström
sön 11/11
kl. 10:15
GT 76 IK 4-6 Gustavsbergs IF
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Johan Skog
Håkan Andersen
Bosse Fasth
ons 14/11
kl. 19:00
Ljusdals BK 6-7 Edsbyns IF
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
Domare:
Lars Engström
Pär Larsson
Pär Billsmon
lör 17/11
kl. 18:30
Falu BS 13-2 GT 76 IK
Arena:
Lugnevi IP
Domare:
Pär Jerfström
Mikael Johansson
Andreas Blomqvist
sön 18/11
kl. 13:00
Bollnäs GIF 11-5 Gustavsbergs IF
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
Domare:
Jesper Blom
Jens Hammarström
Lars Engström
sön 18/11
kl. 15:00
IFK Rättvik 2-6 Helenelunds IK
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Stefan Holst
Mikael Lund
Simon Winther
fre 23/11
kl. 19:00
IFK Rättvik 7-11 Edsbyns IF
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Thomas Lund
Mikael Lund
Andreas Blomqvist
sön 25/11
kl. 13:00
Gustavsbergs IF 8-8 Ljusdals BK
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Lukas Holm
Peter Ikonomidis
Johan Skog
sön 25/11
kl. 15:30
Helenelunds IK 2-7 Edsbyns IF
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Martin Rinnbäck
Erik Ryrfeldt
Håkan Andersen
sön 25/11
kl. 16:00
GT 76 IK 3-22 Bollnäs GIF
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
Fabian Blomendal
Fredrik Johansson
Per Åke Eriksson
fre 30/11
kl. 20:00
Bollnäs GIF 4-11 Falu BS
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
Domare:
Jesper Blom
Niklas Wiklander
Oskar Nilsson
december 2018
lör 1/12
kl. 16:00
Ljusdals BK 3-5 Helenelunds IK
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
Domare:
Kjell-Inge Wennberg
Erik Reidfalk
Pär Larsson
lör 1/12
kl. 17:00
Edsbyns IF 12-3 GT 76 IK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Albin Arousell
Magnus Lindskog
Jonas Lindberg
lör 1/12
kl. 17:30
IFK Rättvik 4-6 Gustavsbergs IF
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Stefan Holst
Mikael Lund
Klas Lundgren
sön 2/12
kl. 09:00
Bollnäs GIF 9-4 Helenelunds IK
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
Domare:
Johnny Sundberg
Leif Sundberg
Pär Billsmon
sön 2/12
kl. 10:00
Ljusdals BK 7-2 GT 76 IK
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
Domare:
Pär Larsson
Peter Nystedt
Simon Sigvardsson
lör 8/12
kl. 16:00
GT 76 IK 4-4 IFK Rättvik
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
Mattis Skog
Erik Langhed
Peter Ikonomidis
lör 8/12
kl. 16:30
Helenelunds IK 8-4 Bollnäs GIF
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Håkan Andersen
Per Åke Eriksson
sön 9/12
kl. 11:00
Gustavsbergs IF 2-2 IFK Rättvik
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Erik Ryrfeldt
Martin Rinnbäck
Vincent Howard
sön 9/12
kl. 16:00
Helenelunds IK 8-4 IFK Rättvik
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Erik Ryrfeldt
Martin Rinnbäck
Vincent Howard
mån 10/12
kl. 20:00
Bollnäs GIF 1-7 Ljusdals BK
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
Domare:
Pär Billsmon
Jonas Lindberg
Magnus Lindskog
fre 14/12
kl. 18:45
Helenelunds IK 3-12 Falu BS
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Peter Ikonomidis
Per Åke Eriksson
fre 14/12
kl. 19:00
IFK Rättvik 4-9 Bollnäs GIF
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Gustav Heinonen
Andreas Åkerblom
Andreas Blomqvist
sön 16/12
kl. 14:00
Gustavsbergs IF 0-11 Falu BS
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Andreas Nordenström
Erik Langhed
Urban Bendtz
sön 16/12
kl. 19:00
Helenelunds IK 2-4 GT 76 IK
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Lars Bodin
Keijo Jaatinen
Peter Hampus
mån 17/12
kl. 19:00
Edsbyns IF 10-6 Bollnäs GIF
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Oskar Nilsson
Magnus Lindskog
Pär Billsmon
ons 19/12
kl. 19:40
Falu BS 12-0 IFK Rättvik
Arena:
Lugnets IP
Domare:
Gustav Heinonen
Mikael Lund
Nils-Erik Ekström
lör 22/12
kl. 11:00
Falu BS 5-1 Gustavsbergs IF
Arena:
Lugnets IP
Domare:
Lasse Dyrsmeds
Mikael Lund
Gustav Heinonen
januari 2019
ons 9/1
kl. 19:00
Ljusdals BK 4-4 Bollnäs GIF
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
Domare:
Pär Larsson
Magnus Lindskog
Simon Lindskog
lör 12/1
kl. 12:00
Falu BS 9-6 Edsbyns IF
Arena:
Lugnevi IP
Domare:
Pär Jerfström
Örjan Winther
Johannes Winther
sön 13/1
kl. 16:00
GT 76 IK 3-2 Ljusdals BK
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
Vincent Howard
Ludvig Ekelöw
Anders Westman
sön 13/1
kl. 18:00
Gustavsbergs IF 10-6 Helenelunds IK
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Dennis Lisell
Tommy Åkesson
Mathias Karlsson
Ove Rinnbäck
lör 19/1
kl. 11:30
Falu BS 5-8 Ljusdals BK
Arena:
Lugnevi IP
Domare:
Mikael Lund
Andreas Blomqvist
Johannes Winther
lör 19/1
kl. 12:00
GT 76 IK 7-6 Edsbyns IF
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
Dennis Lisell
Emil Lindgren
Petter Jonsson
sön 20/1
kl. 16:00
Edsbyns IF 12-3 IFK Rättvik
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Albin Arousell
Jesper Blom
Pär Billsmon
tis 22/1
kl. 20:00
Bollnäs GIF 9-6 Edsbyns IF
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
Domare:
Magnus Lindskog
Pär Billsmon
Albin Arousell
Jesper Blom
februari 2019
lör 2/2
kl. 11:30
IFK Rättvik 2-5 GT 76 IK
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Marcus Åkerblom
Gustav Heinonen
Lasse Dyrsmeds
lör 2/2
kl. 11:30
Falu BS 20-2 Bollnäs GIF
Arena:
Lugnevi IP
Domare:
Pär Jerfström
Nils-Erik Ekström
Johannes Winther
sön 3/2
kl. 17:30
Helenelunds IK 0-3 Gustavsbergs IF
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Emil Lindgren
Linus Eriksson
Erik Langhed
lör 9/2
kl. 12:00
Falu BS 7-2 Helenelunds IK
Arena:
Lugnevi IP
Domare:
Mikael Arnberg
Gustav Heinonen
Emil Larshans
lör 9/2
kl. 18:00
Edsbyns IF 4-6 Gustavsbergs IF
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
sön 10/2
kl. 10:00
Ljusdals BK 6-0 Gustavsbergs IF
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
Domare:
Erik Reidfalk
Oskar Nilsson
Petter Strand
sön 10/2
kl. 10:00
Edsbyns IF 6-8 Helenelunds IK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Jesper Blom
Jens Hammarström
Pär Billsmon
sön 10/2
kl. 13:00
Bollnäs GIF 20-8 IFK Rättvik
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
Domare:
Jens Hammarström
Jesper Blom
Pär Billsmon
sön 10/2
kl. 14:00
GT 76 IK 5-7 Falu BS
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
Vincent Howard
Johan Hedell
Erik Ryrfeldt
fre 15/2
kl. 19:30
IFK Rättvik 4-8 Ljusdals BK
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Marcus Åkerblom
Thomas Lund
Lasse Dyrsmeds
lör 16/2
kl. 10:00
GT 76 IK 5-5 Helenelunds IK
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
Martin Rinnbäck
Erik Ryrfeldt
Ludvig Ekelöw
sön 17/2
kl. 14:00
Gustavsbergs IF 6-7 Bollnäs GIF
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Mathias Karlsson
Erik Ryrfeldt
Mattis Skog
sön 17/2
kl. 16:00
Helenelunds IK 1-6 Ljusdals BK
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Linus Rydell
Emil Lindgren
Anders Westman
ons 20/2
kl. 19:00
Gustavsbergs IF 4-3 GT 76 IK
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Anders Westman
Erik Ryrfeldt
Martin Rinnbäck
ons 20/2
kl. 19:00
IFK Rättvik 5-13 Falu BS
Arena:
Rättvik Arena
Domare:
Jesper Nordahl
Lasse Dyrsmeds
Thomas Lund
tors 21/2
kl. 19:30
Edsbyns IF 4-11 Ljusdals BK
Arena:
Svenska Fönster Arena Edsbyn
Domare:
Albin Arousell
Jonas Lindberg
Jesper Blom
lör 23/2
kl. 14:30
Bollnäs GIF 13-7 GT 76 IK
Arena:
Sävstaås IP Bollnäs
Domare:
Magnus Lindskog
Pär Billsmon
sön 24/2
kl. 15:00
Ljusdals BK 4-5 Falu BS
Arena:
Idrottsparken Ljusdal
Domare:
Erik Reidfalk
Jens Hammarström
Jonas Lindberg
mån 25/2
kl. 00:00
Gustavsbergs IF 5-0 Edsbyns IF
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Lukas Holm
Peter Hampus
Martin Rinnbäck

Turnering- och eventkalender

2022

Augusti

27–28 augusti Bandyforum Elit 2022 - Elittränarträff dam och herr

September

8–9 september, landslagssamling för U21 Herr och herrlandslaget, Uppsala

9–11 september, landslagssamling för F17, U21 Dam och damlandslaget, Rättvik

30 sept–2 oktober Svenska Cupen Herr, Lidköping

Oktober

8–9 oktober, Svenska Cupen Ungdom Omgång 1 (Edsbyn, Sandviken, Stockholm, Nässjö)

14–16 oktober, Trenationsturnering, Nässjö, Sverige

15–16 oktober, Svenska Cupen Dam slutspel, Sandviken

15–16 oktober, Svenska Cupen Junior slutspel, Edsbyn

22–23 oktober, Supercupen slutspel, Karlstad

29–30 oktober, Svenska Cupen Ungdom Omgång 2 (Edsbyn, Stockholm, Vänersborg, Vetlanda)

November

December

26–28 december Mini World Cup, Vetlanda

Januari 2023

20–21 januari, Trenationsturnering, Finland

Fler datum kommer snart...






Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer