2018
P16, P16 B ��ster

# Lag M V O F D P
1 SIF Norrtelje 14 10 1 3 73-41 21
2 Hammarby IF 14 10 0 4 81-41 20
3 SpångaBromstens BK 14 9 0 5 71-43 18
4 IK Sirius svart 14 8 1 5 77-38 17
5 Gustavsbergs Bandy 14 8 0 6 82-61 16
6 Helenelunds IK 14 5 0 9 57-78 10
7 GT 76 IK blå 14 4 1 9 48-73 9
8 UNIK BK 14 0 1 13 22-136 1

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
november 2018
sön 11/11
kl. 08:45
Gustavsbergs Bandy 7-2 GT 76 IK blå
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Thomas Söderlind
Martin Rinnbäck
Mattis Skog
ons 14/11
kl. 19:00
Helenelunds IK 2-10 Hammarby IF
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
Erik Ryrfeldt
Bo Andersson
Peter Ikonomidis
fre 16/11
kl. 20:00
IK Sirius svart 4-2 SIF Norrtelje
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Anders Westman
Martin Rinnbäck
Håkan Andersen
fre 16/11
kl. 20:30
Hammarby IF 5-3 GT 76 IK blå
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Love Wiklund
Hedvig Simonsson
Peter Ikonomidis
sön 18/11
kl. 09:30
UNIK BK 2-5 SpångaBromstens BK
Arena:
Studenternas A-plan
Domare:
Nils Norén
Erik Ehnvall
fre 23/11
kl. 19:30
Gustavsbergs Bandy 5-6 SpångaBromstens BK
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Martin Rinnbäck
Love Wiklund
Håkan Andersen
lör 24/11
kl. 12:00
GT 76 IK blå 5-6 Helenelunds IK
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
Håkan Andersen
Hanna Hansson
Tommy Åkesson
sön 25/11
kl. 17:15
SIF Norrtelje 4-3 Hammarby IF
Arena:
Norrtälje IP
Domare:
Petter Jonsson
Lars Bodin
sön 25/11
kl. 17:30
Helenelunds IK 7-0 UNIK BK
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Martin Rinnbäck
Tommy Åkesson
Erik Ryrfeldt
december 2018
sön 2/12
kl. 11:30
IK Sirius svart 3-0 UNIK BK
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Vidar Wicklund
Matviy Khotyaintsev
sön 2/12
kl. 13:00
Helenelunds IK 2-4 SIF Norrtelje
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Fabian Blomendal
Urban Bendtz
Klara Gracie
Peter Hampus
sön 2/12
kl. 14:00
Hammarby IF 5-2 SpångaBromstens BK
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Erik Langhed
Emil Lindgren
Love Wiklund
fre 7/12
kl. 19:15
SIF Norrtelje 5-3 Gustavsbergs Bandy
Arena:
Norrtälje IP
Domare:
Linus Eriksson
Håkan Andersen
Peter Hampus
lör 8/12
kl. 10:00
SpångaBromstens BK 2-6 IK Sirius svart
Arena:
Spånga IP
Domare:
Michael Hjorth
Leif Almén
lör 8/12
kl. 13:30
Gustavsbergs Bandy 14-0 UNIK BK
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Martin Rinnbäck
Andreas Nordenström
David Molnar
sön 9/12
kl. 14:00
SpångaBromstens BK 4-0 Helenelunds IK
Arena:
Spånga IP
Domare:
Linus Eriksson
Erik Langhed
Bo Andersson
sön 9/12
kl. 15:15
UNIK BK 0-15 Hammarby IF
Arena:
Studenternas A-plan
Domare:
Andreas Johansson
William Johansson
sön 9/12
kl. 16:00
SIF Norrtelje 4-5 GT 76 IK blå
Arena:
Norrtälje IP
Domare:
Mathias Karlsson
Linus Rydell
tis 11/12
kl. 19:00
GT 76 IK blå 2-2 IK Sirius svart
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
Love Öhman
Love Wiklund
Urban Bendtz
lör 15/12
kl. 10:45
IK Sirius svart 4-0 Gustavsbergs Bandy
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Håkan Brolin
Jonatan Vejby
sön 16/12
kl. 12:30
GT 76 IK blå 1-11 SpångaBromstens BK
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
Mattis Skog
Emil Lindgren
Ida Salomonsson
ons 19/12
kl. 19:30
Gustavsbergs Bandy 6-4 Hammarby IF
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Erik Langhed
Bo Andersson
Håkan Andersen
lör 22/12
kl. 11:30
SpångaBromstens BK 1-2 SIF Norrtelje
Arena:
Spånga IP
Domare:
Per Åke Eriksson
Hedvig Simonsson
Martin Harwing-Krååk
sön 30/12
kl. 16:00
Helenelunds IK 3-10 Gustavsbergs Bandy
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Linus Eriksson
Jonas Rinnbäck
Martin Rinnbäck
januari 2019
fre 11/1
kl. 20:00
SpångaBromstens BK 13-0 UNIK BK
Arena:
Spånga IP
Domare:
Fabian Blomendal
Erik Ryrfeldt
Tommy Åkesson
Daniel Käck
fre 11/1
kl. 20:30
GT 76 IK blå 6-3 Gustavsbergs Bandy
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
Emil Lindgren
Ludvig Ekelöw
Linus Eriksson
Peter Hampus
fre 11/1
kl. 20:30
Helenelunds IK 2-1 IK Sirius svart
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Vincent Howard
Martin Rinnbäck
Erik Langhed
sön 13/1
kl. 09:00
Hammarby IF 5-4 Helenelunds IK
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Mattis Skog
Love Öhman
Ivar Jonsson
Peter Hampus
sön 13/1
kl. 11:30
IK Sirius svart 8-3 GT 76 IK blå
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Lukas Holm
Urban Bendtz
Erik Ryrfeldt
sön 13/1
kl. 14:00
Gustavsbergs Bandy 1-8 SIF Norrtelje
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Axel Eriksson
Linus Eriksson
Fabian Blomendal
Ove Rinnbäck
fre 18/1
kl. 20:00
UNIK BK 5-9 Gustavsbergs Bandy
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Matviy Khotyaintsev
Andreas Johansson
lör 19/1
kl. 10:30
Hammarby IF 2-7 IK Sirius svart
Arena:
Spånga IP
Domare:
Love Wiklund
Erik Ryrfeldt
Peter Hampus
Vincent Howard
sön 20/1
kl. 12:30
SpångaBromstens BK 2-5 Gustavsbergs Bandy
Arena:
Spånga IP
Domare:
Per Åke Eriksson
Isak Edenberg
sön 20/1
kl. 16:00
SIF Norrtelje 4-3 IK Sirius svart
Arena:
Norrtälje IP
Domare:
Anders Westman
Håkan Andersen
Peter Hampus
sön 20/1
kl. 19:15
UNIK BK 2-4 GT 76 IK blå
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Peter Ikonomidis
Erik Ryrfeldt
tis 22/1
kl. 19:00
GT 76 IK blå 1-2 Hammarby IF
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
Axel Eriksson
Mattis Skog
Lars Bodin
lör 26/1
kl. 11:45
UNIK BK 1-12 Helenelunds IK
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Mattias Storgärds
Peter Hampus
lör 26/1
kl. 14:00
IK Sirius svart 10-2 Helenelunds IK
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Mattias Storgärds
Peter Hampus
sön 27/1
kl. 12:15
GT 76 IK blå 7-1 UNIK BK
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
Martin Rinnbäck
Isak Edenberg
Emil Lindgren
februari 2019
lör 2/2
kl. 13:00
SIF Norrtelje 12-2 UNIK BK
Arena:
Norrtälje IP
Domare:
Peter Ikonomidis
Vincent Howard
Lars Bodin
lör 2/2
kl. 15:45
IK Sirius svart 4-6 SpångaBromstens BK
Arena:
Studenternas A-plan
Domare:
Peder Svensson
Erik Ehnvall
sön 3/2
kl. 12:30
SpångaBromstens BK 3-1 Hammarby IF
Arena:
Spånga IP
Domare:
Petter Jonsson
Urban Bendtz
Lars Bodin
sön 3/2
kl. 14:00
UNIK BK 1-16 IK Sirius svart
Arena:
Studenternas A-plan
Domare:
Matviy Khotyaintsev
Nils Norén
fre 8/2
kl. 20:30
Helenelunds IK 7-3 GT 76 IK blå
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Vincent Howard
Mattias Storgärds
Peter Hampus
lör 9/2
kl. 12:00
GT 76 IK blå 2-7 SIF Norrtelje
Arena:
Gubbängens IP Stockholm
Domare:
David Molnar
Love Wiklund
Mathias Karlsson
sön 10/2
kl. 18:00
Helenelunds IK 2-8 SpångaBromstens BK
Arena:
Sollentunavallen
Domare:
Mathias Karlsson
Johan Skog
Mattis Skog
ons 13/2
kl. 20:00
SIF Norrtelje 7-5 Helenelunds IK
Arena:
Norrtälje IP
Domare:
Tommy Åkesson
Isak Edenberg
Peter Persson
fre 15/2
kl. 20:30
Hammarby IF 7-2 Gustavsbergs Bandy
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Mattis Skog
Mathias Karlsson
lör 16/2
kl. 10:00
SpångaBromstens BK 8-4 GT 76 IK blå
Arena:
Spånga IP
Domare:
Petter Jonsson
Lars Bodin
Leif Almén
lör 16/2
kl. 11:30
Gustavsbergs Bandy 7-6 IK Sirius svart
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Johan Hedell
Håkan Andersen
Martin Harwing-Krååk
sön 17/2
kl. 12:00
Hammarby IF 4-2 SIF Norrtelje
Arena:
Zinkensdamms IP
Domare:
Lukas Holm
Erik Langhed
Isak Edenberg
ons 20/2
kl. 19:00
SIF Norrtelje 6-0 SpångaBromstens BK
Arena:
Norrtälje IP
Domare:
Isak Edenberg
Peter Hampus
mars 2019
sön 3/3
kl. 15:15
UNIK BK 6-6 SIF Norrtelje
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Nils Norén
Matviy Khotyaintsev
sön 3/3
kl. 15:30
Gustavsbergs Bandy 10-3 Helenelunds IK
Arena:
Ekvallen Gustavsberg
Domare:
Martin Rinnbäck
Axel Eriksson
Johan Hedell
sön 3/3
kl. 17:30
IK Sirius svart 3-5 Hammarby IF
Arena:
Recoverhallen Uppsala
Domare:
Vidar Wicklund
Anton Löfdahl
sön 10/3
kl. 12:30
Hammarby IF 13-2 UNIK BK
Arena:
Spånga IP
Domare:
Tommy Åkesson
Simon Lundquist
Erik Ryrfeldt

Turnering- och eventkalender

2022

Augusti

27–28 augusti Bandyforum Elit 2022 - Elittränarträff dam och herr

September

8–9 september, landslagssamling för U21 Herr och herrlandslaget, Uppsala

9–11 september, landslagssamling för F17, U21 Dam och damlandslaget, Rättvik

30 sept–2 oktober Svenska Cupen Herr, Lidköping

Oktober

8–9 oktober, Svenska Cupen Ungdom Omgång 1 (Edsbyn, Sandviken, Stockholm, Nässjö)

14–16 oktober, Trenationsturnering, Nässjö, Sverige

15–16 oktober, Svenska Cupen Dam slutspel, Sandviken

15–16 oktober, Svenska Cupen Junior slutspel, Edsbyn

22–23 oktober, Supercupen slutspel, Karlstad

29–30 oktober, Svenska Cupen Ungdom Omgång 2 (Edsbyn, Stockholm, Vänersborg, Vetlanda)

November

December

26–28 december Mini World Cup, Vetlanda

Januari 2023

20–21 januari, Trenationsturnering, Finland

Fler datum kommer snart...






Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer