2021
Ungdom, U15 Småland

# Lag M V O F D P
1 Tranås BoIS 8 6 1 1 68-45 13
2 Åby/Tjureda IF 6 5 0 1 76-26 10
3 Waggeryds IK 10 5 0 5 61-65 10
4 Vetlanda BK 08 9 3 1 5 66-65 7
5 Fredriksbergs BK 6 2 0 4 33-56 4
6 Nässjö IF 5 0 0 5 13-60 0

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
november 2021
lör 6/11
kl. 00:00
Vetlanda BK 08 19-4 Fredriksbergs BK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
sön 7/11
kl. 15:30
Nässjö IF 4-6 Waggeryds IK
Arena:
Stinsen Arena
fre 12/11
kl. 20:15
Vetlanda BK 08 12-5 Waggeryds IK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
sön 14/11
kl. 13:00
Fredriksbergs BK 5-10 Tranås BoIS
Arena:
Lugnevi IP
lör 20/11
kl. 15:00
Waggeryds IK 6-3 Fredriksbergs BK
Arena:
Vaggeyds IP
sön 21/11
kl. 15:30
Nässjö IF 3-16 Tranås BoIS
Arena:
Stinsen Arena
sön 21/11
kl. 16:15
Vetlanda BK 08 5-7 Åby/Tjureda IF
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
fre 26/11
kl. 19:00
Tranås BoIS 9-3 Vetlanda BK 08
Arena:
OEM Arena, Tranås
lör 27/11
kl. 14:00
Fredriksbergs BK 8-4 Nässjö IF
Arena:
Lugnevi IP
lör 27/11
kl. 17:00
Åby/Tjureda IF 9-1 Waggeryds IK
Arena:
Ericsson Arena Åby
december 2021
fre 3/12
kl. 19:00
Åby/Tjureda IF - Fredriksbergs BK
Arena:
Ericsson Arena Åby
lör 4/12
kl. 14:45
Vetlanda BK 08 - Nässjö IF
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
lör 4/12
kl. 15:00
Waggeryds IK 5-6 Tranås BoIS
Arena:
Vaggeyds IP
lör 11/12
kl. 11:00
Åby/Tjureda IF 19-4 Tranås BoIS
Arena:
Ericsson Arena Åby
lör 11/12
kl. 15:00
Waggeryds IK - Nässjö IF
Arena:
Vaggeyds IP
lör 11/12
kl. 15:00
Fredriksbergs BK 4-9 Vetlanda BK 08
Arena:
Lugnevi IP
fre 17/12
kl. 19:30
Tranås BoIS - Åby/Tjureda IF
Arena:
OEM Arena, Tranås
lör 18/12
kl. 11:00
Nässjö IF 2-20 Åby/Tjureda IF
lör 18/12
kl. 15:00
Waggeryds IK 9-4 Vetlanda BK 08
Arena:
Vaggeyds IP
sön 19/12
kl. 13:00
Tranås BoIS - Fredriksbergs BK
Arena:
OEM Arena, Tranås
januari 2022
sön 2/1
kl. 15:30
Nässjö IF - Vetlanda BK 08
Arena:
Stinsen Arena
tis 4/1
kl. 11:00
Tranås BoIS 7-7 Vetlanda BK 08
Arena:
OEM Arena, Tranås
lör 8/1
kl. 15:00
Fredriksbergs BK 9-8 Waggeryds IK
Arena:
Lugnevi IP
lör 8/1
kl. 15:30
Tranås BoIS 10-0 Nässjö IF
Arena:
OEM Arena, Tranås
sön 9/1
kl. 17:00
Åby/Tjureda IF 12-4 Vetlanda BK 08
Arena:
Ericsson Arena Åby
fre 14/1
kl. 19:30
Åby/Tjureda IF - Nässjö IF
Arena:
Ericsson Arena Åby
lör 15/1
kl. 15:00
Waggeryds IK 10-9 Åby/Tjureda IF
Arena:
Vaggeyds IP
sön 16/1
kl. 13:15
Vetlanda BK 08 - Tranås BoIS
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
sön 16/1
kl. 15:30
Nässjö IF - Fredriksbergs BK
Arena:
Stinsen Arena
fre 21/1
kl. 19:00
Tranås BoIS 6-3 Waggeryds IK
Arena:
OEM Arena, Tranås
lör 22/1
kl. 16:00
Fredriksbergs BK - Åby/Tjureda IF
Arena:
Lugnevi IP
fre 28/1
kl. 19:30
Tranås BoIS - Åby/Tjureda IF
Arena:
OEM Arena, Tranås
lör 29/1
kl. 12:15
Vetlanda BK 08 - Fredriksbergs BK
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
sön 30/1
kl. 11:15
Vetlanda BK 08 - Åby/Tjureda IF
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
sön 30/1
kl. 15:30
Nässjö IF - Waggeryds IK
Arena:
Stinsen Arena
februari 2022
lör 5/2
kl. 00:00
Waggeryds IK 8-3 Vetlanda BK 08
Arena:
Vaggeyds IP
sön 6/2
kl. 13:00
Fredriksbergs BK - Tranås BoIS
Arena:
Lugnevi IP
sön 6/2
kl. 17:00
Åby/Tjureda IF - Nässjö IF
Arena:
Ericsson Arena Åby
fre 11/2
kl. 19:00
Nässjö IF - Tranås BoIS
Arena:
Stinsen Arena
lör 12/2
kl. 15:00
Waggeryds IK - Fredriksbergs BK
Arena:
Vaggeyds IP
lör 19/2
kl. 00:00
Åby/Tjureda IF - Waggeryds IK
Arena:
Ericsson Arena Åby
sön 20/2
kl. 11:00
Fredriksbergs BK - Nässjö IF
Arena:
Lugnevi IP
lör 26/2
kl. 12:15
Vetlanda BK 08 - Nässjö IF
Arena:
Hydro Arena Vetlanda
lör 26/2
kl. 15:00
Waggeryds IK - Tranås BoIS
Arena:
Vaggeyds IP
sön 27/2
kl. 17:00
Åby/Tjureda IF - Fredriksbergs BK
Arena:
Ericsson Arena Åby

Turnering- och eventkalender

2021

1 – 3 oktober Svenska Cupen Herrar i Lidköping

14 – 16 oktober ExTe-Cupen i Ljusdal

16 – 17 oktober Svenska Cupen Dam slutspel i Västerås

16 – 17 oktober Svenska Cupen Junior slutspel i Lidköping

23 – 24 oktober Finalspel Super Cupen i Bandyallsvenskan i Katrineholm

3 – 5 december Landskamper i Skövde

26 december Annandagsbandy


2022

19 – 23 januari VM P19 i Katrineholm

19 – 23 januari VM P21 i Finland (Sverige deltar ej)

21 – 23 januari 4-nationersturnering Herrar i Nässjö (inställd)

24 – 26 mars VM P17 i Kemerovo, Ryssland

11 – 13 mars VM F17 i Lidköping

23 - 27 mars VM Dam i Åby

27 mars - 3 april VM Herr i Syktyvkar, Ryssland

18 – 19 mars SM-finaler i Junior- Dam- och Herrbandy i Uppsala

Oktober VM Herr i Irkutsk, Ryssland


Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer