2021
Flickallsvenskan, Flickor 17 Cup S��dra

# Lag M V O F D P
1 Kareby/Surte 8 7 1 0 58-5 15
2 Villa Lidköping BK 8 5 2 1 43-17 12
3 Skirö/Tranås 8 4 1 3 31-35 9
4 IFK Vänersborg 8 2 0 6 20-36 4
5 Finspångs AIK 8 0 0 8 4-63 0

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
december 2021
tis 28/12
kl. 10:00
Kareby/Surte 11-1 IFK Vänersborg
Arena:
Ale Arena Surte
Domare:
Alice Nilsson
Ellen Nilsson
Pierre Sunesson
tis 28/12
kl. 11:30
Skirö/Tranås 3-3 Villa Lidköping BK
Arena:
Ale Arena Surte
Domare:
Victoria Bergström
Hannah Pettersson
Hanna Björkestam
tis 28/12
kl. 13:00
Finspångs AIK 0-9 IFK Vänersborg
Arena:
Ale Arena Surte
Domare:
Alice Nilsson
Ellen Nilsson
Hanna Björkestam
tis 28/12
kl. 14:30
Villa Lidköping BK 3-3 Kareby/Surte
Arena:
Ale Arena Surte
Domare:
Victoria Bergström
Hannah Pettersson
Pierre Sunesson
tis 28/12
kl. 16:00
Skirö/Tranås 11-2 Finspångs AIK
Arena:
Ale Arena Surte
Domare:
Alice Nilsson
Ellen Nilsson
Pierre Sunesson
ons 29/12
kl. 09:00
Villa Lidköping BK 9-0 Finspångs AIK
Arena:
Ale Arena Surte
Domare:
Alice Nilsson
Ellen Nilsson
Hanna Björkestam
ons 29/12
kl. 10:30
IFK Vänersborg 2-3 Skirö/Tranås
Arena:
Ale Arena Surte
Domare:
Victoria Bergström
Hannah Pettersson
Pierre Sunesson
ons 29/12
kl. 12:00
Finspångs AIK 1-9 Kareby/Surte
Arena:
Ale Arena Surte
Domare:
Alice Nilsson
Ellen Nilsson
Hannah Pettersson
ons 29/12
kl. 13:30
IFK Vänersborg 0-6 Villa Lidköping BK
Arena:
Ale Arena Surte
Domare:
Victoria Bergström
Pierre Sunesson
Hanna Björkestam
ons 29/12
kl. 15:00
Kareby/Surte 4-0 Skirö/Tranås
Arena:
Ale Arena Surte
Domare:
Alice Nilsson
Ellen Nilsson
Hannah Pettersson
januari 2022
lör 15/1
kl. 12:00
Finspångs AIK 1-7 Skirö/Tranås
Arena:
OEM Arena, Tranås
Domare:
Sanna Rinnbäck
Inez Edenberg
Victoria Bergström
lör 15/1
kl. 13:30
IFK Vänersborg 3-4 Villa Lidköping BK
Arena:
OEM Arena, Tranås
Domare:
Julia Thompson
Sophia Wikström
Victoria Bergström
lör 15/1
kl. 15:00
Kareby/Surte 6-0 Finspångs AIK
Arena:
OEM Arena, Tranås
Domare:
Sanna Rinnbäck
Inez Edenberg
Pierre Sunesson
lör 15/1
kl. 16:30
Villa Lidköping BK 9-4 Skirö/Tranås
Arena:
OEM Arena, Tranås
Domare:
Julia Thompson
Sophia Wikström
Victoria Bergström
lör 15/1
kl. 18:00
Kareby/Surte 9-0 IFK Vänersborg
Arena:
OEM Arena, Tranås
Domare:
Sanna Rinnbäck
Inez Edenberg
Victoria Bergström
lör 15/1
kl. 19:30
Villa Lidköping BK 9-0 Finspångs AIK
Arena:
OEM Arena, Tranås
Domare:
Julia Thompson
Sophia Wikström
Pierre Sunesson
sön 16/1
kl. 09:00
Skirö/Tranås 0-12 Kareby/Surte
Arena:
OEM Arena, Tranås
Domare:
Sophia Wikström
Sanna Rinnbäck
Inez Edenberg
sön 16/1
kl. 10:30
IFK Vänersborg 3-0 Finspångs AIK
Arena:
OEM Arena, Tranås
Domare:
Julia Thompson
Christer Hagström
sön 16/1
kl. 12:00
Kareby/Surte 4-0 Villa Lidköping BK
Arena:
OEM Arena, Tranås
Domare:
Julia Thompson
Christer Hagström
sön 16/1
kl. 13:30
Skirö/Tranås 3-2 IFK Vänersborg
Arena:
OEM Arena, Tranås
Domare:
Julia Thompson
Christer Hagström

Turnering- och eventkalender

2021

1 – 3 oktober Svenska Cupen Herrar i Lidköping

14 – 16 oktober ExTe-Cupen i Ljusdal

16 – 17 oktober Svenska Cupen Dam slutspel i Västerås

16 – 17 oktober Svenska Cupen Junior slutspel i Lidköping

23 – 24 oktober Finalspel Super Cupen i Bandyallsvenskan i Katrineholm

3 – 5 december Landskamper i Skövde

26 december Annandagsbandy


2022

19 – 23 januari VM P19 i Katrineholm

19 – 23 januari VM P21 i Finland (Sverige deltar ej)

21 – 23 januari 4-nationersturnering Herrar i Nässjö (inställd)

24 – 26 mars VM P17 i Kemerovo, Ryssland

11 – 13 mars VM F17 i Lidköping

23 - 27 mars VM Dam i Åby

27 mars - 3 april VM Herr i Syktyvkar, Ryssland

18 – 19 mars SM-finaler i Junior- Dam- och Herrbandy i Uppsala

Oktober VM Herr i Irkutsk, Ryssland


Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer