Foto: Romus Ramström

Regionlagsturnering 2022

Den 1–3 april arrangerar Svenska Bandyförbundet Regionlagsturnering i samverkan med landslagskommittén. Turneringen med läger och utbildningar hålls i Söderhamn och riktar sig till pojkar födda 2006 och flickor födda 2006/2007.

F15/16

NORD

Ellen Jansson Edsbyn IF
Melinda Altberg Edsbyn IF
Tess Strand Sandviken AIK
Jonna Lindgren Umedalen IF
Tyra Grönlund, Umedalen IF
Eevi Andersson Uppsala BOIS
Ellen Aarnio Uppsala BOIS
Hanna Olm Uppsala BOIS
Ida Palm Uppsala BOIS
Ida Wendt Uppsala BOIS
Leah Juhlin Uppsala BOIS
Linn Svedlund Uppsala BOIS
Malin Tyden Uppsala BOIS
Sara Bahamondez Uppsala BOIS
Signe Palm Uppsala BOIS
Malin Åkerlind Västerås SK
Thea Öhlin Västerås SK

SYD

Klara Ahlstedt IFK Vänersborg
Ester Eknäs Vetlanda BK
Malin Ekström Hammarby IF
Emilia Göransson Vetlanda BK/ KS Bandy
Tilde Hjalmarsson Hajstorp SK/IFK Vänersborg
Wilma Holmberg Larsson IFK Vänersborg
Freja Lööf Villa Lidköping BK
Lua Nyberg Villa Lidköping BK
Nellie Sahlstedt Tranås BOIS
Klara Sandberg Skirö AIK
Sigrid Sörbom Hammarby IF
Klara Sörbom Hammarby IF
Märta Stern Villa Lidköping BK
Stella Wallin Spånga/Bromstens BK
Felicia Larsson KS Bandy
Alva Barvaeus, Gustavsberg
Julia Gyldenlöwe Otterbäcken/ Villa Lidköping BK

P16


NORD

Isac Olsson Hagardson Edsbyn IF
Simon Eriksson Edsbyn IF
Edvin Wiklund Falu BS/ Grycksbo IF BK
Hampus Uhlin Falu BS
Isak Lundberg Falu BS
Abbe Örengård GT/76
Dante Norell GT/76
Erik Ekmark GT/76
Vilgot Müller IK Tellus
Tim Forsell Hammarby IF/ Djurgården IF
John Svanborg Helenelunds IK
Markus Århammar Helenelunds IK
Ludwig Eriksson Ljusdal BK
Ville Normelli Häggkvist Selånger SK
William Johansson Sandviken AIK
Ivar Sundström Umedalens IF
Simon Bäckström Umedalens IF

MITT

Elias Werme Finspång AIK
Edvin Jansson Finspång AIK
Joel Forsberg IK Sirius
Joachim Engström IK Sirius
Olle Berg IK Sirius
Viktor Hållén SIF Norrtälje
Gustav Augustsson Västanfors IF
Sigge Bastås Bergström Västerås SK
Felix Öhlin Västerås SK
Isak Bäck Västerås SK
Hugo Johansson Västerås SK
Petter Karlsson Västerås SK
Theo Liljendahl Dellbrant Västerås SK
Hampus Sundberg Västerås SK
Albin Gustavsson Västerås SK
Alvin Aldernäs Västerås SK
Linus Skog Örebro SK

SYD

Theo Hermansson IFK Kungälv
Vincent Mayborn IFK Vänersborg
Adrian Kristiansson Surte BK
Anton Moteus Surte BK
Ebbe Gillervik Surte BK
Alexander Nilsson Vetlanda BK
Kevin Degerstedt Vetlanda BK
Lowe Bardh Vetlanda BK
Hugo Barkelund Villa Lidköping BK
Oliver Eriksson Vetlanda BK
William Eek Vetlanda BK
Alfred Malm Villa Lidköping BK
Gustaf Nilsson Villa Lidköping BK
Hugo Johansson Villa Lidköping BK
Ludvig Åhman Villa Lidköping BK
Ville Thornberg Villa Lidköping BK
Algot Thuresson Åby Tjureda IF
Viktor Kinder från Fredriksbergs BK

Turnering- och eventkalender

2022

19 – 23 januari VM P21 i Finland (Sverige deltar ej)

21 – 23 januari 4-nationersturnering Herrar i Nässjö (inställd)

11 – 13 mars VM F17 i Lidköping

18 – 19 mars SM-finaler i Junior- Dam- och Herrbandy i Uppsala

23 – 27 mars VM Dam i Åby

26 – 27 mars Distriktlagsturnering Stockholm

1 – 3 april VM P19 i Katrineholm




Om SM-finalerna 2022

#älskabandy

Välkommen till bandyfamiljen! Följ Svenska Bandyförbundet på sociala medier.
Facebook Instagram

Sponsorer