2018
Herr, Div 2 V��sterg��tland

# Lag M V O F D P
1 Kållands BK 16 16 0 0 130-48 32
2 Mosseruds GF/Karlstad Bandy 16 10 1 5 93-55 21
3 Gripen BK Trollhättan B 16 7 2 7 89-80 16
4 Blåsut BK U 16 7 1 8 71-77 15
5 Skövde BK 16 7 1 8 71-91 15
6 Otterbäcken/Hajstorp 16 6 1 9 70-102 13
7 Slottsbrons IF 16 5 2 9 63-85 12
8 Gillstad SK 16 4 3 9 61-71 11
9 BK Wiking 16 3 3 10 59-98 9

Spelade matcher

Datum Lag 1 Resultat Lag 2
november 2018
lör 3/11
kl. 11:30
Blåsut BK U 7-5 BK Wiking
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Håkan Larsson
Pontus Olsson
lör 3/11
kl. 12:00
Kållands BK 16-5 Gripen BK Trollhättan B
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Peter Andrén
Viktor Fritzon
Fredrik Eriksson
lör 10/11
kl. 15:30
Skövde BK 4-6 Blåsut BK U
Arena:
Billingen Skövde
Domare:
Peter Smedmann
Viktor Fritzon
Rasmus Helgesson
sön 11/11
kl. 11:00
BK Wiking 5-5 Slottsbrons IF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Peter Smedmann
Viktor Fritzon
Marcus Berg
sön 11/11
kl. 16:30
Mosseruds GF/Karlstad Bandy 6-3 Otterbäcken/Hajstorp
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Henric Norén
Michael Kåretun
Jan-Erik Malmgren
sön 11/11
kl. 18:30
Gillstad SK 1-4 Kållands BK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Henrik Ljung
Peter Smedmann
Rasmus Helgesson
tors 15/11
kl. 20:15
Blåsut BK U 4-4 Gripen BK Trollhättan B
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Pontus Olsson
Håkan Larsson
Oskar Wetterling
sön 18/11
kl. 13:30
Kållands BK 11-5 Otterbäcken/Hajstorp
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Peter Smedmann
Viktor Fritzon
Henrik Ljung
sön 18/11
kl. 18:30
BK Wiking 4-3 Skövde BK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Fredrik Eriksson
Johan Svensson
Magnus Lundell
fre 23/11
kl. 19:00
Gripen BK Trollhättan B 7-3 BK Wiking
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Oskar Wetterling
Christian Lembke
Håkan Larsson
fre 23/11
kl. 19:30
Skövde BK 5-4 Mosseruds GF/Karlstad Bandy
Arena:
Billingen Skövde
Domare:
Fredrik Eriksson
Johan Sundvall
Viktor Fritzon
sön 25/11
kl. 17:30
Kållands BK 12-5 Slottsbrons IF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Fredrik Eriksson
Marcus Berg
Viktor Fritzon
sön 25/11
kl. 18:00
Otterbäcken/Hajstorp 4-3 Gillstad SK
Arena:
Otterstrand
Domare:
Peter Andrén
Johan Svensson
Magnus Lundell
fre 30/11
kl. 19:30
Kållands BK 18-2 Skövde BK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Peter Andrén
Viktor Fritzon
Rasmus Helgesson
december 2018
lör 1/12
kl. 12:30
Gillstad SK 6-7 Slottsbrons IF
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Peter Smedmann
Patrick Nieuwenhuizen
Rasmus Helgesson
sön 2/12
kl. 11:00
BK Wiking 5-4 Blåsut BK U
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Fredrik Eriksson
Johan Svensson
Marcus Berg
sön 2/12
kl. 16:30
Mosseruds GF/Karlstad Bandy 8-4 Gripen BK Trollhättan B
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Jacob Berg
Thommy Gullbrand
fre 7/12
kl. 19:00
Gripen BK Trollhättan B 3-4 Kållands BK
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Pontus Olsson
Håkan Larsson
Conny Sahlin
sön 9/12
kl. 16:00
Skövde BK 4-3 Gillstad SK
Arena:
Billingen Skövde
Domare:
Peter Andrén
Patrick Nieuwenhuizen
Sven-Olof Bly
sön 9/12
kl. 16:30
Blåsut BK U 2-8 Mosseruds GF/Karlstad Bandy
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Oskar Wetterling
Håkan Larsson
lör 15/12
kl. 15:00
Otterbäcken/Hajstorp 3-2 Skövde BK
Arena:
Otterstrand
Domare:
Peter Andrén
Henrik Ljung
Magnus Lundell
sön 16/12
kl. 11:00
Kållands BK 5-3 Blåsut BK U
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Viktor Fritzon
Stefan Lenntun
Anders Bridholm
sön 16/12
kl. 16:00
Gillstad SK 5-2 Gripen BK Trollhättan B
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Henrik Johansson
Rasmus Helgesson
Marcus Berg
sön 16/12
kl. 16:30
Mosseruds GF/Karlstad Bandy 6-3 BK Wiking
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Jan-Erik Malmgren
Michael Kåretun
Henric Norén
lör 22/12
kl. 12:30
BK Wiking 2-14 Kållands BK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Fredrik Eriksson
Patrick Nieuwenhuizen
Magnus Lundell
lör 22/12
kl. 13:00
Gripen BK Trollhättan B 16-1 Otterbäcken/Hajstorp
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Håkan Larsson
Pontus Olsson
Oskar Wetterling
lör 22/12
kl. 13:15
Skövde BK 6-3 Slottsbrons IF
Arena:
Billingen Skövde
Domare:
Peter Smedmann
Henrik Ljung
Viktor Fritzon
ons 26/12
kl. 16:00
Mosseruds GF/Karlstad Bandy 6-3 Slottsbrons IF
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Mellansverige Återbud
Joakim Larsson
lör 29/12
kl. 14:00
Otterbäcken/Hajstorp 1-9 Blåsut BK U
Arena:
Otterstrand
Domare:
Peter Andrén
Magnus Lundell
Marcus Berg
sön 30/12
kl. 13:00
Slottsbrons IF 3-7 Gripen BK Trollhättan B
Arena:
Strandvallen, Slottsbron
Domare:
Jan-Erik Malmgren
Jacob Berg
sön 30/12
kl. 13:00
Kållands BK 4-1 Mosseruds GF/Karlstad Bandy
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Henrik Ljung
Rasmus Helgesson
Anders Bridholm
sön 30/12
kl. 15:30
Gillstad SK 3-4 BK Wiking
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Fredrik Eriksson
Johan Svensson
Marcus Berg
januari 2019
lör 5/1
kl. 11:30
Mosseruds GF/Karlstad Bandy 6-0 Gillstad SK
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Jacob Berg
Jan-Erik Malmgren
Kenneth Henriksson
lör 5/1
kl. 14:45
Blåsut BK U 3-4 Slottsbrons IF
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Oskar Wetterling
Christian Lembke
Jonas Kristensen
sön 6/1
kl. 16:00
Otterbäcken/Hajstorp 11-5 BK Wiking
Arena:
Otterstrand
Domare:
Peter Smedmann
Rasmus Helgesson
Magnus Lundell
fre 11/1
kl. 19:30
Gripen BK Trollhättan B 5-3 Skövde BK
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Pontus Olsson
Christian Lembke
Håkan Larsson
fre 11/1
kl. 19:30
Slottsbrons IF 2-6 Otterbäcken/Hajstorp
Arena:
Strandvallen, Slottsbron
Domare:
Jan-Erik Malmgren
Joakim Larsson
Jacob Berg
fre 11/1
kl. 19:30
Kållands BK 6-4 Gillstad SK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Fredrik Eriksson
Viktor Fritzon
Stefan Lenntun
lör 12/1
kl. 11:30
Slottsbrons IF 4-2 BK Wiking
Arena:
Strandvallen, Slottsbron
Domare:
Joakim Larsson
Abbas Hosin
Thommy Gullbrand
sön 13/1
kl. 18:00
Otterbäcken/Hajstorp 1-9 Mosseruds GF/Karlstad Bandy
Arena:
Otterstrand
Domare:
Peter Smedmann
Marcus Berg
Viktor Fritzon
sön 13/1
kl. 20:00
Blåsut BK U 5-9 Skövde BK
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Pontus Olsson
Lukas Schmidt
Håkan Larsson
fre 18/1
kl. 19:00
Gripen BK Trollhättan B 3-4 Blåsut BK U
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Christian Lembke
Pontus Olsson
Lukas Schmidt
lör 19/1
kl. 15:30
Skövde BK 6-2 BK Wiking
Arena:
Billingen Skövde
Domare:
Jonas Broberg
Viktor Fritzon
Mathias Johansson
sön 20/1
kl. 11:00
Slottsbrons IF 4-2 Mosseruds GF/Karlstad Bandy
Arena:
Strandvallen, Slottsbron
Domare:
Jonatan Vejby
Edvin Ludvigsson
William Johansson
sön 20/1
kl. 15:00
Otterbäcken/Hajstorp 2-7 Kållands BK
Arena:
Otterstrand
Domare:
Peter Andrén
Johan Svensson
Magnus Lundell
lör 26/1
kl. 11:00
Slottsbrons IF 0-4 Kållands BK
Arena:
Strandvallen, Slottsbron
Domare:
Thommy Gullbrand
Jens Hammarström
Jesper Blom
lör 26/1
kl. 12:30
Gillstad SK 6-3 Otterbäcken/Hajstorp
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Peter Andrén
Henrik Ljung
Viktor Fritzon
sön 27/1
kl. 16:30
Mosseruds GF/Karlstad Bandy 8-0 Skövde BK
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Jan-Erik Malmgren
Jacob Berg
Thommy Gullbrand
februari 2019
fre 1/2
kl. 19:30
Skövde BK 5-8 Kållands BK
Arena:
Billingen Skövde
Domare:
Peter Andrén
Patrick Nieuwenhuizen
Stefan Lenntun
lör 2/2
kl. 12:00
Slottsbrons IF 4-4 Gillstad SK
Arena:
Strandvallen, Slottsbron
Domare:
Thomas Lund
Mellansverige Återbud
fre 8/2
kl. 20:00
Gripen BK Trollhättan B 10-6 Mosseruds GF/Karlstad Bandy
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Pontus Olsson
Håkan Larsson
Conny Sahlin
sön 10/2
kl. 15:00
Gillstad SK 5-5 Skövde BK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Peter Andrén
Henrik Ljung
Marcus Berg
sön 10/2
kl. 16:30
Mosseruds GF/Karlstad Bandy 9-4 Blåsut BK U
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Jan-Erik Malmgren
Jacob Berg
Joakim Larsson
sön 10/2
kl. 18:00
Otterbäcken/Hajstorp 4-9 Slottsbrons IF
Arena:
Otterstrand
Domare:
Fredrik Eriksson
Viktor Fritzon
Magnus Lundell
fre 15/2
kl. 19:00
Blåsut BK U 3-6 Kållands BK
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Lukas Schmidt
Håkan Larsson
Jonas Kristensen
lör 16/2
kl. 12:00
Gripen BK Trollhättan B 6-1 Gillstad SK
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Pontus Olsson
Håkan Larsson
Lukas Schmidt
lör 16/2
kl. 12:30
BK Wiking 1-6 Mosseruds GF/Karlstad Bandy
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Peter Smedmann
Patrick Nieuwenhuizen
Fredrik Eriksson
lör 16/2
kl. 15:30
Skövde BK 3-8 Otterbäcken/Hajstorp
Arena:
Billingen Skövde
Domare:
Viktor Fritzon
Stefan Lenntun
fre 22/2
kl. 19:30
Kållands BK 5-4 BK Wiking
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Fredrik Bylerius
Anders Bridholm
Viktor Fritzon
sön 24/2
kl. 16:00
Gillstad SK 2-3 Blåsut BK U
Arena:
Isstadion, Lidköping
Domare:
Fredrik Eriksson
Marcus Berg
Fredrik Bylerius
sön 24/2
kl. 16:30
Slottsbrons IF 5-7 Skövde BK
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Mikael Lund
Marcus Åkerblom
sön 24/2
kl. 17:00
Otterbäcken/Hajstorp 7-2 Gripen BK Trollhättan B
Arena:
Otterstrand
Domare:
Peter Andrén
Viktor Fritzon
Magnus Lundell
mars 2019
lör 2/3
kl. 13:15
Gripen BK Trollhättan B 7-4 Slottsbrons IF
Arena:
Slättbergshallen
Domare:
Christian Lembke
Conny Sahlin
Håkan Larsson
lör 2/3
kl. 17:30
Blåsut BK U 6-5 Otterbäcken/Hajstorp
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Oskar Wetterling
Pontus Olsson
Håkan Larsson
sön 3/3
kl. 10:30
BK Wiking 4-7 Gillstad SK
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Fredrik Eriksson
Viktor Fritzon
Marcus Berg
sön 3/3
kl. 16:30
Mosseruds GF/Karlstad Bandy 3-6 Kållands BK
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Jan-Erik Malmgren
Jacob Berg
Kenneth Henriksson
tis 5/3
kl. 19:15
Blåsut BK U 4-6 Gillstad SK
Arena:
Arena Vänersborg
Domare:
Conny Sahlin
Christian Lembke
Pontus Olsson
lör 9/3
kl. 12:30
Slottsbrons IF 1-4 Blåsut BK U
Arena:
Tingvalla Karlstad
Domare:
Mikael Johansson
Thommy Gullbrand
Kenneth Henriksson
sön 10/3
kl. 15:00
Gillstad SK 5-5 Mosseruds GF/Karlstad Bandy
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Fredrik Eriksson
Fredrik Bylerius
Sven-Olof Bly
sön 10/3
kl. 17:30
BK Wiking 6-6 Otterbäcken/Hajstorp
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Peter Andrén
Johan Svensson
Marcus Berg
sön 10/3
kl. 18:00
Skövde BK 7-4 Gripen BK Trollhättan B
Arena:
Billingen Skövde
Domare:
Peter Smedmann
Viktor Fritzon
Stefan Lenntun
sön 17/3
kl. 16:30
BK Wiking 4-4 Gripen BK Trollhättan B
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena
Domare:
Fredrik Eriksson
Viktor Fritzon
Johan Svensson

Turnering- och eventkalender

2022

Augusti

27–28 augusti Bandyforum Elit 2022 - Elittränarträff dam och herr

September

8-9 september, landslagssamling för U21 Herr och herrlandslaget, Uppsala

9–11 september, landslagssamling för F17, U21 Dam och damlandslaget, Rättvik

30 sept–2 oktober Svenska Cupen Herr, Lidköping

Oktober

15–16 oktober Svenska Cupen Dam slutspel, Sandviken

Fler datum kommer snart...






Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer